Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 83

Temat: Jakie auto na TAXI?

  1. #31
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris Zobacz post
    tutaj podobnie jak 80% Polski gruby się mylisz. Możesz to uzasadnić??
    zalezy do czego porownujac jesli do jakiegos VW czy w124 najczesciej tu polecanych czesci eksploatacyjne typu tarcze , klocki, amorki itp
    sa drozsze. Popoularnosc auta tez mniejsza wiec nawet w przypadku szukania uzywanych czesci tez jest trudniej.
    Nie ujmujac autu jako takiemu i jego komforcie oraz przestronnosci, ale na Taxi sa tansze w utrzymaniu auta no i cenowo tez nie pasuje pod ten temat.

  2. #32
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    W124 i Vel Satis to dzień do nocy. To tak jak porównywanie 80-latki z 20 -latką. Auta z zupełnie innych dekad. Porównaj ceny części z np: MB 211 czy VW PHANTEON. Auta z tych samych lat produkcji.

  3. #33
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    No tak ale tu chodzi o ekonomie a nie ktory nowszy wiec nie rozumiem dlaszego ciagniecia tematu , pozatym jak dobrze zaowazyles nie te pieniadze. MB211 i Pheaton to tez inna polka cenowa!

  4. #34
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Wiem,że chodzi o ekonomię Jedynie zauważyłem,że jeżeli chodzi o koszty utrzymania nie można porównywać starego konstrukcyjnie 124 do Vel Satisa To jak porównania Malucha do Beczki

  5. #35
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    Samochodu po taxi nikt nie odkupi za przyzwoitą cenę, dlatego ja bym założył, że strata wartości wyniesie 90% a może i więcej. I dlatego bym poszukał np. Audi 80 w dobrym stanie i wsadził gaz lub już z gazem. Nie ma sensu patrzeć na rocznik auta jak i tak przy sprzedaży późniejszej nie będzie się to liczyło. Co by się dla mnie liczyło:
    - dobre blachy i brak korozji
    - tanie i dostępne części (przede wszystkim zamienniki i szrot)
    - prosta i łatwa w naprawie konstrukcja (tani warsztat lub sam naprawiam wiele rzeczy)
    - dobry stan mechaniczny

    Przy odrobinie szczęście kupisz dobre Audi 80 z końca produkcji i je pięknie wyszykujesz za 15 tys. Z tego co pamiętam to taksiarze bardzo sobie chwalili właśnie to auto.

  6. #36
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    W Polsce odkupują. Czasem widzę ogłoszenia z autami w pięknym budyniowym kolorze, poza ceną nawet przebieg przystępny

    Masz rację ale chyba trzeba też brać pod uwagę odczucia pasażerów. Mnóstwo osób zdaje sobie sprawę, ze 80, 124 itd to świetne auta ale "drugie" mnóstwo nie wsiądzie do rzęcha a wybiorą np wspaniałego okulara...

  7. #37
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Jest dokładnie tak jak mówisz. Jeżeli ktoś np. będzie chciał z WW-A pojechać do Łodzi i będzie szedł na postój to z pewnością samochód który ma go zawieść wybierze "wzrokowo" 80-tka jest już opatrzona i w tym wypadku skazana na porażkę. Do Citroena C5 może wsiąść z samej ciekawości komfortu.
    KaraKahn praca na TAXI na prawdę w brew pozorom nie należy do łatwych i przyjemnych. Jeżeli będziesz traktował to jako zajęcie dodatkowe to poświęcisz na to cały wolny czas,a profity nie będą zadowalające

  8. #38
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Kris, masz rację. Mój stary był całe życie cierpem, kilku wujków i paru jego i moich kumpli więc znam te akcje od podszewki. Taxi to jeden (w zasadzie tylko jeden) z pomysłów bo moja sytuacja jest dosyć skomplikowana.
    Mam niepełnosprawnego syna a trzy tygodnie temu urodził mi się drugi. Zrezygnowałem z pracy aby opiekować się tym starszym gdy się urodził. Mam na niego jakieś zasiłki oraz zasiłek opiekuńczy i nie chcę ich stracić.
    Do pracy chcę wrócić nie ze względów finansowych bo jakoś dajemy sobie radę ale by się wyrwać z domu gdyż dostaję *******ca.
    Pozostaje mi praca na czarno ale godzinowo niczym się nie różni od normalnego etatu lub taxi która daje mi możliwość pracy w dowolnych godzinach i na własnych warunkach. Na czarno poza tym raczej ciężko coś znaleźć, zwłaszcza w moim wieku. Nie mam pomysłu na inną formę działalności która pozwoli aby był wilk siti i menczester siti tak więc pozostaje cierpiarstwo zwane złotówą chili przewóz osób.

  9. #39
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli tak sprawa wygląda to rzeczywiście taksówka będzie mało zobowiązującym zajęciem. Jeżeli nie masz do tej pory to musisz otworzyć DG. Przez pierwsze dwa lata płacisz samo ubezpieczenie zdrowotne,później już komplet. Największymi obciążeniami będą zakupy radia,terminalu,koguta itp. Nie wiem jak jest teraz ale jak ja jezdziłem to kierowcy kupowali to samemu. Z tego co wiem pierwszą kasę fiskalną w 90% funduje US.

  10. #40
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Chyba taniej wychodzi "przewóz osób" niż "taxi"...
    Co do auta: Cytryna C5 jak najbardziej-młody egzemplarz w wysokim wyposażeniu.ja nieśmiało dodałbym jeszcze jedno auto a mianowicie...Daewoo Leganza 2.0 ben do tego gazior i jeszcze w tej cenie z zestawem startowym się zmieścisz, a fura będzie w skórach,klimą i całą resztą "wypasu", a eksploatacja kosztuje tyle co za jakiegoś kompakta.

  11. #41
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Myślę właśnie o przewozie osób. Carl- co to znaczy młody egzemplarz?
    Z wyposażenia potrzebuję tylko klimę, elektryczne szyby, podgrzewane lusterka. Skór, komputerów itd na taryfie nie potrzebuję

  12. #42
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Już tłumaczę-"młody" w kwocie 15 tysi...czyli jakieś 2001-2003,4.
    Leganzę brałeś pod uwagę?Silnik dobry i poczciwy o umiarkowanym zapotrzebowaniu na gaz (myślę że po Wawie zaspokoi się 12-13 l/100km a znam Warszawskie warunki.

  13. #43
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Leganzy też nie wykluczam. Zobaczymy. Dzięki

  14. #44
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jeszcze może 90KM octavię w TDI?W tej cenie się zakupisz taką w niezłym stanie, tylko ze znalezieniem może być problem.

  15. #45
    Starszy użytkownik Avatar actchris
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    488
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Jak na TAXI to Multipla ... za 15k spokojnie coś znajdziesz
    Member od: www.bezwypadkowy.net
    VIN search engine: www.autobaza.pl

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •