Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Volvo S40 2.4 2005 - Libiąż

  1. #1
    szwedamar
    Gość

    Domyślnie Volvo S40 2.4 2005 - Libiąż

    Ocena auta z ogłoszenia
    Marka: Volvo

    VIN: -

    Model: S40

    Silnik: 2.4

    Rocznik: 2005

    Miejscowość: Libiąż

    Nazwa komisu: Trade-Lux

    Link do ogłoszenia: https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-...-ID6yAkDH.html

    Treść: Witam,

    co sądzicie o tym aucie? Obecnie sprzedaje moje auto w dieslu i poszukuje benzyny która by miałą podobną moc a nie miałą turbo i 2.4 170 km wydaje się całkiem sensowny. Szkoda mi auta bo wpakowałem w nie z 7 tysięcy w ciągu ostatnich 2 lat. Ale teraz do pracy dojeżdzam 3-4 km więc bym zakatował*zima diesla. S40 wygląda całkiem nieźle, jedynie bardzo boję się w takiej konfiguracji automatu. Automaty w Volvo chyba nie mają najlepszej opini? Czy przy silniku wolnossącym nie jest, aż tak źle. Vin zdobędę po pracy .

  2. #2
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Sprzedawca z forum, ale chyba trzeba to auto jednak "wypicować"/doinwestować patrząc na czas sprzedaży.

  3. #3
    szwedamar
    Gość

    Domyślnie

    Blacharki się tam nie boję, powoli bym to ogarnął Bardziej martwi mnie stan automatu. Ogólnie macie jakieś opienie o tym silniku? Bo w internecie nie mogę za dużo znaleźć.

  4. #4
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Silnik bardzo dobry, auto jak widać po zdjęciach i cenie nie jest jakąś perełką, a jeśli to akceptujesz to może sie dogadacie . Automat nie wiem jak każdy zapewne z tego okresu 300 tys i będzie trzeba zrobić.
    Niech się wypowie Tradelux i tyle

  5. #5
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    288
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    myślę, że sam automat nie powinien sprawiać problemu w konfiguracji z takim silnikiem z tak małym przebiegiem. Awaryjność tych skrzyń wynikała z głównie z tego, że w dieslach szybko wykańczał je wysoki moment obrotowy a występowały głównie w dieslach, no i T6

  6. #6
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał szwedamar Zobacz post
    Blacharki się tam nie boję, powoli bym to ogarnął Bardziej martwi mnie stan automatu. Ogólnie macie jakieś opienie o tym silniku? Bo w internecie nie mogę za dużo znaleźć.
    Bo tu nie ma czego szukać
    Skoro nie ma opinii to jest to dobra jednostka, po prostu.
    Jak byłaby zła - google by się zawiesiło jakbyś tylko wpisał frazę w wyszukiwanie
    Wpisz sobie np. silnik 2.0 TDI problemy - nie polecam na słabym kompie

    Ogólnie silnik to pancerna 5-cylindrówka w połączeniu z klasycznym hydraulikiem daje dobre efekty.
    Przebiegi 400-500 tys km bez jakiejkolwiek ingerencji nie są rzadkością.

  7. #7
    szwedamar
    Gość

    Domyślnie

    Z 2.0 TDI to się wstrzliłeś;p Takiego właśnie sprzedaję w Golfie więc nie ma problemu z pompą oleju na szczęscie. Ale fakt google zwraca dużo na jego temat. Mnie ogólnie nigdy nie zawiódł jedynie raz jak akumulator dostał zwarcia. Przy 200000 trochę w niego wpompowałem i jeszcze 4motion tym bardziej żal. Teraz jak robię 3 km dziennie to szukam czegoś czgo nie zakatuje takimi dojazdami. Zobaczę czy do czasu sprzedaży mojego Volvo będzie stało, bo nie chce brać 3 auta, a potem nie będę mógł jednego sprzedać;p Jeżeli to sprawdzony sprzedawca z forum to nie ma się*czego bać telefonicznie bym jeszcze dopytał o to co mnie interesuje i bez większego strachu można by brac.

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Silnik nie do zajechania, ale lubi oliwkę, ok. 1.5 litra/ 10tys.km, konsumuje dwa egzemplarze, które znam. Dobrze znosi gaz, ale...w niektórych silnikach nie ma w ogóle regulacji zaworów tzn. producent tego nie przewidział to czy w danych egzemplarzu jest hydraulika zaworów trzeba sprawdzać indywidualnie. Jeśli to ten sam automat co w S60/80 i V70 to Aisin...tam są problemy z zaworkami, czyli głównie sterowaniem, a nie trwałością konwertera czy sprzęgiełek. Objawia się to szarpaniem. Są ludzie, którzy regenerują zaworki za ok. tysiaka i dają dożywotnią gwarancję

  9. #9
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Tak jak wpisane w ogłoszeniu - auto zastane - do rozjeżdżenia tarcze, klocki lub jak ja bym to kupował to dla mnie do wymiany. Skrzynia i silnik ok, do zrobienia blacharka - tylna klapa była już raz malowana 200-300um i trzeba zrobić ją jeszcze raz - wgniotka na tyle + jeszcze jakiś 1 element był malowany, ale z głowy nie pamiętam - musiałbym pomierzyć. Niestety mój lakiernik obecnie ma terminy na styczeń Ludzie nie chcą aut poobijanych/do malowania to sobie stoi. Szczyt głupoty to ostatni klient - dziadek, który przyjechał - zobaczył i stwierdził - łooo Panie to do malowania jest, nie da sie wsiadać i wracać pod dom, bo co moja żona powie - jakby wcześniej w ogłoszeniu nie widział
    Auto jeździ przyjemnie. Skrzynie - jak się wymienia olej to jest ok. Jak padnie całkiem to używki są w cenie 500-1500zł, a naprawa z gwarancją to koszt ok. 1-2tys zł w Krakowie z gwarancją mobilności.

    Generalnie cena okazyjna, ale ludzie chcą mieć wszystko na tip top W Niemczech podobne 3500-4000€ + akcyza 18,6% W Polsce jest sporo z USA zawiniętych ze słupa.
    Auto nie było zawinięte nigdzie o słup, mechanicznie ok, wizualnie do ogarnięcia. Ja ktoś ma trochę czasu i zna jakiegoś lakiernika to sobie ogarnie i będzie miał auto trochę taniej.

    P.S. Tak samo Mazda 2 wystawiona już poniżej kosztów zakupu i 0 telefonu, bo auto do malowania
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  10. #10
    szwedamar
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Życie było by prostsze jak by każdy tak podchodził*do sprzedaży auta. To mam nadzieję, że uda mi się*sprzedać moje to wtedy chętnie zrobię sobie wycieczkę pod Kraków. Ale w razie czego na tych hamulcach do Gdańska wrócę ?

  11. #11
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Po staniu długim w tarczach robią się wżery owszem nieco się rozjadą i można taki autem jechać ale trzeba mieć na uwadze że ich skuteczność spada o 40%. Więc suma sumarum trzeba zmienić takie tarcze na nowe.

  12. #12
    szwedamar
    Gość

    Domyślnie

    No to sobie zdaję sprawę, tylko do domu bym na kołach chciał wrócić i od razu na warsztat wstawię, o ile dojdzie do zakupu

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •