Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 30

Temat: Przeczytaj KONIECZNIE Co sprawdzimy w ASO danej marki mając numer nadwozia VIN?

  1. #16
    selenxs
    Gość

    Domyślnie

    Większość salonów Renault po podaniu numer VIN sprawdzą przebieg itp nawet tych z zagranicy.
    Toyota - potrzebne zdjęcie / xero dowodu.
    Peugeot - Prowadzą historię ale nie zawsze chcą pokazać (aso a aso). Znajomy mi sprawdzał 3 letnią 407 dzięki czemu nie jestem jej właścicielem - samochód flotowy z ostatnim wpisem 260k w PL 80k.
    Zazwyczaj grunt to być miłym, uprzejmym i powiedzieć że nie stać na nowy, stąd trzeba posiłkować się używanym.

  2. #17
    NashBridges
    Gość

    Domyślnie

    Do Citroena dodałbym, iż szczegóły na temat napraw nie wykonanych na gwarancji, przeglądów itd możemy uzyskać tylko w serwisie, w którym auto było naprawianie, ze względu na brak ogólnej bazy napraw.

  3. #18
    Bany
    Gość

    Domyślnie

    Tylko i tak niestety pozostaje jeszcze problem, że z reguły ASO nie chcą podawać historii dla ludzi postronnych (kupujących). Zwykle dostaję odpowiedź, że tylko z właścicielem samochodu. A chodzi o to by w ogóle wiedzieć czy ma sens jazda np. 200-300km od domu jeżeli na dzień dobry dowiemy się, że przebieg jest cofnięty.

  4. #19
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Robią to po to żeby utrudnić handlarzom korekty. Zadzwoni oni powiedzą ile miał na ostatnim przeglądzie,a on wyreguluje do odpowiedniej wartości.

  5. #20
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Kris, to kiepski argument. Wystarczy, że pofatyguje się osobiście z dowodem rejestracyjnym...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  6. #21
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    W przypadku grupy PSA nic mu to nie da bo historia jest jedynie w ASO które obsługiwało auto. Jak dany serwis jest oddalony od niego o 200 km to na pewno nie będzie tam jechał. Z drugiej strony ich rozumiem bo nie robili by nic innego tylko wisieli na telefonie

  7. #22
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Mi się wydaje, że ASO nie chce być stroną w ewentualnej sprawie bo wiedzą, że przez nich nie dochodzi do iluś transakcji i pewnie handlarze się rzucają - obstawiam mechanizm typu zwróć uwagę, że kradnie to jeszcze opluje.

    Być miłym, grzecznym, zdecydowanie nie przez telefon i zapewnić, że to tylko dla swojej wiadomości, jak się okaże kręcony to powiemy sprzedającemu "dziękuje" nie mówiąc wprost czemu.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  8. #23
    Bany
    Gość

    Domyślnie

    Strona to raz, ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o $.

    "Przyjedź, to sprawdzimy stan techniczny samochodu, jego historię serwisową i wycenimy ewentualne przyszłe koszty napraw" - oczywiście za $$$.

    Ale co do osobistej wizyty i grzecznej rozmowy to masz rację. Myślę, że jeżeli w pobliżu nie będzie jakiegoś kierownika salonu to takie informacje raczej każdy dostanie

  9. #24
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Nie wiem jak gdzie indziej ale w Łodzi w ASO Peugeot "Nordyński" naprawdę miła i ( chyba) niedroga usługa kompleksowego sprawdzenia auta i jego historii.

    Byłem tam u nich P-407 z kolegą forumowym -tombecks- w zeszłym tygodniu i myślę iż był zadowolony z usługi ...bo gdyby nie był to pewnie już by coś napisał

    Jedno jest pewne - na telefon to co najwyżej od razu panienki do towarzystwa lub zakupy
    Kupując używane auto i wydając xxx kasy warto zadbać o własne poczucie choćby wiary ,że zrobiło się co z gruntu możliwe aby zapobiec wtopy przy owym zakupie . Tym bardziej jeśli na danej marce się nie znamy .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  10. #25
    jerzy1961
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris Zobacz post
    Robią to po to żeby utrudnić handlarzom korekty. Zadzwoni oni powiedzą ile miał na ostatnim przeglądzie,a on wyreguluje do odpowiedniej wartości.
    Oni to i tak mają swoje sposoby ( najczęściej oryginalną książkę ). Szczególnie komisy, które i tak kupują "na siebie" a wtedy jako właściciel mają też wgląd do dokumentacji. Taki telefon do sprawdzenia to bardziej Nam by się przydał przed zakupem - ale właśnie TU ZWALIŁBY się interes handlarzy. Moim zdaniem powinni to zmienić !!!. Ponadto idąc tym tropem w bazie policyjnej też nie chcą telefonicznie sprawdzać kradzionych .... bo nie ma na miejscu i w razie trafionego nie można zatrzymać (dziwne), choć najczęściej sprawdza kupujący i poda miejsce sprawdzenia . Jeszcze jedno spostrzeżenie : samochód kupiony u gościa który kupił wcześniej w komisie - ponad rok na niego zarejestrowany papiery się zgadzają rejestracja, książka pojazdu, rachunek z komisu z ceną za jaką kupił i ... potwierdzenie opłaty akcyzy raptem 5-dni przed datą rachunku z komisu. Wygląda nieźle bo przez te niby 5-dni to wielkiej naprawy nie zrobi ( choć różnie z tym), ale ... akcyzę można zapłacić do miesiąca od sprowadzenia ,a faktycznie to zgłaszają, że miesiąc gdy auto w kraju już 2-3 miesiące jest.

  11. #26
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    67
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    W Oplu chyba się trochę zmieniło od tego czasu, co opisał to Kris75, ja wyciągałem historię rok temu, skasowali mnie 70 zł, ale nie było żadnego problemu, oczywiście musi być właściciel z dowodem rejestracyjnym. Nie wiem czy tak jest w każdym ASO Opla, ale w Poczesnej k/Cz- wy tak jest. Samochód z Niemiec, część była już po polsku, a część po niemiecku.

  12. #27
    wujooj
    Gość

    Domyślnie

    Orientuje się ktoś, jak wygląda historia serwisowa w Volvo?

  13. #28
    jerzy1961
    Gość

    Domyślnie

    Byłem ze swoim w VW , gdzie oczywiście bezpłatnie udzielili mi info. , ale nie wiele tam było , jakaś naprawa tylnego zderzaka, czujnik parkowania i jakieś drobiazgi z czasów jeszcze "nieemca" z 2006 r. ( w zasadzie to te okolice co miałem wątpliwości ) czyli nie za czasu komisu w PL 2014r. Niestety NAWET nie mogli mi wydrukować tych kilkunastu pozycji ani nawet fotki z monitora zrobić No i ... ostatnie dane z 2011 roku , czyli i tak w "zawieszeniu" 3 latka stwierdzili też, że baza VW nie zawiera nigdy zdjęć I tu moje pytanie : skąd szanowne Grono zdobywa zdjęcia takich rozbitków ??? ,. Czy dla mnie też ktoś może coś takiego zorganizować ??

  14. #29
    darulez
    Gość

    Domyślnie

    Czyli sprawdzenie w ASO Ford jest bezpłatne a ode mnie chcieli kasę

  15. #30
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    no jak jesteś wskrzesicielem to powinni ci udzielić info jak nie możesz sobie zakupić historie w internecie

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •