Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 31 do 45 z 47

Temat: Uwaga! Komisy oszukuj±, a kierowcy p³ac± mandaty.

  1. #31
    eReS1#
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Aktualnie jestem w takiej sytuacji. Znajomy ma matiza, ktory byl na jego ojca, ojciec zmarl i auto stoi. Trzeba wymienic plyn hamulcowy, odpowietrzyc, zrobic kilka rzeczy z blacharki bo rdza wchodzi, wymienic uszczelke pod glowica, akumulator. To co mozemy zrobilismy w garazu ale przegladu raczej nie zrobimy, kilka rzeczy jeszcze musi ogarnac mechanik. I teraz jak tym autem jechac do mechanika, skoro tablice sa, ale dowod juz niewazny, ubezpieczenia nie ma, badanie sie skonczylo? Na przeglad tym nie pojade bo nawet jak bez problemow dojade to nie zrobia mi za nic przegladu. Wziac lawete i jechac do mechnika, potem spowrotem laweta i do urzedu i do ubezpieczyciela i do domu. Za lawete i naprawe wyjdzie wiecej nizbym kupil inne, sprawne auto. A bylby tablice np. 3 dniowe i spokojnie by sie podjechalo do mechanika i zalatwilo sprawe. Mozna takie auto holowac ?

  2. #32
    jcmcwed
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Pañstwo, a w zasadzie rz±d jest taki jaki sobie wybrali¶my... w wolnych demokratycznych wyborach.

    Czytam ze zrozumieniem i w pierwszym po¶cie wypowiedzia³em siê na temat. Wprowadzenie tablic krótkoterminowych wi±za³oby siê dodatkowo ze zmian± w ustawie o ubezpieczeniach.
    Wprowadzenie krótkoterminowych rejestracji pojazdów z pewno¶ci± doprowadzi³oby do du¿ej ilo¶ci nadu¿yæ i przekrêtów... nie chce my¶leæ co przychodzi³oby do g³owy handlarzynom/importerom gdy urz±d wydawa³ dokument w zasadzie legalizuj±cy auto bez weryfikacji przedstawionych dokumentów...
    Problem jest marginalny i dotyczy "oszo³omów" co ju¿ sami nie wiedz± gdzie kupowaæ auta i jak daleko siê po nie udaæ...

    Normalna osoba nawet jak kupi sprowadzone auto w komisie czy u handlarzyny/importera to mo¿e w tym samym dniu udaæ siê do urzêdu zarejestrowaæ wzi±æ tablice ubezpieczyæ i cieszyæ siê z zakupu wiêc ja nie widzê tu problemu. Oczywi¶cie warunkiem jest kupno auta w okolicy zamieszkania, a nie 200-400 km od domu...

    A taki handlarzyna/importer niech wykupuje tablice krótkoterminowe w kraju w którym kupi³ auto i obowi±zuj± inne przepisy.
    Ostatnio jak zmienia³em auto to sprzeda³em je Rosjanom, tak Rosjanom... zap³acili wziêli umowê i ubezpieczenie i pojechali z tablicami, bo takie jest u nas prawo.
    Wiêc naprawdê nie ma po co tworzyæ nowych przepisów...

    A popatrzcie te¿ na to z drugiej strony... wprowadzenie takich krótkoterminowych tablic/rejestracji wi±za³oby siê z tym, ¿e ka¿dy zakup musia³by tak wygl±daæ wiêc ile osób ponosi³oby bezsensowne dodatkowe wydatki...

    Kolego eReS sorry... ale po drogach w wiêkszo¶ci poruszaj± siê rodziny z dzieæmi itp... i wiêkszo¶æ z nich po prostu nie wyobra¿a sobie, ¿eby po tych samych drogach kto¶ porusza³ siê autem w którym kto¶ co¶ "ogarn±³ w stodole", a resztê zrobi mechanik...

    Ciekawe co by¶ powiedzia³ jakby ci "brak³o" hamulców i jakby¶ przejecha³ grupê dzieci przechodz±cych przez pasy... przepraszam chcia³em oszczêdziæ 100 czy 200 z³... we¼ siê kur.. ogarnij, ludzkie ¿ycie jest wiêcej warte...
    Niesprawne auto siê wozi na lawecie... A zgodnie z przepisami badanie techniczne masz zrobiæ przed jego up³ywem, je¿eli diagnosta stwierdzi, ¿e auto ma powa¿ne usterki to zatrzymuje dowód i autem mo¿emy odjechaæ... na lawecie, a je¿eli usterki nie powoduj± zagro¿enia to wystawi ¶wistek na 7 dni. Po uzupe³nieniu usterek ponowne badanie i podbicie dowodu.
    Auta bez wa¿nego dowodu rej. nie wolno ci holowaæ.
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 30-05-12 o 11:57

  3. #33
    eReS1#
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Ale pie...lisz jak potluczony. Bez urazy. Kto tu mowi o robieniu auta w stodole? Napisalem jak wol, ze auto stoi bo taka a nie inna sytuacja zaszla. Przyszedl odpowiedni czas, zeby sie autem zainteresowac. Nie wiem gdzie Ty auto naprawiasz, ale ja jak mam cos do zrobienia to robie to w garazu a nie w stodole. Jezeli dla ciebie wymiana akumulatora, dolanie oleju, plynu chlodniczego i jakies inne podstawowe rzeczy z kwestii obslugi auta s± niewyobrazalne to jezdzij z tym nawet na lawecie do aso. Kiedy mam zrobic badanie wiem, ale widze, ze ugolniasz a ja daje konkretny przyklad. W wiekszosci to poruszaja sie przedstawiciele handlowi i ludzie z miejsca pracy do zamieszkania ale nie ma co o tym dyskutowac. To wyobraz sobie, ze po tych samych drogach poruszaja sie auta zespawane z 2 lub 3, zrobione u pana henia za stodola, jak najtaniej, byle dojechal do bramy komisu i starczy. Czesto auta te w innych krajach zostaly przeznaczone na zezlomowanie bo ich naprawa byla awykonalna. "Powazne usterki, diagnosta zatrzymuje dowod.." Chyba jakbys polowka samochodu przyjechal. Zyjemy w takim a nie innym kraju i za 100zl bedziesz mial podbity dowod, a diagnosta nawet nie zobacz auta na oczy. I widze juz te setki ludzi wzywajacych lawete bo diagnosta im nie podbil dowodu..
    Ostatnio edytowane przez Kris75 ; 30-05-12 o 11:23

  4. #34
    jcmcwed
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Piszesz a pó¼niej twierdzisz, ¿e nie piszesz... ....To co mozemy zrobilismy w garazu ale przegladu raczej nie zrobimy, kilka rzeczy jeszcze musi ogarn±æ mechanik... wcze¶niejsze zdanie ...Trzeba wymieniæ plyn hamulcowy, odpowietrzyæ, zrobiæ kilka rzeczy z blacharki bo rdza wchodzi, wymieniæ uszczelkê pod g³owic±, akumulator...
    Rozumiem, ¿e w piecyku gazowym itp. te¿ sam grzebiesz... Pewnie poród te¿ sam odbierzesz...
    Uzupe³nienie p³ynów i innych materia³ów eksploatacyjnych dokonuje sam na podstawie instrukcji obs³ugi . dodatkowo nie s± to czynno¶ci które wymaga³yby czasowych tablic rejestracyjnych, a o tym tutaj dyskutuj±...
    A jak jest "co¶ do zrobienia" to jadê do ASO na ko³ach na normalnych tablicach, chyba, ¿e awaria mia³aby wp³yw na bezpieczeñstwo (nie zdarzy³o mi siê) to zadzwoni³bym po assistance.
    A co do poruszania siê zespawanych aut z dwóch itp. to popieram wszystkie przepisy ograniczaj±ce/blokuj±ce ten dziki handel...
    Za te "podbite dowody" te¿ siê bior± i policja weryfikuje auta które wyje¿d¿aj± z stacji diagnostycznej... w mojej okolicy dwie straci³y uprawnienia...

  5. #35
    Kris75
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    jcmcwed - po co tak pyskówka? To, ¿e Ty nic nie robisz przy aucie (gratuluje kasy na mechaniorów) nie znaczy, ¿e inni nie mog± poma³u ogarniaæ sobie auta w gara¿u, stary.
    Ogarnij siê i popatrz jeszcze raz co popisa³e¶.

  6. #36
    eReS1#
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Kris75to chyba wiekopomna chwila, bo jezeli dobrze wnioskuje to mniej wiecej sie ze mna zgodziles

  7. #37
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziêkowano Thanks Given 
    91
    Podziêkowano Thanks Received 
    5
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    19

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ jcmcwed Zobacz post
    Pañstwo, a w zasadzie rz±d jest taki jaki sobie wybrali¶my... w wolnych demokratycznych wyborach.

    Czytam ze zrozumieniem i w pierwszym po¶cie wypowiedzia³em siê na temat. Wprowadzenie tablic krótkoterminowych wi±za³oby siê dodatkowo ze zmian± w ustawie o ubezpieczeniach.
    Wprowadzenie krótkoterminowych rejestracji pojazdów z pewno¶ci± doprowadzi³oby do du¿ej ilo¶ci nadu¿yæ i przekrêtów... nie chce my¶leæ co przychodzi³oby do g³owy handlarzynom/importerom gdy urz±d wydawa³ dokument w zasadzie legalizuj±cy auto bez weryfikacji przedstawionych dokumentów...
    Problem jest marginalny i dotyczy "oszo³omów" co ju¿ sami nie wiedz± gdzie kupowaæ auta i jak daleko siê po nie udaæ...

    Jakich nadu¿yæ i przekrêtów jak auto nie jest rejestrowane na sta³e tylko ma czasowe pozwolenie do poruszania siê po drogach. Do tego ma byæ sprawne - uk³ad hamulcowy, ¶wiat³a itd. - tak jest w przepisach i Ty za to odpowiadasz. Z ubezpieczeniem nie bêdzie problemu, bo krótko terminowe oferty s± od dawna dla sprzedawców...

    U nas niestety zawsze musi byæ pod górkê, a sprzedawcy/handlarze czegokolwiek to najgorsze z³o

    P.S. jcmcwed w³a¶nie mam dowód belgijski przed sob±, wiêc zapytaj rodziny co to znaczy
    Lorsque le vehicule change de titulaire, le certificate d'immatriculation doit accompagner le vehicule
    Le present certificat est valable en matière de douane sous les conditions prevues par la reglementation douaniere


    Do tego sprzedawcy (w zale¿no¶ci od dogadania siê) zostawiaj± czasami swoje tablice i pomagaj± w za³atwieniu ubezpieczenia je¶li jest taka potrzeba.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #38
    Kris75
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ eReS Zobacz post
    Kris75to chyba wiekopomna chwila, bo jezeli dobrze wnioskuje to mniej wiecej sie ze mna zgodziles
    eReS - zgadza³em siê z Tob± kilkukrotnie przecie¿
    I owszem - teraz te¿ siê z Tob± zgadzam.
    Aby zmieniæ klocka hamulcowego to nie muszê jechaæ do mechanika. ¦rednio ogarniêty szympans to zrobi... Wybacz jcmcwed

    Cytat Napisa³ tradelux Zobacz post
    P.S. jcmcwed w³a¶nie mam dowód belgijski przed sob±, wiêc zapytaj rodziny co to znaczy
    Lorsque le vehicule change de titulaire, le certificate d'immatriculation doit accompagner le vehicule
    Le present certificat est valable en matière de douane sous les conditions prevues par la reglementation douaniere
    W wolnym t³umaczeniu:

    Kiedy przekszta³cenia w³asno¶ciowe pojazdu, dowód rejestracyjny, musz± towarzyszyæ pojazdowi
    Certyfikat jest wa¿ny w zakresie kontroli celnej zgodnie z warunkami okre¶lonymi przez przepisy celne

  9. #39
    jcmcwed
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Nie to ¿ebym chcia³ kogo¶ obraziæ ale kolego tradelux napisa³e¶ to powa¿nie czy sobie jaja robisz...
    Wiesz co oznacza ten zapis... w wolnym t³umaczeniu... sprzedaj±c auto certyfikat czyli ten ró¿owo-pomarañczowy dokument - dowód rejestracyjny przekazujesz kupuj±cemu...
    i ten dokument "musi towarzyszyæ autu", jak zginie ci ten dokument to duplikatu nie dostaniesz... musisz w zasadzie jakby od nowa rejestrowaæ auto... zrobiæ badania techniczne... przedstawiæ dowody w³asno¶ci itp...
    Mam nadziejê, ¿e zwo¿±c auta wiesz co robisz i nie naci±gasz klientów na miny... bo po tym co wy¿ej napisa³e¶ to ja w±tpiê czy masz pojêcie o tym czym siê zajmujesz...
    Pracuje w bran¿y nie zwi±zanej z motoryzacj±, a jak widzê mam wiêcej pojêcia o niektórych procedurach od tych co zajmuj± siê tym zawodowo...

    Widzê co piszê... co mo¿esz zrobiæ sam przy aucie masz napisane w instrukcji, resztê zostaw tym co siê na tym znaj±... chcesz siê znaæ id¼ do szko³y zawodowej/technikum potem na praktykê itd.

    Ju¿, widzê szympansa zmieniaj±cego klocki... narzêdziami dla majsterkowicza z castoramy czy obi
    Sorry ale koszt wymiany klocków to 40-80 z³... zaoszczêdzone... tylko po co i jakim kosztem...
    Samochód za 10 tys. a ja 40 z³ na wymianê klocków nie mam
    Jak mnie nie staæ na obs³ugê to nie kupuje... Kto powiedzia³, ¿e ka¿dy musi mieæ auto, a to ¿e prawie ka¿dy chce to ju¿ inna sprawa...
    Ostatnio edytowane przez jcmcwed ; 30-05-12 o 12:06

  10. #40
    Kris75
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Po to, by cz³owiek mia³ satysfakcjê, ¿e co¶ potrafi zrobiæ
    I mo¿e dla Ciebie 40 z³ to niedu¿o, ale dla niektórych to jednak sporo - nie uwa¿asz? Nie ka¿dy obraca dziesi±tkami tysiêcy z³otych by¶ sobie jakie¶ jaja robi³
    Ja osobi¶cie te¿ czasem wolê pojechaæ do mechanika i zap³aciæ mu 100 z³ za wymianê np. wszystkich tarcz i klocków ni¿ samemu siê babraæ, ale czasem mam ochotê pogrzebaæ. Bozia mi da³a rozum co najmniej szympansa, narzêdzia z Biedronki - wiêc tragedii nie ma...

    Co do wolnego t³umaczenia - je¶li idzie dowód rejestracyjny to i tablice, tak?

  11. #41
    maxxpl
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Kolego jcmcwed, poniek±d muszê siê z Tob± zgodziæ w kwestii naprawy, sam wo¿ê koñcówkê dr±¿ka kierowniczego w baga¿niku ju¿ 2 miesi±c i pojadê jednak do warsztatu. U nas jako¶ tak siê utar³o ¿e wszystko trzeba samemu, pralkê, samochód, komputer itp itd. A potem z*****o ¿e nie dzia³a jak trzeba, nie ujmuj±c koledze eReS jego umiejêtno¶ci mechanika-amatora.

    Rozumiem uzasadnion± chêæ "pogrzebania", ale znam przypadek gdzie kolega za³o¿y³ klocki hamulcowe do Samary odwrotnie (blach± do tarczy), a to ju¿ nie jest ¶mieszne.

  12. #42
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziêkowano Thanks Given 
    91
    Podziêkowano Thanks Received 
    5
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    19

    Domy¶lnie

    Krzysiek ja chcia³em, ¿eby mu to rodzina przet³umaczy³a, a nie translator W wolnym skrócie znaczy to, ¿e dowód przypisany jest na sta³e do pojazdu równie¿ przy zmianie w³a¶ciciela

    Kris75: dok³adnie, tablice zostaj±. Chc±c zabezpieczyæ siê, niektórzy sprzedawcy ¶ci±gaj± np. jedn± tablicê - aby nie je¼dziæ. Rozmawia³em z du¿± firm± zajmuj±c± siê remarketingiem samochodów odno¶nie rejestracji jak to u nich wygl±da i jeden dowód przypisany jest na sta³e do auta ³±cznie nawet po zmianie w³a¶ciciela - zmieniana jest tylko adnotacja o w³a¶cicielu.
    Maj± co¶ takiego jak mia³o byæ u nas jeden dowód/numer przypisany do auta i zmiana informacji tylko o w³a¶cicielu.


    P.S. Kto¶ kto zak³ada odwrotnie klocki do auta nie powinien braæ siê za mechanikê, a i wiedza o poje¼dzie jego jest raczej znikoma. Mo¿e z nalewaniem p³ynu do spryskiwaczy te¿ niech lepiej jedzie do warsztatu, ¿eby nie wla³ p³ynu do pojemnika z p³ynem hamulcowym
    Tak na serio to klocki w swoich autach wolê zmieniæ sam, bo raczej ma³o który mechanik dopilnuje mi, aby starannie wyczy¶ciæ jarzma, piastê itd. Wymieniaczy za 50z³ ju¿ widzia³em - zdejm± stare, przejad± szczotk± 2-3razy i siup nowe. Pó¼niej klocek nierówno bierze, tarcze wibruj± itd...
    To, ¿e kto¶ ma 2 lewe r±czki do mechaniki i zero pojêcia nie znaczy, ¿e wszyscy tacy s± i nie mog± robiæ bie¿±cych obs³ug sami

    I jeszcze jedno. W Twojej Belgii podanej za wzór s± tablice typu plaques marchand i plaques essai. Zapytaj rodziny jakie s± dla nich przepisy i jakie s± nadu¿ycia z tego powodu...

    Edit:
    Chyba, ¿e siê co¶ zmieni³o od koñca 2011 to wtedy zadzwoniê i dopytam jak to wygl±da obecnie
    Ostatnio edytowane przez tradelux ; 30-05-12 o 12:40
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  13. #43
    jcmcwed
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Kiedy¶ by³a dyskusja przy browarku na wakacjach wiêc mam to wyt³umaczone... nie muszê dzwoniæ i siê upewniaæ
    Kolego tradelux czy ja kiedykolwiek twierdzi³em, ¿e dowód jest przypisany do w³a¶ciciela...
    Dowód rejestracyjny, a numer rejestracyjny, to dwie ró¿ne sprawy mam nadziejê, ¿e to ogarniasz...
    Albo twoja znajomo¶æ jêzyka jest na takim poziomie, ¿e wiêcej zgadujesz ni¿ rozumiesz..
    Niez³y musisz mieæ porz±dek w tym swoim "byznessie"...

    A dowód nie jest przypisany na sta³e tylko bez niego nie zarejestrujesz... Podczas rejestracji dadz± Ci "nowy" z "twoimi" numerami rejestracyjnymi i danymi.... Jedynie co dopisuj± czasem rêcznie do dowodu to zmianê zameldowania...
    Oczywi¶cie jak nie masz starego nie dostaniesz nowego bez przej¶cia du¿ych schodów...

    Typowo ch³opskie my¶lenie... "co ja sam nie zrobiê"... auta to nie pojazdy konne, poruszaj±ce siê z prêdko¶ci± 10 km/h.
    I tu nie chodzi o "lewe rêce" po prosu jak siê nie ma w czym¶ do¶wiadczenia to siê za to nie powinno braæ... ciekawe czy do budowy domu te¿ by¶ wzi±³ murarza amatora co wie tyle co us³ysza³ przy piwie/wódce ale ma "prawe rêce"
    Ostatnio edytowane przez jcmcwed ; 30-05-12 o 12:46

  14. #44
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ód¼ - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,084
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    Q¼ba Modowie ...jest dzia³ -Sprowadzamy auto- Belgia ??????
    a który¶ raz z kolei widzê jak tematy o autach z W³och Holandii czy jak tu z Belgii obijaj± siê po zupe³nie innym temacie

    zaczê³o siê od tablic i ubezp w PL ....a koñczy jak zawsze na dyskusji o jakiej¶ tam racji nad inn± racj±!

    PS;
    Czemu tamte tematy "¶pi±" ...????? nie ma w nich nikt nic do napisania a tu siê okazuje tyle m±dro¶ci wycieka bo user tego nie odnajdzie !!!
    Ostatnio edytowane przez Andrebar ; 30-05-12 o 12:55
    Cz³owiek m±drzeje z wiekiem....szkoda tylko ¿e z wiekiem od trumny

  15. #45
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    dolno¶l±skie
    Postów
    4,071
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,821
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    Andrebar ma racjê, temat wyczerpany = do zamkniêcia. W razie chêci dodania czego¶ nowego "na temat", proszê o kontakt z moderatorem!
    # Szanuj moderatora swego, bo mo¿esz mieæ gorszego #
    - Inspekcje @ dolno¶l±skie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcjê FB Uwaga na Lenovo

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •