Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: VW SHARAN 1.9 TDI 1999r

  1. #1
    Kris
    Gość

    Domyślnie VW SHARAN 1.9 TDI 1999r

    Posiadałem 1.9 TDI 1999 r Automat.
    Kupiony w Belgii z ori.przebiegiem 150 tkm z przerysowanym bokiem.

    Oprócz naprawy blacharskiej wymieniłem w tym aucie dosłownie wszystko.

    Zaczęło się od niewinnego uderzenia przez moją eks miską olejową w krawężnik wynikiem czego uszkodzeniu uległ smok olejowy. Super fachmen który zmieniał miskę nie zauważył uszkodzenia wynikiem czego silnik miał zbyt niskie ciśnienie i się po prostu zatarł więc: 1.Remont silnika,przy okazji turbo.
    2. W piękny wakacyjny dzień podczas nabijania klimatyzacji postanowiła puścić chłodnica klimy.
    3. Automatyczna skrzynia biegów odmówiła posłuszeństwa miesiac później.

    Nie liczę elementów eksploatacyjnych ale w w/w wymieniłęm całe zawieszenie,komplet hamulców,przeguby,zbiornik paliwa,płyny oleje itp.

    To wszystko działo się w ciagu pół roku gdzie przez ten czas nie zrobiłem nawet 30 tkm. Głupi łudziłem się,że porobię wszystko i będę jeździł szczęśliwie z czego bardzo szybko wyleczył mnie mój VW postanawiając strzelić kaprys i na odchodne wyłożył na plecy pompę paliwa.

    Co najciekawsze przebieg był na 100% oryginalny,a kolizja nie miała absolutnie żadnego wpływu na konstrukcję auta czy podzespoły mechaniczne.

  2. #2
    polkos
    Gość

    Domyślnie

    Wiem, że temat już dawno zapomniany ale nie mogłem wytrzymać :P


    Ja mam Passka z 1.9 110km AFN w automacie. Skrzynia fakt klękła ale przy przebiegu 600 kkm (uciekł 4 bieg). Pompa wtryskowa też przy tym przebiegu poprosiła o wymianę uszczelki pod nastawnikiem i zaworem początku wtrysku a co do kopcenia to tak jak mówisz jak noga w podłodzę a po za tym autko śmiga aż miło. przebieg równe 650 kkm środek śmiem twierdzić jak we wszystkich Passatach z Allegro. I auta jestem pewny wsiadam i jadę lawety ani linki nie widziało nigdy jeszcze zawsze wiernie do domu.: )


    PS. co do kopcenia to wiele zależy kto nam robi rozrząd bo często Pan Czesiu to ustawia na oko wszystko i na sluch i nikt nie sprawdza dawki na pompie i kąta wtrysku. A to zmienia dużo

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •