Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za wprowadzeniem cegiełek?

Głosujących
115. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

    87 75.65%
  • NIE

    28 24.35%
Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 116

Temat: Zakup cegiełki-Rozwój forum.

  1. #31
    Perdo
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze zrobię jak się tu wypowiem, bo jestem za "młodym użytkownikiem" tego forum ale może niech inni ocenią. Podoba mi szczytny cel tego forum ale reasumując może spróbować wprowadzić z każdego pomysłu trochę czegoś. A więc może jesteście w komfortowej sytuacji, bo macie lub sami sprowadzicie sobie auto ale pracując w moim regionie prawie nikt nie zna tej strony, a prawie każdy chciałby kupić auto pewne zarówno z przebiegiem jak i prawnie, nie mówiąc o jego bezwypadkowej historii. Może wprowadzić niewielką odpłatność za kupno przez ten portal auta i nie chodzi mi żeby tu się wkradł jakiś komercjalizm ale niewielka suma np. 20 zł przez każdą stron nie będzie zbytnym obciążeniem. Może specjalny dział temu poświęcony wówczas nie będzie potrzeby przeszukiwać alle-auto szrotów. Również niewielka kwota przesłana np. sms-em za sprawdzenie numeru VIN. Mogą być również programy partnerskie tj. kredyty samochodowe ale też reklama sprawdzonych sprzedawców części czy też komisów. Proszę mnie nie zbesztać za te pomysły. Owszem jeszcze pozostaje jak już dural wspomniał kwestia prawna...

  2. #32
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jak powiedział pewien skromny polski biznesman "za darmo to ci nawet teraz żona dupy nie da"...więc finansowanie forum jest jak najbardziej wskazane wg mnie

  3. #33
    macreli
    Gość

    Domyślnie

    no to w sumie nie jest głupi pomysł.
    moja idea:

    stworzenie sponsorowanego działu, w którym sprawdzeni importerzy/pośrednicy/inspektorzy/kredytowcy/serwisanci/sklepy z częściami itp
    ogłaszaliby info na temat swoich usług.
    skoro byliby sprawdzeni/znani byłaby to dobra opcja dla potencjalnych usługobiorców, gdyż mieliby pewność standardu obsługi.
    a niech przykładowo umieszczenie takiej firmy w tym dziale kosztuje 5-10zł/m-c.
    myślę, że przyniosłoby to większe korzyści tego typu usługodawcom, kiedy byłby osobno stworzony dla nich dział, każdy mógłby moderować swoje tematy,
    a nie tak jak teraz, gdzie jest to porozrzucane po forum. myślę, że uczciwy deal.

    z drugiej strony podstawą wg mnie wprowadzenie cegiełek. owszem, jest na pewno sporo osób, które korzystają z forum tylko i wyłącznie jednorazowo,
    ale są osoby takiej jak np. ja, które chcą pomagać forumowiczom i chcą też czerpać wiedzę na temat motoryzacji, może również skorzystać czasami z pomocy.
    dla takich osób, niezależnie od statusu majątkowego, wpłacenie na rzecz forum 10-15zł raz na jakiś czas to przecież jak kupienie gazety motoryzacyjnej.
    nie bądźmy typowymi polaczkami, płaćmy za coś co nas również rozwija!

  4. #34
    Cezary
    Gość

    Domyślnie

    Ja jestem za na zasadzie dobrowolności. Tj. Admin ogłasza zrzutę na działanie forum - kto chce daje, kto nie chce nie daje. No i oczywiście za taką zrzutą musi iść info ile brakuje i rozliczenie (to chyba nie byłoby uciążliwe). Taka metoda sprawdziła się na kilku forach na których jestem / byłem. Pomimo, że zbyt często się nie wypowiadam, z chęcią się dołożę. Jestem przeciwko reklamie, jest to przeważnie strasznie uciążliwe dla userów.
    pozdrawiam

  5. #35
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    Jestem za cegiełkami. Nie ma nic za darmo na świecie. "No free lunch", jak to mówią za oceanem, i mają rację.

    Chociaż nie wiem, czy nie sprawiedliwsze byłoby jednak wymuszanie opłat za usługi, o których pisał Legato. Jeśli kosztują niemało, i jest to coś ekstra oprócz opinii w wątkach, to lepiej żeby płacił ten, kto korzysta. Za free to można udostępniać komuś coś swojego, np swoją wiedzę/pracę w formie wolontariatu itd. Na pewno nie to dobre w przypadku usług kupowanych u osób trzecich.

    Cegiełki byłyby dobre jako opłata za serwer i transfer danych, bo przecież to jest niezła forsa - 260 zł/mc to nie w kij dmuchał.

    Carl23 napisał:
    Myślę, że Ci co im się pomoże też będą się "poczuwali" bo unikną szrota za kilkadziesiąt tysi, a poradę będą mieli za free.
    A ja myślę, że nie . Bo to jest tak - dasz coś komuś za darmo, to weźmie i poprosi o więcej.

  6. #36
    Legato
    Gość

    Domyślnie

    Cieszy mnie to, że zauważacie fakt, iż do pewnego momentu można działać za free.
    Przychodzi moment w którym Święty Mikołaj też musi poszukać pomocy - choćby u reniferów

    Po miesiącach stagnacji czas na rozwój

    Poruszone przez Was sposoby finansowania Naszego Forum, tak Naszego (bo wszyscy jesteśmy za niego odpowiedzialni) można podzielić na:
    - cegiełki - miałyby określoną wartość. Każdy kto che może wykupić - nie ma przymusu.
    - reklamy - zależne od oglądalności forum, im większa tym cena za ogłoszenie może być wyższa. Obecnie to ok 10-35gr
    - wpłaty na konto - możliwość dowolnej wpłaty
    - gadżety (nalepki, ramki, etc) Początkowy wkład w produkcję. Mogę rozeznać.

    Ja pisał Dural, żeby nie było tak kolorowo to może się przyczepić do tego US. W środę zapytam znajomej prawniczki jak to wygląda.
    Zoriętuję się w US jak wygląda sprawa ew. podatków od takich wpłat i ile to "kosztuje" i jak to rozliczać.

    Już nie pamiętam ale ktoś kiedyś wspomniał o sprzedaży różnych rzeczy na alledrogo z przeznaczeniem na rozwój forum (taxfree).

    Dobrze, że wszyscy tu mamy świadomość, że rozwój kosztuje.

    Legato uwierz mi kto będzie chciał to zapłaci dobrowolnie i się ucieszy z rozwoju forum, ale i tak nie liczyłbym na na duże zainteresowanie.
    Bo w necie to KAŻDY chce wszystko za darmo, a 10 zł wydane raz na rok to już niewyobrażalna kwota...
    Ależ ja zdaję sobie z tego sprawę, że tym którym zależy na forum i się z nim utożsamiają to wrzucą coś do kuferka.

    Wszystko zmierza do tego, że rozwiązaniem będzie założenie konta.

    Pozdrawiam i dziękuję za wsparcie

  7. #37
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Co do US-jutro będę miał dokładniejsze info-na chwilę obecną ustaliłem, że prawdopodobnie w przypadku ustalenia opłat nie byłoby potrzeby płacenia podatku dopóki kasa by szła na potrzeby forum, bo wpłaty innych byłyby przychodem ale właściciel płaciłby za koszt (serwer, dostęp do info) to dochodu by nie było (od którego należy zapłacić podatek.

    Cieszy mnie to, że wywiązała się żywa dyskusja.
    Jak widać i było już to napisane za część rzeczy są opłaty i to często nie małe-rozkładając to na nas wszystkich wyjdą grosze.
    Reklamy jak wejdą nie powinny być ani uciążliwe ani inwazyjne.
    Cegiełki-tutaj zawiera się wszystko nt wpłat, bo forma będzie do ustalenia, jednak jak ktoś już wspomniał chyba najlepiej wyjdzie na zasadzie "dobrowolnej kwoty".
    Jak potwierdzili inni userzy-proceder zrzutki na pewne sprawy jest znany na forach nie od dziś i nie dotyczy on tylko naszego forum.

  8. #38
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Widzę , że temat wrócił - ( bo jest stary) jak rzucony bumerang kojarzony z Aborygenami .
    Jak pamiętam to od początku tworzenia Naszego " nowego" Forum ( dzięki kol.-Legato- i jego kontaktach ) działamy tak do dnia dzisiejszego ....a finanse ? ....no właśnie .....nie chce się powtarzać bo pisałem o tym nie raz ......a moją PIERWSZĄ myślą było aby Nasze Forum skupiało oprócz ocen aut z ogłoszeń alemotoszroto oferty sprawdzone i w miarę wiarygodne .....czyli aby było nośnikiem ofert wstępnie zweryfikowanych ........
    Ale ale ale .....jeśli to możliwe to jestem ZA bezimienną wpłatą darczyńców.......aby nie było potem jak w kościele , że ten dał tyle a tamten to się wykpił ..........

    PS;
    Znając ludzi wiem, że zawsze im drogo ........dlatego wszystko co tanio łatwiej się sprzedaje.

    W końcu 5zł to nawet nie litr paliwa ...... spokojnie na jednej trasie 200 -kilometrowej jadąc zgodnie z przepisami ( czyli nie szaleć) dwa litry można zaoszczędzić .

    .....w sumie to szczegóły techniczne i indywidualne czy ktoś chce wpłacić anonimowo i jaką kwotę czy imiennie .
    Najważniejsze to mieć GDZIE - na JAKIE KONTO tej wpłaty dokonywać bo jak na razie to ponad rok temat leżał a dziś filantropów coraz mniej dlatego musimy zadbać wspólnymi siłami o środki na istnienie i rozwój Forum.

    i nie byłoby żadnych podtekstów i podejrzeń gdyby każdy zalogowany - aktywny- użytkownik wpłacił 5-10zł ... ilu Nas jest teraz? około 500 x ... = .... ale to trzeba zrobić solidarnie i zapewne jak najszybciej
    Ostatnio edytowane przez Andrebar ; 31-10-11 o 08:24 Powód: dopisek w PS
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  9. #39
    saet
    Gość

    Domyślnie

    Ja chętnie coś dorzucę, zależy mi tylko żeby to było anonimowe w tym sensie, że nie chce mieć np nicka w jakimś np szczególnym kolorze czy coś w tym stylu bo dorzuciłem parę groszy.

  10. #40
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Oczywiście że będzie to anonimowe, bo nie ma co roztrząsać czy ktoś wpłacił 1zł czy 10zł, bo wpłaci kto zechce i ile zechce. 1zł dla każdego ma inną wartość, dla niektórych to pół chleba a dla innych drobniak plątający się po kieszeni.

    Chyba,że na specjalne życzenie ktoś zechce by powiadomić innych o jego wpłacie to wtedy się i to załatwi

    @andrebar-podduszę tego naszego admina kochanego by jak najszybciej założył konto.

  11. #41
    Starszy użytkownik Avatar Mariianek
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Belgia/Szczecin okazjonalnie.
    Postów
    223
    Podziękowano Thanks Given 
    39
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Jak większość stron,usług w internecie ktoś utrzymuje a z czasem wymagań wyższego poziomu pojawiają się wyższe koszty.
    Myślę ze to normalne ze userow prosi się o drobna pomoc w utrzymaniu i rozwoju.
    Jestem nowy ale jak coś to się skromnie dołożę
    Pozdrawiam
    Marian
    Moja pasja to Zoom - Zoom
    Życie jest jak gówno na kole...raz na górze, raz na dole...

  12. #42
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Na forum mercedesa 124 (to nie konkurencja więc chyba mogę pisać wprost) jest możliwość dobrowolnego wpłacenia pewnej kwoty. Jeśli wpłata jest nminimum 10 zł to wpłacajacy otrzymuje status "wspiera forum" i jest to widoczne w jego profilu.
    Tylko nie jestem pewien, czy to nie jest dzielenie użytkowników na lepszych i gorszych.
    Poza tym użytkownicy o statusie "wspiera forum" mają dostęp do jednego ciekawego działu, do którego pozostali nie maja wstępu. To może być interesujaca opcja. Np. dział ze sprawdzaniem VIN moze być tylko dla tych userów, którzy wpłacą 10 zł - oczywiscie chodzi mi o zadanie pytania poprzez stworenie nowego wątku. Zwykle konkretny VIN sprawdzasz gdy chcesz kupić auto, a wtedy 10 zł to naprawdę nie problem za uniknięcie wpadki, albo chociaz wycieczki na darmo 100 km.

    Za to na forum opla co drugi - trzeci post wstawiana jest automatycznie reklama w postaci postu robota. To jest mega-wkurzające. Nie polecam tego rozwiązania.

  13. #43
    giena
    Gość

    Domyślnie

    Witam.Przywitam się w tym dziale.Od jakiegoś czasu jestem zarejestrowany na forum,nie udzielam się w tematach,lecz z chęcią wesprę cegiełką forum.Po przeczytaniu wielu wątków i tematów wolę wpłacić 10,20 czy więcej zł,a nie będą to stracone pieniądze.
    Toć to koszt mniejszy niż wycieczka do Gostynina,Gniezna itp.

  14. #44
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał inhalt Zobacz post
    Na forum mercedesa 124 (to nie konkurencja więc chyba mogę pisać wprost) jest możliwość dobrowolnego wpłacenia pewnej kwoty. Jeśli wpłata jest nminimum 10 zł to wpłacajacy otrzymuje status "wspiera forum" i jest to widoczne w jego profilu.
    Tylko nie jestem pewien, czy to nie jest dzielenie użytkowników na lepszych i gorszych.
    Poza tym użytkownicy o statusie "wspiera forum" mają dostęp do jednego ciekawego działu, do którego pozostali nie maja wstępu. To może być interesujaca opcja. Np. dział ze sprawdzaniem VIN moze być tylko dla tych userów, którzy wpłacą 10 zł - oczywiscie chodzi mi o zadanie pytania poprzez stworenie nowego wątku. Zwykle konkretny VIN sprawdzasz gdy chcesz kupić auto, a wtedy 10 zł to naprawdę nie problem za uniknięcie wpadki, albo chociaz wycieczki na darmo 100 km.

    Za to na forum opla co drugi - trzeci post wstawiana jest automatycznie reklama w postaci postu robota. To jest mega-wkurzające. Nie polecam tego rozwiązania.
    Ja jestem przeciwnikiem takich rozwiązań. Wystarczą podziękowania w odpowiednim temacie. To ma być dobrowolne więc powinno być także bez specjalnego wyróżniania

  15. #45
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Myślę, że z wyróżnieniami nie jest zbyt dobry pomysł, jak dorzuci się każdy to wszyscy będziemy wyróżnieni?A jak nie dorzuci się 5 osób to będziemy na nic spod byka patrzeć?Najlepszym wyróżnieniem będzie bycie i udzielanie się na tym elitarnym forum

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •