Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 57

Temat: www.auto-orszulak.otomoto.pl - komis oszukujący ludzi - KORYGUJE LICZNIKI !!!!

  1. #31
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    chi_mera ale Cię wzięło:P

  2. #32
    chi_mera
    Gość

    Domyślnie

    Wzięło, nie wzięło ... Po prostu mam mocno sprecyzowaną opinię na ten temat.

  3. #33
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    sprawa jest bardzo prosta i zarazem wk...jąca kolego a5421188.
    załóżmy, że prowadzisz biznes samochodwy. Dzowni klient do ciebie i mówi, że chce takie i takie auto z takim przebiegiem. ty sprawdzasz, albo wiesz jakie są ceny. mówisz panu, że takie auto na zachodzie z realnym przebiegiem to koszt X, pan cie wyśmiewa i mówi, że on ma to samo na allegro 20% taniej, a ty musisz przecież coś zarobić, zrobić opłaty, zapłacić za transport, poświęcić czas.
    Dalej uważasz, że kręcenie liczników nie ma znaczenia? otóż ma i to kolosalne, bo jeśli chcesz być uczciwy to stajesz przed wyborem...stracić klienta czy się dostosować, możesz jeszcze tak jak ja tłumaczyć i pokazywać konkretne przykłady. kto jest świadomy zrozumie różnice, kto tak jak ty jej nie zauważy pozostaje w nieświadomości i własnych marzeniach o pięknych tanich autach od helmuta. I jeszcze jedno. Ciekawe jakby zareagowali klienci dziś dzwoniący do ogłoszeniodawców na allegro gdyby ci przywrócili faktyczne stany licznika lub pokazali zdjęcia z przed naprawy. Odpowiedź pozostawiam tobie...

  4. #34
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @chi_mera- może nie do dołu z wapnem ale....ale może ktoś oglądał polski film Rewers?Film średni jak dla mnie,ale fajnie pokazane jak załatwiły babeczki jednego takiego gagatka, najpierw jedna dała się wyru..ać no ale to podobnie jak z kupującymi, raz może dać się wyru..ać a jak się zaweźmie to ukróci skrzydełka handlarzykowi co chce szybkiego zarobku.
    U nas po prostu prawo za bardzo się pieści z takimi wałkami, a wystarczyłoby publicznie wpisywać przebiegi przy przeglądach,tym co sprowadzają i cofka po stwierdzeniu np że w Szwecji miał 300, potem poszedł na import do pl i zrobiło się 100 a importerem był sprzedający-zamknąć mu interes z 5 letnim zakazem prowadzenia DG i grzywnę w wysokości wartości auta na którym zrobił wałek np i wtedy proceder by zmalał, a i czarna dziura zwana budżetem by się podreperowała, ale lepiej jest doić tych co żyją zgodnie z prawem, bo i tak się dostosują...

  5. #35
    a5421188
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    Wolałbym auto bezwypadkowe, z niekreconym licznikiem.

    Nie może być mowy o przyzwoleniu na kręcenie licznika,
    Tu nie chodzi o przyzwolenie. Tylko o to, że można byłoby ustalić jakieś priorytety. Kręcenie liczników nie powinno być traktowane na równi z ukrywaniem wypadkowej przeszłości auta.

    Cytat Napisał Kris Zobacz post
    Ludzie nie dorośli i jeszcze długo nie dorosną do kupowania używanych samochodów.
    Telefony z ogłoszenia w prasie motoryzacyjnej typu: MOTO GRATKA wyglądają mniej więcej tak: K: Dzień dobry jaka cena??? S: xxx (zł) K:he .... dziękuje.
    Podejrzewam, że jeszcze w wielu przypadkach może tu dochodzić pytania o stan licznika...

    Cytat Napisał Kris Zobacz post
    "My kupili taki sam z mniejszym przebiegiem za 3/4 co on chce".
    To zdanie oddaje prawdziwy sens. Taka jest mentalność typowego kupującego i stawianie kręcenia przebiegów w centrum uwagi tego nie zmieni. Należałoby uświadomiać ludzi, że są bardziej istotne rzeczy niż stan licznika.
    Może warto byłoby jakość podzielić przewinenia na te mniejsze i większe, ustalić jakieś priorytety.

    Cytat Napisał netymark Zobacz post
    no to powiedz mi a5421188 dlaczego za granicą takie działania są karalne? może nie więzieniem ale zamknięciem zakładu i ścigane przez organy prawa?
    Nie miałbym nic przeciwko temu by w Polsce również było to karalne. Co nie zmienia faktu, że większym problemem niż kręcenie licznika jest traktowanie stanu licznika jako jedną z ważniejszych rzeczy przy zakupie auta.

    Zauważcie, że nazwa Forum to "bezwypadkowe" i warto byłoby głównie do tego nawiązywać.
    Zdecydowana większość komisów kręci liczniki. Łatwiej byłoby wymienić tych którzy tego nie robią. Dodatkowo część z komisów robi większe "wałki" i myślę, że na tym należałoby się skupić. Pół biedy jeśli w danym komisie kręcą liczniki ale jeżeli składają auta z dwóch czy trzech to jest już tragedia.

    A, że większość ludzi rozumem nie grzeszy to w ten sposób mogą skreślić jakiś komis bo znajdą opinię, że kręci liczniki i kupić samochód w innym w którym też kręcą (tyle, że jeszcze nikt w sieci do tego nie dotarł) i dodatkowo jeszcze w ramach promocji sprzedają "2 auta w cenie jednego".

  6. #36
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    "Tu nie chodzi o przyzwolenie. Tylko o to, że można byłoby ustalić jakieś priorytety. Kręcenie liczników nie powinno być traktowane na równi z ukrywaniem wypadkowej przeszłości auta."
    Może trochę przewrotnie....czym się różni zdrada żony z sąsiadem od zdrady z gościem z innego miasta?Też ustalisz priorytet?
    Dla mnie taka żona wtedy to brzydko mówiąc jednakowa menda co taki handlarzyk, oboje ładują nas poza naszymi oczami w balona.

  7. #37
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Kręcenie licznika to zarówno ******wo jak i przestępstwo. Kolego a5421188 możesz mieć własne zdanie, niemniej nikt tu nie przyklaśnie ani nie uzna takiej postawy, bez względu na to ile "ALE" byłbyś w stanie przytoczyć
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  8. #38
    a5421188
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    "Tu nie chodzi o przyzwolenie. Tylko o to, że można byłoby ustalić jakieś priorytety. Kręcenie liczników nie powinno być traktowane na równi z ukrywaniem wypadkowej przeszłości auta."
    Może trochę przewrotnie....czym się różni zdrada żony z sąsiadem od zdrady z gościem z innego miasta?Też ustalisz priorytet?
    Zupełnie nietrafiony przykład bo nieadekwatne. W obu przypadkach chodzi o zdradzenie żony vide "cofanie licznika".

    Analogicznym byłby przykład pokroju: "Czym się różni zdrada żony od zostania przez nią zabitym? Tu już jest różnica.

  9. #39
    Starszy użytkownik Avatar actchris
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    488
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał igor Zobacz post
    Mało prawdopodobne, żeby ktoś busem jeszcze do zabudowy robił 20 tyś rocznie. Ale ważniejsze przy takich samochodach nie jest może sam przebieg, a wiadomość co było nim wożone. Jak jeździł przeładowany to zazwyczaj dużo rzeczy jest na wykończeniu.
    Ja miałem busa w firmie do transportu sprzętu na imprezy (branża reklamowo/filmowa) i auto jeździło załadowane raz czy dwa w miesiącu głównie po okolicy a wypady w trasę naprawdę rzadko więc czasami zdarza się że mimo że auto dostawcze to mało używane
    Member od: www.bezwypadkowy.net
    VIN search engine: www.autobaza.pl

  10. #40
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Część dostawczaków jeździ też w obrębie jednego miasta z towarem,więc nalot mogą mieć niewielki, tylko znowu często wśród takich gorszy jest stan techniczny niż te co latają w trasach (muszą być sprawne). Przykład któregoś kolegi tu z forum co Vito w dieslu miał jakieś młode, a prawie bańka na blacie....O TU co prawda z ust postaci dość kontrowersyjnej na tym forum, no ale...

  11. #41
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cofali - cofają i cofać będą jeszcze długo ......kiedyś pisałem , że przyjdzie taki moment , że wszyscy "cofacze" zagonią się sami w absurd "pocofki" .......niektórzy już próbują "być inni" ostrożnie ...203.000 ...209 .000 ....211000............
    LUDZIE !!! ..ja to myślę , że owy gaz łupkowy tak się w POmrocznej ulatnia , że większość narodu chodzi zaczadzona !!!
    po co w PL marycha legalnie jak 80% Narodu śmiga na haju po lekturze alegromotoszrotka !!!
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  12. #42
    KUBA
    Gość

    Domyślnie

    Zakupiłem auto w tym komisie i jestem bardzo zadowolony jezdze juz jakis czas i nic sie nie dzieje. Auto było z ksiazka serisowa prowadzona do samego konca wszystkie wymiany robione na czas............. A i przede wszyskim auto całe !!!!!!!!

    Według mnie komis jest ok i ja polecam

    pozdr...

  13. #43
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Tym samym temat uważam za zakończony, a my wszyscy powinniśmy się wstydzić, szczęście, że się pozwem nie skończyło.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  14. #44
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    No patrzcie 1 zadowolony-czyżby syn właściciela?

  15. #45
    feeble3
    Gość

    Domyślnie

    O cholera, kupowałem u nich moje T4!!! Na szczęście mój przebieg potwierdził Auto-Special w Krakowie...

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •