Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Kia Ceed Czy warto ?

  1. #1
    tgo
    Gość

    Domyślnie Kia Ceed Czy warto ?

    Nie znam się na motoryzacji.
    Czy warto zakupić Kia Ceed HB 2008 rocznik; 1.6CDRI 90 KM
    . Kraj pochodzenia PL. Wyposazenie chyba jakieś standrdowe. Klima . radio :P itdp. Samochod od I właściciela. Chyba niewielki przebieg bo około 98 000 km .
    Cena 16-17 k
    Zakładając ze powyższe dane są prawdziwe to czy w ogóle warto zainteresować się tym samochodem ? Czy przy takim przebiegu czekają mnie jakieś większe naprawy ? Pewnie jak dbasz tak masz, ale może ktoś miał/ma do czynienia z tym samochodem i może coś więcej napisać.

    Z minusów jakie dostrzegłem parch na rancie klapy bagażnika( albo na dachu- już nie pamiętam dokładnie) wielkości 3 mm. Czy to normlane ze taki bóbel może się poajwić w bezwypadkowym samochodzie ?

    Przerysowany tylny zderzak a razem znim uszkodzony czujnik parkowania.
    Obecnie czujniki odłączone ( jak mowi wlasciel gdzieś w komputerze) bo wariują po podłączeniu. Ile może wynieść wymiana czujnika i kalibracja ?

    Z góry dziękuje za wszelkie opinie.

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Bardzo dobre zestawienia jeśli chodzi o bezawaryjność i koszta utrzymania , do konkretnego auta zaloz temat zgodny z regulaminem

  3. #3
    StrzygA
    Gość

    Domyślnie

    Tyle co ci moge powiedziec to rozrzad przy 125kkm oleje filtry na poczatek z tego co sam czytalem to silniki 1.6 diesla ciesza sie mala awaryjnoscia (kazde auto jest awaryjne tego nie zmienimy) w tej cenie spokojnie mozesz poszukac wersji 1.6 115km mysle ze ta jednostka bedzie napewno bardziej elastyczna a spalanie bedzie takie samo ;] z mankamentow modelu moge Ci tylko powiedziec zebys sie nie przejmowal rdza pod gorna uszczelka tylnych drzwi jezeli ruda jeszcze nie przezarla blachy.

    Jezeli auto wyjechalo z polskiego salonu mozesz poprosic sprzedajacego o podanie vin nr blach i pierwszej rejestracji sprawdzic przebieg za darmo na spokojnie lub podjechac do jakiegos salonu warto tez obejrzec szyby czy sa wyprodukowane w tym samym roku jak grube sa tarcze hamulcowe i zwrocic uwage na opony zderzak to nastepny powod do utargowania z ceny ;] sprawdz jeszcze ile rudej jest pod autkiem ;] co do samych czujnikow nie wiem ile moze taka wymiana kosztowac ale mozliwe ze jest uszkodzony jakis przewodzik i naprawa wyniesie cie grosze zadaj sobie pytanie czy ty bedziesz ufac czujnikowi i czy jest ci on potrzebny.

    Sam osobiscie w srode dopinam kupna mojego ceeda 2.0crdi silniczek 140km pali litr wiecej z tym mankamentem ze 2.0 jest na pasku i posiada dwumase + zalezy od tego jak sie trafi filtr czasteczek stalych (DPF) wiadomo koszta eksploatacyjne rosna.

    Troche sie rozpisalem mam nadzieje ze chociaz czesc z informacji ktore przekazalem przydadza ci sie przy zakupie kijanki.

  4. #4
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Zamykam

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •