Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 30

Temat: Przeczytaj KONIECZNIE Co sprawdzimy w ASO danej marki mając numer nadwozia VIN?

  1. #1
    Kris75
    Gość

    Domyślnie Przeczytaj KONIECZNIE Co sprawdzimy w ASO danej marki mając numer nadwozia VIN?

    Alfa Romeo


    Numer VIN w tym przypadku właściwie nic nie daje, nie ma dostępu do historii auta. Można się tylko dowiedzieć, kiedy auto zostało wyprodukowane i jak je wyposażono. Jeżeli sprawdzany samochód był serwisowany w Polsce, to można zwrócić się z pytaniem do tego warsztatu, który naprawiał auto. Dowiemy się tylko, kiedy np. był wymieniany rozrząd i na jakim oleju samochód jeździ. Podanie tych informacji zależy od dobrej woli serwisu.

    Audi


    Warsztaty nie mają dostępu do historii aut serwisowanych we Włoszech, mogą być też kłopoty z odtworzeniem historii aut pochodzących z Francji. Z innymi krajami UE nie powinno być problemu. W historii zapisywana jest każda wizyta w ASO łącznie z aktualnym przebiegiem, wykonanymi pracami, wymienianymi częściami, naprawami gwarancyjnymi i pogwarancyjnymi oraz akcjami serwisowymi. Aby kupujący otrzymał te dane, musi zgłosić się w ASO z właścicielem auta. Odczytanie historii najczęściej jest bezpłatne, od ręki, ale np. historia z serwisów niemieckich będzie w języku niemieckim. Przyda się więc znajomość języka technicznego. W niektórych przypadkach – zdaniem przedstawicieli VW – usługa może być płatna, bo jest cenna i wymaga wykonania pewnej pracy.

    BMW


    Na podstawie numeru nadwozia możemy poznać właściwie całą historię auta. Autoryzowane serwisy mają dostęp do historii aut serwisowanych w Polsce i w Niemczech, ale nie mają np. do aut sprowadzonych z Francji czy Belgii. Zapisywane są data wizyty w ASO, przebieg oraz wykonywane naprawy (łącznie z akcjami serwisowymi). Ze względów prawnych przy podawaniu danych musi być obecny właściciel auta (albo trzeba mieć potwierdzenie, że jesteśmy upoważnieni do poznania jego historii). Samo sprawdzenie historii na podstawie VIN-u jest bezpłatne i można to zrobić w każdym ASO.

    Citroen


    Po numerze VIN można sprawdzić, co było naprawiane w ramach gwarancji, w jakim kraju i przy jakim przebiegu, czy dla danego samochodu ogłaszane były akcje serwisowe i czy zostały przeprowadzone w tym egzemplarzu. Dostępny jest szczegółowy opis samochodu (wyposażenie). Nie można sprawdzić, co było naprawiane poza gwarancją. Nie dowiemy się też, kiedy i jakie przeglądy były wykonywane po upływie gwarancji.

    Fiat


    W historii zapisywane są naprawy gwarancyjne (w tym akcje serwisowe) i przeglądy, ale już wszelkie naprawy pogwarancyjne nie. Nie ma możliwości określenia przebiegu na podstawie numeru nadwozia. W ostateczności dowiemy się tego w serwisie, który naprawiał samochód. Informacje podstawowe można sprawdzić także w odniesieniu do aut sprowadzonych i serwisowanych wcześniej za granicą.

    Ford


    W ASO, w którym samochód był serwisowany, można uzyskać dokładne dane (łącznie z wymienianymi częściami i dotyczące wykonywanych napraw). Da się dzięki temu zweryfikować przebieg, jaki miało auto podczas ostatniej wizyty w warsztacie. W serwisach, które nie znają naszego egzemplarza, dostaniemy wyłącznie dane dotyczące napraw i przeglądów gwarancyjnych. Dotyczy to także aut sprowadzonych z zagranicy. Do uzyskania takiej informacji uprawniony jest aktualny właściciel. Informacje otrzymamy bezpłatnie i od ręki.

    Honda


    Jakiekolwiek informacje można dostać tylko w autoryzowanym warsztacie, w którym samochód był serwisowany. W żadnym innym niczego się nie dowiemy – tym bardziej w przypadku aut sprowadzonych z zagranicy. Historia auta (dostępna w ASO naprawiającym dany egzemplarz) obejmuje: naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne, przeglądy, co było przy samochodzie robione, jakie części wymieniano, przebieg w dniu trafienia do serwisu. Zapisywane są także uwagi klienta przy oddawaniu samochodu do serwisu. Usługa jest bezpłatna i nie wymaga żadnego wcześniejszego umawiania się, ale trzeba przyjść z właścicielem.

    KIA


    Informacje można otrzymać tylko w ASO, w którym samochód był serwisowany. Wizyta w innym serwisie nie ma sensu – szczególnie w przypadku samochodów sprowadzonych z zagranicy. Historia auta obejmuje wszystko: naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne, przeglądy, co było w samochodzie naprawiane, jakie części wymieniono, jaki był przebieg auta przy oddawaniu samochodu do serwisu. Usługa jest bezpłatna i nie wymaga żadnego wcześniejszego umawiania się, ale trzeba przyjść z właścicielem. Na razie nie istnieje ogólna baza danych, która umożliwiłaby sprawdzenie aut serwisowanych w innym ASO. W przypadku nowych samochodów zapisywanych jest więcej informacji niż przy starszych autach.

    Mazda


    Istnieje ogólnoeuropejska baza informacji dla aut wyprodukowanych po 2006 roku. Historia auta obejmuje prawie wszystko: naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne, przeglądy, co było w samochodzie naprawiane, jakie części wymieniono, jaki był przebieg auta przy oddawaniu samochodu do serwisu. Informacje o historii sprzed 2006 roku można otrzymać tylko w ASO, w którym samochód był serwisowany. W ogólnoeuropejskim systemie natomiast nie znajdziemy informacji o naprawach lakierniczych. Usługa jest bezpłatna i nie wymaga żadnego wcześniejszego umawiania się, ale trzeba przyjść z właścicielem.

    Mercedes


    W centrali Mercedesa jest dostęp do bazy światowej, ale tam się dowiemy tylko o naprawach gwarancyjnych. O przeglądach i przebiegu przy ostatniej naprawie już nie. Taką informację otrzymuje się korespondencyjnie i można to załatwić przy pomocy strony www.mercedes-benz.pl/homologacje. Żeby coś takiego otrzymać, trzeba się zgłosić z właścicielem albo mieć jego upoważnienie. Jeżeli udamy się do ASO, w którym samochód był serwisowany, powinniśmy mieć dostęp do informacji o wszystkich przeglądach, naprawach gwarancyjnych i pogwarancyjnych wraz z przebiegiem auta przy kolejnych serwisach. Sprawdzenie w centrali jest bezpłatne, w ASO nie ma reguły, ponieważ to są odrębne firmy i każda może żądać opłaty.

    Nissan


    Nie istnieje europejska baza danych, więc wszelkie dane o aucie można uzyskać tylko w ASO, w którym samochód był serwisowany. Tam dostaniemy wszystkie informacje o naprawach gwarancyjnych i pogwarancyjnych, przeglądach i przebiegu. Informacja jest bezpłatna i wystarczy mieć numer VIN. Serwisy wychodzą z założenia, że może podać go tylko właściciel. W przypadku aut sprowadzonych wyjściem z sytuacji może być wysłanie mejla do konkretnego warsztatu.

    Opel


    Nie ma bazy danych – ani ogólnopolskiej, ani ogólnoeuropejskiej. Informacje można dostać jedynie w ASO, w którym samochód był serwisowany – trzeba przyjść z właścicielem. O podanie historii auta musimy złożyć wniosek. Otrzymamy te dane w ciągu 5 dni roboczych. Nic się za to nie płaci. W ASO otrzymamy dane na temat każdego egzemplarza kupionego w Polsce. Zawierają one informacje o naprawach gwarancyjnych i pogwarancyjnych, przeglądach i akcjach serwisowych wraz z przebiegiem przy naprawach.

    Saab


    Firma nie ma bazy danych, więc wszelkie informacje można uzyskać tylko w ASO, w którym samochód był serwisowany. Wtedy dostaniemy wszystkie dane o naprawach gwarancyjnych i pogwarancyjnych, przeglądach i przebiegu. Informacja jest bezpłatna, wystarczy mieć numer VIN. W przypadku aut sprowadzonych z zagranicy wyjściem z sytuacji może być wysłanie mejla do konkretnego ASO, ale nie ma pewności, czy otrzymamy odpowiedź.

    Skoda


    Nie ma bazy danych – ani ogólnopolskiej, ani ogólnoeuropejskiej. Informacje można dostać jedynie w ASO, w którym samochód był serwisowany i najlepiej zgłosić się z właścicielem. Nic się za to nie płaci. Dane, jakie otrzymamy, obejmują naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne, przeglądy oraz akcje serwisowe wraz z podanym przebiegiem.

    Subaru


    Numer VIN w przypadku aut tej marki nie daje żadnej informacji o historii auta, nawet tego, które było serwisowane w polskiej sieci dilerskiej. Tak wynika z informacji uzyskanych przez nas w serwisie Koper Subaru w Warszawie.

    Toyota


    Firma ma bazę ogólnopolską. Dowiemy się z niej właściwie wszystkiego o aucie: jakie usterki zgłaszał właściciel przy wizytach i przeglądach gwarancyjnych i pogwarancyjnych, jaki był przebieg podczas napraw. Przy naprawach podawany jest numer części, ale ponieważ każdy serwis może mieć inne numery części, może się okazać, że trzeba tam zadzwonić z pytaniem, co było wymieniane. Usługa jest bezpłatna, ale musimy mieć numer VIN, przyjść z właścicielem i mieć dowód rejestracyjny auta.

    Volkswagen


    Usługa podania danych z historii serwisowej auta jest bezpłatna. ASO mają dostęp do europejskiej bazy danych, więc nawet przy autach sprowadzonych z zagranicy mamy szansę na cenne informacje. Baza istnieje od ok. 2 lat. Obejmuje dane z zakresu napraw i przeglądów gwarancyjnych i pogwarancyjnych wraz z przebiegiem, jaki miał samochód podczas poszczególnych wizyt w autoryzowanych warsztatach. Jednak według rzecznika prasowego Volkswagena Tomasza Tondera dane dotyczące historii samochodu mogą być udzielone tylko i wyłącznie właścicielowi samochodu.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jeszcze źródło podaj Kris , żeby nas Autoświat nie sądził . Może się coś zmieniło na plus w ciągu ostatnich 2 lat.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  3. #3
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Jeżeli o Skodę chodzi to troszkę się to nie zgadza , moi klienci sprawdzali Skody sprowadzone z Niemiec które im sprzedawałem i za każdym razem ASO miało pełną historię serwisową każdego auta.
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta używane.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Z Alfą też się nie zgadza, są naprawy gwarancyjne, a czasami nawet i przeglądy z ASO
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    W Renówce można sprawdzić historię... Sprawdzałem tam swoją Lagunę II i Grand Espace'a. Od naszej Lalki dostałem info o ostatnim przebiegu (choć z innego źródła dostałem cały wykaz). Od Espace'a miałem zdjęcie VIN'u i powiedziałem, że chcę sprawdzić historię bo chciałbym kupić takowego... Podali mi też ostatni zarejestrowany przebieg i nic więcej... Powiedzieli, że więcej dostanę jak zjawię się na przeglądzie przed kupnem Choć jest różnica między ASO a ASO. W jednym się nie da bo nie itd. a w drugim nawet przez telefon podadzą kompletną historię Zapewne zależy od humoru obsługi

    Mają bazę europejską

  6. #6
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Ja miałem kiedyś taki przypadek z Renówką że auto było w Niemczech serwisowane u partnera Renault który nie miał dostępu do bazy serwisowej , i mimo że książka była prowadzona do samego końca , na pieczątce były znaczki Renaulut z adresem serwisu, to ASO Rosiak i Syn w Szczecinie nie widziało historii auta w bazie.
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta używane.

  7. #7
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Sprawdzałem kilka Renówek w ASO i zawsze historia była - auta z Francji i Niemiec... niekoniecznie pokrywała się z książką

    @tomec3: Jeszcze 3 lata temu jak sprzedawałem Superba, to kupujący wybrał się do innego ASO, niż to, w którym serwisowałem auto i podali mu tylko daty, kiedy auto było na serwisie w PL i nic poza tym... do historii z Niemiec nie mieli w ogóle wglądu, więc może teraz się coś zmieniło.

    BTW: Nie wiem czy jest sens zamieszczać tego typu niepełne informacje, bo np. VW obecnie zasłania się odgórnymi instrukcjami z centrali, żeby nie udzielać NIKOMU informacji na temat historii serwisowej auta...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar actchris
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    488
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    Opel

    Nie ma bazy danych – ani ogólnopolskiej, ani ogólnoeuropejskiej. Informacje można dostać jedynie w ASO, w którym samochód był serwisowany – trzeba przyjść z właścicielem. O podanie historii auta musimy złożyć wniosek. Otrzymamy te dane w ciągu 5 dni roboczych. Nic się za to nie płaci. W ASO otrzymamy dane na temat każdego egzemplarza kupionego w Polsce. Zawierają one informacje o naprawach gwarancyjnych i pogwarancyjnych, przeglądach i akcjach serwisowych wraz z przebiegiem przy naprawach.
    Bzdura, miałem dane z Opla nie tylko z Polski ale też z Niemiec czy Holandii ... mają bazę ale nie chcą podawać informacji

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    Volkswagen

    Usługa podania danych z historii serwisowej auta jest bezpłatna. ASO mają dostęp do europejskiej bazy danych, więc nawet przy autach sprowadzonych z zagranicy mamy szansę na cenne informacje. Baza istnieje od ok. 2 lat. Obejmuje dane z zakresu napraw i przeglądów gwarancyjnych i pogwarancyjnych wraz z przebiegiem, jaki miał samochód podczas poszczególnych wizyt w autoryzowanych warsztatach. Jednak według rzecznika prasowego Volkswagena Tomasza Tondera dane dotyczące historii samochodu mogą być udzielone tylko i wyłącznie właścicielowi samochodu.
    hahahaha nawet jak jesteś właścicielem to nie chcą podawać ... kolega kupił A3 z polskiego salonu po 2 latach leasingu i nie chcieli mu podać historii nawet za opłatą ...
    Member od: www.bezwypadkowy.net
    VIN search engine: www.autobaza.pl

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Mi w ASO Opla przez maila podali ostatnie dwa zarejestrowane przebiegi auta, które zostało sprowadzone z Niemców (mowa o Oplu Zafirze). Ale nie są chętni do udzielania informacji

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Mercedes


    " W centrali Mercedesa jest dostęp do bazy światowej, ale tam się dowiemy tylko o naprawach gwarancyjnych. O przeglądach i przebiegu przy ostatniej naprawie już nie. "




    I tu kolejna bzdura, jakoś ile razy się pytałem o ostatną wizyte w aso danego auta zawsze ale to zawsze miałem dokładną odpowiedz.

  11. #11
    Starszy użytkownik Avatar actchris
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    488
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roadkiller Zobacz post
    Mi w ASO Opla przez maila podali ostatnie dwa zarejestrowane przebiegi auta, które zostało sprowadzone z Niemców (mowa o Oplu Zafirze). Ale nie są chętni do udzielania informacji
    A czy ja napisałem że są chętni
    Member od: www.bezwypadkowy.net
    VIN search engine: www.autobaza.pl

  12. #12
    Wolf
    Gość

    Domyślnie

    W Hondzie też można dużo sprawdzić i to poza macierzystym serwisem,sprawdzałem auto które było kupione w Warszawie,sprawdzałem je na śląsku w Rybniku otrzymałem historię napraw gwarancyjnych.

  13. #13
    chi_mera
    Gość

    Domyślnie

    Z Fordem też jak z Oplem - niby bazy nie ma, ale jednak jest.
    Samochody serwisowane w ASO od 2008r. widnieją tam, ale nie wszystkie muszą. Bywa, że nie są wrzucane.

    Z VAG jest dziwnie - Seat często nie ma dostępu do bazy, Skoda w Polsce wiem, że ma i raczej wrzucają i mogą odczytywać już wszystko. VW i Audi oczywiście widzą i wiedzą wszystko. Aczkolwiek, jak któryś z kolegów wspomniał, jest ASO i ASO. Ja firmowym samochodem z pełnym serwisem miałem problemy w ASO VW z odtworzeniem historii. Mój klient zgubił książkę serwisową i ja miałem ją odtworzyć. Było słanie pism, sprawdzanie mnie, weryfikacje itd. Skończyło się na wydanie wykazu wszystkich napraw, jakie kiedykolwiek i gdziekolwiek były w ASO VAG robione.

    Jeszcze KIA.
    Samochody serwisowane w Polsce można podejrzeć w każdym ASO. I to wszystko - od żarówki i nakrętki po spawanie i wstawianie przodu

  14. #14
    angelo
    Gość

    Domyślnie

    To zależy od ASO. Ja w dwóch sprawdzałem i problemów nie robili. Nawet fakturę z ostatniego przeglądu gratis dostałem :-)))

  15. #15
    Pavvels
    Gość

    Domyślnie

    Od siebie dodam bo akurat dzisiaj sprawdzałem Volvo w ASO. Szaleństwa i mnogości informacji nie ma odnotowywane są tylko naprawy gwarancyjne (gdzie płatnikiem było volvo), przeglądów gwarancyjnych ani napraw w ASO wykonywanych przez użytkownika niestety nie ma. Mi to tyle dało że na podstawie jakichś pierdół wymienionych w ramach gwarancji podczas serwisu sprawdziłem sobie wiarygodność książeczki serwisowej no i mniej więcej widać do kiedy mniej więcej auto było pod opieką ASO, zawsze coś

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •