UWAGA!! -SPRZEDAJESZ-PRZECZYTAJ....nie daj się okraść!!

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 16 do 29 z 29

Temat: UWAGA!! -SPRZEDAJESZ-PRZECZYTAJ....nie daj się okraść!!

Użytkownik jerzy1961 jest na dobrej drodze Avatar jerzy1961
    Podziękowania
    3
    Podziękowano 5 razy w 3 wiadomości
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

By nie zakładać nowego wątku napiszę w tym - mimo, że jest już stary dotyczy właśnie SPRZEDAJĄCYCH . Coraz częściej mogą zostać oszukani przez kupujących cwaniaków wymieniających SILNIK na uszkodzony i zwracających szybko samochód w ramach RĘKOJMI . Straszą jednocześnie prawnikiem i sądem przytaczając artykuły kodeksu cywilnego. Wielu w ten sposób wystraszyli , co oddali pieniądze, a sami zostali z silnikiem do remontu. Tani sposób znaleźli, na bezpłatny "remont" własnego lub klienta silnika Sprzedający w szoku - nigdy nic się nie działo, a tu nagle wywalona uszczelka pod głowicą . Poczytałem trochę o tym, gdy sam miałem podobnie po sprzedaniu Omegi. Kombi w automacie ( ze sportem) , 2,0 i 136 koników. Niedziela , podjeżdżam pod giełdę na Żeraniu by się rozejrzeć za nowym nabytkiem. Jeszcze dobrze nie zaparkowałem na poboczu , a już lecą do mnie "klienci" ( miałem oczywiście od kilku dni oklejone do sprzedania ). Ponoć małżeństwo Ukraińców i jeden Polak u którego mieszkają gdzieś pod W-wą . Typowe powierzchowne oględziny i pytania .... ale skupione na SILNIKU !! - pojemność i konie. Odpala, gasi, gazuje , bagnet korek w górę, szuka dymienia , obserwuje zbiorniczek wyrównawczy - przejażdżka i WSZYSTKO. Zero zainteresowania całością NAWET numeru VIN nie sprawdzili. Natomiast CIEKAWA - transakcja !! . 1/ Ukrainiec nie ma meldunku i nie może zarejestrować no to może na matkę Polaka - bo mu zależy na kupnie. 2/ kombinacje z faktyczną datą sprzedaży na umowie za trzy dni ( na razie jeszcze nie wiadomo z kim ta umowa ) . Gdy się nie zgodziłem ( nie wiem co będą robić w/g papierów moim jeszcze samochodem przez te trzy dni )- scena dzwonienia niby do matki , gdzie i kiedy spiszemy umowę - a matka odmawia bo nie chce na siebie rejestrować tylko sugeruje swojego brata ( istny cyrk) . W końcu stanęło na tym , że do zakupu tu i teraz spisałem umowę z Polakiem , którą na drugi dzień mielibyśmy "zredagować" na brata matki. Jeszcze wieczorem tego samego dnia dzwonią do mnie , że jeszcze ze dwa dni , bo z tym bratem coś nie wyszło. No to krótko : Polak kupił ode mnie , to jak się dogadają niech Polak teraz sprzeda Ukraińcowi i tyle !! No to cmoka , marudzi, że właściwie to Ukrainiec żałuje, że kupił bo automat niewygodny, że chętnie by go zwrócili np. za dwa dni bo teraz nie może. stanowczo ODMÓWIŁEM We wtorek wieczorem telefon , że sprzedałem im "złoma" , wywaliło cały płyn ze zbiorniczka i ich mechanik stwierdził, że silnik do remontu , bo uszczelka pod głowicą. I cały scenariusz j/w , oni zwracają samochód , a jak nie to sprawa do sądu. Odmówiłem , jeszcze kilka straszących telefonów , oświadczyłem, że jestem osobą prywatną i nie handluje samochodami , a silnik był najzdrowszą częścią całego samochodu ( 94' to już blachy troszkę widocznej rudej miały). Żadnego oficjalnego pisma o niezgodności nie przysłali i odpuścili cwaniaki.
    Gdyby Bóg wymyślił przedni napęd, musielibyśmy chodzić na rękach
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.
    - poprzednio miałem Omegę, a teraz uczę się chodzić na rekach
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

2. 3 użytkowników dziękuje jerzy1961 za tą użyteczną informację:

kater (07-08-15), Kris75 (24-06-15), rafix55 (25-06-15)

Moderator S mpDante jest na dobrej drodze Avatar mpDante
    Podziękowania
    1,821
    Podziękowano 595 razy w 401 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Tylko co w tej sprawie zmienia, że "oświadczyłem, że jestem osobą prywatną i nie handluje samochodami"? Odpowiadasz z rękojmi jak każdy inny, jedynie kupujących od handlarza dodatkowo chroni ustawa konsumencka.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    -
    -

Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB

Banowany Kris jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    121
    Podziękowano 451 razy w 285 wiadomości
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

Jurek wziąłeś wszystkie leki jakie masz zapisane?? Komu opłaca się robić coś takiego skoro przeciętna cena sprawnego silnika to granice 1000-2000 zł. Czasami mechanik bierze więcej za przełożenie.

Moderator S Kris75 jest na dobrej drodze Avatar Kris75
    Podziękowania
    2,024
    Podziękowano 3,806 razy w 2,268 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Ale tu ma motor za darmola, a przełożenie sami ogarniają.
    Dla mnie logiczne Kris.
    Zwłaszcza w starych autach
    Bardzo Miłe Wrażenia

kontakt:

gg: 8675378

6. Następujący użytkownik dziękuje Kris75 za tą użyteczną informację:

jerzy1961 (24-06-15)

Podziękowania
    121
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

No ok,a jak nie wyjdzie zwrot auta?? Zastanówcie się.

8. Następujący użytkownik dziękuje Kris za tą użyteczną informację:

mpDante (24-06-15)

Podziękowania
    2,024
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

To go sprzeda przecież.
    Co za problem.
    Bardzo Miłe Wrażenia

kontakt:

Podziękowania
    121
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

przełoży uszkodzony silnik ze swojego auta,a później sprzeda ?? Nie no spoko..

Podziękowania
    2,024
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Kris - ale tu chodzi o stare graty.
    Kupi Omegę za 3k, przełoży silnik, wleje motodoktora i popcha dalej za 3k.
    Mało takich jest?
    Bardzo Miłe Wrażenia

kontakt:

Podziękowania
    121
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

Dla mnie historia wyssana z palca. Bardziej mi to pasuje do realiów z przed 15 lat.

Starszy użytkownik Bull_Byk jest na dobrej drodze Avatar Bull_Byk
    Podziękowania
    148
    Podziękowano 47 razy w 38 wiadomości
    Siła Reputacji
    4

Domyślnie

Ja się tutaj zgodze z Kris75 auto kupili silnik lub inne elementy sobie przelozyli chcieli zwrocic. Jak im sie uda to beda 3k do przodu a pewnie ten silnik przelozyli do innego auta jako naprawa albo na sprzedaz wiec zarobia swoje na innym aucie. a nawet jak nie to opchna to auto na czesci lub jakos inaczej i nawet sumarycznie moga wyjsc in plus na tym

Czy te manewry robilo sie 15 lat temu? jak teraz mirkom na uszczelke za 20 groszy szkoda dac kasy to co dopiero cos z czego moga miec duzy zysk malym kosztem.

Podziękowania
    2,024
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Kris, są różne rejony Polski
    Ja widziałem już takie rzeczy u siebie że mózg w poprzek staje a banany to poziomo wpierniczałem...
    Bardzo Miłe Wrażenia

kontakt:

Użytkownik jerzy1961 jest na dobrej drodze Avatar jerzy1961
    Podziękowania
    3
    Podziękowano 5 razy w 3 wiadomości
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

Bull_Byk logicznie pisze - na wszystkim nawet na drobiazgach kombinują. A historia "wyssana" Kris ... niby po co ?? Nie pisałem o "salonowych" jakie sam skupujesz tylko o starociu (94') , a tam mogą być inne zasady, no chyba, że w tym też masz jakieś doświadczenia i dlatego to Cię drażni hahaha ( żart oczywiście - bez urazy ) Nie 15 lat temu tylko 3 lata i nawet nie za 3 koła tylko za 2 (dwa) koła poszła , Jak wyżej wspomniałem, wtedy właśnie dużo czytałem i właśnie wtedy było dużo podobnych przypadków - szczególnie silniki ... wiadomo dziś nie mamy pojęcia o ich numerach co może warto jednak sprawdzić i sobie zapisać. Przy okazji tematu, anonimowi dyskutanci wręcz zachwalali taki zapis o rękojmi , dający im pole do popisu w majestacie prawa. Wspominali, że większość mogli wybębnić na pokrycie kosztów naprawy we własnym zakresie niż zwrotów , ale od tego dyskusje zaczynali . Był nawet jeden zachwycony, który zamierzał przerzucić się na nieruchomości , gdzie w starych domach zawsze coś znajdzie na co pociągnie sprzedającego.
    Gdyby Bóg wymyślił przedni napęd, musielibyśmy chodzić na rękach
    - poprzednio miałem Omegę, a teraz uczę się chodzić na rekach

Starszy użytkownik Andrebar jest na dobrej drodze Avatar Andrebar
    Podziękowania
    1,074
    Podziękowano 1,065 razy w 666 wiadomości
    Siła Reputacji
    12

Domyślnie

Cyganie kiedyś przodowali w tego typu "manewrach" ....wybierali auta ( wtedy Polonezy Fiaty ) i sprzedawców nie wyglądających na "awanturujących się" .
    Po dwóch/trzech dniach od kupna podjeżdżali całą rodziną pod adres nieszczęśnika zwrócić rzekomo wciśnięte popsute auto - nie odosobnione przypadki w tamtych latach.
    Niektórzy tak byli zaskoczeni sytuacją ,że nawet nie sprawdzali np; numerów silnika w zwracanym aucie - co potem wychodziło im bokiem .
    Ale to było dawno ...naprawdę. Dziś już nie słyszę o tego rodzaju kombinacjach - szybciej jakieś z d.upy zamiany albo fałszywe $$$ - i kupującego ciężko namierzyć
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

17. 2 użytkowników dziękuje Andrebar za tą użyteczną informację:

Bull_Byk (24-06-15), kater (07-08-15)

Użytkownik kater jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    128
    Podziękowano 7 razy w 5 wiadomości
    Siła Reputacji
    3

Domyślnie

człowiek człowiekowi człowiekiem

O numerze z podmianą motoru w sumie nie słyszałem wcześniej. Ale układa się w całość - dobry (!) silnik tak czy siak swoje kosztuje, a robota, czyli swój własny czas, to tylko czas (no i narzędzia / miejsce, ale to zakładam że tacy goście mają). O Cyganach i wałkach to można by dużo dziś chyba trochę odpuścili z autami, ale zanim Mirki zorientowali się jaki to fajny biznes, to moje okolice (Poznań, Swarzędz) to zagłębie ciapatych z furami z DE było. Ojciec jeszcze w latach 80-tych brał od nich beczkę 300D (aaaaale mieliśmy status ja pitolę) a potem cygaro 100 2.0 TD (aaaaale to pływało, bajka). Aż boję się myśleć jakie te auta wcześniej miały historie hehe

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia