Poka¿ wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: 206 - na co warto zwróciæ uwagê.

  1. #1
    dziurzyk
    Go¶æ

    Domy¶lnie 206 - na co warto zwróciæ uwagê.

    Nadwozie:
    Mo¿liwo¶æ wystêpowania korozji poni¿ej linii szyby na tylnej klapie(strona lewa) do rocznika 1999 - wada fabryczna podczas monta¿u szyby.
    Mo¿liwo¶æ wystêpowania korozji na rantach tylnych nadkoli - nadkola z tworzywa nie do koñca ochraniaj± ranty.
    Mo¿liwo¶æ powierzchownej korozji lewego kielicha pod mask±.
    B³otniki przednie wystêpuj± w dwóch wariantach:
    -w±skie(mniej przet³oczone) - w wersjach "cywilnych"
    -szerokie(bardziej przet³oczone - optycznie poszerzaj± przód) - w wersjach usportowionych GT/GTI/S16/RC
    To samo tyczy siê zderzaków przednich, z tym ¿e rozró¿niamy je po kratce w±ska w wersjach normalnych, szeroka w GT/GTI/S16/RC(GTI180 w Angli). Ponadto po liftingu w 2003 roku zamiast kratki z "listwami" powinien byæ "plaster miodu".
    Dodatkowo wersja GT(Grand Tourisme) ma bardziej wystaj±ce zderzaki - powód to wymóg homologacyjny dla aut w wersjach WRC. Druga rzecz w GT to nak³adki na przednie nadkola.
    Reflektory przednie: ryfle w wersjach zwyk³ych do 2003 roku, g³adkoszybowe w wersjach sportowych oraz we wszystkich po 2003.
    Lampy tylne: do 2003 roku dzielone "liniowo" pó¼niej jako "okrêgi".
    Bledna na tylnej klapie do 2003 roku z lwem na ¶rodku. Po lifcie jako prosta listwa i ponad ni± du¿e logo z lwem.
    Wycieraczki: w wersji europejskiej powinny byæ osobno. W anglikach s± po³±czone czym¶ w rodzaju dodatkowego ramienia schowanego pod owaln± obudow±. W obu wariantach umieszczone po lewej stronie podszybia.

    Silnik:
    na podstawie wersji 1.4 8V
    Typowe bol±czki to puszczaj±ca uszczelka pod g³owic± - wycieki oleju na zewn±trz silnika oraz dostawanie siê oleju do cieczy ch³odz±cej - majonez na korku zbiorniczka wyrównawczego. Mo¿liwe jest te¿ puszczanie oleju poprzez simmering na wa³ku rozrz±du.

    Wnêtrze:
    Deska rozdzielcza oraz boczki dwóch kolorach - czarne lub szare. W s³abszych wersjach siedzenia zwyk³e. W lepszych mocniej wyprofilowane. W RC kube³ki z napisem RC lub GTI 180 w anglikach. Regulacja wysoko¶ci fotela powinna byæ tylko w fotelu kierowcy - d¼wignia po prawej stronie od przodu fotela.
    Do po³owy 2001 roku instalacja elektryczna bez multipleksu. Po¼niej multipleks(zwany MUX).
    Obudowa poduszki pasa¿era razem z kratk± nawiewow±.

    Silnik 1.4 HDI dostêpny od 2002 roku. Mo¿e siê zdarzyæ, ¿e w 2003 roku auto bêdzie mia³o reflektory ryflowane.

    Przed zakupem nale¿y sprawdziæ stan belki tylnej. Nie nale¿y baæ siê jej remontu ale wiedz±c jak wygl±da mo¿na targowaæ cenê. Ko³a powinny staæ równo tzn |--|. W przypadku gdy s± tak /--|, |--\ lub /--\ czeka nas remont.

    Wahacze przednie s± wyposa¿one w niewymienne sworznie zwrotnicze i w przypadku wybicia nale¿y wymieniæ ca³y wahacz.

    Skrzynie biegów do¶æ nieprecyzyjne - mog± wystêpowaæ trudno¶ci z w³±czaniem 1-go i wstecznego biegu.

    Li¶cie i inne ¶mieci w okolicy zawiasów maski to "chleb powszedni" i zbieraj± siê nawet w autach gara¿owanych.

    Nale¿y dok³adnie sprawdziæ próg baga¿nika. Po prawej stronie powinien byæ nabity numer VIN. Warto zweryfikowaæ go z dokumentami. Tabliczka znamionowa po lewej stronie pasa tylnego wewn±trz baga¿nika. Numer VIN mo¿na znale¼æ równie¿ na podszybiu po lewej stronie - naklejka na desce rozdzielczej. Naklejka z kodem lakieru na lewym kielichu pod mask±.


    Na chwilê obecn± to tyle. Jak co¶ mi siê przypomni to dopiszê.

  2. #2
    money
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ dziurzyk Zobacz post
    ...
    Wed³ug mnie 206 a tym bardziej w tej wersji silnikowej ma najbardziej precyzyjn± skrzynie ze wszystkich Peugeotów

    Od siebie dodam jeszcze,¿e wyrabiaj± siê prze³±czniki kierunkowskazów tzn. W³±czamy prawy kierunek skrêcamy a po odbiciu kierownic± w³±cza siê lewy. Naprawa 900 z³ u mechaników naci±gaczy. Samodzielna naprawa 0 z³ potrzeba tylko trochê zdolno¶ci manualnych.
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 23-12-11 o 11:51

  3. #3
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,658
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    I tak siê tworz± mity o autach drogich w naprawach

  4. #4
    dziurzyk
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Prze³±cznik kierunkowskazów do bezmuxa(Valeo) kosztuje w granicach 160-170 z³otych. Do muxa ju¿ wychodzi dro¿ej bo ceny nowych prze³±czników zaczynaj± siê ko³o 700 z³otych przy czym jest to prze³±cznik zespolony razem ze zwijaczem ta¶my AIRBAG i nie wystêpuje oddzielnie jako prze³±cznik ¶wiate³ i wycieraczek tylko jako ca³o¶æ. Problem z kierunkowskazami g³ównie doskwiera w autach z mux i prze³±cznikiem DAV. Z Delphi jest mniej problemów ale te¿ siê zdarzaj±.
    Co do skrzyni biegów to bardziej precyzyjna jest BE3V lub BE4J. W swojej 206 mam skrzynie MA i na zimno s± problemy z jedynk± i wstecznym. Po rozgrzaniu jest lepiej.
    Co siê tyczy belki tylnej to nie taka straszna jak j± maluj±. Mo¿na zrobiæ ja we w³asnym zakresie ale trzeba mieæ gdzie, czym i wiedzieæ jak. W polecanym na forum 206 zak³adzie regeneracja zaczyna siê od 660 z³otych. W innych nawet 1200.

  5. #5
    nadobrysen
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Je¶li mogê, to dorzucê co¶ od siebie.
    Raczej unikaæ silników 1.1 benzyna, s± po prostu trochê za ma³e do masy auta. Nie parkowaæ w lesie, pod drzewami w okolicy krzaków, ¶mieci z "pod maski" wiadrami mo¿na wyci±gaæ Lekkie podrdzewienia kielichów obu, nie tylko lewego, podobnie brzeg/rant klapy tylnej, ale dramatu nie ma. U mnie pojawi³y siê purchle/bañki w okolicy wlewu paliwa, wymiana prze³±cznika zespolonego (180 z³) Problem ze wstecznym, czasami trzeba 2 -3 razy próbowaæ. Tylna belka niestety nie jest fajna, regeneracja ok 800-1000 z³ ale te¿ nie robi siê tego co rok. Do silnika nie zagl±dam (rocznik 1998) nic siê z³ego tam nie dzieje.
    Generalnie auto fajne, sporo miejsca, nie psuje siê czê¶ciej ni¿ inne, fajny wygl±d, po mimo wieku nadal przyci±ga wzrok w przeciwieñstwie do samochodów niemieckich
    Pozdrawiam

  6. #6
    angelo
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Ja mam z³e zdanie o 206. Kiedy¶ przez rok takim je¼dzi³em i wiêcej siê nie skuszê. Bardzo awaryjny aby by³o weselej dodam ¿e to by³a nówka z salonu

  7. #7
    boski71
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    je¼dzi³em 206-tk± z 1999 r. 9 lat, wiêc znam jej bol±czki dobrze. Zgadzam siê ze wszystkimi powy¿szymi uwagami, ja dodatkowo dodam, ¿e mój samochód by³ pe³en ma³ych wgniotek z uwagi na miêkkie (cienkie?) blachy. Dziwiê siê, ¿e nikt nie napisa³ o ma³o trwa³ych przednich ³±cznikach stabilizatora, które warto kupowac w ASO, bowiem zamienniki s± ma³o trwa³e. Na oryginalnych przeje¿dza³em 60 tys.km, na zamiennikach 15-30 tys. km.
    W wersji 3-dzwiowej ³atwo tez zepsuæ mechanizm odchylania przedniego siedzenia w celu dostêpu do tylnych siedzeñ - naprawa mo¿e kosztowac kilkaset z³otych !!!
    S± te¿ problemy z cewkami zap³onowymi, wra¿liwymi na wilgoæ oraz silnikiem krokowym.
    W sumie puga 206 nie wspominam ¼le, choæ stawiam go du¿o ni¿ej od grande punto, na który siê przesiad³em.

  8. #8
    adam-auto
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Ja te¿ swego czasu u¿ytkowa³em pewn± 206-tkê w benzynce i szczerze powiem, i¿ by³ to bardzo wdziêczny samochód i nie by³ nazbyt awaryjny.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ód¼ - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,084
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    brawoooo !!! - adam-auto- ,,,,,,,,,,,a ja kiedy¶ je¼dzi³em Syrenami i te¿ by³y wdziêczne ...a raczej d¼wiêczne samochody!!

    Idziesz ..kolego idziesz ....dawaj dalej
    Cz³owiek m±drzeje z wiekiem....szkoda tylko ¿e z wiekiem od trumny

  10. #10
    goralek
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ Andrebar Zobacz post
    ......
    W Wigiljê i taka uszczypliwo¶æ - kolega adam-auto chcia³ po prostu zaistnieæ na forum.
    A co do syrenki to mi³o j± wspominam pomimo, ¿e baga¿nik mia³em podzielony na dwie po³owy - pó³ na czê¶ci pó³ na baga¿e.
    W trasie naprawa by³a mo¿liwa nawet na poboczu
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 29-12-12 o 14:28

  11. #11
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,658
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Post z kwietnia kolego
    Je¿eli pamiêtamy, ¿e wszyscy jeste¶my pomyleni, to tajemnice znikaj±, a ¿ycie staje siê zrozumia³e.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •