Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 75

Temat: Gdzie na przegląd przedzakupowy?

  1. #61
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Kutno
    Postów
    61
    Podziękowano Thanks Given 
    11
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    W tej chwili jeździmy Fiatem Seicento - mamy w Kutnie ASO Fiata, a jak. 2, może 3 pracowników z jakimś tam stażem - reszta uczniowie. I jak mieć zaufanie do takiego serwisu w momencie, gdy człowiek czekając na obsłużenie słyszy co chwila pytania o podstawowe sprawy?
    Najlepiej znaleźć mechanika, który jest solidny, uczciwy i nie zdziera. Ale tacy to na wymarciu, a jak się już znajdzie to terminy takie że...

  2. #62
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    W tej chwili jeździmy Fiatem Seicento - mamy w Kutnie ASO Fiata, a jak. 2, może 3 pracowników z jakimś tam stażem - reszta uczniowie. I jak mieć zaufanie do takiego serwisu w momencie, gdy człowiek czekając na obsłużenie słyszy co chwila pytania o podstawowe sprawy?
    Masz racje- wiele ASO cierpi właśnie na brak wyszkolonej, kompetentnej kadry. Ci zdolniejsi pracują przez rok, dwa, trzy- i uciekają "na swoje". Trudno im się dziwić- wystarczy spojrzeć na zarobki w ASO, czy po prostu- "u kogoś" i porównać sobie z tym co możemy zarobić pracując na własny rachunek.
    Potwierdzają to mechanicy i inni fachowcy, z których usług korzystam- każdy z nich ma za sobą epizod w ASO

  3. #63
    blokers
    Gość

    Domyślnie

    Jestem na etapie poszukiwania auta i nie jest to łatwy orzech do zgryzienia, szczególnie jak fajne oferty są np. nad morzem, a ja mieszkam w lublinie. Cóż dla wymarzonego auta można pokonać i 500 km, ale problem pojawił się gdy szukałem ASO, które sprawdzi mi samochód w Sopocie albo Gdańsku :/ NA jednym z forum znalazłem link do portalu taniprzeglad.pl to taka wyszukiwarka promocyjnych ofert w serwisie i maja też zakres przeglądów przed zakupem polecam, bo to fajna opcja

  4. #64
    cavior
    Gość

    Domyślnie

    @blokers
    Kolego, nad WOMM musisz jeszcze mocno popracować, bo odwaliłeś taką kryptoreklamę, że szkoda gadać
    Narażasz przy tym może rzeczywiście dobry pomysł biznesowy na ostrą krytykę, więc nie serwuj tutaj takich sucharów

  5. #65
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    hmmm

    Ja twierdze ze jednak do ASO. Co prawda w Wawie znam ASO marek ktore mnie interesowaly przy zakupie stad wiecej zaufania ale co zyskujesz za około 350 PLN

    - papierek z pieczatka producenta z przebiegem
    - papierek z wycena czesci do wymiany (dobry start do negocjacji cenowych)
    - weryfikacja historii sprzedajacego o serwisowaniu od poczatku w ASO itp (niestety czesto tylko dla krajowych pojazdow)
    - nie wiem czy kazdy sprzedajacy zgodzi sie na wizyte w warsztacie u Pana Henia, jesli odmowi wizyty w ASO to mozna skreslic pojazd i sprzedajacego

    Dwa papierki wymienione wyzej to bardzo cenny argument przy pozniejszej sprzedazy czy tez problemach z ubezpieczycielem w trakcie likwidacji szkody.

    Zgadzam sie ze jesli kupujemy auto za 2 srednie krajowe to moze lepiej do zaufanej sieciowki \ OSKP a nie ASO.

  6. #66
    blokers
    Gość

    Domyślnie

    Ja szukałem dlugo 407. Skrozystałem z przeglądu przedzakupowego w ASO w Gdyni.
    Podaje link do oferty:
    [myślę, że jedna reklama tej strony jest wystarczająca]
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 06-05-13 o 16:57

  7. #67
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sardzent Zobacz post
    Ja twierdze ze jednak do ASO. (...) zyskujesz za około 350 PLN
    - papierek z pieczatka producenta z przebiegem
    - papierek z wycena czesci do wymiany (dobry start do negocjacji cenowych)
    - weryfikacja historii sprzedajacego o serwisowaniu od poczatku w ASO itp (niestety czesto tylko dla krajowych pojazdow)
    Miałem ochotę kupić Forda w Trójmieście. Sprowadzony, nie za duży przebieg, zarysowany prawy bok, rocznik 2009. Dzwoniłem do dwóch ASO Forda w Trójmieście i jednego ASO w okolicy. Chciałem się umówić na przegląd przed sprzedażą. Niestety taki przegląd jest (u nas) robiony bardzo słabo. Dokładnie wypytałem co dostanę za oferowaną cenę około 400 zł.

    1) "Test komputerowy" - okazuje się tylko podpięciem pod komuter diagnostyczny i odczytaniem kodów błędów. Absolutnie nie obejmuje ustalenie stanu DPF's, odczytu parametrów pracy silnika itp. Jeśli nie ma zapamiętanych błędów to test się kończy. Czyli kicha za duże pieniądze.
    2) Oględziny karoserii - pomiar czujnikiem grubości lakieru. To jest ok.
    3) Oględziny mechaniczne - sprawdzenie czy nie ma widocznych wycieków z silnika i skrzyni, sprawdzenie luzów i UWAGA sprawdzenie wizualne czy samochód nie jest krzywy po wypadku. Nie ma w tym pomiaru geometrii. Czili znowu kicha, bo gdyby auto było tak krzywe, że wizualnie da się zobaczyć przemieszczenie poszczególnych elementów podwozia to musiałoby też krzywo jechać, a to widać.

    Co więcej ASO Forda, z którymi rozmawiałem, absolutnie odmawia potwierdzenie przebiegu auta (tłumaczą sie brakiem bazy ogólnoeuropejskiej) i również odmawia wystawienia papierka na bezwypadkowość.

    Zatem ten kto zapłaci 400 zł to przy odrobinie pecha, o który w Polsce nietrudno w sprawach zakupu samochodu, może wyjechać z ASO samochodem pozytywnie ocenionym, który nie trzyma geometrii, ma na ukończeniu filtr DPF, koło dwumasowe i sprzęgło oraz ma przebieg 3 razy większy niż na liczniku i nigdy w życiu nie miał wymienionego oleju ani innego serwisu. Po prostu tych elementów ocena wykonana w ASO za 4 stówki wcale nie obejmuje.
    Auto odpuściłem, bo właśnie nie byłem w stanie zweryfikować jego stanu mimo chęci zapłacenia w ASO za tę usługę. Gdybym miał możliwość otrzymania na papierku z ASO przebiegu, historii serwisów, odczytu danych live data z silnika i wydruku z pomiaró położenia punktów kontrolnych karoserii - to bym upatrzony samchód kupił. Ale ASO Forda nie chce widać, aby ktoś w okolicy kupił Forda - dziwna to polityka.
    Ostatnio edytowane przez inhalt ; 10-05-13 o 12:18 Powód: literówki

  8. #68
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    A to jakiś problem:
    a) pożyczyć prosty czujnik grubości lakieru

    b) podjechać do OSKP (20-50 PLN)

    c) podjechać na pomiar geometrii nadwozia (150 PLN )

    d) podjechać do sensownego mechanika/elektronika w celu sprawdzenia kondycji silnika i spojrzeniu na błędy (100-150 PLN)

    Tez wydasz 400 PLN, ale jak widać sprawdzenie znacznie bardziej dokładne

  9. #69
    sosek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas.s Zobacz post
    Kolego Sosek radzę poczytać regulamin
    Podjechac do sensownego mechanika - to problem, serio. Nie wiem jak Ty, ale ja mieszkajac na przyklad we Wroclawiu nie znam sensownych mechanikow w Lodzi. W Krakowie i w Lublinie tez nie. I jadac do owej Lodzi ogladac auto najpewniej wyladuje z nim w ASO. A nie bede wracal samochodem do Wroclawia po to by sprawdzic auto u 'sensownych' mechanikow, bo zaden sprzedawca sie na to nie zgodzi.
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 10-05-13 o 14:29

  10. #70
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Wchodzisz wtedy na np: http://bosch-service.pl/, wybierasz Łódź - i o dziwo - jest serwis Boscha!

  11. #71
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    To, że warsztat ma logo BOSCH Service, nie daje żadnej gwarancji jakości (wiem z doświadczenia).
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  12. #72
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Nie o to chodziło. ASO dawało jakąkolwiek gwarancje na cokolwiek Marcin?

  13. #73
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Najlepiej zawsze będą wiedzieli "ludzie z terenu". Wchodzisz więc na nasze forum gadasz z Krisem, Andre i wiesz do kogo warto, a do kogo nie warto jeździć. .

    Na miejscu kolegi inhalt molestowałbym Tytana - on musi coś wiedzieć!
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  14. #74
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Może i kiedyś pomolestuję kol. Tytana w kwestii mechaników.
    Tutaj chodziło o weryfikację przebiegu. Na liczniku było mało, a w rzeczywistości nie wiadomo. Co ciekawe auto miało książkę serwisową, ale pustą. Tylko stempel sprzedaży i potem nic - nawet pierwszego przeglądu. Dlatego zależało mi na potwierdzeniu przebiegu w ASO Forda oraz potwierdzeniu, że w tym aucie ktoś wyniemiał olej od 2009 roku. Tego nie udało mi się uzyskać w Fordzie i dlatego z bólem serca odpuściłem samochód. Bo mógł mieć zdjęte 100 tys. z tacho ale równie dobrze mógł mieć beztroskiego właściciela (w dow. rej. kobieta), który wcale nie wiedział, że olej się wymienia. ASO powinno takie rzeczy potwierdzić (bądź zaprzeczyć), skasować klienta za usługę i zaprosić do wykonywania w przyszłości czynności serwisowych. Ale taka cywilizacja do Polski jeszcze nie dotarła - na pewno w przypadku Forda nie dotarła.

  15. #75
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    no to buba u Forda ;/

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •