Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: AUTA niby z Holandi/Belgi

  1. #1
    mushroom
    Gość

    Domyślnie AUTA niby z Holandi/Belgi

    Witam, na wstepie prosze moderstora o ewentualne przesuniecie tematu do odpowiedniego dzialu. Otoz na ostatni dlugi weekend wybralem sie do znajomego z rodzina do Holandi. I jak sie okazalo znajomy jest pracownikiem jednego z tutejszych ASO, nie podam gdzie co i jak bo prosil mnie o to. Ale opowiedzial mi o kolejnym walku odnosnie aut wysylanych na eksport a w zasadzie import aut z Niemiec. Schemat jest prosty. Ludzie z aso maja uklady z firmami leasingowymi/bankami itd, i skupuja od nich auta max do 2-3 podobno wazne zeby byly przed pierwszym badaniem technicznym, a nastepnie cofka licznika, na minimum 100-120 tys, rejestracja w Holadni, nowa ksiazka serwisowa i auto jedzie na import, ale co najwazniejsze auta ktore oni skupuja maja najechane grubo ponad 250-300tys, i mowa tu o autach z gornych polek, bmw, mercedesy audi itd, choc mowi ze ostatnio nawet sie zdarzyly golfy...wazne zeby to wszystko szlo do polski i na litwe, mowi ze od niego z salonu biora auta ludzie z Warszawy i Torunia. Generalnie ciezko cokolwiek wykryc, ale podobno mozna to wykryc jedynie po sprawdzeniu przebiegu w bazie danych producenta, jesli takowa jest, bo gdy zadzwoni sie do serwisu ktory niby wykonywal przeglady to oczywiscie telefonicznie wszystko potwierdza, ale na papierze nikt nic nie dostanie.

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    A sami Polacy pracują w tym ASO że na taki pomysł wpadli ? :-) Ogólnie to wszystkie duże i szanujące się firmy leasingowe w europie sprzedają wszystkie swoje auta poprzez systemy aukcyjne , jeżeli taki proceder o którym piszesz ma miejsce to jest marginalny.
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta używane.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Coś chyba za dużo % było przy spotkaniu
    Może oni odkupują i sprzedają dalej - dlatego omijam polskie komisy zagranicą szerokim łukiem
    Co do firm leasingowych to tak jak napisał Tomek. Oni w takie coś się nie bawią. Duże firmy puszczają w sprzedaż tylko profesjonalistom i zwykły Kowalski może zapomnieć o zakupie u nich. Dostajesz solidną wycenę auta z całą checklistą i ich to nie obchodzi czy auto ma 50tys km czy 350tys km. Jak pasuje to kupujesz jak nie weźmie ktoś następny.

    Takie podrabianie książek, cofanie liczników itd. to w Polsce niektóre ASO-komisy też robią lub bawią się w lepienie 3 in 1 Firma spedycyjna, która mi wozi samochody śmieje się z kilku ASO działających pod pewnym szyldem i programem, że takie wraki jak im wożą to nikomu innemu... Tak jak chciał kupować auto to kupował ode mnie...
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #4
    mushroom
    Gość

    Domyślnie

    % byly, ale akurat znajomy to nie Polak, ja po prostu chcialem przekazac informacje....ale niektorzy to chyba niepotrzebnie...trudno, nie jestem zadnym fachowacem odnosnie rynku aut.
    Jako zwykly obserwator tego forum czasami nasuwaja sie dziwne wniosku odnosnie uzytkownikow ktorzy maja ciagle takie samo nastawienie do nowych malo wiedzacych o branzy ludzi.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    To chyba trochę nie zrozumiałeś go, bo żadna firma leasingowa nie bawi się w dawanie aut, cofanie, a później odbieranie i sprzedaż. Oni sprzedają szybko i hurtem i zapominają o autach. Może to samo ASO skupuje i cofa już na gotowca dla Litwinów i Polaków. Co do samochodów to z Holandii diesla, ani LPG nigdy bym nie kupił
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Tak wlasnie czlowiek napisal, ze jakies ASO skupuje poleasingowe, mocno jezdzone, mlode auta z Niemiec.
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  7. #7
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    No chyba, że tak. Tylko napisane jest to tak trochę w stylu: Kali jeść Kali pić
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Serwis , dealer jak najbardziej może takie auta kupować od firm leasingowych , tylko tak jak pisaliśmy powyżej kupuje się je na platformach aukcyjnych dla profesjonalistów. Ja czytając wpis mushroom-a jako ludzie z ASO zrozumiałem że szeregowi pracownicy ASO skupują takie auta co jest po prostu praktycznie niemożliwe. I tyle w temacie , nikt nie podważa ani nie wymądrza się dlatego że kolega jest nowy i nie zna się na zasadach sprzedaży pojazdów po leasingowych. A ten temat jest jak najbardziej potrzebny i pożyteczny.
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta używane.

  9. #9
    starykot
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o auta z Holandii to jedna sprawa jest prosta. W holandii jest bardzo wysoki podatek drogowy od samochodów z silnikiem diesla. Popatrzcie na markplatz.nl . Tam jest bardzo mało diesli, a jak już są to z dużymi przebiegami. To dla tego, że żeby opłącało się holendrowi płacić taki podatek drogowy to musi robić minimum 30 - 40 tyś rocznie a to oznacza że 10 letni samochód z holandii z silnikiem diesla MUSI mieć 300 - 400 tyś minimum, a najczęściej ma więcej. Z holandii opłąca się ciągnąć samochody benzynowe i przyczepy kempingowe. Z drugiej strony Holendrzy mają bardzo równe drogi i dbaja o auta. Ja sprowadziłem sobie passata B5 FL z silniekiem 1.9 TDI, 5cio letniego, z przebiegiem 250 tyś. Mam go już 5 lat, najechane 313 tyś i nic przy nim nie robiłem oprócz napraw eksploatacyjnych.

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar Mariianek
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Belgia/Szczecin okazjonalnie.
    Postów
    223
    Podziękowano Thanks Given 
    39
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Jak mogę prosić zabierzcie z nazwy tematu Belgia bo jej to nie dotyczy i może wprowadzać w błąd.
    Moja pasja to Zoom - Zoom
    Życie jest jak gówno na kole...raz na górze, raz na dole...

  11. #11
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    Sprowadzasz auta z Belgii Marian ?

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar Mariianek
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Belgia/Szczecin okazjonalnie.
    Postów
    223
    Podziękowano Thanks Given 
    39
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Mieszkam od wielu 12lat w Belgii Sprowadzaniem się nie zajmuje ale jak coś trzeb zawsze mogę pomoc na miejscu.
    Moja pasja to Zoom - Zoom
    Życie jest jak gówno na kole...raz na górze, raz na dole...

  13. #13
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za ofertę, myślałem że sprowadzasz auta z Belgii i dlatego tak ci przeszkadza ta Belgia w tytule chociaż rzeczywiście nic tu o niej niema

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •