Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Temat: Osobowe, 50-55tys

  1. #1
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie Osobowe, 50-55tys

    Cześć,
    Jednak zmieniły się moje wymagania. Szukam auta osobowego, ważne żeby było bezawaryjne i miało w miarę sensowne wyposażenie. Silnik też raczej nie za mały, ale maksymalnie do 2 litrów pojemności, silnik benzynowy. Jeśli chodzi o skrzynię to manualna. Rocznik 2011 albo młodszy. Cena do 50-55 tys.
    Moje typy to:
    Honda Accord
    Honda Civic (nie wiem czy nie będzie za mały)
    Mazda 6
    Mitsubishi Lancer
    Toyota Corolla
    Toyota Avensis

    Polecacie któryś z powyższych? Jaki silnik do tego byłby dobry?
    Może są jakieś inne polecane auta, tanie w utrzymaniu, bezawaryjne i z dobrym wyposażeniem które polecacie?
    Ostatnio edytowane przez trawel ; 04-11-17 o 09:51

  2. #2
    MD13
    Gość

    Domyślnie

    Z Toyoty to tylko benzyna lub 1.4 D4D. 2.0 d w toyocie mają wady. A zastanawiałeś się nad i40 1.7 crdi , lub peugeot 508 HDi?


    Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Interesują mnie tylko silniki benzynowe, bo nie będę robił nim dużych przebiegów. Z tego co kojarzę to i HDi i crdi to są diesle

  4. #4
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Chyba że coś z forda: focus, mondeo albo coś pokroju skody. Ważne żeby auto było bezawaryjne, tanie w utrzymaniu, miało dobre wyposażenie, silnik benzynowy i żeby ten silnik nie był mułowaty?

  5. #5
    MD13
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał trawel Zobacz post
    Chyba że coś z forda: focus, mondeo albo coś pokroju skody. Ważne żeby auto było bezawaryjne, tanie w utrzymaniu, miało dobre wyposażenie, silnik benzynowy i żeby ten silnik nie był mułowaty?
    Fordy sobie odpuść. Jak ostatnio patrzyłem fordy i na necie ludzie pokazywali podwozie z roczników 2012 to jednak moja stara corolla z 2006 r była w lepszym stanie. Ja bym obstawiał mazdę potem hondę a na końcu toyotę. Mają dobre silniki benzynowe. Reszta to już twoje wrażenia z jazdy próbnej. No i jeszcze kwestia danego egzemplarza.

    Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam, o maździe zawsze się mówiło że ma słabe zabezpieczenie antykorozyjne. Nie wiem jak to wygląda w tym momencie.
    Przeglądam jakieś oferty na otomoto i z tego co mi się rzuca w oczy i może z tego wypadałoby wybrać (chyba, że rzeczywiście nie warto):
    Passat B7 silnik 1.4 160KM
    Jetta A6 silnik 1.4 125KM
    Octavia III silnik 2.0 180KM
    Mazda 6 II silnik 2.0 155KM
    Civic IX silnik 1.8 142KM
    oczywiście wszystko silniki benzynowe
    Czy warto interesować się którymkolwiek z tych samochodów o takich silnikach. Zależałoby mi na tym aby auto było tanie w utrzymaniu (części, spalanie), było bezawaryjne oraz zapewniało komfort podróży (dlatego zastanawiam się, czy Civic nie będzie za mały dla trochę wyższych osób siedzących z tyłu oraz stosunkowo niewielki bagażnik). Jak się ma też kwestia podanych silników - ich usterkowości, mocy w tym aucie.
    Chyba, że rzeczywiście warto wziąć inne auto, tylko tutaj liczyłbym na pomoc - podanie jakichś konkretnych modeli z wersjami silnikowymi, bo wolałbym mieć jakiś jeden/dwa modele do wyboru między nimi niż 10 modeli, bo nie znam się i nie wiem co jest dobre a co nie.

  7. #7
    MD13
    Gość

    Domyślnie

    Tu masz trochę info o silnikach http://www.motobenzyna.pl/.
    Poczytaj na Autocentrum modele co cię interesują. Ja słyszałem dobre opinie o maździe ale części drogie. Honda też nie będzie tańsza. Toyota wypadała by lepiej. VW 1.4 odradzam. TSI 1.4 się pitolą. Lepsze są 1.6 TSI.
    Powiem tak. Kupiłem 508 w sierpniu HDi. Auto dobrze wyposażone w dobrych pieniądzach. Minusy sztywne zawieszenie i awaryjne benzyny. Ale mi je buchneli po 1.5 miesiącu. Teraz wybrałem i40 crdi i powiem że wyposażenie trochę gorsze ale komfort jazdy dużo lepszy. Poczytaj trochę ogranicz ilość modeli do kilku i musisz nimi się przejechać. I nie ma złotego auta bez wad bo jak wybierzesz model to się okaże że mają benzyny awaryjne a diesle dobre i na odwrót. Myślałem jeszcze o Insignia ale z niej tylko benzyna której jest jak na lekarstwo. Diesle mają wadę z ciśnieniem oleju , zawór regulacyjny się pitolą i doprowadza do zatarcie silnika. Ale benzyny już oki.

    Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Może napiszę małe podsumowanie, żeby nie wprowadzać chaosu. Poszukuję auta raczej dla rodziny (najczęściej podróżowały będą 2 osoby, ale chciałbym żeby w aucie mogło komfortowo podróżować do 5-ciu osób). Nie szukam żadnego minivana ani nic z tych rzeczy. Fajnie jakby też bagażnik nie był jakiś malutki (żeby można zmieścić torby na wyjazdy). Jeśli chodzi o silnik to tylko i wyłącznie benzyna - autem nie będzie dużo jeżdżone zwłaszcza na dalekie dystanse. Poza tym chciałbym aby auto było jak najmniej awaryjne (silnik też). Kolejna kwestia to mimo wszystko chciałbym, żeby silnik nie był przy tym mułowaty i w przypadku jazdy gdzieś po autostradzie co na pewno się zdarzy, auto dawało sobie radę. Oczywiście fajnie by było jakby auto było dobrze wyposażone oraz żeby było w miarę tanie w utrzymaniu. Auto rocznik maksymalnie 2011, młodsze jak najbardziej.
    Moje typy (nie wiem czy warte zainteresowania oraz jakie silniki):
    Ford Focus
    Honda Accord
    Honda Civic (tu się boję że może być za mały)
    Mazda 6 (tu się obawiam problemów z korozją)
    Skoda Octavia
    Toyota Corolla
    Toyota Avensis
    Volkswagen Jetta
    Volkswagen Passat

  9. #9
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Ople 1.4T i 1.8 są dość dobrymi jednostkami - Astra 4, Insignia. Do tego części eksploatacyjne w niskich cenach
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  10. #10
    MD13
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał trawel Zobacz post
    Może napiszę małe podsumowanie, żeby nie wprowadzać chaosu. Poszukuję auta raczej dla rodziny (najczęściej podróżowały będą 2 osoby, ale chciałbym żeby w aucie mogło komfortowo podróżować do 5-ciu osób). Nie szukam żadnego minivana ani nic z tych rzeczy. Fajnie jakby też bagażnik nie był jakiś malutki (żeby można zmieścić torby na wyjazdy). Jeśli chodzi o silnik to tylko i wyłącznie benzyna - autem nie będzie dużo jeżdżone zwłaszcza na dalekie dystanse. Poza tym chciałbym aby auto było jak najmniej awaryjne (silnik też). Kolejna kwestia to mimo wszystko chciałbym, żeby silnik nie był przy tym mułowaty i w przypadku jazdy gdzieś po autostradzie co na pewno się zdarzy, auto dawało sobie radę. Oczywiście fajnie by było jakby auto było dobrze wyposażone oraz żeby było w miarę tanie w utrzymaniu. Auto rocznik maksymalnie 2011, młodsze jak najbardziej.
    Moje typy (nie wiem czy warte zainteresowania oraz jakie silniki):
    Ford Focus
    Honda Accord
    Honda Civic (tu się boję że może być za mały)
    Mazda 6 (tu się obawiam problemów z korozją)
    Skoda Octavia
    Toyota Corolla
    Toyota Avensis
    Volkswagen Jetta
    Volkswagen Passat
    Jak civika obawiasz się że za mały to octavia , jetta , corolla i focus też bo to ten sam segment.

    Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

  11. #11
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Jakoś patrząc na civica i Octavię ta druga wygląda na pojemniejszą (zwłaszcza bagażnik)

  12. #12
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD13 Zobacz post
    Fordy sobie odpuść. Jak ostatnio patrzyłem fordy i na necie ludzie pokazywali podwozie z roczników 2012 to jednak moja stara corolla z 2006 r była w lepszym stanie. Ja bym obstawiał mazdę potem hondę a na końcu toyotę. Mają dobre silniki benzynowe. Reszta to już twoje wrażenia z jazdy próbnej. No i jeszcze kwestia danego egzemplarza.

    Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka
    to pokazywali ci co wybrali i kupili "okazje".
    Auta w benzynie z grupy VAG tanio użytkowanie ci nie wyjdzie.
    szukaj Toyot w benzynie
    Pozdrawiam

  13. #13
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Rozumiem że Honda Civic IX też nie jest warta zainteresowania? Lepszym wyborem byłaby toyota?
    Co prawda czytałem opinie że Civic bierze olej, ale nie wiem ile w tym prawdy
    Jeszcze chciałem zapytać jak wygląda przestrzeń w civicu (zarówno miejsce z przodu i z tyłu jak i przestrzeń w bagażniku) w porównaniu do corolli?
    Ostatnio edytowane przez trawel ; 05-11-17 o 08:06

  14. #14
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał czeslaw555 Zobacz post
    to pokazywali ci co wybrali i kupili "okazje".
    Auta w benzynie z grupy VAG tanio użytkowanie ci nie wyjdzie.
    szukaj Toyot w benzynie
    A pod jakim kątem tanio użytkowanie nie wyjdzie? Chodzi o problemy z tymi silnikami, czy o koszty typu benzyna z racji wysokiego spalania?

  15. #15
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    O problemy
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •