Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Hyundai I40 1,7 CDRI 2013 - Warszawa

  1. #1
    lolekx
    Gość

    Domyślnie Hyundai I40 1,7 CDRI 2013 - Warszawa

    Ocena auta z ogłoszenia
    Marka: Hyundai

    VIN: KMHLC81UADU069328

    Model: I40

    Silnik: 1,7 CDRI

    Rocznik: 2013

    Miejscowość: Warszawa

    Nazwa komisu: Hajmig

    Link do ogłoszenia: http://hajmig.pl/oferta.php?id=o_2470825

    Treść: przymierzam się do zakupu wskazanego auta, sprawdziłem w serwisie Hajmdal (u sprzedawcy - załączony raport), zamierzam jeszcze sprawdzic w ASO Hyundai , sądzicie o tym aucie przebiegu itp. z raportu wynika że mialo malowane elementy (przynajmniej usuwane rysy itp.)
    zastanawiam się czy ten motor 1,7 cdri jest ok robie trase do klientow ale nie długie, dłusze do 100 km ze 2-3 razy w miesiącu,,,
    Załączone Pliki Załączone Pliki

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Malowanie 2 elementów albo ostra polerka, nie wiemy też jak skalibrowany był miernik.
    W każdym razie coś kojarzę firmę z forum poszukaj.

    1.7 jest oK 100km to zadna trasa tylko dłuższy wyjazd

  3. #3
    lolekx
    Gość

    Domyślnie

    ok dzięki za odp. pytanie czy do jazd może nie tyle miejskich tylko powiedzmy dłuższych wyjazdów jest ok??
    aktualnie jeżdżę vectra c 1.8+gaz i jakoś delikatnie i ostrożnie podchodzę do diesla może nie sceptycznie ale umiarkowanie...dlatego kazda opinia o hyundai diesel bedzie cenna ... jade jeszcze na jedno sprawdzenie do ASO które jest nie daleko Hajmig...

  4. #4
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Auto nie ma jakiś szczególnych wad , nie mniej wszystko co teraz robia to jeden pies prawie , także czy kupisz benzynę czy diesla to tez nie ma większego znaczenia, O benzynę do LPG obecnie jest ciężko same z bezpośrednim wtryskiem itd
    na to ze kupisz i będziesz jeździć bez wkładu przez 5 lat to nie licz. Jak robisz trasy od czasu do czasu to z DPF nie będzie porobemu.

  5. #5
    lolekx
    Gość

    Domyślnie

    ok sprawdzam go w takim razie dalej.. mam raport z autDNA z serwisu Hajmig (tutaj prosiłem o taki raport aby w przypadku zakupu mieć jakieś odnośnie jakby cos bylo nie tak)...w czwartek 08.12.2016 jadę jeszcze do ASo Hyundaia.. wykonają cale sprawdzanie samochodu , chcę aby niezależnie stwierdzili czy jest ok..inne pytanie to po jakim przebiegu moze cos się dziac z dieslem....?? i czt te 1444 to dożo jak na poflotowe auto, średni przebieg dal diesla z tego roku to wg autodna ok. 70-80tys.

  6. #6
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Niech przebadają ci też wnęki a nie tylko po wierzchu miernikiem. w AutoDNA nic nie było o aucie
    140 tys to mało myślę ze silnik bez problemu polata do 300+ oczywiscie po drodze pol osprzętu może się skończyć nie ma reguły

  7. #7
    lolekx
    Gość

    Domyślnie

    poprosiłem o to i taka odp...

    "
    Akumulator wymieniony błędów po wymianie nie ma.
    Jeśli chodzi o pomiar słupków to przedział grubości lakieru waha się między 40-70 mikrometrów.

    "
    oczywiście będę chciał to sprawdzić w ASO
    (myślę że serwis Hajmig by się nie podłożył)

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •