Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 83

Temat: Czym grozi kupowanie auta na umowę "na Niemca" !! PRZECZYTAĆ KONIECZNIE !!!!

  1. #16
    luckyluck
    Gość

    Domyślnie

    Panowie proszę o odpowiedź i pomoc... właśnie tak czytam to wszystko i jestem przerażony, bo nie wiedziałem o takich praktykach, a samochód w drodze do Polski jedzie. Ale po kolei... Ponieważ dawałem gotówkę do ręki sprowadzającemu (sam nie mogłem jechać) to wcześniej spisałem taką umowę:
    http://vdir.pl/inne/2011/07/27/wzor-...enia-samochodu

    Coś mi się wydaje, że sprowadzający nie przyjedzie z umową, ale przekonywał mnie, że ma umowę z Niemcem (dwie wersje) i drugą ma mu odesłąć po moim podpisaniu. Ale już wiem, że samochód był wyrejestrowany z komisu i na umowie widnieją tylko dane handlarza z Niemiec, a nie wcześniejszego właściciela.

    Czy mając taką umowę jak w linku jestem zabezpieczony przed oszU_stwem? Albo, czy jeśli ta umowa K-S będzie lewa, a ja ją podpiszę to jakby coś wyszło nie tak w urzędach, to mam szanse się jakoś wybronić? Nie mam pojęcia jak mam teraz sprawdzić tę umowę, czy czasem sprowadzający sam jej na kolanie nie napisze i da do podpisania.
    No i jeszcze jedno: mam zdjęcia z neta tego samochodu jak stoi w tym komisie, mam sms, rozmowy itd. Czy to też jest jakimś zabezpieczeniem?

    P.S. Kur.. w tej Polsce to ani normalnie kupić samochodu nie można, bo ktoś zawsze jakieś wałki musi robić :/

  2. #17
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    To co jest w linku tyczy się samej usługi sprowadzenia i to był dobry ruch tylko nie ma nic wspólnego z umową kupna sprzedaży o której mówisz później. Umowę kupna sprzedaży w Twoim wypadku żeby było legalnie powinieneś mieć spisaną z osobą, która stoi obok i widzisz, że ten ktoś fizycznie jest i sprzedaje. Jakieś połówki pisane na kolanie itd. z facetem którego nie widziałeś na oczy mogą zacząć śmierdzieć jak okaże się, że auto np. ma jakiś zastaw, wadę prawną (wygląda na to, że jedną małą w pewnym sensie będzie i tak posiadać ), odpukać byłoby kradzione itd. Jak gość co Ci sprowadzi będzie miał zestaw niemiecki komis czy ktoś tam w De -> on -> Ty, wtedy będzie legalnie i bez ryzyka jakby coś gdzieś nie zagrało. Obawiam się tylko, że jak już dałeś gotówkę to teraz możemy sobie popisać.
    Ostatnio edytowane przez Jakoob ; 28-01-15 o 23:28
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  3. #18
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Od niego masz dostać fakturę VAT-marża i komplet dokumentów do rejestracji.
    KONIEC KROPKA.
    Auto masz kupić od niego, nie od Helmuta.

  4. #19
    luckyluck
    Gość

    Domyślnie

    Ok, rozumiem, dzięki Panowie. Ale teraz tak trochę teoretyzuję (więc wybaczcie to o co zapytam): wiem, że samochód jest ok, nie jest kradziony itd. Sprowadzający przyjedzie z samochodem, podstawi pod dom, da do podpisania umowę (gdzie widnieje Niemiec, a nie on), podpisuję i żyję sobie dalej. Jeśli człowiek nie ma pojęcia, że taka praktyka jest legalna to kto w końcu poniesie odpowiedzialność karną? A mam tę swoją umowę podpisaną ze sprowadzającym na przywiezienie pojazdu. No i co się stanie jeśli okaże się, że jednak ta umowa z Niemcem jest legalna? Mam 100 myśli na minutę, a to tylko dlatego, że sam nie jeden raz podpisuję umowy nie widząc drugiej strony. Dostaję umowę pocztą, podpisuję i ok. Więc zastanawiam się, czy fizycznie muszę być przy tym handlarzu z Niemiec, żeby podpisać umowę K-S. Wiem, wiem co chcecie powiedzieć Mam tylko teraz już obawy co kolwiek zlecać innym ludziom, bo nie wiem czy one same się znają na swojej robocie. Zapomniałem dodać, ze sprowadzający jest osobą prywatną.

  5. #20
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Szczerze?
    Tylko Ty.
    Jesteś właścicielem auta i jeśli co do czego dojdzie - to okaze się, że auto wprowadziłeś nielegalnie na rynek polski, bo nie byłeś po nie fizycznie.
    A Helmut przyciśnięty przez niemiecki FinazAmt wyśpiewa wszystko lepiej niż podczas biby z karaoke
    Powinno odbywać się to tak:

    1. Podpisujesz umowę.
    2. sprowadzający dostaje od Ciebie kasę, sprowadza auto, opłaca je, Tobie wystawia fakturę za usługę.
    3. Zabierasz dokumenty i idziesz do WK rejestrować auto.

    Jeśli to osoba prywatna która nie prowadzi działalności tylko sobie jedzie na "wycieczkę" do Niemiec z Twoimi pieniędzmi - to masz chłopie duuuuużo zaufania do ludzi...

  6. #21
    luckyluck
    Gość

    Domyślnie

    Kris, ale ja nie mam zamiaru nigdzie kłamać, że byłem po nie osobiście, stąd ta umowa na sprowadzenie samochodu i tam też zawarłem, że daję pełnomocnictwo sprowadzającemu. Czyli mam rozumieć, że to jednak za mało? Osoba jest zaufana. Wiem, że z kasą nie ucieknie. Ok, więc jak będę miał samochód pod domem to z uwagi, ze w umowie na sprowadzenie samochodu napisałem, że mam dostać komplet dokumentów do zarejestrowania samochodu mogę wymagać od sprowadzającego:
    1. Umowy kupna sprzedaży między mną, a sprowadzającym (bo on go kupił od Helmuta, a mnie nie interesuje już w jaki sposób (?) - dla mnie ważna jest umowa ze sprowadzającym )
    2. papiery do samochodu

    I wtedy mogę spokojnie już załatwiać opłatę akcyzy i udać się do zarejestrowania wozu. No i jeszcze jedno pytanie: czy sprowadzający może sam opłacić akcyzę, ale nie rejestrując samochodu? Później go sprzedać bez rejestrowania?

    EDIT: Kris chyba mi odpowiedziałeś wcześniej, a ja nie zrozumiałem Czyli on bierze na klatę sprowadzenie wozu (już nei ważne, że ja dałem mu kasę), on płaci akcyzę, a ja biorę resztę papierów i umowę podpisaną z nim i idę rejestrować wozidło. Ja mu oczywiście oddam kasę za akcyzę, ale to już moja spraa między sprowadzającym, a mną. Dobrze myślę? Jak źle to krzycz, pisz, ochrzań i pomóż
    Ostatnio edytowane przez luckyluck ; 29-01-15 o 00:03

  7. #22
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Akcyzę ma opłacić osoba wprowadzająca.
    Nie powinno w zasadzie specjalnie interesować Cię od kogo auto kupi, za ile itd - nie musisz wymagać tego.
    Oczywiście - dla rozliczenia kosztów między Wami - to logiczne jest że takie coś powinien mieć.
    Ale Ty powinieneś dostać wg mnie papiery od niego bezpośrednio do rejestracji.
    Nie wiem jak to załatwiają może koledzy importerzy - niech się może ktoś jeszcze wypowie.

    Ale jak dla mnie to nie powinno wyglądać w ten sposób, że dajesz chłopu kasę - on jedzie do DE, kupuje auto spisuje jakiś świstek, przywozi Tobie - a Ty się dalej martw.

  8. #23
    luckyluck
    Gość

    Domyślnie

    Oki, teraz zaczyna to być bardziej zrozumiałe. Mam rozumieć, że nie ważne w którym urzędzie celnym zapłaci akcyzę? Pytam z Ciekawości, bo sprowadzający jest z innego województwa.

    Co do zaufania - sprowadzający jest osobą zaufaną, ale liczę, że za koszt sprowadzenia (na to jest osobna umowa) również podejmie się właśnie dopełnienia obowiązków związanych z pomocą w tych wszystkich opłatach.

    P.S. Jakbym wiedział ile z tym problemów to sam bym pojechał i kupił :/

  9. #24
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jak będziesz na umowe K-S samochodu to Ty będziesz musiał opłacić akcyzę (możesz upoważnić kogoś innego). Jeśli będzie widniała firma sprowadzająca to wtedy oni.
    Są firmy, której możesz zlecić załatwienie wszystkich formalności w kraju.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  10. #25
    luckyluck
    Gość

    Domyślnie

    Czyli rozumiem, że najlepiej będzie jak sprowadzający podpiszę umowę z handlarzem w DE, a ja w PL z tym co mi sprowadził samochód. Wtedy on jak wjedzie do PL płaci akcyzę. Jeśli się mylę poprawcie

  11. #26
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    jeżeli osoba jest godna zaufania a jest, tak piszesz. Dajesz mu upoważnienie na zakup, to czemu nie kupił tego auta w komisie (bo tam chyba kupił ?) np. na Ciebie ? Masz Oryginalny rachunek i śpisz spokojnie. Tak można (lub nie) wnioskować że kupił taniej a Tobie sprzedał drożej... To moje domysły i sorki jak niechcący obraziłem kogoś.
    Gdy kupił od prywatnej osoby też może wpisać Twoje dane, tam na miejscu i Niemiec ma taki sam dokument jak Ty.
    W przypadku gdy On ma umowę podpisaną przez Niemca a Ty masz to podpisać i On (Ty?) ma wysłać do niego umowę, śmierdzi mi to typowym "zakupem na Niemca" może się mylę i oby tak było.
    Pozdrawiam

  12. #27
    luckyluck
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli sprowadzający kupi taniej niż było w ofercie to ja w to już nie ingeruję. Z tą umową na mnie to nie mam pojęcia jak to jest. Jeśli taka możliwość była no to nie została wykorzystana. Jedyenco udało mi się jeszcze dowiedzieć to jest sprawa związana tak z Niemcem, który też niechętnie taką umowę podpisuje.

  13. #28
    luckyluck
    Gość

    Domyślnie

    Panowie, problemów ciąg dalszy.... Sprowadzający zgodził się, że akcyzę on zapłaci, bo to on ma umowę K-S z Niemcem. Ale ja mam tę kwotę mu oddać. Później sporządzimy nową umowę między mną, a sprzedającym, ale jeśli się orientuje będę musiał drugi raz zapłacić podatek PCC-3. Dobrze myślę? W poniedziałek mam podpisać papiery, ale nie uśmiecha mi się płacić raz 3,1% wartości samochodu i drugi raz 2%...

  14. #29
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    fajni znajomi... dalej wydaje mi się że On ma nie czyste intencje ...To co piszesz teraz to nie da się odpowiedzieć, trzeba by zgłębić od samego początku, czyli od kogo kupił, jak itd. i wtedy może uda się zorientować sie co i jak . Wiem że napisałeś ale to nie jest jak dla mnie pełna informacja. Są tutaj na forum mądrzejsi to może Ci coś doradzą .
    Pozdrawiam

  15. #30
    luckyluck
    Gość

    Domyślnie

    dzięki czesław. Dzięki też za info na PW. Samochód kupiony od osoby prywatnej w Niemczech. W życiu bym nie kupił samochodu w ten sposób gdybym wiedział, że tyle z tym problemów.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •