Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 89

Temat: 93

  1. #61
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    W Saabach mozna bylo mieszac wyposazenie. Mialem juz kilka slabszych wersji lepszych od Vectora
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  2. #62
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    To jest to co pisze tradelux.
    Dla przykładu mój Linear i kolegi Vector. Z zewnątrz jego wygląda lepiej (chrom nad szybami, podwójny wydech), ale wewnątrz oba z półskórą, automatyczną klimą, przy czym Linear ma np. automatycznie przyciemniające się lusterko wewnętrzne, pakiet comfort, czujnik deszczu itp. Podejrzewam, że nie znając wersji wyposażenia, mój subiektywnie może wydać się lepiej wyposażoną wersją.

  3. #63
    Polaris
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki wielkie, PDF-y się przydały. Jedyne forum, na którym można dostać odpowiedź na każde pytanie
    Czy te wszystkie opcje są zakodowane w VIN-ie?

  4. #64
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Z vinu prawie nic nie wyciagniesz z dekoderow
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #65
    Starszy użytkownik Avatar elpolacco
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    125
    Podziękowano Thanks Given 
    11
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Obecnie mam Octavię II FL z 2009r. 1.6MPI 102KM. Auto bezproblemowe i na krótkich odcinkach jak praca itp sprawdza się ok, ale na trasie to jak dla mnie porażka. Tak do 120km/h jakoś można jechać, ale powyżej jest już strasznie głośno ze względu na duże obroty silnika. W ostatnim czasie sprowadziłem Octavie I RS 1.8T 179KM i bardzo się zaraziłem mocnym silnikiem benzynowym pod LPG Jazda to czysta przyjemność Brakuje tylko napędu 4x4, bo są problemy z trakcją Niestety, ale znalezienie sensownego auta z silnikiem pod lpg lub bezproblemowym dieslem graniczy praktycznie z cudem. Marzy mi się Audi B7 1.8T 163KM z quattro i jakimś fajnym wyposażeniu. Przeglądając ogłoszenia na mobile takich samochodów praktycznie nie ma, a jak są to cena powala z nóg. Związku z tym zainteresowałem się Saabem 9-3, najlepiej tym po 2007 czy 2008r. po lifcie. Wygląd wcale nie mają gorszy od Octavii, ale przynajmniej mają sensowniejsze silniki niż TSI które nie nadają się pod LPG. Po za tym jestem już znudzony Octaviami gdyż miałem ich już kilka począwszy od I, po II i II FL W grę wchodziłyby raczej silniki benzynowe, bo nawet ten 150konny diesel którym jeździłem w Vectrze C nie robił na mnie zbytniego wrażenia (za mało chyba Nm :P ). Nie mniej jednak jakby trafiło mi się coś sensownego to pewnie bym się zdecydował na zakup więc nie skreślam go. Auta będę szukał na Niemieckim rynku, podobnie jak obecnie zakupioną Octavię którą sobie sam sprowadziłem. Nie mam siły na oglądanie perełek po PL

    Wogóle warto wywalić więcej kasy na poliftowego Saaba czy lepiej brać tańszego przedlifta? Jakoś nie mam parcia na szpan tylko na wygodę, bezproblemową i w miarę tanią jazdę przy odpowiednich osiągach. Nie mniej jednak takie modele jak ten naprawdę mi się podobają http://allegro.pl/saab-9-3-sport-sed...175662348.html - przypadkowe ogłoszenie dla ukazania modelu Nie zamierzam kupować taniego egzemplarza, a bezwypadkowego i z udokumentowaną historią. Jestem świadom, że za pewne wyjdzie drożej, albo przy dobrych układach na to samo co w PL, ale przynajmniej będę miał sensowny samochód.

    1. Czy silniki 1.8T i 2.0T posiadają dwumasę? Jakie koszty ewentualnej wymiany?
    2. Jaki koszt wymiany rozrządu?
    3. Jaki koszt naprawy zawieszenia?
    4. Jakie ewentualnie inne koszty muszę zaliczyć do standardowego pakietu startowego zaraz po zakupie?
    5. Czy silniki 1.8T i 2.0T nie mają problemów z spalaniem oleju? Silniki 1.8T z grupy Vag nie mają takiego problemu dlatego chciałbym się upewnić.
    6. Czy w Saabach 9-3 blacha jest ocynkowana i nie ma problemów z korozją? Gdzie ewentualnie przyjrzeć się bliżej?

    Z góry dziękuję za wskazówki.

  6. #66
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Polift jest zawsze lepszy od przedlifa - nie będzie chorób wieku dziecięcego. Klienci już zdążyli wypróbować co producent skaszanił i poprawiono to

    1. Jest dwumasa, co do ceny patrz niżej.
    2 i 3 - ceny części sprawdzasz np. w Intercarsie a robocizna wg warsztatu. Generalnie pytanie zwłaszcza nr 3 tak ogólne, że nic na 100% się nie powie nie znając usterki. Mogą być np. łączniki stabilizatora za niewielką kwotę jak i pół zawieszenia do roboty.
    4. Np. turbo może być do regeneracji albo jakieś wady ukryte o czym poprzedni właściciel "zapomniał" - czego oczywiście nie życzę.
    5. Zależy co rozumiesz jako "problem". Jeśli dla Ciebie 50-100ml/1000km to problem nic nie poradzę, jeśli uważasz że ewentualna dolewka pomiędzy wymianami jest akceptowalna (bo jest w granicach rozsądku!) to nie ma tematu
    Ostatnio edytowane przez Jakoob ; 22-03-15 o 19:04
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  7. #67
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Mam zagazowane 1.8t 150KM
    1. Dwumasa z tego co wiem jest. Ale nie jest poddawana takim przeciążeniom jak w dieslach, więc jest trwalasza. Kosztu wymiany nie znam.
    2. W Saabixie kompletny rozrząd z robotą około 1300zł (bez opuszczania silnika i tym samym bez gwarancji) lub około 1800zł (z opuszczeniem silnika zgodnie ze sztuką i pełną gwarancją)
    3. Łączniki stabilizatora przód lecą dość często - Lemforder około 70-80zł/szt. Tuleje bananów tył Lemforder 80zł/szt., wahacze górne ponad 200zł/szt. Kompletne hamulce (TRW) około 900zł. Podałem ceny części, bez roboty.
    4. Podobno magle nie są zbyt wytrzymałe, ja u siebie regenerowałem. Jak do tego dodamy wielowahacz z tyłu to warto na start zrobić geometrię zawieszenia.
    5. Mój silnik nie bierze oleju, nie robię dolewek między wymianami (10-12 000 km). Leję 5W-30.
    6. Blacha ocynk, dość dobry, oryginalne nieuszkodzone elementy nie korodują. Niestety często (spotkałem w kilku egzemplarzach) lakier jest obity na rantach przednich błotników - nie są zbyt chronione przed kaimeniami spod kół. Ponadto wydaje mi się, że dość mocno korodują sanki silnika, szczególnie na spoinach.

  8. #68
    Starszy użytkownik Avatar elpolacco
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    125
    Podziękowano Thanks Given 
    11
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Czyli w sumie wszystko czego się spodziewałem To teraz pytanie z innej beczki. Ile trzeba najmniej wyłożyć na dobrą sztukę po 2007r. czyli poliftową? Mając ok. 35tys.zł można już kupić taką sztukę 1.8T 150KM? Rozważam również zakup takiego samochodu z rocznika 2006-2007 i ewentualnie takie przed liftowe roczniki w jakich cenach chodzą?

  9. #69
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Chyba tradelux najlepiej odpowie na to pytanie

  10. #70
    rinho
    Gość

    Domyślnie

    Dorzucając jeszcze słówko w temacie korozji - kiedy szukałem mojego, wyczytałem gdzieś by zwrócić uwagę na obszary poniżej okien na drzwiach tylnych - często pojawiają się wypryski. Na jasnym lakierze widoczne od razu. W kilku oglądanych przeze mnie egzemplarzach takie znalazłem i to dokładnie w opisywanym miejscu.
    A poza tym to sprawdź lampy z przodu. Pozycyjne to ten pasek LED w górze lampy - jeżeli nie świeci, to wymiana albo rozklejanie lampy. To nie są tanie operacje.

    Dotyczy oczywiście wersji poliftowej.

  11. #71
    Starszy użytkownik Avatar elpolacco
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    125
    Podziękowano Thanks Given 
    11
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maryush Zobacz post
    Chyba tradelux najlepiej odpowie na to pytanie
    Może natrafi na ten wątek to coś podpowie Akurat ja obracam jedynie Skodą i czasem autami z grupy VAG więc nie orientuje się w cenach Saabów Wogóle jak później z odsprzedażą auta? Jest jakieś zainteresowanie tymi modelami? Nie ukrywam, że dłużej jak 2 lata to raczej nie będę trzymał samochodu bo znudzi mi się :P

  12. #72
    Starszy użytkownik Avatar elpolacco
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    125
    Podziękowano Thanks Given 
    11
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał rinho Zobacz post
    Dorzucając jeszcze słówko w temacie korozji - kiedy szukałem mojego, wyczytałem gdzieś by zwrócić uwagę na obszary poniżej okien na drzwiach tylnych - często pojawiają się wypryski. Na jasnym lakierze widoczne od razu. W kilku oglądanych przeze mnie egzemplarzach takie znalazłem i to dokładnie w opisywanym miejscu.
    A poza tym to sprawdź lampy z przodu. Pozycyjne to ten pasek LED w górze lampy - jeżeli nie świeci, to wymiana albo rozklejanie lampy. To nie są tanie operacje.

    Dotyczy oczywiście wersji poliftowej.
    W Octavii I w podobnym miejscu zdarzają się takie pryszcze Co do lamp to dzięki za wskazówkę! Tego wynalazku nie miałem w żadnym aucie i problemów z nim

  13. #73
    Starszy użytkownik Avatar elpolacco
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    125
    Podziękowano Thanks Given 
    11
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    1.8t 150km to chyba podobnie wytrzymałe silniki jak 1.8T 150KM z grupy VAG Ten wytrzymał już naprawdę dużo :P http://otomoto.pl/saab-9-3-ii-1-8t-1...C34883521.html

  14. #74
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    To jest ten sam silnik co 2.0t i 2.0T, wszystkie trzy to ta sama jednostka o pojemności dwóch litrów różniąca się (poprawcie mnie jeśli się mylę) turbiną, wtryskami i oczywiście programem. Tylko silnik 1.8 bez turbiny był jednostką opla, i tam miał oznaczenie Z18XE.

  15. #75
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jeszcze był 1,8i 122KM - beznadziejny silnik.
    Cena Saaba? Wszystko zależy od przebiegu i wyposażenia. Za poliftowego Vectora trzeba przyszykować min. 35tys za coś z przebiegiem 110-150tys km w fajnej wersji.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •