Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 75

Temat: Gdzie na przegląd przedzakupowy?

  1. #1
    kzkzk
    Gość

    Domyślnie Gdzie na przegląd przedzakupowy?

    Chce kupić auto w okolicach 15k PLN. I tak się zastanawiam gdzie podjechać na przegląd przedzakupowy. Są 3 opcje: ASO, SKP albo warsztat. Gdybym kupował droższe auto, to pewnie wybrałbym ASO, a tak to niejestem pewien czy warto wydawać kilka stów na ASO. Za to w SKP nie sprawdzą mi dokładniej samochodu, tylko raczej pobieżnie.

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Nie wiem jakie stawki obowiązują w Warszawie za sprawdzenie auta w ASO , ale w Szczecinie koszt takiego sprawdzenia to ok 300 zł , dla własnego bezpieczeństwa nawet przy zakupie auta za 10 tyś pofatygował bym się do ASO.
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta używane.

  3. #3
    Barthezz
    Gość

    Domyślnie

    Spróbuj znaleźć warsztat gdzie specjalizują się w danej marce/markach i to będzie chyba najlepsze. W ASO to nawet nie wpuszczą cię na halę i skasują jak za woły. Taki warsztacik powinien mieć podłączenie pod kompa, znać bolączki modelu i ewentualnie mieć miernik do lakieru.

  4. #4
    chi_mera
    Gość

    Domyślnie

    Kolego, napisz na PW, może coś Ci poradzę

  5. #5
    kzkzk
    Gość

    Domyślnie

    Zapomniałem dopisać, że to nie chodzi o Warszawę, ale Grójec. Jakby to była Wawa, to problemów ze znalezieniem dobrego mechanika nie miałbym . W Grójcu jak na razie znalazłem serwis AutoMichał.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Ja powiem, że żadne ASO (chyba, że mamy namiary na dobre i sprawdzone).
    Bardziej polecam niezależne serwisy dla danej marki.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  7. #7
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    15 Tzł nikt Ci pewnie nie podarował .....więc na pewno poszukaj przynajmniej OSKP gdzie zrobią Ci ścieżkę diagnostyczną ( szarpaki , hamulce , wartość teleskopów, widoczne wycieki , czystość spalin - jeśli benzyna itp) ....może i będą mogli zbadać powłokę lakierniczą miernikiem jeśli nie to poproś kogoś z takowym o pomoc ...ale aby umiał się nim posługiwać i skomentować wyniki.
    Taki rozszerzony PT w OSKP nie powinien kosztować więcej jak -150zł ( z badaniem powłoki lakier)
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  8. #8
    kzkzk
    Gość

    Domyślnie

    ASO sobie odpuszczam Ale chyba lepiej pojechać do jakiegoś mechanika, bo w SKP to tylko tak "powierzchownie" sprawdzą?

  9. #9
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Dobry mechanik, wpięcie pod kompa jeśli to jakiś bardziej skomplikowany silnik (przy okazji test poduszek zrobi), zawieszenie sprawdzi również (chodź sprawdzenie zawieszenia w oskp to koszt pod Wawą ok 30zł więc niedużo, a będziesz wiedział w jakim stanie amorki są), jak zna się na rzeczy to obejrzy przy okazji pod spodem czy prosty jest i nie ma dziwnych spawów.

  10. #10
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Postów
    352
    Podziękowano Thanks Given 
    26
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał kzkzk Zobacz post
    Zapomniałem dopisać, że to nie chodzi o Warszawę, ale Grójec. Jakby to była Wawa, to problemów ze znalezieniem dobrego mechanika nie miałbym . W Grójcu jak na razie znalazłem serwis AutoMichał.
    Nie wiem, jak teraz ale Auto Michał jest i zawsze był niczym innym tylko zakładem blacharsko- lakiernicznym, którego jakość napraw chętnie przemilczę (auto teściowej)....

    Co to za auto, które upatrzyłeś w Grójcu? Jestem z Warki- może coś podpowiem?

    pzdr.

  11. #11
    kzkzk
    Gość

    Domyślnie

    Nic innego w Grójcu nie znalazłem. Jesli znasz jakiś warsztat w okolicy, który zna się na Oplach poproszę o cynk

    A auto to: http://tablica.pl/oferta/pilnie-astr...io-ID8DnX.html

  12. #12
    pwisnia
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam takie pytanko. Wszystko fajnie i też uważam, że każde autko warto sprawdzić w jakimś serwisie. Tylko jeśli się okaże, że takich aut chcesz sprawdzić 5 może 10 (bo każde okazywało się jakieś wadliwe ponoć 99% ogłoszeń na naszym rynku) to już koszta się robią dość spore. Co w takim wypadku zrobić, żeby pieniądze wydać głównie na kupno auta a nie na jego sprawdzanie?
    I na koniec Jakie Aso albo zaufany warsztat polecacie na śląsku, okolice Katowic ?

  13. #13
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @pwiśnia-wierz lub nie ale jak wyeliminujesz "OKAZJE" to nie będzie tak źle.

  14. #14
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Kolega Kris75 jest z tamtych rejonów i robi inspekcje, jeśli masz kilka aut do sprawdzenia w okolicy to pogadaj z nim i pewnie ułożycie jakąś rozsądną trasę.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  15. #15
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał pwisnia Zobacz post
    I na koniec Jakie Aso albo zaufany warsztat polecacie na śląsku, okolice Katowic ?
    Wszystko zależy od marki pojazdu.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •