Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Jakie dokumenty dla sprowadzanego auta

Hybrid View

Poprzedni Post Poprzedni Post   Nastepny Post Nastepny Post
  1. #1
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    sty 2017
    Skąd
    Duszniki
    Postów
    3
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Jakie dokumenty dla sprowadzanego auta

    Witam,
    planuję zakup samochodu sprowadzonego z Danii przez pewien komis w Polsce. Chciałbym aby całość odbyła się jak najmniej boleśnie. Podkreślam, że chciałbym wrócić "na kołach" po zakupie.

    Myślałem, że powinienem wymagać:
    - karty pojazdu
    - OC
    - dowodu rejestracyjnego
    - ważnego przeglądu

    Auto zostało sprowadzone 5 dni temu!

    Sprzedający w ofercie napisał:

    Samochód kupują Państwo ode mnie, jesteście zwolnieni z 2% opłaty skarbowej, dostajecie komplet dokumentów przygotowanych do rejestracji! Koszt zarejestrowania wynosi 256zł w wydziale komunikacji! Jesteście pierwszymi właścicielami w Kraju!
    Po kolei: wszyscy podkreślają: auto bez karty pojazdu jest bombą z opóźnionym zapłonem. Rozumiem jednak, że sprzedawca będzie miał duńską czy polską kartę pojazdu?
    Sprzedający ma obowiązek posiadania OC? Czy może powiedzieć, żebym po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży poszedł sobie od razu OC kupić, bo inaczej z placu lepiej nie wyjeżdżać?
    Miękki dowód rejestracyjny - wyczytałem, że lepiej czekać aż sprzedawca wyrobi twardy, bo tylko taki jest niejako "urzędowym" potwierdzeniem, że z samochodem wszystko ok. Inaczej ryzykuję różne niespodzianki.
    Bez przeglądu nie wyjadę, ale znalazłem opinie, jakoby handlarze nie robili przeglądów, bo po co samochodowi na placu przegląd? Wtedy automatycznie nie mają twardych dowodów rejestracyjnych.

    Ile w tym wszystkim prawdy? Jakie dokumenty powinien mi zagwarantować sprzedawca w takim przypadku?

    Dziękuję za poświęcony czas i ewentualną pomoc. Pozdrawiam!

  2. #2
    Banowany
    Zarejestrowany
    lut 2017
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    565
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    2
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    jeżeli chodzi o papiery to powinieneś mieć:
    -fakturę od komisu
    -dowód rejestracyjny pojazdu + karta pojazdu
    -potwierdzenie zapłaty akcyzy
    -tłumaczenia dokumentów
    -zaświadczenie o wpisie od firmy
    -ubezpieczenie
    -przeglądtechniczny
    -WAŻNE tablice rejestracyjne ale z tym pewnie będzie problem tzn. na 100% tablice jeżeli są to nie są ważne


    widzę że twoje zapytanie jest bardzo chaotyczne i zupełnie nie masz zielonego pojęcia o dokumentacji kupowanego samochodu

    Jaki miękki dowód? polski? przecież sprzedawca nie rejestruje tego auta w Pl więc skąd ma mieć miękki dowód
    A tak BTW z miękkim dowodem nie można kupować auta jest to niezgodne z prawem

    OC co najwyżej może auto mieć 30 dniowe komisowe o ile za nie zapłacisz zapewne.

    karta pojazdu to tzw. II część dowodu rejestracyjnego i tu będzie duńska karta pojazdu.

    Polską dostaniesz Ty po zarejestrowaniu samochodu
    Ostatnio edytowane przez andrzej3000 ; 07-03-17 o 21:27

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •