Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: Citroën C3 Pluriel AUTOMAT 2003

  1. #1
    magdalena
    Gość

    Domyślnie Citroën C3 Pluriel AUTOMAT 2003

    Witam drodzy forumowicze

    Co sądzicie o Citroën C3 Pluriel w automacie?

    Znajomy taty sprowadza tego citroena w przyszłym tyg (z Niemiec). Po korzystnych dla mnie warunkach, dlatego na serio zastanawiam się nad tym autem.

    Co myślicie o tej marce, modelu?

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Nie ma czegoś takiego jak korzystny zakup samochodu używanego. Można sprowadzić auto z niską marżą, ale dobrego auta w ekstra okazyjnej cenie w Niemczech nie da się kupić.
    Za ładnego i pewnego Pluriela trzeba zapłacić 3300-3500€ co daje za samo auto 14500zł + koszty sprowadzenia i opłaty ok. 2700-3000zł, więc jak po opłatach cena będzie znacząco mniejsza, niż ok. 17tys zł to ja bym się mocno zastanawiał gdzie jest haczyk...

    Co do samego samochodu to wszystko ok, części eksploatacyjne tanie, automat daje radę, jedyny minus to wyrabiające się cięgna (linki) i mechanizm w dachu. Za ok. 600-800zł można zamówić dach po regeneracji z montażem (są firmy, które trudnią się dachami).
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    automat daje radę
    kłóciłbym się
    reszta 100% prawdy.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Z automatem chodziło mi o usterkowość + koszty naprawy (całą dobrą skrzynię po naprawie/regeneracji z gwarancją można dostać za 600-800zł). Wytrzymuje sporo, brat ma taką w C2 VTR
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #5
    magdalena
    Gość

    Domyślnie

    Miałam na myśli właśnie niską marżę. Co do ceny, dobre spostrzeżenie, dziękuję. Na pewno będę na to uważała.
    Jeżeli cena będzie realna i nadal będzie mnie stać na ten samochód, to wezmę go na diagnostykę komputerową. Bardziej boję się właśnie o sam model jak radzi sobie w automacie. Słyszałam od znajomego, że generalnie francuskie samochody nie są świetne jeżeli chodzi o DSG?

    A co do cabrio - totalnie mnie nie kręcą i na pewno nie zdejmowałabym dachu - wówczas nie miałabym nawet jak się przesiąść (jestem osobą na wózku).
    Zainteresowałam się tym samochodem tylko przez wzgląd, że tak, czy siak będzie sprowadzony i mój tata będzie mógł go na miejscu obejrzeć.

  6. #6
    magdalena
    Gość

    Domyślnie

    Odświeżam temat, już tylko po to by wydać opinie o Citroenie c3 Pluriel!!

    A więc zakupiłam go. Wbrew swoim lękom - od handlarza. Znajomy ojca sprowadzał autko z Niemiec tak jak wyżej wspomniałam. W świetnym stanie technicznym i wizualnym! Rozrząd, klocki hamulcowe były wymieniane stosunkowo niedawno, więc pozostaje tylko dbać o niego. Zapłaciłam nieco więcej niż z początku się mówiło, ale było warto.
    A sama marka bardzo dobra. Moja opinia jest dosyć laiczna, jako kobieta mało znam się na samochodach jak Wy
    Komfort jazdy baardzo dobry. Samochód jest dość wysoki, więc pole widzenia jest lepsze, a wsiadanie do niego nie sprawia mi żadnego problemu - czego się obawiałam ale widać niepotrzebnie. Wnętrze z przodu jest przestronne, bardzo wygodne. Jeżeli chodzi o mnie i wózek i tu dzięki temu nie mam problemu. Tył oczywiście ciasny, mi to nie przeszkadza, jeżdżę nim głównie do pracy. Bagażnik również mały, ale gdyby chciało się coś przewieźć można pchnąć tylnie siedzenia i jest spora powierzchnia
    Kolejny duży plus dla mnie to spalanie - w trasie osiągnie i 5l/100 km (4 też jak już naprawdę ekonomicznie się jedzie) w mieście oczywiście ciągnie, ale średnie spalanie tak w ogóle to ok 7l/100km. Z tego co się nasłuchałam ile potrafią palić automaty to się trochę wystraszyłam, więc jestem zadowolona z tego efektu. Tym bardziej, że po mieście jeżdżę względnie mało, większość trasy to droga 22 km od Mińska do Warszawy
    Domyślam się, że to wszystko Wy już wiecie, ale tyle zawracałam Wam głowę o autko, że postanowiłam napisać

    Pocieszające jest to, że jak Tradelux napisaleś części są tanie, a automat wytrzymały. To bardzo ważne.

    Dopiero po tak długim czasie piszę.. ale nie mogłam się pozbierać. Czekałam też 1,5 miesiąca na przeróbkę, więc jeżdżę już od niecałych 2 miesięcy.
    Piszę jak potłuczona, ale zmagam się z przeziębieniem i roztargnieniem)

    Do miłego zobaczenia na drogach!

  7. #7
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Gratulacje i szerokości !
    Napisz jaki rocznik, silnik no i prosimy o jakieś zdjęcie jeśli jest.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  8. #8
    magdalena
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję

    rocznik 2003 .wygląda pięknie Lakier śliczny, aż posądzałabym, że malowany
    Silnik 1.6




  9. #9
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Ładna żabka, no to teraz nic tylko lać i jechać... no i gachów latem w Sait Tropez wyrywać.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar bunny
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Skąd
    KR-KCH
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    210
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    No piękny szerokości. Fajnie, że napisałaś, bo ostatnio jakoś rzadko ktoś wraca, żeby się pochwalić zakupem
    Ostatnio edytowane przez bunny ; 30-01-13 o 12:23

  11. #11
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo ładne auto, gratuluję zakupu. Fajnie, że wróciłaś opisać nabytek Pozostaje życzyć bezproblemowej eksploatacji!

  12. #12
    magdalena
    Gość

    Domyślnie

    Oj tak tylko lać i jechać. A jeździ się bosko. Czasem ma problem z szybszym poderwaniem się od razu (to taki mały minus, ale to może przez to sterowanie ręczne?), ale jak już samochód jest nawet lekko rozpędzony to już bardzo szybko nabiera prędkości. Z tym że głównie jeżdżę jak jest już ciemno (ahh kochana zima), więc nie pędzę, lepiej mieć na uwadze, że jakiś pieszy może wpełznąć na drogę.

    Apropo sterowania ręcznego to wygląda tak:

    Zdjęcie pochodzi ze strony serwisu Emico, gdzie robiłam dostosowanie. Śmieszna wajcha jak u pilota, wygodne do użytkowania. Swoją drogą to jeżeli komuś by się przydało, to polecam serwis. Kolega robił tą samą adaptację i przez parę lat nic się działo. Tylko samochód zdechł z zajechania

    A jeszcze apropo samego samochodu to przypomniało mi się. Jest dosyć czuły. Teraz i ja i moi rodzice, którzy czasem się nim przejadą już przywykliśmy do niego. i jest to już norma. Ale pierwsze jazdy to wyczucie gazu i hamulca. Dosłownie każdy kto nim kierował chociaż sekundę, powiedział, że jest bardzo czuły. Ale bardzo szybkie do oswojenia.


    Ah jakże mogłabym tu nie wrócić W prawdzie z opóźnieniem, ale w końcu się pozbierałam. Dużo mi doradzaliście (za co bardzo dziękuję!! ), więc wypadało się pochwalić
    Ostatnio edytowane przez magdalena ; 30-01-13 o 13:09 Powód: dopisanie

  13. #13
    magdalena
    Gość

    Domyślnie

    Witajcie ponownie
    Odświeżam nieco temat, nie wiem czy się przyda taka informacja, baaaardzo możliwe że sami już o tym wiecie Jak to wielu facetów ogarniających motoryzację Ale napiszę.
    Jeżdżę już tym autkiem lekko ponad 2 lata. Duży minus jaki wyszedł "w praniu" to skrzynia biegów. Senso-drive - samochód manualny ze sprzęgłem - tyle, że ponadto przelicznikiem, który czyni go automatem. Ewentualna naprawa = duże koszty. Dostępność części do skrzyni niezbyt łatwa. Komputer skrzyniowy umieszczony bardzo nisko co stanowi zagrożenie przed uszkodzeniami.

    A teraz od ogółu do szczegółu, poprzez brak osłony pod spodem (seryjnie montowana, w moim aucie nie wiadomo czemu jej nie było) woda wdarła się do środka, komputer skrzyniowy zalany i do wymiany, dalej bardzo możliwie, że zużyte sprzęgło (przebieg ponad 120 tys km, nie pamiętam dokładnie, auto 2003r.).
    Komputer skrzyniowy 500 zł, sprzęgło około 800 zł + robocizna

    Po tym autku już wiem jakiej skrzyni biegów unikać Żadnych wynalazków typu senso-drive, tylko sprawdzone opcje..
    Jak na razie poza tymi niuansami sprawuje się super, na tyle,że sprzedaż odbyłaby się z bolącym sercem..

    Pozdrawiam!

  14. #14
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    No i dobrze, że Ci się sprawuje Co do skrzyni, wiadomo że żaden wydatek nie jest przyjemny, niemniej jeśli Cię to pocieszy - standardowo w nowszych dieslach i coraz częściej benzynach ze zwykłą, manualną skrzynią jest też koło dwumasowe (sprzęgło swoją drogą do wymiany razem z kołem idzie) i to kosztuje zazwyczaj 2500-3000zł. Także ceny porównując choćby z Twoim automatem wydaja się dość zbliżone...
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  15. #15
    Banowany
    Zarejestrowany
    paź 2014
    Postów
    75
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Dzięki za info. Przydatna informacja...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •