Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 16 do 30 z 47

Temat: Uwaga! Komisy oszukuj±, a kierowcy p³ac± mandaty.

  1. #16
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziêkowano Thanks Given 
    91
    Podziêkowano Thanks Received 
    5
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    19

    Domy¶lnie

    Do tego rejestruj±c auto w swoim wydziale po 2-3tygodniach kupuj±cy musi udaæ siê do tego¿ wydzia³u, bo nie wy¶l± karty pojazdu, ani twardego dowodu do w³a¶ciwego wydzia³u.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  2. #17
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    dolno¶l±skie
    Postów
    4,071
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,821
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    ..u nas te¿ by³y pomys³y, ¿eby przypisywaæ tablice do kierowcy, ale przecie¿ pañstwo na tym za du¿o by straci³o, wiêc tak bêdzie ze wszystkim. Dopóki jest sposób na ³atwy zarobek, dopóty nie bêdzie u³atwieñ.
    # Szanuj moderatora swego, bo mo¿esz mieæ gorszego #
    - Inspekcje @ dolno¶l±skie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcjê FB Uwaga na Lenovo

  3. #18
    asewqt
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    "SPECJALI¦CI" od nagrzewania dzieci na kijowe auta z ZAKUPU KONTROLOWANEGO te¿ w jednym odcinku je¼dzili na WKLEJKACH (malowanych flamastrem) i do tego kierowa³a dziewczyna, która zbytnio je¼dziæ nie potrafi³a. Ciekawe co by powiedzieli gdyby komu¶ walnê³a - TO NIE NASZA WINA - jak z tym maseratti.

  4. #19
    Starszy u¿ytkownik Avatar noto
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    833
    Podziêkowano Thanks Given 
    158
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    13

    Domy¶lnie

    chcia³ bym do¿yæ dni, kiedy w Polsce pañstwo bêdzie dla ludzi a nie ludzie dla pañstwa..., wpad³ mi pomys³ zwariowany - przygotowaæ mailing i wys³ac m±dre zapytanie do pos³ów koalicji Ciekawe kto i co odpowie [ o ile w ogóle odpowie. ]

  5. #20
    jcmcwed
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Kolego Tradelux, ju¿ Ci kiedy¶ t³umaczy³em, ¿e w Belgii tablice s± przypisane do kierowcy/w³a¶ciciela, a nie do samochodu... i w ¿adnym wypadku nie przechodz± na kolejnego nabywcê...
    Wiem, ¿e wikipedia nie jest "dobrym" ¼ród³em wiedzy ale nie bêdê tu wkleja³ linków do odpowiedników naszych wydzia³ów komunikacji w Belgii... http://pl.wikipedia.org/wiki/Belgijs..._rejestracyjne
    ¯eby by³o tak jak piszecie tj. ubezpieczenie przypisane do tablic warsztatowych to nale¿a³by zmieniæ jeszcze ustawê o ubezpieczeniach...
    Wed³ug mnie jest to znikomy problem i dotyczy garstki handlarzy i ja nie widzê potrzeby dostosowywania prawa, które siê sprawdza do ich potrzeb...
    Kupuj±c "normalnie" auto:
    - w przypadku nowego dealer rejestruje na nas i wyje¿d¿amy z kompletem dokumentów...
    - w przypadku u¿ywanego zarejestrowanego w kraju mamy tablice, ubezpieczenie i 30 dni mo¿emy siê spokojnie poruszaæ...
    A jazdy testowe to mo¿na sobie na zamkniêtym terenie przeprowadzaæ, a nie na drogach... jak kto¶ korzysta z takiego mechanika, który nie jest pewny i jeszcze testuje auto w "ruchu drogowym" to mu gratuluje...
    Dodatkowo zgodnie z przepisami auto poruszaj±ce siê po drodze ma byæ sprawne.
    A gdyby siê zdarzy³o to "odpukaæ w niemalowane" (prawdopodobieñstwo jak trafienie 6 w totka) to dochodzi³ bym odszkodowania od w³a¶ciciela serwisu...

  6. #21
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,658
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    No tak, ale ¿eby¶ Ty móg³ kupiæ "normalne" auto, kto¶ je kiedy¶ musia³ sprowadziæ (7na10 w PL) i zapewne poprzedni w³a¶ciciel musia³ wracaæ do domu jak ci panowie z filmu.
    Handlarzy cwaniaków nie cierpiê i têpiê, ale sam upodoba³em sobie auta z Niemiec i mia³em sytuacjê gdzie musia³em wracaæ ci±giem 17h ¿eby zmie¶ciæ siê w terminie tablic. Nie by³o to bezpieczne.

    Jak dla mnie sytuacja idealna to taka, w której taka "us³uga" jak rejestracja pojazdu nie jest "powi±zana" z konkretnym miastem czy urzêdem i my¶lê, ¿e prêdzej czy pó¼niej do tego dojdzie.
    Mam komplet dokumentów razem z PT, rejestrujê, ubezpieczam, wracam do domu.
    Je¿eli pamiêtamy, ¿e wszyscy jeste¶my pomyleni, to tajemnice znikaj±, a ¿ycie staje siê zrozumia³e.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  7. #22
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziêkowano Thanks Given 
    91
    Podziêkowano Thanks Received 
    5
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    19

    Domy¶lnie

    jcmcwed: zeskanowaæ Ci dowód belgijski na którym pisze, ¿e nr rejestracyjny przypisany jest do samochodu i nie ulega zmianie?
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #23
    jcmcwed
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    skanuj... mam rodzinê w Belgii od 40 lat maj± ten sam numer rejestracyjny... auta siê zmieniaj± numer pozostaje ten sam...

    Kiedy¶ nawet siê ¶mia³em, ¿e auto nówka z salonu, a tablica pordzewia³a... A oszczêdni oni s± jak krakusi, poznaniacy i szkoci

    Mnie ten problem nie dotyczy... kupuje auta tylko z polskiej sieci i od pierwszego w³a¶ciciela... jak siê dobrze poszuka to siê znajdzie... cena co prawda wy¿sza o 20%-30% od najtañszej z allegro ale... spokojna jazda i sen s± tego warte
    US mnie o VAT nie ¶ciga, UC o akcyzê, Policja o je¿d¿enie kradzionym autem itp. to wszystko poza mn±

  9. #24
    eReS1#
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    A jak ma sie do tego ubezpieczenie komisowe na miesiac? Po co w takim wypadku jest ono wykupywane? Wszystko jest ok gdy auto ma normalna, oryginalna tablice z niemiec, przeglad wazny i wykupione komisowe ubezpieczenie w Polsce?

  10. #25
    Powell
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Panowie. Wy siê k³ócicie na forum a te pajace z tabletami za nasz± kasê graj± w pasjansa i tetrisa i my¶l± jak najlepiej doiæ kierowców. Nie k³óæcie siê o to na co nie mamy wp³ywu ; )

  11. #26
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    dolno¶l±skie
    Postów
    4,071
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,821
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ eReS Zobacz post
    A jak ma sie do tego ubezpieczenie komisowe na miesiac? Po co w takim wypadku jest ono wykupywane? Wszystko jest ok gdy auto ma normalna, oryginalna tablice z niemiec, przeglad wazny i wykupione komisowe ubezpieczenie w Polsce?
    Tylko kto komisowi sprzeda auto na oryginalnych tablicach niemieckich? Je¿eli mówisz o tych z ¿ó³tym lub czerwonym paskiem, to po okresie "wa¿no¶ci" dostajesz mandat! Ja siê ju¿ tak za³apa³em, a gliniarz mi powiedzia³, ¿e w razie st³uczki to nawet z realizacjê OC by³by problem.
    # Szanuj moderatora swego, bo mo¿esz mieæ gorszego #
    - Inspekcje @ dolno¶l±skie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcjê FB Uwaga na Lenovo

  12. #27
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ód¼ - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,084
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    Je¶li chodzi o komisy i innych sprzedawców aut sprowadzanych do POmrocznej to niestety ale maj± oni zwi±zane rêce .

    Temat podobny istnieje na "Kupujemy auto - Niemcy"

    Ja nawet staram siê rozumieæ - jcmcwed - ..... bo ka¿de grabie grabi± w swoj± stronê i On w odruchu samoobrony rzuci³ takim a nie innym tekstem ....zreszt± jak i inni walcz±cy o chlebek .
    Ale jak £atwo zauwa¿yæ z tego co przytoczy³ @takietam (7 na 10 ) - to @jcmcwed- reprezentuje wyra¼n± mniejszo¶æ
    .....a o tej mo¿liwo¶ci zakupu tablic w POmrocznej ( aby TU zostawa³a kasa ) pisali¶my nie raz ...tylko teraz nie mogê odnale¼æ tematu w którym by³ ruszony ten temat i nawet Tomek-@Unfaller pisa³ jak to Wêgrów gdzie¶ w UE spotka³ .
    Cz³owiek m±drzeje z wiekiem....szkoda tylko ¿e z wiekiem od trumny

  13. #28
    jcmcwed
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Nie wiem co tu jest do zrozumienia...
    Grabiæ nie ma po co, handlem w dodatku autami siê nie zajmujê... wiêc... nie wiem o jaki chlebek mia³bym walczyæ Czytajcie ze zrozumieniem i nie twórzcie mitów, albo przerzuæcie siê na pomponik czy pudelka
    7 na 10 jest sprowadzonych bo trochê zach³ysnêli¶my siê "Europ±" i wiêkszo¶æ klientów zamiast kupiæ nowe auto w ni¿szej klasie nowe, kupuje sprowadzony z³om w wy¿szej klasie bo przecie¿ trzeba siê pokazaæ... a potem wylewaj± swoje ¿ale na forach jak to nie maj± na serwis itp...
    A jak kto¶ gna z jednego koñca kraju na drugi tylko po to ¿eby kupiæ "okazjê" i zaoszczêdziæ 2-3 tys. no to pozostaje tylko... popukaæ siê w g³owê...
    Nie reprezentuje mniejszo¶ci 9-ciu na 10-ciu znajomych ma auta z polskiej sieci (Fiaty, Ople, itp.) i nawet nie my¶l± o kupnie sprowadzonych po to ¿eby siê pokazaæ na wsi lub zaoszczêdziæ 2-3 tys....

  14. #29
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ód¼ - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,084
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    Te¿ czytaj ze zrozumieniem skoro od kogo¶ wymagasz.............
    Gwo¼dziem tematu jest brak mo¿liwo¶ci w PL legalnego zakupu tablic nazwijmy je ogólnie - krótkoterminowymi ( takich w jakie mo¿na siê zaopatrzyæ w praktycznie ka¿dym zmotoryzowanym Kraju .)

    Twoje wywody s± tylko Twoimi wywodami i Twoimi widzi mi siê - masz prawo kupowaæ gdzie i jak chcesz ale równie¿ inni maj± takie prawo a s± go niejako pozbawieni .....
    wiêc Ci , których to nie dotyczy zacieraj± rêce ( bo to nasza narodowa specjalno¶æ ) a Ci których to dotyczy kombinuj± ( bo to te¿ nasza narodowa specjalno¶æ ) a Pañstwo nosi ³by jak sakiewki przytroczone do pasa i ma naród w dupie ( bo to te¿ nasza narodowa specjalno¶æ )
    Cz³owiek m±drzeje z wiekiem....szkoda tylko ¿e z wiekiem od trumny

  15. #30
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziêkowano Thanks Given 
    284
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    Czyli:
    Albo tablice krótkoterminowe dla kupuj±cych- proste i skuteczne rozwiaznie
    Albo obowi±zkowa dla handlarzy rejestracja tymczasowa, odczuwalnie tansza i szybsza niz tradycyjna,bez limitu czasu(dopóki siê nie sprzeda, warunek: op³acenie akcyzy, distarczenie tlumaczen etc) to rozwiaznie trudniejsze, ale pozwoli³oby chocia¿by na przetestowanie auta w warunkach drogowych, dojazd do serwisu na ko³ach itd.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •