Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: japońskie? rocznik 2002 za 15000 zł na Pb. miasto > 50%

  1. #1
    Voytas
    Gość

    Domyślnie japońskie? rocznik 2002 za 15000 zł na Pb. miasto > 50%

    Jakie auto kupić ?
    Preferowana marka
    japońskie?
    Budżet na zakup auta:
    15000
    Preferowany rok produkcji:
    2002
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    1.6 - 2.0
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    10000
    Segment/typ/wielkość auta:
    Hatchback/Liftback/Kombi/MiniVan
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    w tygodniu w pojedynkę / w weekendy kilka osób + bagaże / czasami materiały do remontu mieszkania
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Szukam auta praktycznego, w miarę uniwersalnego, z dobrym dostępem do przestrzeni bagażowej (dlatego sedan odpada) i siedzeń pasażerów (2-drzwiowe też odpada). Auto nie musi mieć super wyposażenia ani mocnego silnika, jeżdżę spokojnie (ważne jest jednak bezpieczeństwo czyli ABS, poduszki, fajnie gdyby była jeszcze kontrola trakcji). Bardzo istotna jest dla mnie mała awaryjność (stąd preferowane japońce, ale nie upieram się przy nich) i nie duże koszty utrzymania (niskie koszty ewentualnych napraw, rozsądne spalanie). Silniki preferuję benzynowe ponieważ mało jeżdżę i w większości na krótkich odcinkach. Po za tym za te pieniądze diesla w dobrym stanie z rozsądnym przebiegiem ciężko znaleźć, a przy przebiegach powyżej 200.000km trzeba się liczyć z drogimi naprawami wrażliwego osprzętu "klekota", racja?

    Chciałbym abyście mi doradzili jakich modeli i z jakimi silnikami powinienem szukać. I gdzie? Po przeczytaniu tematów o posklejanych "igiełkach" z kręconymi przebiegami straciłem zupełnie wiarę w wiarygodność jakichkolwiek ogłoszeń w necie. Podobają mi się modele Mazdy (przy nich również się nie upieram): 6, 323F, 626, Premacy. Szóstka odpada, za te pieniądze nie dostanę jej w dobrym stanie. Dwie 323F oglądałem z ogłoszeń w Gdańsku - na fotkach pięknie, w rzeczywistości już tak słodko nie było, głównie ze względu na wrzechogarniającą rdzę.

    Dodam, że jestem laikiem w sprawach mechanicznych. I zdaję sobie sprawę, że za 15.000 nie mam co oczekiwać cudów, w idealnym stanie, z przebiegami poniżej 100kkm. Chciałbym jednak żeby doprowadzenie do stanu, aby auto pojeździło jeszcze kilka lat, nie kosztowało więcej niż wartość samochodu.

    Z góry dzięki za podpowiedzi.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Pomyśl nad Almerą, ew. Honda Accord okolice 2000r. (za te pieniądze raczej model przed liftem).
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •