Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 31 do 45 z 61

Temat: Renault Laguna II - na co zwróciæ uwagê przed kupnem

  1. #31
    Starszy u¿ytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziêkowano Thanks Given 
    227
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    Niestety nie mam mo¿liwo¶ci poprawienia pdf-u. Jednak¿e te poucinane zdjêcia nie uciê³y najwa¿niejszych aspektów

  2. #32
    cxax
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Witam. Być może będę miał okazję kupić Lagunę II, 1.9 dci, 130 KM, najbogatsza wersja wyposażenia, rocznik 2004, hatchback. Samochód z bardzo pewnego źródła, praktycznie niewielka szansa na wtopienie pieniędzy. Jedyne co mnie martwi to, że rok albo dwa lata temu był jakiś problem z panewkami i skończyło się większych wydatkach.

    Czy to się może powtórzyć? Jak ewentualnie próbować zapobiegać? Słyszałem, że dobrze częściej wymieniać olej niż producent zaleca?

  3. #33
    Starszy u¿ytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziêkowano Thanks Given 
    227
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    Je¿eli panewki zosta³y dobrze ogarniête to Laguna spokojnie poci±gnie du¿o km Olej wymieniaj tak co 12-15tkm i nie bêdzie problemu (to te¿ dobre jest dla turbiny).

  4. #34
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Dobre ogarniêcie nie ma tu nic do rzeczy. Roadkiller doczytaj z jakiego powodu by³ problem z panewkami (po za chorymi terminami przegl±dów 30tkm lub 2lata).

    Je¿eli remont zosta³ przeprowadzony jak Pan Bóg przykaza³ to przy kolejnym obróceniu panewki masz tylko i wy³±cznie blok do wymiany (brak mo¿liwo¶ci szlifu wa³u).

  5. #35
    cxax
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ Kris Zobacz post
    ...REGULAMIN...
    Blok silnika? Jaki to koszt? Jaka jest szansa, ¿e dojdzie do kolejnego obrócenia panewki? Je¿eli kupiê to auto, to chcia³bym nim poje¼dziæ minimum 3 lata.
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 11-01-15 o 18:43

  6. #36
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Nikt Ci na to pytanie nie odpowie jednoznacznie. Mo¿esz je¼dziæ 5 lat i nie do³o¿yæ z³otówki,a mo¿e zaraz po zakupie pa¶æ turbina i rozwaliæ silnik Nikt nie jest w stanie przewidzieæ czy panewka obróci siê czy nie. To s± samochody podwy¿szonego ryzyka i tyle. Silniki by³y lekko mówi±c nie udane

  7. #37
    tomhoj
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    witam
    jestem na kupnie renault laguny 2 po lifcie, i mam pytanie czy nie ma mo¿e kto¶ poradnika kupuj±cego jak wy¿ej ale pomocnego bardziej przy zakupie laguny po 2005 roku.
    dziêkuje za odp.

  8. #38
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    3M
    Postów
    16,355
    Podziêkowano Thanks Given 
    3,373
    Podziêkowano Thanks Received 
    206
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    Do laguny jest potrzebne takie urz±dzenie, Wykrywacz Lawet sprawdza siê najlepiej do tych z przed liftu, do poliftowych trzeba miec zhakowan± wersje bo skubane siê nauczyly skubane oszukiwaæ wersje cywiln±....

    Wrzuæ auto do odpowiedniego dzialu zycie je oceni :]

  9. #39
    KUDLATY
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Czesc jestem tu nowy i mam pytanie mam lagune 2 fl z 2005 wersja expression i kurcze nie dziala mi ten dolny wyswietlacz pod kilometrami czy jest to mozliwe aby kto¶ w nim cos grzebal?Dziekuje i pozdrawiam Kudlaty

  10. #40
    grzeg78
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    zgadzam siê z tob±. Ja mam lagune privalige 2002 rok kupi³em j± za 13 ty¶ z³ u¿ytkujê to auto ju¿ 3.5 roku i powiem ci ¿e w³o¿y³em w to auto a¿ 6.500z³ czê¶ci s± bardzo drogie a ze sprzeda¿± to jest tak ¿ê teraz ten model mo¿na w komisie kupiæ za 7-8 ty¶ z³ i nie op³aca siê tego sprzedawaæ. To tak jakby daæ komu¶ za darmo nie patrz±c na to ile siê kasy ju¿ w³o¿y³o. Kupi³em to auto w komisie w Rybniku i co mnie zaskoczy³o ¿e z przebiegiem 148ty¶ z³ w³o¿y³em tyle kasy. W silniku z tym przebiegiem by³ rozrz±d wymieniany na nowy po 2-3 miesi±cach siad³a turbina. Czê¶ci które wymieni³em w tej Lagunie trzeba liczyæ powy¿ej 1200z³ sprzedawca komisu który mi auto sprzeda³ zapewnia³ mnie ¿e auto nie wymaga ¿adnego wk³adu a mój wk³ad wynosi³ 6500z³ francuski bubel takie jest moje zdanie - NIGDY WIÊCEJ FRANCUSKIEGO AUTA NIE KUPIÊ

  11. #41
    cukier
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    masz racje kolego!!! mnie tez handlarz oszuka³ mówi³ ¿e bez wk³adu a ja w ni± w³o¿y³em wiec ni¿ ona warta!!! trza by zrobiæ pikietê pod Sandouville co to za buble wpuszczaj± na rynek co siê psujo przy takim przebiegu!!! to skandal przez 3,5 roku daæ 6500 na naprawy w nastoletnim aucie!! dawaj namiary na handlarza trza go powiesiæ za jaja !!przecie¿ na pewno wiedzia³ ¿e turbina za trzy miechy padnie a Ty zostaniesz na lodzie z tym francuskim gównem!! trza by³o dzwoniæ niech p³aci za naprawê i w rekompensacie powinien do³o¿yæ co najmniej pó³ laguny cebuli!!!

  12. #42
    grisza88
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    zamiast samochodu, który zawsze traci na warto¶ci mo¿na by³o nabyæ wtedy franki

  13. #43
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziêkowano Thanks Given 
    284
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    Albo A4 B6- by¶ jeszcze zarobi³

  14. #44
    cukier
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    i wtedy by siê nie psu³o

  15. #45
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    dolno¶l±skie
    Postów
    4,071
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,821
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    Hmm... mnie te¿ chyba handlarz oszuka³, bo przez 4,5 roku wymieni³em amortyzatory z ty³u, olej, wszystkie filtry, ¿arówki pozycyjne, hamulce na przodzie i tyle... i nawet ca³y zestaw napêdu osprzêtu (niepotrzebnie)... aha i przepali³ mi siê jeden ksenon... nosz kur... jak mo¿na w tak krótkim czasie tyle kasy w auto w³o¿yæ ten Renault.
    # Szanuj moderatora swego, bo mo¿esz mieæ gorszego #
    - Inspekcje @ dolno¶l±skie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcjê FB Uwaga na Lenovo

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •