Kiedy można się poruszac na tablicach celnych i co nam grozi za poruszanie się z nieważnymi tablicami!

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 16 do 23 z 23

Temat: Kiedy można się poruszac na tablicach celnych i co nam grozi za poruszanie się z nieważnymi tablicami!

Starszy użytkownik Jakoob jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    300
    Podziękowano 366 razy w 302 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Dokładnie jak pisze takietam. Do końca ważności na tablicy kupionej w urzędzie jest wszystko ok, natomiast później nie. Pytałem kiedyś mojego agenta ubezpieczeniowego o tablice z paskiem - powiedział tak: ja na przeterminowane żółte czy czerwone jak będę miał polski przegląd mogę OC wystawić, system bez problemu puści dalej ale w razie bum firma wypłaci odszkodowanie a ściągnie je od kierującego takim autem i stwierdził, że trafiły mu się już takie przypadki.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

Starszy użytkownik tomaszek jest na dobrej drodze Avatar tomaszek
    Podziękowania
    49
    Podziękowano 121 razy w 98 wiadomości
    Siła Reputacji
    6

Domyślnie

Panowie, dosc istotna aktualizacja informacji: http://www.mobile.de/magazin/news/20...ich_10300.html

Moderator S takietam jest na dobrej drodze Avatar takietam
    Podziękowania
    1,659
    Podziękowano 949 razy w 616 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Z tego co zrozumiałem z tekstu to jest pomysł aby od kwietnia 2015 na żółtych tablicach 5 dniowych można było się poruszać tylko autem z ważnym badaniem technicznym? Nieźle.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.

Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Podziękowania
    49
    Siła Reputacji
    6

Domyślnie

To juz raczej nie tylko pomysl Jest tak jak mowisz.

Moderator S takietam jest na dobrej drodze Avatar takietam
    Podziękowania
    1,659
    Podziękowano 949 razy w 616 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Coś tam piszą, że niemiaszkom nie za bardzo się pomysł podoba i petycje piszą, więc może nie wszystko stracone. Ma się wyjaśnić na koniec grudnia. Jeśli rzeczywiście zloty youngtimerów robili sobie na żółtych to trochę im te zmiany nie po drodze.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.

Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Podziękowania
    49
    Siła Reputacji
    6

Domyślnie

Tak: Tutaj https://www.openpetition.de/petition...ne-tuev-und-au mozna pod petycja sie podpisac, ale szczerze watpie, ze to przeskoczy. Mi tez ten pomysl niebardzo sie podoba, ale sadze ze te zmiany przepisow maja swoj sens. Czasem to czym poruszaja sie ludzie z uzyciem tych tablic zakrawa o absurd. Autem bez TUV bedzie mozna nadal jezdzic na tablicach z zoltym paskiem ,ale tylko w obszarze ich wydania, co moze umozliwic dojazd do warsztatu. Niekoniecznie zas przejazd autem zagrazajacym bezpieczenstwu przez cale Niemcy do portu w Bremie czy Hamburgu

Inna sprawa, ze czasem kupuje sie kilkuletnie auta bez TUV, ktore sa w pelni sprawne i teraz sprawa z ich transportem bedzie troche utrudniona.

Starszy użytkownik autoskp jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    17
    Podziękowano 73 razy w 41 wiadomości
    Siła Reputacji
    4

Domyślnie

Wyglada na to, ze bedzie wiekszy popyt na lawety...co do kolekcjonerow samochodow zabytkowych, to jest dla nich rozwiazanie, przysluguja im tablice z czerwonymi znakami, takie jak dla handlu, tylko ze numer rejestracyjny zaczyna sie na 07, a nie 06. Tyle, ze to drozej kosztuje.

Starszy użytkownik thomas jest na dobrej drodze Avatar thomas
    Podziękowania
    310
    Podziękowano 196 razy w 168 wiadomości
    Siła Reputacji
    5

Domyślnie Zmiana przepisów w DE 1.04.2015 odnośnie żółtych tablic

Panowie,

Pytanie kierują do tych, którzy to już przerabiali. Od kwietnia nastąpiła jakaś zmiana przepisów dotyczący wydawania tablic eksportowych. Czytam, czytam i nadal nie jest to dla mnie jasne, bo w mediach przedstawiane są różne wersje:

1. Aby otrzymać tablice należy mieć dokumenty pojazdu (Brief duży oraz mały), jak również auto posiadać musi ważne badania techniczne

2. Aby otrzymać tablice należy mieć dokumenty pojazdu (Brief duży oraz mały), jak również auto posiadać musi ważne badania techniczne + dodatkowo pojazd może poruszać się jedynie w obszarze landu, w którym zostały wykupione tablice, nie można poruszać się po innych landach co jest tożsame z niemożliwością jazdy do Polski

Macie już jakieś doświadczenia? Dzięki za info

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia