Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Temat: Alfa 166 2.4 JTD - okolice Gliwic

  1. #1
    Mandziel
    Gość

    Domyślnie Alfa 166 2.4 JTD - okolice Gliwic

    Witam, ukazało się ogłoszenie dotyczące tego egzemplarza - http://otomoto.pl/alfa-romeo-166-2-4...C20532133.html - kochani proszę was bardzo pomóżcie i powiedzcie czy warto po to jechać aby zobaczyć, dzwoniłem mówią że igła, napiszcie co sądzicie, bardzo proszę i pozdrawiam.

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    kolega przywiozl sobie takie auto z 2001r bez skor z przebiegiem udokumentowanym 193tys , 18 alu w orgianalnym lakierze i szybami za 2500E do tego oplaty transport

    Wiec zwazywszy ze to jest od handlarza... sam sobie odpowiedz

  3. #3
    netymark
    Gość

    Domyślnie

    ja tylko dodam, ponieważ sam wożę z włoch a tablice są ewidentnie włoskie podrabiane, że w italii ludzie przeważnie uważają, że włoskie auta są najlepsze w związku z czym są one też tam stosunkowo najdroższe chyba w całej europie.

    więc jw. sam sobie odpowiedz

  4. #4
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Jak masz daleko to mogę podjechać ją sprawdzić. Warunki masz w mojej stopce

  5. #5
    Mandziel
    Gość

    Domyślnie

    Szlak mnie jasny trafia jak jeden z drugim bezczelnie kłamie przez telefon gdy człowiek pyta co z autem, na zdjęciach ewidentnie widać że coś było robione tylko ślepy nie zauważy że elementy nie zgadzają się, pojedzie się kawał drogi na darmo i wtedy należałoby sk..ać d..e takiemu fra...rowi ale czy go to coś nauczy też nie sądzę. Żal mi tego kraju i tej naszej polskiej pier...onej mentalności. Oczywiście nie wszyscy są tacy ale ...

  6. #6
    Mandziel
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki Kris za propozycję zapamiętam sobie Twój namiar na przyszłość może się przyda na inspekcję tego egzemplarza szkoda mi kasy bo widzę, że dobrze to z nią nie jest, a jeśli widać na foto to w realu jest jeszcze gorzej.

  7. #7
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    Co mi się udało znaleźć:

    Nie wiem oczywiście, na ile można ufać danym z takich programów.

  8. #8
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    czy ja dobrze widze i cena wzrosla i 1 tysiac

  9. #9
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Kurcze, trochę osób jednak to forum czyta. Jak wzrośnie do 17.000 to ja bym się nią zaczął interesować
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  10. #10
    Mandziel
    Gość

    Domyślnie

    Cena kochani wzrosła z 14.900 na 15.900 jak zacząłem gościa pytać od jakiej kwoty zapacił akcyzę ? najpierw powiedział, że nie wie bo wspólnik to załatwiał, a po chwili sobie przypomniał i mówi, że od 19tyś no to ja mu na to, że w takim razie gdzie on ma na tym aucie zarobek jeśli za akcyzę zapłacił prawie 2800pln, opłaty w urzędzie komunikacyjnym ok. 500 a cena 14.900 pewnie zszedłby do 14tyś jakby człowiek był zainteresowany więc wychodzi na to że auto w tym stanie kupił za jakieś 1tyś-1,5tyś euro bo przecież musi na nim zarobić. Czyli dosłownie "mission imposible" facet dokonał bo znalazł "igiełkę" którą ktoś oddał za bezcen i do tego sam chce sprzedac za pół darmo Powiedział, że jeśli chcę to on podniesie tą cenę do 19tyś jeśli mi to przeszkadza poprostu bezczelność na wysokim poziomie
    Zapytalem go o akcyzę bo jeśli zapłacił mniejszą to musiał obniżyć wartość auta na jakiejś podstawie czyli musiała być uszkodzona, zresztą jak się dobrze przyjrzycie to widać, że parę rzeczy sie nie zgadza po złożeniu, a inne auta tego komisu to jeszcze ciekawszy temat warto sobie pooglądać np. alfe 156 którą mają chyba tylko ślepy to kupi

  11. #11
    Kris75
    Gość

    Domyślnie




























  12. #12
    Kris75
    Gość

    Domyślnie






























  13. #13
    Starszy użytkownik Avatar kamasoni
    Zarejestrowany
    kwi 2011
    Skąd
    Poznań
    Postów
    324
    Podziękowano Thanks Given 
    59
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    patrząc na kierownicę to ciężko uwierzyć w 174 tys km.
    Dobra inspekcja

  14. #14
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Całość fotek na : http://s1130.photobucket.com/albums/...9360000074639/

    Co do kiery nie przesadzaj kamasoni
    Wnioski są przekazywane do zainteresowanego















    Ostatnio edytowane przez Kris75 ; 14-09-11 o 14:53

  15. #15
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Mandziel akurat irytacji sprzedawcy po pytaniu o akcyze sie nie dziwie, nie pochwalam ale i nie dziwie. Zadnym wyznacznikiem stanu auta nie jest kwota zaplaconej akcyzy. Sam bez zadnej ingerencji w stan auta (rozbieranie czy dekompletowanie), bez zadnych kombinacji czy lapowek jestem w stanie bez problemu odprawic taka alfe od 8-9 tys zl. Rowniez gdy jest ona bezwypadkowa i w idealnym stanie. Bez ogledzin samochodu, bez rzeczoznawcy.

    W moim UC korzystaja z Infoexperta, gdzie wartoscia wyjsciowa jest zapewne ok. 17-18 tys zl. Od tego bez problemu mozesz miec odciagniete 40 procent, co juz nam daje 10 tys zl. Jezeli auto ma w okolicach 200 tys km, to jest to (bzdura, ale...) przebieg ponadnormatywny i mozna juz przymknac oko na dalsze 10 procent. Procedura podwazenia wartosci celnej auta przez celnikow jest dla nich dodatkowa robota (wezwanie, wyjasnienie, decyzja - to sie pisze dobre 45 minut). Nic z tego nie maja, wiec nikomu sie nie chce i naprawde podwazenia stosuje sie w wyjatkowych sytuacjach (70-100 procent rozbieznosci itp.) a nie przy starej alfie za 8 tys zl, Panstwo i tak dostaje kasy jak za poj.1.9 za 10 tys euro. Pamietaj poza tym iz aut z UE celnicy juz od wielu lat nie ogladaja, bo nie ma odpraw celnych tylko oplata akcyzowa. Wiec czy ona byla rozbita czy nie to i tak ich nie interesuje, chcesz zanizyc wartosc bo masz rozbitka to powolaj sobie rzeczoznawce. Tak to mniej wiecej wyglada.


    Nie wspomne iz handlarzom tez srednio oplaca sie zanizanie wartosci zakupionego za granica auta, a czesto zglaszane sa one drozej niz zostaly zakupione. Powod prosty - facet zglasza taka alfe za 8000 zl, dochodzi mu ok. 1500 akcyzy, 500 recyklingu, pare innych oplat i na papierze auto wychodzi go ok. 11 tys zl. Sprzedajac je za 17 tys ma do opodatkowania niemal 6000 zl dochodu, od tego 23 proc vatu i podatek dochodowy. To juz lepiej zaplacic wieksza akcyze, szczegolnie przy stawce 3,1 procent, choc nawet przy 18,6 moze sie to oplacac. Nikogo bron Boze nie namawiam do falszowania umow, po prostu przedstawiam mechanizm. Oczywiscie jeszcze czestszym procederem jest po prostu zanizanie wartosci na fakturze docelowemu klientowi (zamiast owych 17 tys np.11500), wtedy jest juz w ogole dla takiego gownozjadka lepiej, nie dosc ze mniej wsadzil w oplaty to jeszcze wykazal niziutki dochod do podatku.

    W to ze byla odprawiana od 19 tys oczywiscie tez nie wierze, bo wyszloby lacznie ponad 4000 zl oplat, byla odprawiona od dajmy na to 10-11 tys i facet powiedzial Ci wieksza stawke wlasnie dlatego zebys nie pomyslal ze auto w momencie zglaszania bylo szrotem, ludzie niestety niską wartosc celną tak sobie interpretuja. Co więcej, akcyza jest opłacona przez sprzedającego i nie powinna Cie interesowac. Bardziej skupilbym sie na stanie auta, wiarygodnosci jego przebiegu, bezwypadkowosci itp.

    Ze zdjec widze ze jak na auto z Wloch to i tak nie ma tragedii.
    Ostatnio edytowane przez unfaller ; 14-09-11 o 15:12

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •