UWAGA!! -SPRZEDAJESZ-PRZECZYTAJ....nie daj się okraść!!

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 29

Temat: UWAGA!! -SPRZEDAJESZ-PRZECZYTAJ....nie daj się okraść!!

Starszy użytkownik Andrebar jest na dobrej drodze Avatar Andrebar
    Podziękowania
    1,054
    Podziękowano 1,044 razy w 650 wiadomości
    Siła Reputacji
    11

Domyślnie UWAGA!! -SPRZEDAJESZ-PRZECZYTAJ....nie daj się okraść!!

Temat kieruję do WSZYSTKICH ....ale najbardziej chciałbym aby przeczytały go osoby oferujące DOBRE i SPRAWDZONE auta czy to na tym Forum czy na innych typowo fan-clubowych danej marki ( warto ich również ostrzec )

Żródło owej informacji (typowo kryminalnej) jest najmniej istotne.....najważniejszym jest NOWY PROCEDER ....choć teoretycznie stary ( podobny do tego który opisał -Kris75- w dziale " -Ostrzegam- Mazda 6 - uwaga na zaliczkowców" tzw." przekręt na wnuczka" w wersji B ) .....

Ten o którym piszę poniżej jest podobny - dostosowany do wymogów obecnego rynku i "klienta" i dotyczy kradzieży auta na zamówienie ( przeważnie na podkładkę jak i również części) ale aut "wyselekcjowanych" z olbrzymiej grupy ogłoszeń w POmrocznej.
    Do rzeczy ......
    .....coraz większa grupa posiadaczy "rodzynów" dochodzi do wniosku , że lepiej jest zamówić u *******i drugie auto w tym samym (lub bardzo bliskim) roczniku, kolorze i wyposażeniu niż wkładać kasę w remont zwłok ...czyli zwykła ekonomia bo sprzedając pozostałości ze swojego dotychczasowego złoma-*******ota często okazuje się, że oprócz "nowej" dobrej fury i po opłaceniu "dostawcy" zostają jeszcze przody finansowe i części.

....ale żeby znależć odpowiedni materiał (nie prosto z ulicy) dziś w dobie internetu szuka się takich dobrych polecanych aut właśnie po portalach typowo fan-clubowych lub podobnych do Naszego gdzie trafienie złomka jest najmniej prawdopodobne ...bo zamawiający nie chce następnego ulepu tylko ma wymagania ( w końcu płaci ..hehehe )
    ....i to wymusza na ********ach śledzenie owych portali i selekcjonowaniu aut do "wzięcia" pod "zmówienie"... - pewnie, że nie będą dygali setek kilometrów dlatego wyszukują te w "pobliżu" i udając potencjalnego zainteresowanego nawiązują kontakt z oferentem
    .....ale interesuje ich przede wszystkim adres .....najlepiej prywatny ......

Nie będę opisywał sposobów "zdjęcia" auta ....jest ich sporo jak i pomysłow - w zależności od wartości auta!!

....ALE NAPISZĘ jak się ZABEZPIECZAĆ ( w każdym przypadku)

1- NIGDY nie podawaj nieznajomemu SWOJEGO PRYWATNEGO ADRESU - bo jak Ci nie skubną fury to o*******ą mieszkanie ( przerabiałem jedno i drugie)
    2- UMAWIAJ się na oględziny auta tylko w miejscach publicznych najlepiej "ASO" lub "OSKP" i tylko za DNIA (po widoku)
    3- ZAWSZE można zaproponować kupującemu wizytę na POLICJI pod pretekstem sprawdzenia auta bądż dokum.tożsamości!
    4- JAK NABIERZESZ wstępnie ZAUFANIA do kupującego to postępuj tak jak Ci rozum i instynkt podpowiada .....zbytnia przesada działa w obie strony.

PS;
    Kradli , kradnąi kraść będą .....ale nie ułatwiajmy im "pracy" wystawiając się jak barany do strzyżenia ! .....bo to, że TY czy TY czy inny ON by tego nie zrobił i nawet o tym nie pomyślał ......nie znaczy , że nie ma innych co zrobią inaczej

Tak więc jeszcze raz ...bo ostrożność nigdy nie zawadzi ...
    .UWAŻAJCIE NA WYLEWNOŚĆ W PODAWANIU PRYWATNEGO ADRESU.
    ( a owe kradzieże z "portali" się potęgują gdyż coraz większe jest zainteresowanie na dobre auta w dobie złomopochodnych)
    Ostatnio edytowane przez Andrebar ; 20-11-10 o 16:48
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

2. 18 użytkowników dziękuje Andrebar za tą użyteczną informację:

actchris (05-01-11), blanker (21-11-10), Camelus (30-11-10), carl23 (20-11-10), Grucha (20-11-10), grzywka (20-11-10), Kris75 (20-11-10), mpDante (20-11-10), rafix55 (25-06-15), rinho (12-02-11), Roadkiller (20-11-10), sardzent (08-08-15), satanek (20-11-10), sezam (31-08-15), styx1 (23-11-10), takietam (20-11-10), Wolf (02-03-12), yeti601 (23-11-10)

Moderator S takietam jest na dobrej drodze Avatar takietam
    Podziękowania
    1,653
    Podziękowano 946 razy w 614 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Kolejny dowód na to jaką ten kraj jest dżunglą. Co zdaje się nie mącić nastroju sielanki naszych "elit" ale.... to już wątek na inne forum.

Nowicjusz PB666 jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 0 razy w 0 wiadomości
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

Przeglądając dzisiaj mobile.de natknąłem się na takie ogłoszenie:

Moderator S takietam jest na dobrej drodze Avatar takietam
    Podziękowania
    1,653
    Podziękowano 946 razy w 614 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Niezłe, jakbyś jeszcze linkiem rzucił byłoby słodko

Starszy użytkownik carpasja jest na dobrej drodze Avatar carpasja
    Podziękowania
    9
    Podziękowano 151 razy w 100 wiadomości
    Siła Reputacji
    7

Domyślnie

no i teraz ja zadam bezczelne pytanie. Podajemy dalej VIN w ogłoszeniach sprzedaży samochodu do publicznej wiadomości?

Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.
    bezwypadkowe auta z Niemiec kontakt 691-18-00-00
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Części do samochodów japońskich i koreańskich - oryginalne i zamienniki kontakt 691-18-00-00

Starszy użytkownik blanker jest na dobrej drodze Avatar blanker
    Podziękowania
    305
    Podziękowano 31 razy w 19 wiadomości
    Siła Reputacji
    7

Domyślnie

Dobre tekst Andre. Dzieki jak zwykle. Dobrze napisane.
    Czterosladom, cwiartkowozom, szpachlowozom, kameleonom, wodnikom szuwarkom, polskim igielkom i polskim bezwypadkom mowimy ZDECYDOWANIE raczej NIE
    . 189 tys przebiegu - komu Wy to chcecie wcisnac ? nie z nami ta gadka. Swiadomosc KUPUJACYCH wzrasta.

Starszy użytkownik Jakoob jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    300
    Podziękowano 366 razy w 302 wiadomości
    Siła Reputacji
    9

Domyślnie

Cytat Napisał andrebar Zobacz post
    1- NIGDY nie podawaj nieznajomemu SWOJEGO PRYWATNEGO ADRESU - bo jak Ci nie skubną fury to o*******ą mieszkanie ( przerabiałem jedno i drugie)
    Wydaje mi się, że to już przesada. Na tym może mniej, ale na poprzednim forum non-stop trąbione było żeby NICZEGO nie kupować od jakiś sprzedawców umawiających się na stacjach benzynowych i parkingach pod marketem. Do tego ile razy dyskusja o prywatnym imporcie z DE - często, gęsto "najlepiej od Niemca spod domu".
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

Starszy użytkownik carpasja jest na dobrej drodze Avatar carpasja
    Podziękowania
    9
    Podziękowano 151 razy w 100 wiadomości
    Siła Reputacji
    7

Domyślnie

i bądź człowieku mądry. Podasz adres to ci auto podprowadzą, nie podasz to cie wezmą za ******a

To co teraz będzie neutralnym gruntem?

A na poważnie. Jak auto ma zginąć to zginie, niezależnie komu, skąd i kiedy. Pocieszające jest to, że kradzieże aut w naszym kraju to już nie ta sama skala co w latach 90-tych.

bezwypadkowe auta z Niemiec kontakt 691-18-00-00

Części do samochodów japońskich i koreańskich - oryginalne i zamienniki kontakt 691-18-00-00

Starszy użytkownik tomec3 stawia pierwsze kroki
    Podziękowania
    3
    Podziękowano 358 razy w 161 wiadomości
    Siła Reputacji
    7

Domyślnie

Na niektóre rzeczy w naszym życiu nie mamy wpływu, ******** jak będzie chciał to tak przypilnuje auto i jego właściciela że ukradnie to auto, samo albo razem z właścicielem :-)
    A to czy wcześniej będzie znał nr Vin czy nie nie ma żadnego znaczenia.

Bywalec styx1 jest na dobrej drodze Avatar styx1
    Podziękowania
    11
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

e tam, można umówić się na posesji kumpla co ma stado wściekłych rotwallerów i dobermanów co będą w dzień zamknięte a na noc spuszczane a kolega jedynym dobrem jakim dysponuje to rower ewentualnie tico, no i garaż zamknięty żeby te dziady musiały trochę pohałasować i dać sygnał psom że pora coś przekąsić

a tak na serio to nie ukradną pod domem to ukradną po auchan albo tesco ...

Starszy użytkownik Andrebar jest na dobrej drodze Avatar Andrebar
    Podziękowania
    1,054
    Podziękowano 1,044 razy w 650 wiadomości
    Siła Reputacji
    11

Domyślnie

Panowie/Panie ...w tym konkretnym wpisie chciałem jedynie zwrócić uwagę na nową metodę selekcji aut do "wzięcia" pod "konkretne zamówienie "....zapewne jest to jakiś nikły procent w ogólnym stosunku powszechnych kradzieży aut....ale powszechnych...ten o którym napisałem powyżej jest trochę mniej znany, że tak powiem rozwijający się
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Bywalec styx1 jest na dobrej drodze Avatar styx1
    Podziękowania
    11
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

pewnie , masz rację, to jest świetny pomysł na zwędzenie auta z góry upatrzonego na jakimś portalu ogłoszeniowym, wybieram sobie markę, kolor, silnik, wyposażenie i jadę do gościa pod dom oczywiście go oglądnąć, przy okazji widzę czy posesja jest ogrodzona, czy jest zamykana np na kłodeczkę czy może pilot, jeśli siłowniki to czy na stałe czy można motylkami zdjąć po cichu, czy na posesji w nocy będą świecić jakieś lampy czy ciemno jak w d..... czy jest pies albo sąsiedzi mają psa co się drze nawet w dzień w niebogłosy, czy dużo sąsiadów, czy auto zachwalane do oględzin wyjedzie z garażu czy stacjonuje pod chmurką..... układ dróg, sposób zabezpieczenia auta bo sprzedawca się pochwali że ma "oryginalne" zabezpieczenia... dla mnie pomysł świetny, temat bardzo pomocny...

wiadomo że jak kupujemy auto to sami byśmy chcieli pojechac sprawdzić gdzie ktoś mieszka, ale to można zostawić na spisanie umowy , a pokazywać auto można sie właśnie umówić jak pisałeś ASO, stacja diagnostyczna itp ... tym bardziej nasz kupiec doceni że jesteśmy pewni auta,

Bywalec driftlask jest na dobrej drodze Avatar driftlask
    Podziękowania
    3
    Podziękowano 8 razy w 4 wiadomości
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

Dzisiaj doświadczyłem kradzieży ogłoszenia na otomoto.... Pod pretekstem zainteresowana autem dostałem wiadomość z serwisu otomoto o zainteresowaniu pojazdu. Dostawałem już kilka taki zapytań tylko z numerem mail i nr telefonu. Ale były wysyłane z gmail oraz yahoo a kiedyś bodajże na poprzednim forum było o tym trąbione. Z ciekawości odpisałem na 1 zapytanie z innego adresu @ i dostałem link (niby do otomoto ) ale bez protokołu https więc go olałem.
    Ale wracając do zdarzenia wczoraj dostałem zapytanie z @ z interii, niestety odpisałem z tego @ co mam ogłoszenie. Włamano się na konto, wycięto treść ogłoszenia i w jego miejsce wpisano " informacje dostępne pod adresem ....@gmail.com dodatkowo zmieniono cenę - 60%. Czekała mnie dziś przeprawa telefoniczna z dzwoniącymi którzy szukali "okazji"
    Nie wiem czemu zostawiono mój nr ani po co to ktoś robił, dodaję dla potomności aby wyczulić uwagę.
    Pozdrawiam

15. Następujący użytkownik dziękuje driftlask za tą użyteczną informację:

Kris75 (05-01-11)

Moderator S mpDante jest na dobrej drodze Avatar mpDante
    Podziękowania
    1,811
    Podziękowano 589 razy w 397 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

@driftlask: Takie coś jest karalne, powinieneś zgłosić to na policję (włamanie na konto, modyfikacja danych).
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    -
    -

Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB

Bywalec driftlask jest na dobrej drodze Avatar driftlask
    Podziękowania
    3
    Podziękowano 8 razy w 4 wiadomości
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    ...
    Nie zmienili hasła tylko samą treść, szanse że ich złapią są pewnie znikome. Pozmieniałem treść na właściwą, hasła i na tym raczej poprzestanę

ZAPRASZAM DO ZAPOZNANIA SIĘ Z REGULAMINEM DOT. CYTOWANIA!

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia