Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 80

Temat: Współpraca forum z portalami motoryzacyjnymi/aukcyjnymi.

Hybrid View

Poprzedni Post Poprzedni Post   Nastepny Post Nastepny Post
  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie Współpraca forum z portalami motoryzacyjnymi/aukcyjnymi.

    Cześć,
    Pewnie część osób mnie zgani,ale mając trochę czasu,zastanawiałem się,w jaki sposób można pomóc naszemu forum (finansowo i reklamowo).
    Do niedawna w Allegro pojawiała się opcja Inspekcji auta przed zakupem-strasznie droga,szybko została usunięta.
    Może warto byłoby zaproponować Allegro współpracę,polegającą na wstępnej weryfikacji pojazdów (VIN,CArfax,analiza zdjęć,czy w końcu inspekcja za dodatkową odpłatnością).
    Dla Allegro/Otomoto-to też istotne-wpływa na jakość ogłoszeń.
    Tutaj robicie to na bieżąco,za free i jesteście...geniuszami. Czemu tego nie sprzedać?

    Kolejna sprawa-gadżety. Pomyślałem o brelokach do kluczy,smyczkach,naklejkach z logo forum.
    Byłbym pierwszy który nakleiłby to na szybe :-)
    Sklepiki internetowe+reklamy są generatorem przychodów forów internetowych.

    Może śmieszne/żałosne-ale z mojego punktu widzenia (osoby która przy każdej zmianie auta korzysta z inspekcji Kris75-sławna Micra czy Passat) to bez mała obowiązek.
    Dobrze,ze są miejsca w których rozsądek studzi zapały i-nie waham się tego użyć-ratuje życie,wybijając wielokrotnie szrot z głowy napalonego nabywcy.

    Pozdrawiam,

    Maciek
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  2. #2
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Ja uważam że:
    1. Do współpracy z allegro/otomoto jesteśmy za mali i nie mamy nic co moglibyśmy im zaoferować, to co tu się odbywa to ...taka chałupnicza robota (choć skuteczna).
    2. Gadżety-owszem, ale potrzeba do tego ludzi do obsługi i DG do prawnego działania, a przychody nie pokryłyby nawet ZUSu...

    Także sytuacja troszkę patowa, do tego administracja też jakoś za specjalnie nie przejmuje się losem forum, bo nie ma żadnych działań w kierunku rozwoju

  3. #3
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Zubeer, to że masz jakieś propozycje nie jest ani śmieszne ani żałosne, raczej wskazane i powinno cieszyć Obawiam się tylko, że nawet jak kiedyś urośniemy w siłę na miarę starej wersji i tak otomoto czy motoallegro nie będzie chciało myśleć o współpracy. Sądzę, że im zależy na jak największej liczbie ogłoszeń i wyświetleń, obawiam się iż coś w postaci sprowadzenia większości ogłoszeń do poziomu uczciwości będzie dla tych firm mocno nie na rękę. Ich najwięksi chlebodawcy z branży moto to handlarze, a co wystawiają wszyscy wiemy. Serwisy z kolei nie odpowiadają za treść i etykę ogłoszeń a w razie czego wpływy by spadły...
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  4. #4
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Inspekcje były (nie wiedziałem, że już nie ma) w otomoto... Podejrzewam, że było mało chętnych i firmie nie opłacało się dzielić kasą z otomoto.

    Co do gadżetów, to jeżeli jest z tym taki problem, to mogę wziąć to na siebie. Kupię na FV i sprzedam z paragonem
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    @Inspekcje-kosztowały 100zł (po 50zł sprzedający/kupujący).
    Można też wystawić aukcję z usługą inspekcji auta (na zasadzie cegiełek,np. po 5-10zł)
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  6. #6
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Fajnie jakby były stickery dla forumowiczów ; ) Malutkie, dyskretne - wiadomo nie na pół auta BEZ-WYPADKOWE.NET ; D Było by to także dodatkową reklamą ; )

  7. #7
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Najśmieszniej by było jak by na otomoto wprowadzili możliwość pisania komentarzy pod ogłoszeniem

    Żaden samochód by się nie sprzedał.. maska krzywo,po dzwonie, nie te lampy-sklejony z dwóch

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    Ja uważam że:
    1. Do współpracy z allegro/otomoto jesteśmy za mali i nie mamy nic co moglibyśmy im zaoferować, to co tu się odbywa to ...taka chałupnicza robota (choć skuteczna).
    Pozwole sobie odnieść się do Twojej wypowiedzi Otóż mamy do zaoferowania więcej niż może się wydawać. Mamy wiedze dzięki której możemy ustrzec bardzo wielu ludzi przed zakupem bubla, a czasami nawet samochodu " wash & go ", czyli 2 w 1 Co innego niestety myślenie ludzkie. Przecież jakże wielu z nas myśli " mnie się nie przytrafi, więc po co mam korzystać z czyjejś pomocy ".

  9. #9
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Ale miało by to też wady. Konkurencja - komenatrze handlarzynek pod prywatnymi autami jakie to złomy i teksty typu zapraszam po tańszego, z niższym przebiegiem i błyszczącym lakierem ; D

    Ponawiam. Pomyślcie o stickerach ; )

  10. #10
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @pablos-więc przebij się z reklamą, dotrzyj do kilkuset tysięcy userów i pokaż im tą wiedzę. W dzisiejszych czasach możesz mieć najlepszy produkt, ale jak nie masz kasy na marketing to go nie sprzedasz. To jest jak z wypasioną chatą w środku lasu-chciałbyś zaprosić na imprezę wielu ludzi by pokazać im swoją chatę ale niestety żadna droga nie prowadzi do niej bo nie starczyło kasy na jej budowę.
    Napisałem, że forum jest pomocne, ale marketingowo wygląda jak robota składania długopisów metodą chałupniczą, ten coś dopisze, tamten, kolejny wklei zdjęcia-jakby forum zatrudniało inspektorów (przynajmniej 1 na województwo), miało narzędzia do weryfikacji ogłoszeń-wtedy może ktoś by się zainteresował. Teraz możemy pomóc pojedyńczemu Kowalskiemu a nie kilkuset tysiącom (lub nawet setkom) ludzi dziennie.

  11. #11
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    A kto powiedział, że do takiej chatki trzeba dotrzeć drogą? Jak nie ma drogi to się idzie przez las co dla mnie osobiście byłoby o wiele przyjemniejsze ( uwielbiam spacery po lesie ) niż wsiądniecie w samochód i przyjechanie na miejsce. Tak samo jest w omawianej sprawie - małymi kroczkami, powoli ale konsekwentnie trzeba próbować się przedostawać do przodu.

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    @carl23-nie mówmy o tysiącach userów...Zacznijmy od dziesiątek,lepszy rydz niż nic.
    Na razie narzekamy na brak środków-zacznijmy robić coś w kierunku polepszenia.
    Reszta rozniesie się pocztą pantoflową :-)
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  13. #13
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @pablos-współpraca z allegro to małe kroczki? sprzedawałeś kiedykolwiek jakiś towar lub usługę?Sprzedać da się wszystko, ale kwestia ile wyłożysz na reklamę. Na każdą inspekcję by była zrobiona trzeba by wystawić paragon lub fakturę, ale to akurat jest pikuś, by wejść np z takim allegro do współpracy (i nie tylko) robiący inspekcje powinien posiadać stosowne uprawnienia, tak jak rzeczoznawca-ocenia, bierze za to kasę ale i odpowiedzialność. Wierz mi że nikt nie będzie gadał ze zlepkiem ludzi rozrzuconych po polsce co mogą od czasu do czasu ocenić czy szpary są równe w aucie i czy lakier błyszczy równo na całym aucie. Może brutalnie ale taka jest prawda i wie to każdy kto wprowadzał jakiś produkt na rynek bądź zajmował się kiedykolwiek handlem (jakimkolwiek na grubszą skalę).

    Forum w takiej postaci jak jest może pomagać pojedyńczym osobom i jeśli miałoby mieć jakiekolwiek wpływy to z pomocy właśnie takim osobom, co zapłacą stówkę za zbadanie autka, a inspektor "zostanie opodatkowany" na zasadzie samowolnego odprowadzenia 10 czy 15 zł z takiej inspekcji na rzecz forum, innej drogi nie widzę.

    Gadżety-jak najbardziej, jak np tak jak mpDante napisał wziąłby to na siebie (rozliczanie przed fiskusem). Postawienie sklepiku to "chwila", ja mógłbym udostępnić kawałek serwera na sklepik.

  14. #14
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    @pablos-współpraca z allegro to małe kroczki?
    Nie, ale nikt nie mówi od razu o krokach milowych Cały bajer polega na tym, aby przekonać innych że ten zlepek ludzi naprawdę zna się na tym co robi To po 1, a po 1 - nikt nie oczekuje od razu współpracy z allegro. Na początej wystarczyłoby ( moim zdaniem ) rozesłanie prośby o rozpowszechnienie forum wśród swoich znajomych, znajomych znajomych itd. W pełni popieram też propozycję takietam. Należy zrobić jakieś nalepki na szybę auta z chociażby adresem strony + informację typu " dzięki nam kupisz naprawdę dobre auto " ( coś w rodzaju klub.bez-wypadkowe.net. ). Uważam, że jak ktoś zobaczy taką nalepkę to wejdzie tutaj z samej ciekawości, a jak wejdzie to osobiście przekona się, że nie jesteśmy jakimś zlepkiem pseudofachowców tylko naprawdę znamy się na rzeczy.

  15. #15
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    @carl23: Ale tu nie trzeba nawet sklepiku.. przecież nikt z zewnątrz raczej naszych gadżetów nie kupi, więc wystarczy skupić się na userach forum. Wystarczy zrobić osobny temat z informacją o tym co jest dostępne, umieścić baner do tego tematu na głównej stronie i podać maila do składania zamówień...

    Jeżeli PathLiner udostępniłby logo forum w krzywych *.cdr, to wtedy moglibyśmy wspólnymi siłami wystrugać jakiś pomysł na naklejki, ewentualnie inne gadżety z logo forum - chodzi mi tutaj głównie o stworzenie rozpoznawalnego "hasła" forumowego...

    coś w stylu "Pomagamy kupić... bez-wypadkowe.net" itp...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •