Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 24

Temat: Audi A4 2.0 TDI 2012 - Rypin

  1. #1
    kubaniec
    Gość

    Domyślnie Audi A4 2.0 TDI 2012 - Rypin

    Ocena auta z ogłoszenia
    Marka: Audi

    VIN: WAUZZZ8K8DA156453

    Model: A4

    Silnik: 2.0 TDI

    Rocznik: 2012

    Miejscowość: Rypin

    Nazwa komisu: Osoba prywatna

    Link do ogłoszenia: https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a...tml#b4f3cb36c2

    Treść: Witam, jesli jest mozliwosc to poprosze o przyblizenie historii uszkodzen auta. Wydaje mi sie ze na automo sprawdzenie tego jest srednio mozliwe. Dziekuje i pozdrawiam

  2. #2
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    02.09.2016r. była wystawiana w Danii z przebiegiem 181061km i mniej więcej od tego czasu próbują ją sprzedać w PL (ma 136KM).

  3. #3
    kubaniec
    Gość

    Domyślnie

    Dziekuje Wojtek69, masz moze jakas historie serwisowa albo jakies zdjecia jak to wygladalo przed lub w momencie sprzedazy? Dziekuje pozdrawiam

  4. #4
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jakieś zdjęcia masz na DNA, ale jak coś stoi prawie rok to raczej szkoda na to czasu.

  5. #5
    kubaniec
    Gość

    Domyślnie

    Raz jeszcze dziekuje za odpowiedź. Przejade sie to dzisiaj zobaczyc, tak proforma, mam tylko 60 km. Zobaczymy co yo bedzie, podziele sie wrażeniami po powrocie.

  6. #6
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jak masz blisko to czemu nie, żeby mieć później porównanie do innych egzemplarzy, ale mimo wszystko radzę zacząć od DNA.
    W Danii właścicielem była firma, a aktualnie jest VAT marża.

  7. #7
    kubaniec
    Gość

    Domyślnie

    Auto okazalo sie na pierwszy rzut oka OK, naprawde ladnie wyglada, jezdzi i nie widac nadmiernej ludzkiej ingerencji. Napisalem do serwisu do Danii zeby napisali cos wiecej o aucie, serwis, naprawy, wymiany itp. Wojtek69 chcesz dac do zrozumienia ze moze byc nieoplacony VAT? Nie wiem jaka jest roznica pomiedzy vat marza a bat 23%, musze o tym poczytac. Mozesz napisac cos wiecej czy dobrze rozumiem z tym Vatem? Aktualnie auto jest zarejestrowane na polskich blachach, wlasciciel chcial je zostawic dla siebie (wymienil nawet komplet rozrzadu, filtrow no i cena dlatego nieco wyzsza niz ta widniejaca na aukcji) ale oczywiscie trafila sie moja osoba chcaca nabyc auto to i perspektywa zarobku sie pojawila. Czy moze byc gdzies jakis haczyk?

  8. #8
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Takie auta na pierwszy rzut oka z reguły wyglądają OK. M.in. bez miernika, komputera, stacji kontroli etc. nawet do niej nie podchodź. Temat o VAT jest na forum.
    Jak może być droższa niż na aukcji?
    Wykupiłeś DNA?

  9. #9
    kubaniec
    Gość

    Domyślnie

    Auto na aukcji kosztuje 56800, auto tak jak pisalismy zostalo sprowadzone do PL na jesieni, nie mogl prawdopodobnie sprzedac i je przerejestrowal. Dzisiaj odebral twardy dowod, argumentowal ze chcial zostawic dla siebie czy córki, pokazywal tez faktury na rozrzad filtry itp zrobione 14 lipca. Z tego tytulu ze pewnie wystawil auto za 56800 jakis miesiac temu, w miedzyczasie powymienial klamoty, wlozyl w to 1550 zl (kwota na fakturze), trafilem sie ja z zapytaniem - cena podniosla sie o 700 zl. Poczytalem o tym vacie i faturach vat marza, ale obowiazuje to tez wtedy kiedy auto jest na blachach RP? On z tego co mowil zakupil auto za chyba 54 tys zl, watpie wiec ze na fakturze dla mnie moze pojawic sie kwota wyzsza, tez musialby oplacic podatek chyba. Jutro wykupie DNA z samego rana. Wiem ze w 1 dowodzie jesli jest firma wlascicielem a piszesz ze jest to powinna sie zapalic lampka ostrzegawcza. Wspomniales o serwisie, wyrazil na to ogromna chec, nie ma nic przeciwko ehhh. Co myslisz o tym wszystkim Wojtek69?

  10. #10
    kubaniec
    Gość

    Domyślnie

    Z serwisu w Danii napisali ze wszystko sie zgadza odnośnie przebiegu, nie maja informacji ze uczestniczyła w jakichkolwiek zdarzeniach. Co wiecej, jest im również znany pierwszy właściciel auta. Napisalem wiec zeby mi dali znać czy to byla firma czy osoba prywatna. Co najlepsze obecny właściciel sprowadzil ja z Niemiec, auto wystawione w Danii zostalo zakupione do Niemiec i stamtąd do Polski. Moze rzeczywiście jakas firemka vatu nie oplacila, wszystkiego sie dowiem.

  11. #11
    kubaniec
    Gość

    Domyślnie

    Wojtek69 tak jak pisales auto bylo leasingowane, dzwonilem tez na ogólnokrajowa infolinie podatkowa i zostalem poinformowany ze Vat Marża to nieodpowiedni dokument do tego typu transakcji. Pani wyjasnila mi to w tak zawily sposób ze nie do końca zrozumialem jaki dokument potwierdzajacy ewentualna transakcje powinien zostac wystawiony

  12. #12
    kubaniec
    Gość

    Domyślnie

    Normalnie kino bez pieniedzy, dzwonilem tez do skarbowki w Toruniu i powiedziano mi ze Vat Marża jak najbardziej OK

  13. #13
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    to dzwoń dalej i staniesz w punkcie wyjścia , raportu DNA nadal nie kupiłeś?

    na forum jest temat o VAT i zamiast dzwonić tu i tam trzeba było go przeczytać i tyle...

  14. #14
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Reasumując jak tak chciał zostawić dla siebie to co sprawiło, że zmienił nagle zdanie?
    A Pani ze skarbówki niech Ci to da na papierze, że w razie problemów zapłaci brakujące kwoty ze swojej kasy

  15. #15
    kubaniec
    Gość

    Domyślnie

    Tytan czytalem temat dotyczacy walkow na vacie, jestem tego w pelni swiadomy ze taki proceder moze dotyczyc tego auta. W podobnej sytuacji moglo byc tez pierwsze auto z Bydgoszczy ktore sprawdzalem. Sprowadzone rok temu, 1 wlasciciel 7 miesiecy, 2 wlasciciel 4 miesiace i nagle sprzedaz bo remont mieszkania czy domu. Tyle kretactwa wynia dlatego ze to nasze PL prawo jest takie a nie inne. Jedynym potwierdzeniem ze wszystko OK musi byc faktura nabycia z Niemiec czy Danii ze zostal oplacony Vat, prawda? Dzieki chlopaki za czujnosc

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •