Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456
Pokaż wyniki od 76 do 83 z 83

Temat: Jakie auto na TAXI?

  1. #76
    MahaRadza
    Gość

    Domyślnie

    #Jakoob, dzięki że dorzuciłeś swoje 3 grosze do tematu
    Chłop zdaje sobie sprawę, że jeśli będzie to manualu to jeśli nie w momencie zakupu to później trzeba będzie wymienić dwumas+sprzęgło. Nie wiadomo właśnie jak w automacie z tą wymianą oleju.
    Wiadomo, że trzeba będzie coś zrobić, niezależnie od tego co się wybierze.
    Bardziej mi chodziło, że może z jakiegoś powodu nie powinno się brać w ogóle pod uwagę automatu, bo są ku temu jakieś tam przesłanki. W niektórych autach, właśnie poleca się na przykład automat, bo są pancerne.
    Nie mówię, że gaz to jakieś wielkie zło, żeby nie było. Bardziej chodzi o druciarstwo, a u porządnych fachowców zazwyczaj terminy pozapychane, a przecież gościowi auto ma służyć do pracy, a nie w celach prywatnych. Tutaj nie ma tak, że pożyczy sobie auto od kogoś i będzie jeździł powiedzmy do tego czasu innym. A przecież nie oszukujemy się, że u dobrych fachowców (gazowników), a nie druciarzy to na samo założenie instalacji trzeba czekać ponad miesiąc.

  2. #77
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    "Nie wiadomo właśnie jak w automacie z tą wymianą oleju. "

    Jak nie wiadomo - powiedziałem już - NIE WYMIENIALI wcześniej na czas

    Daj znać co ostatecznie z tego wyszło
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  3. #78
    MahaRadza
    Gość

    Domyślnie

    Sugerujesz, że nikt tego oleju w automacie nie wymienia?
    Czyli co Saab, przy przeglądach nie zalecał wymiany oleju?
    Rozwiń się, dlaczego tak uważasz?

  4. #79
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Zedytowałem już post po mi się za wcześnie kliknęło - miał być żart Generalnie uważam, że nawet jeśli serwisowali tą skrzynię zgodnie z założeniami producenta to i tak wymiany były za rzadko, podobnie jak większość marek sugeruje wymianę oleju silnikowego w longlife czyli co 30tkm. Takie czasy niestety zupełnie poważnie już mówię - jak nie kupisz nowego i nie zadbasz po swojemu, to trafisz na konieczność usuwania zaniedbań nawet w teoretycznie serwisowanym na czas aucie.

    Inna sprawa, że jak nie ma budżetu na nowy (co doskonale rozumiem) to wybrać z dostępnych aut to co najlepiej rokuje w danej chwili czyli jest w najlepszym stanie. Nic mądrzejszego nie wymyślimy.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  5. #80
    Klakier
    Gość

    Domyślnie

    A czy ktoś ma doświadczenia w Superb z motorem 2.8 V6 (193 KM)? Jak to znosi gaz? I jak ta skrzynia tiptronic?


    Mój kolega ma superba 1 na taxi
    Ogólnie jest zadowolony .. jedyny minus jaki mi zgłaszał to wielowachaczowe zawieszenie .. niestety przy ponad 50 tys rocznie musiał je robić 2 razy na rok (koszt ok 2 tys)
    Jednak jego silnik to disel

  6. #81
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Trochę przesada ze co 25 000 km ktos wymienia wielowahacz w superbie, co on za części zakląda z tasmanii ?
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

  7. #82
    Klakier
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzechu Zobacz post
    Trochę przesada ze co 25 000 km ktos wymienia wielowahacz w superbie, co on za części zakląda z tasmanii ?
    Fakt Mój błąd wymieniał już 2 razy co 50 tys km

  8. #83
    MahaRadza
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakoob Zobacz post
    Takie czasy niestety zupełnie poważnie już mówię - jak nie kupisz nowego i nie zadbasz po swojemu, to trafisz na konieczność usuwania zaniedbań nawet w teoretycznie serwisowanym na czas aucie.
    #Jakoob, ja sobie zdaję sprawę z tego, że to jest używany samochód i nie wiadomo do końca jak było użytkowane, jak serwowane i prędzej czy później coś powiedzmy będzie do zrobienia w aucie.
    Chodzi o to, żeby dokonać odpowiedniego wyboru. Teraz powiedzmy, że już wiem, lepiej byłoby dla znajomego zakup jednak automatu, bo auto będzie użytkowane w taki, a nie inny sposób. Jednak jeśli trafi się dobry egzemplarz i będzie w manualu, nie ma co się zastanawiać i brać.
    Bo wiadomo jak jest z dobrymi egzemplarzami.

    Cytat Napisał Klakier Zobacz post
    A czy ktoś ma doświadczenia w Superb z motorem 2.8 V6 (193 KM)? Jak to znosi gaz? I jak ta skrzynia tiptronic?
    Gdzieś wcześniej w tym temacie pytałem o ten motor, ale jakoś nikt się więcej nie wypowiedział. Gaz myślę, że dobrze znosi. Wczoraj miałem okazję jechać z gościem taksą - Passat, rok. ok. 2002z silnikiem V6 2.5 TDI, w tiptronicu, mówił, że jest zadowolony, że zrobił nim ok.200k km i nie miał większych problemów. Tylko powiem szczerze, że byłem zaskoczony spalaniem, bo powiedział, że z tamtego tygodnia wyszła mu średnia ok. 9 litrów przy bardzo spokojnej jeździe. Sądziłem, że to mniej jednak pali.
    Czyli co taki 1.9 w Saabie z 7 litrów skotłuje po mieście?
    Właśnie zapomniałem się tylko zapytać o wielowahaczowe zawieszenie.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •