Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Alfa Romeo GT

  1. #1
    haku
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo GT

    Cześć,
    ja nie tyle ze swoją opinią, a w celu uzyskania opinii innych
    Zastanawiam się powoli nad zmianą auta i akurat ta alfa przypadła mi do gustu stąd też mam kilka pytań:

    - Jak wygląda sprawa zawieszenia w GT? z tego co słyszałem z różnych źródeł to np. w 147 przednie jest kijowe, a GT ma troche (sporo?) wspólnego z 147 i 156, więc zastanawiam się czy jej zawieszenie też jest raczej słabe, czy może zostało tu użyte jakieś inne/lepsze?

    - silnik jaki by mnie interesował to 1,9 ON- czytałem, że dość ciekawy?

    I ogólnie jeśli ktoś posiadał/posiada/miał kontakt z alfą GT to prosiłbym o opinie (interesuje mnie jak z awaryjnością tych aut- jest coś co jest ich bolączką, jakieś opinie o silniku, jak z korozją w tych samochodach)

    Rocznik jaki by mnie wstępnie interesował to od '05 w górę i przebieg do 150kkm.
    Myślicie, że auto w dobrym stanie można kupić w cenie ok. 23-27k zł?
    Z tego co czytałem też forum to są ludzie zajmujący się importem aut (Tradelux)- ciekaw jestem ile wyszło by za autko sprowadzone i jak ciężko byłoby taki egzemplarz znaleść?

    Kwestia koloru samochodu i skóry jest sprawą drugorzędną, jednak podobają mi się ciemne (grafitowe/czarne z bananową skórą ) co do wyposażenia to chyba wszystkie wyposażone dość dobrze są (ew. mają navi bądź nie)

    Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi,
    jeśli zły dział, to proszę o przeniesienie, aczkolwiek ten wydał mi się najodpowiedniejszy.

    Pzdr.

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar kamasoni
    Zarejestrowany
    kwi 2011
    Skąd
    Poznań
    Postów
    324
    Podziękowano Thanks Given 
    59
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    na takie pytania najszybciej dostaniesz odpowiedź na http://www.forum.alfaholicy.org/

  3. #3
    tom75
    Gość

    Domyślnie

    poszukaj moze od 2007 w gore skoro przebieg ma byc do 150tys. Kto kupi diesla zeby po 7 latach zrobic tylko 150tys

  4. #4
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Jak to? W 7 letnim dieslu 150 tys to dużo! Toć to trup. Przeciez 15 letniego dieselka od Pana Heńka można dostać z 200 k max! ; ))))



    Przed przeczytaniem tego tekstu skonsultuj się z inspektorem z forum, gdyż tekst napisany przez autora jest zbyt nierealny i auto zakupione z takimi przebiegami okaże się skręconym szrotem! ; D

  5. #5
    MRLAW
    Gość

    Domyślnie

    Moja 156 z tym silnikiem ma 215Tkm, kupiliśmy ją 4ro letnią z przebiegiem 147tkm. Jeśli mamy dostęp do mechanika to śmiało polecam.

  6. #6

  7. #7
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Wszystko fajnie pieknie z ta alfa, ale ona ma jedna wedlug mnie gigantyczna wade... nigdy tego nie sprzedasz

    na nia naprawde trzeba amatora, nie dosc za alfiste to takiego ktoremu sie GT podoba, a to nie jest urodziwy model...

  8. #8
    nauczmysiekochac
    Gość

    Domyślnie

    to w sumie te same zawieszenia

  9. #9
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Generalnie Alfa GT ma wiele wspolnego z 156 i 147. Zawieszenia te same (czyli wytrzymujące w polsce srednio 20-30tys). Wiele ludzi narzeka na alfy, a nie miało nigdy z nimi do czynienia. Dobre, niedocenione samochody. Jeśli chodzi o silniki w GT to godne wyboru są tylko dwa. 1.9 JTD i 3.2 Busso. Pozdraiwam.

  10. #10
    tomghar
    Gość

    Domyślnie

    Ostatnio brat taką zakupił (parę miesięcy temu). Szukał rocznika 2007 (GT lub 156) ale okazało się ze w najlepszym stanie technicznym była z 2005 z cena prawie jak za 2007 ale papiery z przeglądów dekry do samego końca praktycznie.
    Póki co o awariach trudno powiedzieć bo krótki okres posiadania.
    Wrażenia z jazdy super (troche nią jeździłem) w konfiguracji z 1.9 jtd 150 KM przyspiesza na każdym biegu elegancko (auto lekkie w sumie) można podrażnić trochę posiadaczy niemieckich maszyn . Zawieszenie dość twarde jak to coupe ale wg mnie nie jest złe. Drogi się trzyma bajecznie.
    Z użytkowych wad... słaba widoczność do tyłu (kamera by się przydała) i niskie zawieszenie trzeba uważać na krawężniki nawet średnie. Z ciekawostek strasznie się laski za tym autem oglądają
    Generalnie ciężko dobre alfa romeo było znaleźć trochę kasy poszło na ekspertyzy ale takie życie.

  11. #11
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    No wlasnie o to chodzi. Wszyscy placza ze zawieszenie alfy jest takie slabowite na polskich dziurach ale nikt nie powie jak trzyma sie drogi, jak tym samochodem sie jezdzi.Prawda jest taka ze jesli chodzi o niemcow to bmw daje podobne wrazenia z jazdy bo wszystko inne prowadzi sie jak taczki. W zyciu zawsze cos za cos, tutaj za jakosc prowadzenia placimy czesciej zuzywajacymi sie wahaczami

  12. #12
    goldan
    Gość

    Domyślnie technicznie słabo ale estetyczny miód

    Mam GT z benzyną 2.0 JTS i selespeed AD2005 czyli jedna z najgorszych dostępnych możłiwości. Doświadczenia mam takie, że wnętrze/wykończenie i blachy trzymają się lepiej niż moja poprzednia (33) za którą tęsknię. Siedzenia są kanapowe, i tylko pozornie sportowe. Skóra jest trwała i ładnie się starzeje. Skrzynia ma dobre przełożenia ale selespeed trzeba regenerować raz po raz (na alledrogo wystawia się magik z Poznania który się w tym specjalizuje). Zawieszenie jest do d...y. Kto uważa, że GT ma dobre zawieszenie to nie jeździł ani 33, ani VW Scirocco. Silnik jest super sprawny (ładnie i równo ciągnie, przyzwoicie ekonomiczny, cichy) ale nietrwały - po 250k kompletny remont z wymianą wałków, popychaczy i pierścieni a później wymiana silnika z powodu pęknięcia korbowodu.

    To nie jest auto sportowe tylko koszyk na zakupy dla młódek które -faktycznie- wodzą za GT maślanym wzrokiem.

  13. #13
    mikiziom94
    Gość

    Domyślnie

    Znajomy kupił sobie Alfę GT kilka miesięcy temu i jak z nim rozmawiam to na nic nie narzeka i się nie skarży. Jak na razie wymienił jakiś wężyk paliwowy. Co prawda trochę musiałby zapłacić za oryginał, który jest podwójnie zbrojony, ale wyhaczył na necie od gościa co mu on nie pasował do fury za chyba połowę ceny. Wnętrze auto ma piękne, to trzeba przyznać. I z tego co pamiętam wiele za nią nie płacił i do dziś nie narzeka. Ja bym osobiście się nie porwał na takie auto głównie ze względu na koszta utrzymania, ubezpieczenia. Fakt - trzeba być pasjonatem tych aut.

  14. #14
    bastek00
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał goldan Zobacz post
    ... ale nietrwały - po 250k kompletny remont z wymianą wałków, popychaczy i pierścieni a później wymiana silnika z powodu pęknięcia korbowodu.

    Rozumiem, że masz na myśli wersję w benzynie? Ja szukam w dieslu i chyba nie powinno być tak źle?

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •