Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 30

Temat: Allegrowicz adamzirl28 - ktoś zna?

  1. #1
    ...
    Gość

    Domyślnie Allegrowicz adamzirl28 - ktoś zna?

    Niedawno się natknąłem na takiego oto Allegrowicza:
    http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=8898139

    Nick adamzirl28, w aukcjach podpisuje się jako Zbigniew Ławniczak.

    W opisie:
    Wszystkie moje samochody polecam do sprawdzenia w Polskich serwisach przed zakupem a w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości JA POKRYWAM KOSZTY!
    Słyszeliście coś o nim?

  2. #2
    chi_mera
    Gość

    Domyślnie

    Ja nie słyszałem, ale coś powiem:

    ceny są z kosmosu. Z tego niskiego kosmosu.
    I jakoś te Titanium bez skór mi nie pasują za bardzo ...

  3. #3
    TomaszW
    Gość

    Domyślnie

    Titanium -> czyli miał conversa / Conversa + a te mają. Tylko to Titaniumka miała jako standard, więc jak najbardziej mogą być bez skóry.

    Fajny zabieg z wpisem o polskich serwisach i ASO, Ford akurat jest prawie niesprawdzalny jeżeli chodzi o km- chyba że był na naprawie gwarancyjnej. Tak więc pełna dowolnosc

    Mondki ostatnio na leasingach potaniały dość mocno ale tylko te w okolicach 200 000 km. Takie poniżej 100 000 moga być i 1500 e w cenie netto droższe. Tak czy siak za takiego pod 180-200 000 trzeba wypłacić 6000-7000 e w cenie netto.

    "Wszystkie moje samochody polecam do sprawdzenia w Polskich serwisach przed zakupem a w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości JA POKRYWAM KOSZTY!"

    Niech poda namiary na ten salon Forda z którym to "współpracuje" i VIN'y to sie mu sprawdzi te okazje cenowe

    Moim zdaniem za tanio jak na takie niskie przebiegi. Auto materiałowo jest bardzo dobre i przy 200 km nie widać przebiegu.

    Lepsze namiary:

    Euro-Wagen
    ul. Wielichowska 37,
    61-418 Poznań
    tel. +48 509 323 804 / +48 691 394 337
    Adres e-mail: [email protected]

    Mondeo i S-Maxa polecam bo to udane konstrukcje ale no te troche jednak okazyjne są Jeszcze chłop ma 4 auta z prawie takim samym przebiegiem to już dało by mi do myślenia.
    Ostatnio edytowane przez TomaszW ; 28-12-11 o 14:04

  4. #4
    ...
    Gość

    Domyślnie

    Też mnie ten przebieg zastanawiał bo w pierwszych 3-ech rózni się o kilka tysięcy. Jednak jedno auto już przekroczyła "magiczną" barierę 100tys. km
    BTW ja nie szukam auta - tak z ciekawości założyłem ten wątek bo wygląda to na okazję a z tym to bywa róznie. Czasem są okazje a częściej "okazje"

  5. #5
    TomaszW
    Gość

    Domyślnie

    Przynajmniej facet nie robi jawnie z Ciebie idioty -> Tu czytając treść aukcji czułem sie jak prawdziwy idiota: http://motoallegro.pl/listing/user.php?us_id=19667899 Polecam szczególnie drogiego VW.

  6. #6
    michalk1985
    Gość

    Domyślnie

    Kupiłem u niego samochód kilka lat temu, Forda Focusa. Trochę żałuję, że go dokładnie nie sprawdziłem w jakimś warsztacie, bo okazało się w trakcie użytkowania, że:
    - filtr DPF nie został usunięty, chociaż na pytanie o DPF przy oględzinach facet odpowiedział, że sprawiał mu problemy w drodze z Niemiec, więc go usunął. W warsztacie wyszło, że filtr nie był usunięty zarówno fizycznie, jak i w oprogramowaniu.
    - turbosprężarka była zniszczona (połamane łopatki, odłamki utkwiły w bloku silnika). Wtedy jako dieslowy laik nie podejrzewałem nic, bo porównując do benzyniaka wydawał się dużo żwawszy. Ale wg adamzirl28 - samochód jak i silnik "IGŁA"
    - przebieg UDOKUMENTOWANY 105 tys. Była książeczka, stempelki, niby wszystko ok. Ale wg kilku mechaników u których byłem, przebieg minimum 250 tys. Zwłaszcza na niemieckich autobahnach. Dodatkowo na aukcjach adamzirl28 znalazł się zakup pustej książki serwisowej forda od jakiejś allegrowiczki
    - "bezwypadkowy", ale w drzwiach znalazłem szkło po zbitej szybie (ten fakt wyszedł przy oględzinach, poza tym data na 3 szybach była świeższa niż rok, w którym dokonano rejestracji)
    Podsumowując: wg mnie sprzedawca niegodny zaufania

  7. #7
    jastu
    Gość

    Domyślnie

    ładne te ma furki

    na allegro nie ma już w czym wybierać...

  8. #8
    wojtek2000
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    Miałem tego nie pisać,ale widzę że handlarze " *****ci "są niereformowalni.Próbowalem u Pana Ławniczaka z Mieczewa kupić forda mondeo.Nie szukałem taniego tylko dobrego ..trzyletni samochód z niemiec ,diesel, klasa średnia przebieg 117000,z salonu forda odkupiony(cytuję ogloszenie.............i wszystkie inne wyglądają tak samo.....pierd.. ******,,,,ale o tym dalej).Pojechalem obejrzeć to cudo.cena okolo 43 tyś .Jak na polskie warunki nie naj niższa więc pomyślalem że może być ok.
    pojechaliśmy do salonu forda i okazalo sie że ten bezwypadek był malowany (prawy blotnik drzwi,próg).stwierdzono że naprawy sa wykonane dobrze,więc dla mnie to nie dyskwalifikowalo pojazdu).Zaplacilem wiec zaliczkę w wysokosci 1500,zabralem papiery od samochodu o zacząłem sprawdzac .I się zaczelo .troche fartem trochę kombinacjami doszedłem że samochód w momencie sprzedazy mial 203000 przebiegu(prawdopodobnie handlarzyna myślal ze nie dam rady sprawdzić przebiegu itd...).zajelo mi to tydzien czasu ale było warto.prawdopodobnie Pan Lawniczak nigdy nawet salonu forda nie widzial a co dopiero mowić o odkupywniu sprawdzonych samochodów z wyżej wymienionego,bo firma od ktorej odkupil i szczyci się w swoich ogloszeniach wspolpraca z nimi nie jest salonem czegokolwiek tylko najzwyklejszym komisem czy czymś bliżej nieokreślonym i to raczej nie z gornej półki.Pojechalem wiec do Pana ławniczaka odebrać zaliczkę i pieniądze za przegląd9o kosztach dojazdu nawet nie wspominalem).W końcu w ogloszeniu bylo napisane ,że jezeli wyjda jakiekolwiek nieprawidlowości to zwraca koszty.Oczywiscie nie chcial zwrocić zwrocic kosztow przeglądu tylko zaliczkę, ktorej nie odebralem pniewaz chcialem odzyskac także koszt przeglądu.Pan Lawniczak(po paru piwkach)stwierdził, że ma tak dobrego prawnika .a umowa zaliczki jest tak dobrze napisana ,ze jak będzie chcial to nie odda mi ani zlotówki,wiec moge brac 1500 albo nic.Po przemysleniu sprawy stwierdzilem że sprawe zglaszam na policję i do prokuratury bo te 1500 +460 przegląd warte jest tego żeby upierd........ chociaz jednego ******a-handlarza i mam w du..... tę kasę
    tymbardziej że ją odzyskam w pozniejszym terminie bo ******wo jest ewidetne.opuscilem więc mieczewo leciutko niezadowolony.nastepnego dnia od rana Pan ławniczak zacząl wydzwaniać ,ale nie odbieralem telefonu(stwierdzilem że z burak... nie ma oczym rozmawiać,tym bardziej że nie rozumiem po buracku-nie opanowałem tego jezyka,więc prawdopodobnie niczego bym nie zrozumiał).po e=ntym razie jednak odebrałem.Pan ławniczak stwierdzil że odda mi całą kwotę o ktora walczyłem iże przeprasza ,a wina lezy po stronie kontrachęta z niemiec i prosi o podanie miejsca spotkania gdzie ma przekazac pieniadze.Przyjechał oddal"kasę" przeprosił,stwierdziłże wywozi mondeo do niemiec bo tak nie może być żeby jego dostawca go oszukiwał.teoretycznie na tym sprawa sie zakończyła.Mniej więcej za miesiąc patrze na ogloszenia w znanym portalu, a tu ten sam ford z przebiegiem o tysiac wyzszym wystawiony przez pana ławniczaka.rece mi opadły i tylko dlatego pisze ten tekst, a nie chcialem handlarzowi robić przyslowiowej siary,bo uwierzyłem w jego zapewnienienia że to ktoś go oszukał(o ja głupi,łudzacy się).przestrzegam przed panem ławniczakiem z mieczewa .(przepraszam za blędy w pisowni)

  9. #9
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    mozesz wskazac to mondeo jest w ofercie nadal? albo VIN?

  10. #10
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Na 3 letniego Mondziaka z takim przebiegiem i w tej wersji nie ma szans w tej cenie na chwilę obecną. Ceny z takim przebiegiem tego modelu to +/- 11tys €
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Na forum forda jest w dziale korekt jego MDO skrecone z 250 na 120 coś- oczywiście z holederskiego komisu, nie salonu w Niemczech. Ale i tak ze oddał Ci kasę

  12. #12
    wojtek2000
    Gość

    Domyślnie

    Może gdzies znajdę vin jak dobrze poszukam.Z tego co patrzylem nie ma go w ofercie.Pewnie sprzedał.

    teraz to ja o tym już wiem,ale wtedy się łudziłem .Po nieudanych poszukiwaniach w Polsce szukalem w niemczech.Wysyłałem zapytania do najróżniejszych salonów forda,firm handlujących z wysoką reputacją.Zwiększylem zakres poszukiwań do około 55 tys.złotych i niestety ,kazde z około 15 mondeo które sprawdzałem
    miało wieksze lub mniejsze wady(malowane dachy,zniszczone środki,porysowane na okolo,wgniotki itp.itd).Wiem oczywiscie ,że to nie są nowe samochody
    ,ale myślalem że 3 letni samochód za 11-13 tys.euro z przebiegiem około 100 tyś bedzie w lepszym stanie.Stwierdzam więc,że albo mialem pecha ,albo w niemczech
    cięzko kupić w miare dobrego forda mondeo.

    jeszcze w kwestii mondeo z mieczewa .Dostale wtedy ksiązkę serwisową.pieczatki były z numerami dilera.nie wiedzialem jak powinna wyglądac ksiązka forda ,wiec
    probowałem znalezc dilera po nr. na pieczatkach,bo oczywiście żadnego adresu nie było.niemieckie serwisy bardzo sie dziwiły, ksztaltem pieczątki i nr dilera ,powiedziano mio że raczej(nie na 100%) żaden z nich takich pieczątek nie stosuje. kiedy w końcu po vinie i innych kombinacjach(czasami na oślepalbo fartem)dotarlem do serwisu który sprzedał i serwisował mundka okazało się że nie wiedzą oco chodzi z tymi nr. ipieczatkami ,a juz napewno nie jest to ksiazka serwisowa od tego samochodu.
    nastepnie wyszly przebiegi itp.Podsumowując książka ewidetny fals......
    Ostatnio edytowane przez Kris75 ; 30-11-13 o 17:58

  13. #13
    wojtek2000
    Gość

    Domyślnie

    Odnalazłem VIN mondziaka ,o którym pisałem więc wrzucam: WF0GXXGBBG9M57369 .

  14. #14
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    WF0GXXGBBG9M57369 poprawny VIN niestety nic sie nie zapisało a szkoda , w każdym razie jak ktos sobie kiedy wpisze w google tu trafi i sam wyciągnie wnioski

  15. #15
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    ten gość bywa czasami na FCP w " auta z korygowanymi..."
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •