Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 26 z 26

Temat: Auta z Hiszpanii

  1. #16
    jcmcwed
    Gość

    Domyślnie

    W przypadku "dokumentu zakupu w Hiszpanii" nie chodziło mi o kupno w salonie tylko o dowód zakupu przez obecnego właściciela...

    Na 99% z tego co napisałeś w poście powyżej to mina... ... kupisz od kogoś kogo nigdy nie widziałaś/eś i w miejscu w którym nigdy nie byłaś/eś

    Chyba, że sprzedający ma obywatelstwo/prawo pobytu itp. i kupujesz od niego jak od "Hiszpana"...

  2. #17
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Nie znam może sytuacji sprzedającego, nie wiem być może on jest właścicielem tego pojazdu i z tym autem wszystko jest dobrze w papierach, ale na boga jeśli masz kupic ten pojazd z hiszpani na umowe in blonco od kogoś kogo nie widzisz to wtył zwrot i szukaj dalej, nie kupuje się samochodów nieopłaconych.

  3. #18
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał lalala Zobacz post
    Ja ją muszę opłacić.
    A więc daj sobie spokój. Bo jeśli zakupił ją Polak i wprowadza ją na terytorium RP to na nim leży obowiązek opłacenia akcyzy. Jeśli nie masz za bardzo o tym pojęcia, lepiej daj sobie spokój, to tylko auto-lepiej odpuścić niż potem płakać że wyzbyłaś się kasy a auto stoi na parkingu policyjnym i niszczeje. Kupisz, podpiszesz umowę nie wiadomo z kim, ktoś Ci pięknie poleje miodu na serce i nieszczęście gotowe.
    Nie kupuj od kogoś kto nie jest właścicielem, nie słuchaj, że ucieka z VATem, sratem czy innymi podatkami.

    Samochodzik ten jeszcze nie zaznał polskich dziurawych dróg i soli, więc jest w nienagannym stanie podwoziowym, co jest chyba jego największym atutem.
    Czyli dobre zawieszenie i tylko tyle można dobrego powiedzieć o aucie?

    Samochód od nowości miał jednego właściciela(UDEKUMETOWANE TEZ) .Wnętrze czyste i zadbane. Silnik bez jakichkolwiek wycieków, 100% bezwypadkowy. Komplet dokumentów i oryginalnych 3 kluczyków, nie wymaga żadnego wkładu finansowego.Wszystkie szyby orginalne wraz z przedna.Silnik nie myty.Osobiscie przyjechałem tym autkiem 3000tys,km
    On jest tym jedynym właścicielem czy pośrednikiem co przyjechał i chce sprzedać?Z kim będzie umowa?Bo jak z Hiszpanem a sprzedaje pośrednik to odpuść bo to muka może być.

    OSOBA PRYWATNA
    Jeśli to nie jest ten nagrzany słońcem hiszpańskim jedyny właściciel, to powinnaś otrzymać auto opłacone przez niego, kpl dokumentów i umowę kupna-sprzedaży z tą OSOBĄ PRYWATNĄ, wtedy będzie to miało ręce i nogi, jak pośrednika miałoby nie być nigdzie w tej drodze papierkowej to odpuść.
    Ostatnio edytowane przez carl23 ; 31-08-12 o 13:20

  4. #19
    jcmcwed
    Gość

    Domyślnie

    Teraz zobaczyłem link do ogłoszenia... http://tablica.pl/oferta/toyota-coro...-ID1hvd9.html#
    po tym nr telefonu niedawno była oferowana inna corolla 2.0 d4d z 2004 r. z równie atrakcyjnym przebiegiem... przy tym drugim ogłoszeniu jest nr kom. może warto go zweryfikować...

    W moim odczuciu im bardziej się grzebie tym bardziej śmierdzi... więc wzmożona czujność wskazana

    Dodatkowo niby auto od pierwszego/jedynego właściciela... więc jest prosta opcja... jedź spisz dane z dowodu, sprawdź czy takie same są w książce serwisowej...
    znajdź tłumacza i zadzwoń do tego właściciela... oby się nie okazało, że auto kupił "turek" i zapłacił cześć gotówką, a resztę czekiem bez pokrycia...

    Powodzenia w działaniu...
    Nie prościej kupić od pierwszego właściciela w Polsce
    Ostatnio edytowane przez jcmcwed ; 31-08-12 o 13:27

  5. #20
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    http://www.auto.pl/gielda/offer.php?kod=1vps7
    Ten punto też był użytkowaty tylko przez niego i ma tylko 70 000km mhm

    http://www.auto.pl/gielda/offer.php?kod=1vg72
    tu masz 99 000km w dielu z 2004 roku.

    http://www.auto.pl/gielda/offer.php?kod=12383f
    tu 92 000km w aucie z 1997 roku.

    Także uważam ze ta toyota to jedna wielka mina. i lalala także Ci radze szukać dalej tych corolli jest od groma

  6. #21
    lalala
    Gość

    Domyślnie

    Ok bardzo dziękuję za informacje. Naprawdę wasza pomoc jest przydatna. A właśnie wcale nie ma tyle tych corolii jakie mnie interesują m.in. benzyna 1.6 i 5 drzwiowa w okolicy jest ich niewiele Najlepiej, aby nie była srebrna

    A jeżeli chodzi o te aukcje samochodów to w 100% oba telefony są tego samego gościa, bo akurat telefon komórkowy również mam mimo iż na aukcji go nie widać.
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 02-09-12 o 19:04

  7. #22
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    1. Zapoznaj się z regulaminem, bo będzie po uszach
    2. Pytałaś w jaki sposób będzie przebiegała transakcja?

  8. #23
    lalala
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie nie pytałam, miałam tam jutro jechać z mężem, ale chyba zrezygnujemy skoro jest tyle haczyków... Wiem tyle, że samochód jest prawdopodobnie na niego gdyż chciałam dane serwisu Toyoty gdzie ostatni jest zapis z ASO po czym go otrzymałam i powiedział, że nie chcą udzielać takich informacji na temat przebiegu, gdyż on również był zaskoczony iż owy samochód ma tylko tyle tysięcy i gdy chciał sprawdzić w ASO to mu nie udzielili takich informacji. Sprawdził wiarygodność przebiegu dopiero jak go zarejestrował na siebie i przebieg podobno się zgadzał.

  9. #24
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    przyjechałem tym autkiem 3000tys,km,bez najmniejszych problemów ze srednim spalaniem 6.5 L/100KM
    Kulal sie autostradami 90-110km/h?
    Niech podesle Ci skan dowodu z Hiszpanii. Jak nie ma nic do ukrycia to sobie zweryfikujesz czy faktycznie jest na niego.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  10. #25
    pawelll
    Gość

    Domyślnie

    Witam.
    Czy ktoś może mi powiedzieć na co zwrócić uwagę przy oglądaniu samochodu z Hiszpanii? Chodzi jak wiadomo o papiery, auto sprowadzone, komis niby załatwia opłaty:
    "
    ABY ZAOSZCZĘDZIĆ PAŃSTWA CZAS PRZYGOTOWUJEMY KOMPLET DOKUMENTÓW NIEZBĘDNYCH DO REJESTRACJI ( PRZEGLĄD TECH., AKCYZA, TŁUMACZENIA DOKUMENTÓW, OPŁATA RECYKLINGOWA) CENA + OPŁATY"
    jak komis załatwia papiery do rejestracji to jest się czego bać? np.: że za dwa, trzy czy dziesięć lat wpadną i zabiorą furę?

    Konkretnie chodzi o to auto:
    http://otomoto.pl/oferta/mercedes-be...tml#da4ac6c59e

    Pozdrawiam.

  11. #26
    duken
    Gość

    Domyślnie

    Przeczytałem te informacje zawarte tutaj o autach z Hiszpanii i widzę że to wielka loteria
    A chciałem kupić Avensis z 2012 r, z przebiegiem 130 tys km - sprzedawca nawet podesłał mi Vin (SB1BD76L80E082588 nr rej 3934 HLV) żebym sobie sprawdził przebieg.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •