Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Mitsubishi Pajero Pinin JMP0NH76W2X001196

  1. #1
    michal.d
    Gość

    Domyślnie Mitsubishi Pajero Pinin JMP0NH76W2X001196

    Uwaga na Pinina z tego ogłoszenia, szczególnie jeśli ktoś ma daleko. Nr VIN JMP0NH76W2X001196, Data pierwszej rejestracji 13.11.2001. Początkowo auto opisane, że bez oznak korozji i wystawione za 9900.
    W czasie oględzin wyszło, że auto jest bardzo mocno skorodowane, czego nie widać na zdjęciach.
    Kielichy skorodowane do dokoła na łączeniach z dziurami, podwozie pokryte bitexem przez który przechodzi już korozja. Przednia szyba wymieniana.
    Mechanicznie już nie sprawdzałem, bo nie było sensu.
    Sprzedający wygadał się, że auto kupił miesiąc temu za 4000zł (w Polsce, bo pojazd figuruje na historiapojazdu.gov.pl, a nie było przerejestrowane).
    Po moich oględzinach auto zdrożało o 2000zł (zaznaczam, że nie dostałem żadnej prowizji z tego tytułu). Jak wszystkie auta używane w Polsce są sprzedawane z marżą 150% to nie mam pytań. Jedynie z opisu wycięto "bez oznak korozji".
    Bez tytułu.jpg

  2. #2
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Jak wszystko rozumiem tak przytyk do marzy to juz nie.

    A co w tym zlego? nawet jesli by tak bylo? (a znam marze i wiem ze nie jest) to juz nie mozna zarabiac? nalezy oddawac z 10% marza i zrec piach?

    Przeciez handlarz z tego zyje, ze zarabia na samochodach, jak kupi tanio dobre auto to nie sprzeda go tanio z pazdziochami tylko drozej bo wie ze dobre, to chyba normalne?

    A jak kupi taniego pazdziocha i jest takim dziadem jak wyzej opisany to sie bedzie z nim bujal az mu zgnije. Przynajmniej mam taka nadzieje.

  3. #3
    michal.d
    Gość

    Domyślnie

    Każdy ma prawo do swojej opinii na temat marż. Niestety w Polsce to częsta praktyka i dlatego rynek samochodów używanych wygląda jak wygląda i strach cokolwiek kupić.
    Tracą jak zwykle ludzie, którzy chcą kupić dobre auto w uczciwej cenie, jak również uczciwi sprzedawcy.
    Z tym bujaniem to też tak nie do końca i dobrze, że jest takie forum, które ostrzeże nie jednego przed podobnymi okazjami.
    Pozdrawiam

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    W tym przypadku prawdopodobnie handlarz odkupił auto od osoby , która uczciwie sprzedała je taniej ze względu na powiedzmy zaawansowaną korozję i ewentualne koszty przy jej naprawie.
    Handlarz pozbawiony tych skrupułów zainwestował tylko w beczkę bitexu i pędzel .
    Dokładnie jest tak jak piszesz -michal.d- coraz trudniej odsiać ziarno od plew

    Marże marżami ale w pogoni za szybkim zyskiem nie ma co liczyć na etykę w tej profesji .
    Podobnie jak coraz trudniej liczyć na kumatego nabywcę - niby są niby ktoś o nich słyszał ale giną wśród "Januszy"
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •