Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Siła reputacji - co to takiego?

  1. #1
    mkmal
    Gość

    Question Siła reputacji - co to takiego?

    Pytanko jak w temacie. O ile rozumiem sens samego sformułowania "siła reputacji" to już samo zdobywanie tejże reputacji jest dla mnie wiedzą tajemną. Bo nie mogę za bardzo pojąć jak ja mogę mieć reputację wyższą od kilku znamienitych użytkowników o większym stażu i większej ilości postów. Tak więc proszę o kilka słów wyjaśnienia

  2. #2
    FalconTech
    Gość

    Domyślnie

    Pod postami masz taką gwiazdkę: nią się dodaje punkty reputacji jeśli uważasz że czyjś post wnosi coś konkretnego do tematu (tak jak ten mój tutaj )

  3. #3
    mkmal
    Gość

    Domyślnie

    No jasne, gwiazdkę widziałem już dawno. Ale czy pojedyńcze kliknięcie gwiazdki podnosi reputację "klikanego" o jeden punkt? Wolę na razie nic nie klikać - przyjdzie mod i będzie krzyczał, że klikamy bez pytania...

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar Rashid
    Zarejestrowany
    gru 2011
    Skąd
    PL
    Postów
    178
    Podziękowano Thanks Given 
    12
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkmal Zobacz post
    czy pojedyńcze kliknięcie gwiazdki podnosi reputację "klikanego" o jeden punkt?
    Nie. Właśnie to sprawdziłem, dając punkt reputacji koledze FalconTech. I jak narazie nadal ma zero. Oczywiście, nie bezpodstawnie kliknąłem gwiazdkę, u mnie FalconTech "zarobił" na tę gwiazdkę, bo przy okazji i ja się dowiedziałem, co i jak z tą reputacją

  5. #5
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Według mnie siła reputacji zaczyna rosnąć wraz z czasem naszego pobytu i ilością postów. Może jakiś Mod pomoże i wytłumaczy o co chodzi??

  6. #6
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Samego mechanizmu niestety nie znam, ale po kliknięciu w "ustawienia" na górze strony możecie podejrzeć za co ostatnio otrzymaliście punkty reputacji. Na pewno nie przekłada się to 1 do 1 na punkty wyświetlane w postach. To tylko tak informacyjnie dla tych, którzy może nie widzieli. Po szczegóły do Legato.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  7. #7
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Trochę pogmatwane.....bo pewnie userom chodzi o te punkty ..1...2....3...4..10 w wyświetlanym profilu ?? ......a co innego jak gdzieś tam masz pkt reput. we własnym jak sobie umiesz wyświetlić profilu . ,,,,,,,,,,,szczerze pisząc też tego nie kumam
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  8. #8
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Wydaje mi się że mechanizm działa tak że na ileś tam przyznanych "małych" pkt czyli tych do podejrzenia w profilu system przydziela ze skali 1 pkt reputacji niejako duży.

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Ja tak teraz paczę w ustawienia i mam 29 punktów reputacji. A obok siła reputacji: 2. Czyli pewnie jak dostanę jeszcze jedną gwiazdkę to będzie ich 30 czyli trójka w sile. Nie wiem o co dalej z tym chodzi ale mam przelicznik 10 gwiazdek = jedna siła paker2.gif

    Ale podglądając dany post, na który dostałem reputację (gwiazdeczkę) jest jeszcze cosik takiego:
    Twoja reputacja na ten post wynosi 40056.
    Ciekawe o co w tym chodzi

  10. #10
    ata
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał takietam Zobacz post
    Po szczegóły do Legato.
    Dokładnie, tylko Admin wie co ustawił a panelu.

    Domyślnie jest tak:
    https://www.vbulletin.com/forum/show...=1#post2311587
    (patrz obrazki)
    https://www.vbulletin.com/forum/show...ser+Reputation

    System "reputacji" na forach z nowym silnikiem VB jest nieintuicyjny, wielu administratorów wyłącza go. Co prawda teoretycznie jest "lepszy"od systemów w których 3-4 użytkowników może sobie w jeden dzień nabić jakieś kosmiczne ilości plusów (są tacy hobbyści, zdaje się że ma to związek z długością e-*****a), ale na co komu w ogóle taki system?
    Na małych forach wszyscy się znają, plusy niepotrzebne bo w razie wątpliwości moderator czy admin wytłumaczy nowemu czyje posty powinien przeczytać. Na dużych forach jest duży bałagan, w związku z czym plusy dostaje się głównie za nic (najczęściej bzdurne posty o których dawno zapomnieliśmy).
    Takie plusy (podziękowania) to rzecz miła, ale w zasadzie zbędna.

  11. #11
    balbulus
    Gość

    Domyślnie

    Nie rozumiem jednego - po co podziękowania i reputacja - to sie dubluje!
    Wystarczy popatrzeć, ile podziękowań ma user w stosunku do ilości postów - tak można sobie wyrobić opinię, czy "dobrze gada" czy tylko gada...

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •