Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Jakie auto z silnikiem 1.8T

  1. #1
    milkor
    Gość

    Domyślnie Jakie auto z silnikiem 1.8T

    Witam!

    Przesiadam się w tym roku z diesela na Benzynę +Gaz
    Dosyć szybko padł wybór na silnik ze stajni VW mianowicie 1.8 Turbo w 20 zaworach o mocy 150KM

    I teraz pytanie, jakie auto z tym silnikiem wybrać?
    Zastosowanie tej jednostki podobno było szerokie, od vw, przez audi, skodę, a na seacie kończąc.
    Wiem że np w audi a3 ten silnik chodzi jak rakieta, ale jak np. da sobie radę z masą audi a6?

    Interesuje mnie auto raczej wygodne i możliwie najmłodsze rocznikiem (nie wiem kiedy zakończono produkcję tego silnika)
    Mój gazownik twierdzi że najczęściej gazuje ten motor właśnie w pasatach

    Budżet mam tak do 40 tys zł

    Macie jakieś sugestie? Może mieliście okazję jeździć tym w nadwoziu skody superb?

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Żadne VW. 1.8t, a najlepiej 2.0t lub T od Saaba
    W VW leci szybko turbosprężarka (pęka obudowa) przy jeździe na gazie.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    chi_mera
    Gość

    Domyślnie

    W A6 radzi sobie, ale trzeba mu trochę więcej obrotów. Przy okazji spalanie pójdzie w górę, niestety.
    Osobiście jeździłem dwoma samochodami z tym silnikiem - A4 Avant z 2007r i Octavią Kombi z 2006.
    W obu przypadkach wielki banan na twarzy
    Przyspieszenie piękne, zbiera się świetnie i ładnie brzmi
    Przy okazji to bardzo elastyczny silnik, mało skomplikowany w konstrukcji i nie przysparzający użytkownikowi problemów.
    Wiadomo, że trzeba dbać o turbo, regularnie serwisować itd.
    W myśl porzekadła - jak dbasz, tak masz.

    Samochód z tym silnikiem brałbym w ciemno. Ot, takie tam ode mnie

  4. #4
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Nie pamiętam jak to dokładnie wygląda rocznikowo ale jeśli kupisz auto z bezpośrednim wtryskiem benzyny będzie duży problem z montażem gazu. Ostatnie 1.8T (nie tsi) to chyba passat b5 lift, jeśli ktoś pamięta dokładniej to proszę mnie poprawić
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Żadne VW. 1.8t, a najlepiej 2.0t lub T od Saaba
    W VW leci szybko turbosprężarka (pęka obudowa) przy jeździe na gazie.
    @tradelux- skąd takie dane?Znam 150KM 1.8t mające w pasku coś ok 350 tyś i jeżdżące na tej samej turbinie i nic tam nie pękło, a gaz założony w okolicach 100 tysi, więc jak interwał 250 tyś to często to się zgadzam


    @Jakoob- chyba superba klepali najdłużej bo do marca 2008r z tym silnikiem.

  6. #6
    milkor
    Gość

    Domyślnie

    Osobiście wychodzę z założenia, że nie ma silników bezawaryjnych, każdy motor będzie miał jakiś słaby punkt, nawet teoretycznie "trwała" jednostka w rękach przygłupawego street fightera wcześniej czy później się rozleci. W przypadku kiedy z głową będę korzystał z możliwości 150KM i na czas wymieniał co trzeba, liczę że auto odpłaci mi się bezproblemową eksploatacją. Z drugiej strony często nie wiemy jak poprzedni właściciel obchodził się z danym autem...

    Mniej więcej wiem na co się piszę wybierając ten silnik
    In minus
    - częstsza wymiana oleju, bo co 10 t/km
    - dość droga wymiana rozrządu, bo i pasek i łańcuch
    - padające panewki szczególnie przy instalacji LPG i ich cena, ok 150zł/szt
    - turbosprężarka wymagająca od kierowcy ostrożności
    - przy ciężkiej nodze potrafi spalić i 12l /100km (ponoć)

    In Plus
    - Nie znam innego którym przejadę 100 km za 30 zł w towarzystwie 150 Koni Mechanicznych
    - Wielu mechaników potrafi się nad nim pochylić, szczególnie mój stały fachman


    kolego carl23, faktycznie superby stoją na autoscout nawet z 03.2008, ale taki Seat do modelu EXEO widziałem że wkładał go nawet w 04.2010..., Audi do A4 też przynajmniej do tego 2008 montowało ten motor

  7. #7
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Mój post był dla Jakooba że jednak dłużej go wsadzali, nie sprawdzałem więcej, tylko superba dla potwierdzenia ale masz rację w exeo go ładowali, natomiast co do audi się nie zgodzę tam po 2004 silnik miał 163KM.

  8. #8
    krataja
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał milkor Zobacz post
    Dosyć szybko padł wybór na silnik ze stajni VW mianowicie 1.8 Turbo w 20 zaworach o mocy 150KM
    Silnik 1.8 dosyc długo siedział w grupie VAG, tutaj masz wykaz (choc nie jest w 100% kompletny)
    http://www.audiklub.org/silniki.html

    Przede wszystkim pamietajmy ze chodzi tutaj o silnik starego typu, nie o TSI/TFSI. Znane 1.8T wystepowalo głownie w wersji 150KM (np AUM, AGU), 180KM (AUQ - Octavia RS, Leon, A3, TT i chyba Bora) oraz 225KM (Leon Cupra R, S3, TT).

    Wersji najmocniejszej nie jezdzilem ale 180KM ujezdzam od 30tys km. Jest niezle, ale 180KM w silniku benzynowym to nie jest wcale wiele.

    Cytat Napisał milkor Zobacz post
    In minus
    - częstsza wymiana oleju, bo co 10 t/km
    - padające panewki szczególnie przy instalacji LPG i ich cena, ok 150zł/szt
    - turbosprężarka wymagająca od kierowcy ostrożności
    - przy ciężkiej nodze potrafi spalić i 12l /100km
    - Olej co 10tys km to wielu autach na lpg standard
    - Chodzi o panewki czy o cewki zapłonowe? Z tym drugim łatwiej mi sie zgodzic. One padaja nie przez LPG tylko LPG ma wieksze wymagania co do układu zapłonowego i dlatego szybciej wyłapuje sie usterke (nowa marki BERU to koszt 120zl, wymiana w 10 minut pod blokiem)
    - turbo jak turbo, w dieslu tez dbac trzeba
    - przy ciezkiej nodze to to bierze 15-17 l/100km LPG:-) Jadac po drogach krajowych ok 10.5-11 LPG, jadac autostrada 11-11.5 LPG.
    Do minusow dolicz posiadanie koła dwumasowego i turbodziury.
    Ten silnik jest bardzo przyjemny jak sie o niego dba ale ma tylko nieco ponad 220Nm momentu obrotowego - w fotel to nie wgniata w porownaniu z mocnym dieslem.
    Natomiast fajne jest to ze mozesz jechac na 3 biegu od 40km/h do 140km/h. Tutaj pokazuje swa sile.

    ps.
    Pamietaj ze ten silnik dzialal z wieloma skrzyniami biegow. Zarówno 5 jak i 6 biegowymi. Charakterystyka bedzie sie baaaardzo roznic.

    ps.2
    Chyba najdłuzej 1.8T był montowany w... Skodzie Octavi:-) Octavia I w wersji tour miala opcje 1.8t 150KM do 2009 roku. Ale nie bylo lpg za 1zl i trzeba bylo doplacic cos ok 5 tys zl i malo kto to montowal.
    Ale kilka takich widzialem.
    Ostatnio edytowane przez krataja ; 28-01-12 o 17:33

  9. #9
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    @tradelux- skąd takie dane?Znam 150KM 1.8t mające w pasku coś ok 350 tyś i jeżdżące na tej samej turbinie i nic tam nie pękło, a gaz założony w okolicach 100 tysi, więc jak interwał 250 tyś to często to się zgadzam

    Tak, ale zapewne w Passacie B5, a nie w czymś nowszym
    Szczególnie leciały najmocniejsze wersje, bo 150KM dość mocno wytrzymała. Wiem z własnego doświadczenia i regenerowania turbosprężarek.

    Co do tej benzyny to wcale nie musi być tańsza w utrzymaniu. Będzie zbliżony poziom do auta bez DPFu. Jakim dieslem teraz jeździłeś?
    Nie zapomnij tez o tym, że są diesle bez DPFu i koła dwumasowego
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  10. #10
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @tradelux-tak pisałem o B5.
    Jakie spore (1.8-2.5) nowożytne diesle po 2006r nie mają dpf i dwumasy (razem, bo oddzielnie to są)?

    @krataja-już ustaliliśmy wyżej że ten motor w exeo ładowali i później.

  11. #11
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    carl23: nowoczesne mocne benzyny też mają koła dwumasowe
    Koło to można zastąpić jednomasowym, chociaż to kiepski pomysł. Otrzymamy wtedy bardzo dużo możliwości 1.8TDCI, 2.0HDI/TDCI, 1.9JTDm, 2.4JTDm, 1.9TDI itd.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #12
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Ano właśnie...a więc oryginalnie nie ma , tylko trzeba poprawiać fabrykę, a o takich zmianach to wiedziałem, myślałem jednak że coś mi umknęło Zmiana na jednomas jest sprawą dość kontrowersyjną.

  13. #13
    milkor
    Gość

    Domyślnie

    kolego krataja, dzięki za linka i za rozjaśnienie kilku kwestii!
    Co do panewek czy cewek zapłonowych, prawdopodobnie masz rację, przytoczyłem opinie mechanika, a ja sam nie jestem na tyle mocny w temacie by wdawać się w dyskusję

    Praktycznie cały czas ujeżdżam diesele i na pewno będę musiał się przestawić na inną charakterystykę pracy silnika, tak że ani turbodziura ani problem z kosztownym dwumasem nie są mi obce.

    Bardzo zaciekawił mnie temat różnych skrzyń biegów pracujących z tym silnikiem. Bo ostatnio się sparzyłem w Clio 1,5dci i tam 6-cio stopniowa skrzynia to wg. mnie niepotrzebny bajer, chyba lepiej pracował by na 5 biegach, za to przy silniku 1,9 TiD 150KM sześć przełożeń wydaje się być idealnym rozwiązaniem.
    Czy skrzynie są zróżnicowane tylko względem marki, czy także względem modelu auta? którą skrzynie Ty polecasz osobiście??

    co do octavii I, to całkiem ciekawy temat, nie brałem jej pod uwagę, kanapowiec to to nie będzie, ale przy masie 1260 kg byłoby bardzo szybko i nawet dosyć tanio

    tradelux, teraz jeżdżę mieszczuchami, 1,5dci 106KM i 2.0HDI 90KM, moim głównym odnośnikiem jest saab 93 1.9TidS 150KM, spalał mi pomiędzy 7,5 a 8 litra na 100. Jak wyżej wspomniałem, ropniaków mam narazie dosyć i chciałbym spróbować PB+LPG, Gdybym patrzył na diesele to prawdopodobnie szukałbym Citroena C5 III 2.0HDI z hydraulicznym zawieszeniem

    Co sądzicie o masach własnych pojazdu, w jakim stopniu patrzeć na ten parametr wybierając auto?
    bo np taka (dane z http://www.autocentrum.pl)
    Skoda Superb waży tylko 1275 kg,
    Passat B5 - 1280kg
    Audi A6 - 1390kg
    ale taki Seat Exeo już 1400 kg,
    a Audi a4 (163KM) aż 1430kg
    niby przy masie mojego saaba blisko 1600kg, wydaje się nic, ale jak np mamy peugeota 206 2.0HDI 90KM przy masie niespełna 1100 robi z niego groźną zabawkę
    Ostatnio edytowane przez milkor ; 29-01-12 o 01:04

  14. #14
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Chyba z tymi masami coś przesadzone w dół jest-niech ktoś podrzuci z dowodu masę własną dla któregoś z tych aut, bo te 1275 czy 1280 przy pasku jakoś średnio mi pasuje i jakieś 100-150kg brakuje :/

  15. #15
    krataja
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał milkor Zobacz post
    Bardzo zaciekawił mnie temat różnych skrzyń biegów pracujących z tym silnikiem.
    Czy skrzynie są zróżnicowane tylko względem marki, czy także względem modelu auta? którą skrzynie Ty polecasz osobiście??
    Z tego co pamietam to skrzynie sa rozniocowane wzgledem wszystkiego Octavia 150KM ma skrzynie 5 biegow, octavia 180KM ma skyrznie 5 biegow o innych przelozeniach. Audi A4 z tym samym silnikiem ma tez 5 biegow, ale juz np leon, audi a3 i tt maja z dokladnie tym silnkiem 6 biegow. Generalnie z tego co pamietam to skrzynia 6 wystepowala glownie w mocach 180KM i 225KM ale nie w kazdym modelu.
    Dwa linki o skrzyniach:
    http://www.clubgti.com/forum/showthread.php?t=115595
    http://www.turbo-conversion.com/16v-...-conversion/54

    Cytat Napisał milkor Zobacz post
    (...) moim głównym odnośnikiem jest saab 93 1.9TidS 150KM,
    To w takim razie ja bym jeszcze 3 razy przemyslal kwestie 1.8T. Nie widze powodu dla ktorego mniejszy silnik (1.8 vs 1.9) i do tego benzynowy miałby dawac wieksza lub porownywalna frajde z jazdy do dobrego mocnego diesla.
    http://www.rri.se/popup/performanceg...h&ChartsID=813
    http://www.rri.se/popup/performanceg...p?ChartsID=121

    Jak widać charakterystyka silnikow jest zupelnie inna! 1.8t ma moc, ale trzeba go wkrecic na obroty, a dopoki nie ma obrotow to szalu nie ma:-)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •