Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 24

Temat: Po auto do Czech.

Hybrid View

Poprzedni Post Poprzedni Post   Nastepny Post Nastepny Post
  1. #1
    lukpio3
    Gość

    Domyślnie Po auto do Czech.

    Witam.
    Może zadam głupie pytanie ale ciężko znaleźć odpowiedź w sieci, nie wiem czemu. Wszyscy sprowadzają samochody z Niemiec, Belgii, Włoch, Francji, Holandii etc a nie widać w ogóle aby ktoś sprowadzał samochody z Czech. Nie chodzi mi tu o kupno samochodu w celach zarobkowych lecz o sprowadzenie dla siebie. Tak przeglądam sobie ogłoszenia motoryzacyjne z Czech i widzę że samochody tam są parę tysięcy tańsze niżeli w Polsce. Czy jest tu jakiś haczyk? Nie wiem, może Czesi oszukują bądź problem tkwi gdzie indziej bo przecież skoro samochody są tańsze to ludzie powinni je stamtąd sprowadzać a tym czasem wszyscy walą na zachód.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Kombinuja tak samo jak i w Polsce, a moze nawet jest i troche gorzej. To samo na Slowacji
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    pecet
    Gość

    Domyślnie

    Nie daleko mnie widziałem że w komisie jest sporo samochodów z czech, ale nie oglądałem jeszcze.

  4. #4
    lukpio3
    Gość

    Domyślnie

    Na Słowacji to akurat ceny są takie same jak w Polsce. Wiesz, kupił bym coś w Polsce ale jak przeglądam ogłoszenia to wygląda to następująco: 90% to samochody sprowadzane z nie wiadomo jaką historią, 10% to samochody z polskich salonów, niestety ubogo wyposażone i z cenami odpowiednio wyższymi. Dlatego doszedłem do wniosku że najlepiej sprowadzić sobie samochód samemu. A orientujesz się może gdzie obecnie, to znaczy z jakiego kraju, opłaca się sprowadzić samochód? Chodzi mi tu głównie o cenę. Gdzie będzie najtaniej. Ewentualnie czy opłaci się sprowadzić lekko uszkodzony samochód i samem u sobie naprawić? Nie mówimy tu o jakimś szrocie ale o delikatnie uszkodzonym, nie wiem, przytarty bok, lekko uderzony w przód ale bez uszkodzenia poduszek. Generalnie takie uszkodzenie gdzie nie są naruszone podłużnice, podłoga i rama samochodu. Tyle błotniki też dobrze było by gdyby były całe bo to jest element nie wymienialny i trzeba wspawywać z czym bywa różnie i później mogą być problemy np z zamykaniem drzwi tylnych. I może orientujesz się czy są jakieś odrębne aukcje gdzie można właśnie kupić taki samochód uszkodzony. Znajomy niedawno sprowadzał ibizę FR 1.8 z Francji. Full wersja, ksenony, skóry automat. Walona była w przód, podłożnice lekko były naciągane na początku, poduchy też musiał wymieniać ale opłacało się bo naprawił ją za niecałe 8tys, kupił za 6tys więc samochód ma za 14tys a za taką wersję w polsce z tego rocznika trzeba dać powyżej 20tys.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez lukpio3 ; 20-01-12 o 20:12

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar apacz
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    270
    Podziękowano Thanks Given 
    10
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukpio3 Zobacz post
    Na Słowacji to akurat ceny są takie same jak w Polsce. Wiesz, kupił bym coś w Polsce ale jak przeglądam ogłoszenia to wygląda to następująco: 90% to samochody sprowadzane z nie wiadomo jaką historią, 10% to samochody z polskich salonów, niestety ubogo wyposażone i z cenami odpowiednio wyższymi. Dlatego doszedłem do wniosku że najlepiej sprowadzić sobie samochód samemu. A orientujesz się może gdzie obecnie, to znaczy z jakiego kraju, opłaca się sprowadzić samochód? Chodzi mi tu głównie o cenę. Gdzie będzie najtaniej. Ewentualnie czy opłaci się sprowadzić lekko uszkodzony samochód i samem u sobie naprawić? Nie mówimy tu o jakimś szrocie ale o delikatnie uszkodzonym, nie wiem, przytarty bok, lekko uderzony w przód ale bez uszkodzenia poduszek. Generalnie takie uszkodzenie gdzie nie są naruszone podłużnice, podłoga i rama samochodu. Tyle błotniki też dobrze było by gdyby były całe bo to jest element nie wymienialny i trzeba wspawywać z czym bywa różnie i później mogą być problemy np z zamykaniem drzwi tylnych. I może orientujesz się czy są jakieś odrębne aukcje gdzie można właśnie kupić taki samochód uszkodzony. Znajomy niedawno sprowadzał ibizę FR 1.8 z Francji. Full wersja, ksenony, skóry automat. Walona była w przód, podłożnice lekko były naciągane na początku, poduchy też musiał wymieniać ale opłacało się bo naprawił ją za niecałe 8tys, kupił za 6tys więc samochód ma za 14tys a za taką wersję w polsce z tego rocznika trzeba dać powyżej 20tys.
    Pozdrawiam.
    Zapytaj znajomego , czy jak będzie sprzedawał ten samochód (być może już niedługo) to będzie informował potencjalnego nabywcę o szkodach.A potem sam sobie zadaj pytanie:Czy chciałbym kupić taki samochód?
    www.carpasja.com tel.+48 662 04 96 98 [email protected]
    Samochody bezwypadkowe na zamówienie .STOP!!!

  6. #6
    lukpio3
    Gość

    Domyślnie

    Dlatego też piszę że chciałbym ewentualnie kupić samochód lekko uszkodzony, taki żeby dało radę bez problemu naprawić wymieniając element który nie jest w żaden sposób wspawany w karoserię, z nienaruszonymi podłużnicami, podłogą, ramą oraz poduszkami. Oczywiście o ile to się w ogóle opłaci bo jeśli ma się okazać że po naprawie wyjdzie mnie taka sama cena albo i więcej niż za taki sam samochód bezwypadkowy to że tak powiem skórka za wyprawkę. W niemczech jak przeglądam ogłoszenia choćby na mobile.de to taki BMW 3er, 320D z 2005 - 2006r w dobrym wyposażeniu i z rozsądnym przebiegiem chodzi w okolicach 60tys więc bardzo drogo. Przeglądam oczywiście oferty osób prywatnych ale mimo wszystko cena wysoka. Może na niemieckie warunki to nie jest dużo ale Polak na podobnym stanowisku co Niemiec zarabia 1/4 tego więc nie mamy tu w ogóle o czym mówić. Jednym słowem sprowadzanie z niemiec się zbytnio nie opłaca z tego co widzę po ogłoszeniach.

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar apacz
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    270
    Podziękowano Thanks Given 
    10
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukpio3 Zobacz post
    Dlatego też piszę że chciałbym ewentualnie kupić samochód lekko uszkodzony, taki żeby dało radę bez problemu naprawić wymieniając element który nie jest w żaden sposób wspawany w karoserię, z nienaruszonymi podłużnicami, podłogą, ramą oraz poduszkami. Oczywiście o ile to się w ogóle opłaci bo jeśli ma się okazać że po naprawie wyjdzie mnie taka sama cena albo i więcej niż za taki sam samochód bezwypadkowy to że tak powiem skórka za wyprawkę. W niemczech jak przeglądam ogłoszenia choćby na mobile.de to taki BMW 3er, 320D z 2005 - 2006r w dobrym wyposażeniu i z rozsądnym przebiegiem chodzi w okolicach 60tys więc bardzo drogo. Przeglądam oczywiście oferty osób prywatnych ale mimo wszystko cena wysoka. Może na niemieckie warunki to nie jest dużo ale Polak na podobnym stanowisku co Niemiec zarabia 1/4 tego więc nie mamy tu w ogóle o czym mówić. Jednym słowem sprowadzanie z niemiec się zbytnio nie opłaca z tego co widzę po ogłoszeniach.
    Bardzo drogo?Versus... no właśnie allegro , otomoto? Normalna cena za dobre auto.Ale skoro Polak zarabia 1/4 tego co Niemiec to Polak powinien szukać auta tańszego o 1/4 .Logiczne.A skoro rozpatrujesz zakup auta z Niemiec , to chyba Cię stać?
    www.carpasja.com tel.+48 662 04 96 98 [email protected]
    Samochody bezwypadkowe na zamówienie .STOP!!!

  8. #8
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał apacz Zobacz post
    Ale skoro Polak zarabia 1/4 tego co Niemiec to Polak powinien szukać auta tańszego o 1/4 .Logiczne.
    A nie powinien czasem szukać auta za 1/4 kwoty za jaką szuka Niemiec, a nie 1/4 tańszego?Przynajmniej wg mojej logiki


    Reasumując Polacy mieli i będą mieli problem z realną wartością auta, bo rynek jest zafiksowany na tyle, że normalny user nie jest w stanie rozróżnić prawdy od fałszu i wydaje mu się że auto drogie za dany rocznik to tylko wysoki zarobek handlarza, bo przecież można o 25% taniej zakupić z pięknym lakierem,czystym silnikiem,małym przebiegiem...

  9. #9
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jest to wszystko kwestia rozumu, bo skoro Polak zarabia 1/4 tego co Niemiec to może nie powinien się rzucać na BMW skoro drogie, tylko na Fiata???
    W pl niestety pokutuje forma zastaw się a postaw się-w kredycie, złożone z 3 ale niech ludzie patrzą jak się wiozę.
    Mam znajomego co ma e46-remont zawiechy, pompa (diesel), czujniki ,sryki-ogólnie wpieprzył kupę kasy w to auto a nie jeździ w ogóle, na wakacje jeżdżą autem dziewczyny (golf IV tdi), do niej przyjeżdża busem (komunikacją prywatną)-dla mnie to pi..da nie facet. Wolałbym jeździć tico czy seicento w gazie i dziewuchę zabierać gdzie nam się spodoba, nich pierniczyć że mam beemwe i nie stać na przyjazd bo paliwo drogie.
    Jak drogo kupić-taniej jeździć ciapciągiem-takie wnioski trzeba wyciągnąć.

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar apacz
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    270
    Podziękowano Thanks Given 
    10
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    Jest to wszystko kwestia rozumu, bo skoro Polak zarabia 1/4 tego co Niemiec to może nie powinien się rzucać na BMW skoro drogie, tylko na Fiata???
    W pl niestety pokutuje forma zastaw się a postaw się-w kredycie, złożone z 3 ale niech ludzie patrzą jak się wiozę.
    Mam znajomego co ma e46-remont zawiechy, pompa (diesel), czujniki ,sryki-ogólnie wpieprzył kupę kasy w to auto a nie jeździ w ogóle, na wakacje jeżdżą autem dziewczyny (golf IV tdi), do niej przyjeżdża busem (komunikacją prywatną)-dla mnie to pi..da nie facet. Wolałbym jeździć tico czy seicento w gazie i dziewuchę zabierać gdzie nam się spodoba, nich pierniczyć że mam beemwe i nie stać na przyjazd bo paliwo drogie.
    Jak drogo kupić-taniej jeździć ciapciągiem-takie wnioski trzeba wyciągnąć.
    Carl 23 , no co Ty?To jakiś żart? Jeżeli tak , to gość szkłem d..ę musi podcierać.Współczuję dziewczynie:-)
    www.carpasja.com tel.+48 662 04 96 98 [email protected]
    Samochody bezwypadkowe na zamówienie .STOP!!!

  11. #11
    lukpio3
    Gość

    Domyślnie

    Mówiąc o zarobkach Niemców mówiłem ogólnie a nie o sobie. Gdyby mnie nie było stać na BMW to bym nie kupował a jeśli chodzi o kredyt to na co jak na co ale na samochód nie wziął bym nigdy bo gdybym nie miał to bym nie kupił a na pewno bym się nie zadłużał. Chcę kupić teraz coś lepszego czy pojeżdżę przez 5-6 lat a może i dłużej bo w przyszłym roku zaczynam budowę i mam w związku z tym inne wydatki także na zakup samochodu w najbliższym czasie nie będę sobie mógł pozwolić. Jeśli chodzi o samochód to przy wyborze marki kierowałem się opinią kolegów między innymi z tego forum ale nie tylko i każdy z nich jednoznacznie stwierdził że lepiej kupić 2-3 lata starszy samochód z segmentu premium (typu właśnie BMW, Audi), niż pakować się np w 3-4 letniego forda a ja po przemyśleniu wszystkiego doszedłem do wniosku że mają rację bo kupując BMW, nawet jakbym go sprzedawał za parę lat to stracił bym na nim maksymalnie połowę tego co za niego dałem. Ponadto rozeznałem się w kosztach eksploatacji BMW i np forda i prawdą jest że im droższe auto w zakupie tym tańsze części. Dla jasności powtórzę to co powiedziałem wcześniej, samochód kupuję za gotówkę, swoją, którą fizycznie posiadam. Nie biorę żadnych kredytów, leasingów ani od nikogo nie pożyczam ani grosza. I tyle w temacie wyboru samochodu i kwestii jego finansowania.

    Problem tematu, skąd i jakie auta (lekko uszkodzone czy całe) opłaca się obecnie sprowadzać jest w dalszym ciągu aktualny .

  12. #12
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @lukpio3-nie pisałem też o Tobie, tylko o autach że drogie w de. W Pl są tańsze

    @apacz- smutna ale prawda. Pojechał chłopak za gramanicę, zarobił deko grosza, kupił beemwe, a w pl od 2 lat biedny roboty nie może sobie znaleźć, choćby jakiejś "w miarę".

  13. #13
    lukpio3
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o Twój przykład carl23 to chyba każdy kogoś takiego zna. Mój znajomy też wyskrobał trochę grosza pracując i odkładając całą pensję a że mieszkał z rodzicami na nic nie wydawał bo nie brali od niego kasy. Kupił sobie 6 letnie audi A6 3.0 TDI. Przez 3 miesiące się cieszył. Później jak samochód zaczął się sypać a on zobaczył ile kosztuje jego naprawa to chyba mu się tego samochodu odechciało bo z jednej pensji nie był w stanie nic w nim zrobić a tu jedną rzecz naprawił a sypała się druga. Nie wiem co teraz z nim zrobił i czy go ma bo nie mam z nim kontaktu.

  14. #14
    lukpio3
    Gość

    Domyślnie

    Nie rozpatruję zakupu auta z Niemiec. Po prostu jeśli mam dać za ten samochód 60tys to zdecydowanie wolę kupić go sobie w Polsce, z polskiego salonu, z historią do której mam wgląd. Myślałem o sprowadzeniu bo myślałem że można na zachodzie znaleźć taki sam egzemplarz, w ładnym stanie 5 - 6tys taniej ale widzę że w Niemczech ceny jeszcze wyższe niż w Polsce. Chyba że są kraje skąd warto zainteresować się sprowadzeniem to powiedzcie. Nie chcę tylko samochodów z Francji i Włoch. W tych krajach byłem nie raz i wiem jak włosi i francuzi dbają o samochody. Nie wiem czy da radę kupić samochód z tych krajów, z lat 05 - 06, ani razu nie lakierowany i nie bity. Tam się dosłownie samochody przepycha. Włosi samochodów w ogóle na ręcznym nie zostawiają właśnie dlatego żeby można było je łatwo drugim zderzakiem przepchnąć. W ogóle byłem w szoku jak jeden gość w korku przepychał się skuterem, przytarł samochód który stał przede mną delikatnie kierownicą od skutera, podejrzewam że ślad został na pewno bo było słychać, machnął tylko ręką i pojechał dalej. W Polsce nie do pomyślenia.

  15. #15
    Starszy użytkownik Avatar apacz
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    270
    Podziękowano Thanks Given 
    10
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukpio3 Zobacz post
    Nie rozpatruję zakupu auta z Niemiec. Po prostu jeśli mam dać za ten samochód 60tys to zdecydowanie wolę kupić go sobie w Polsce, z polskiego salonu, z historią do której mam wgląd. Myślałem o sprowadzeniu bo myślałem że można na zachodzie znaleźć taki sam egzemplarz, w ładnym stanie 5 - 6tys taniej ale widzę że w Niemczech ceny jeszcze wyższe niż w Polsce. Chyba że są kraje skąd warto zainteresować się sprowadzeniem to powiedzcie. Nie chcę tylko samochodów z Francji i Włoch. W tych krajach byłem nie raz i wiem jak włosi i francuzi dbają o samochody. Nie wiem czy da radę kupić samochód z tych krajów, z lat 05 - 06, ani razu nie lakierowany i nie bity. Tam się dosłownie samochody przepycha. Włosi samochodów w ogóle na ręcznym nie zostawiają właśnie dlatego żeby można było je łatwo drugim zderzakiem przepchnąć. W ogóle byłem w szoku jak jeden gość w korku przepychał się skuterem, przytarł samochód który stał przede mną delikatnie kierownicą od skutera, podejrzewam że ślad został na pewno bo było słychać, machnął tylko ręką i pojechał dalej. W Polsce nie do pomyślenia.
    Lukpio3 , mi po prostu brak jest już siły na tłumaczenie , co i jak z autami sprowadzanymi z zagranicy.Niech inni się wypowiedzą.Z Twoich postów wynika , że chcesz sam zająć się tematem.Słuszna inicjatywa.Taniej i przy zwiększonym wysiłku można osiągnąć sukces.Na tym forum jest wiele osób które mogą pomóc.Jak znajdziesz jakąś ofertę , wrzuć na forum , a gwarantuję Ci , że unikniesz niepotrzebnych kosztów, zanim zdecydujesz się na zakup.
    www.carpasja.com tel.+48 662 04 96 98 [email protected]
    Samochody bezwypadkowe na zamówienie .STOP!!!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •