Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 75

Temat: Gdzie na przegląd przedzakupowy?

  1. #31
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał eReS Zobacz post
    nie mowie tu o tym, ze klocki sa do wymiany czy cos takiego ale o tym, ze np. dach , maska malowane, silnik wymieniony, przebieg cofniety itd. O to mi chodzi. Jezeli ktos sie upiera i zapiera nogami i rekoma , ze auto w 100% bezwypadkowe itd to nie powinno byc problemu, zeby isc na takie cos. I zadnej umowy nie spisujesz, tylko w serwisie, ktorym sprawdzasz po prostu mowisz.
    Jezeli kupujacy za kazdym razem mialby placic to sadze, ze podczas szukania auta kwota uzbiera sie ladna..
    Kolego co sprzedajacego obchodzi,ze Ty jako kilent nie znasz się na samochodach i potrzebujesz pomocy fachowców. Gdybyś się znał to gwarantuję Ci,że 30-40 zł Pan Mieciu w OSKP pięknie wyszarpie Ci zawieszenie i pozwoli wejść do kanału abyś obejrzał sobie podłużnice,podłogę itp...

    Podkręcanie typu: jak cos nie tak to Pan płaci w momencie decyzji zakupu skutecznie studzą zapał sprzedawcy do obniżania ceny,bo skoro ASO stwierdziło,że z autem jest wszystko OK to po co i na co temu kupcowi opuszczać???

    Dla prywatnego sprzedawcy będzie to kilka godzin w stresie i zastanawianiu "co oni tam znajdą",a później zrekompensuje sobie stracone nerwy przy negocjacjach cenowych,a dla klienta jak zawsze źle,bo zapłacił 400 zł za "sprawdzenie",a tu mu wstrętny Pan nie chce na oblewanie opuścić i suma sumaru wychodzi,że zapłacił więcej za auto niż wynosiła cena w ogłoszeniu.

  2. #32
    popaj
    Gość

    Domyślnie

    Czy mozecie polecic u kogo mozna sprawdzic Opla przed zakupem w Radomiu? W internecie znalazlem namiary na ASO Dixi-Car: http://opel.dixi-car.pl/serwis_test_zakup.htm oraz na OSKP: http://www.autolekar.pl/?d=114 . Co wybrac?

  3. #33
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    OSKP będzie tańsze, ASO bardziej pokopie w aucie.
    Nie słuchaj też tak w 100% ASO - bo Ci potrafią różne rzeczy gadać i delikatnie nakierować Cię na auto które stoi w ich komisie.
    OSKP będzie bardziej niezależne.

  4. #34
    popaj
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    ...
    No wlasnie widze ze roznica w cenie jest spora, bo w OSKP 60zl a w ASO chca 300zl. Tylko ze kupujac auto za kilkanascie tysiecy te dodatkowe 260zl nie jest az takim wydatkiem. Tylko sie zastanawiam czy taki przeglad w ASO da mi wlasciwy obraz sytuacji...

  5. #35
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    No właśnie też można go zafałszować, zwłaszcza jak dostaniesz wykaz uszkodzeń wraz z cennikiem.
    80% ludzi po przeczytaniu tego cennika chce wykląć tego niedobrego właściciela auta, co chce im złom sprzedawać i całuje po stopach ludzi w ASO za to, że unikneli zakupu złomka. I nastepne pytanie oczywiście do ASO - czy nie macie może u siebie podobnego auta na stanie...

    A prawda jest taka, że można ten cennik wziąć i spokojnie go przeanalizować, często się okazuje, że zamiast napraw za 7 tys zł trzeba zrobić naprawy za 1500 zł...

  6. #36
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    i nie mówi tego handlarz brawo, Kris

    Dobrym wyjściem są też niezależne warsztaty marki- z reguły nie mają przywarsztatowych komisów- więc można liczyć na w miarę bezstronną opinię. Poszperać, który ma dobrą opinię na forach marki, i gwarantuje: lepiej będą "ogarniać" auto niż nie jedno ASO (nie mówię, że każde ASO jest złe, bo to nie prawda, ale w sporej części pracują delikatnie mówiąc... mało doświadczeni mechanicy, którzy wymienić- wymienią, zdiagnozować nie za bardzo potrafią )

  7. #37
    jcmcwed
    Gość

    Domyślnie

    Nie ryzykuj PLN... jedź do ASO na pewno mają większe pojęcie o danej marce niż OSKP... zresztą jaką masz pewność, że handlarz nie będzie na tyle sprytny żeby dołożyć drugie 60,00 diagnoście... na "przymknięcie oka"...
    Zresztą jaki da Ci dokument diagnosta...
    Jedź do ASO tylko w cenie 300 pln powinni Ci dać raport z oględzin (podstawa do ewentualnych roszczeń).
    Jasne, że mogą ustalić coś do naprawy/wymiany i według ich cen nie będzie to tanie... ale zawsze to co trzeba naprawić możesz wycenić w "nie ASO" i będziesz miał "obraz" na czym stoisz...

    A "naciąganie" w ASO na auta które mają na placu to mit wciskany klientom przez handlarzy...
    Każde auto które kupuje, sprawdzam w ASO i:
    - nie jedną minę bym kupił gdyby nie dokładna weryfikacja,
    - nigdy nie proponowali mi auta "z placu przy ASO"...

  8. #38
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał jcmcwed Zobacz post
    A "naciąganie" w ASO na auta które mają na placu to mit wciskany klientom przez handlarzy...
    Każde auto które kupuje, sprawdzam w ASO i:
    - nie jedną minę bym kupił gdyby nie dokładna weryfikacja,
    - nigdy nie proponowali mi auta "z placu przy ASO"...
    Nie no wcale takich praktyk nie stosują... Kris75 nie napisał, że każde ASO tak robi. Tak samo jak nie każde ASO chce naciągnąć na zbędne wymiany. Ja się spotkałem z 2 takimi sytuacjami.
    Osobiście wolę warsztat założony przez niezależnych fachowców, którzy pracowali w danej marce w ASO i odeszli na swoje. Na forach klubowych można znaleźć takie warsztaty.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  9. #39
    jcmcwed
    Gość

    Domyślnie

    ... uderz w stół, a nożyce się odezwą...

    pewnie że ASO to nie ideał ale... Ci "fachowcy" przed założeniem własnego warsztatu gdzieś pracowali...

    najlepiej znajdź takiego co pracuje w ASO i dodatkowo po pracy "coś dłubie"

    Ale tylko w ASO dadzą ci "potwierdzenie" oględzin które będzie wiarygodne dla sądu itp...
    Za 300 pln możesz wziąć rzeczoznawcę np. z PZM... ale ich wiedza jest skromna...
    Byłem kiedyś przy takich oględzinach przez rzeczoznawcę z PZM... pan "starszej daty" miernik miał *****iaszczy... mechaniczny... ale poddał się na błotnikach w Clio... nie wiedział że są plastikowe... ale opinie PZM wystawił

  10. #40
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Stary - jak nie masz gdzieś czegoś do zrobienia to może zajmij się czymś innym? Nie wiem, pograj w golfa? Powkurzaj kogoś - jadowite gady?
    Nie pisałem tego - gdzieś komuś - pisałem ze swoich doświadczeń kolego.
    Nie piszemy tutaj o oględzinach z rzeczoznawcą czy też o oględzinach dla potrzeb sądowych, stary. No ja Cię proszę.
    Piszemy o przeglądzie przedzakupowym, gdzie ASO bardzo różnie do tego podchodzi.
    Nie piszę że każde ASO - piszę wyraźnie - jak sprawdzać - to ASO jak najbardziej.
    Ale na wynik (cennik) sprawdzania (awarii) POPATRZEĆ przez palce, ok?

    BTW - ten rzeczoznawca był z ASO? Bo teraz nie wiem do czego pijesz.

  11. #41
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Kutno
    Postów
    61
    Podziękowano Thanks Given 
    11
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Koledzy, napiszcie proszę czy znacie dobre miejsce w Kutnie gdzie na taki przegląd przedzakupowy można się wybrać?

  12. #42
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Kutno ma to do siebie,że w co drugim domu jest komis samochodowy,a co drugi mechanik i diagnosta to kumpel handlarzy od chlania wódy. Kupowanie auta w Kutnie od handlarza i sprawdzanie go w tym samym miejscu jest równoznaczne z wyrzuceniem w błoto kosztów przeglądu.

  13. #43
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Najgorsze w nieautoryzowanych warsztatach mających dobrą renomę w mieście , specjalizujących się w naprawach konkretnych marek jest to że w zdecydowanej większość pracują również dla nieuczciwych sprzedawców z okolicznych komisów i uzdatniają dla nich sprowadzane padaczki. A potem auto solidnego i regularnego klienta (komisu) który w miarę regularnie zostawia kasę w warsztacie wraca na sprawdzenie przed-zakupowe. Ja osobiście w obiektywne sprawdzenie takiego auta wątpię.
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta używane.

  14. #44
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Kutno
    Postów
    61
    Podziękowano Thanks Given 
    11
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    @Kris - co prawda to prawda. Wczoraj przeglądałem na autocentrum.pl jakie to komisy są w moim mieście. I ponad połowa istnieje w blokach Się zastanawiam, jak Ci sprzedawcy te samochody wnoszą po nierzadko wąskich klatkach
    Tak na poważniej, to kupując auto w Kutnie (powoli się do tego przymierzam) nie mam szans na rzetelne sprawdzenie? Raczej nikłe szanse, że sprzedawca pozwoli mi jechać na takie badanko poza miasto...

    Może ktoś zna w takim razie człowieka, który w odpowiednim momencie wspomógł by wiedzą podczas oglądania?

    Im więcej czytam, tym bardziej jestem przerażony... Cholera, jeden ma same perełki, kolejny zupełnym przypadkiem ma za komisem warsztat blacharski...
    Ostatnio edytowane przez nerevarine ; 15-10-12 o 11:54 Powód: skleroza ;)

  15. #45
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Wszystko zależy od sprzedawcy i klienta. Jeżeli sprzedawca nie ma nic do ukrycia i widzi,że KLIENT JEST KONKRETNY czyli taki który po przeciągnięciu go przez cały dzień po serwisach zdecyduje się na zakup o ile wszystko będzie w porządku to myślę,że nie powinno być problemów.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •