Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Kombi rocznik 2010 za 30 tys zł na ON. trasa > 50%

  1. #1
    piokli
    Gość

    Domyślnie Kombi rocznik 2010 za 30 tys zł na ON. trasa > 50%

    Jakie auto kupić 25-30k
    Rodzaj
    Kombi
    Preferowana marka
    -
    Budżet na zakup auta:
    30 tys
    Preferowany rok produkcji:
    2010
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    -
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    20 tys
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    trasa > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    1 do 4
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Od auta wymagam (od najważniejszych):
    1) niezawodności
    2) dynamicznego przyspieszania i aby dało się czasami komfortowo i bez stresu wyprzedzać
    3) ekonomicznego spalania
    4) aby ewentualne naprawy nie były droższe niż w innych modelach i markach

    Aby pogodzić pkt. 2 i 3 potrzebuję raczej średniej pojemności i mocy diesla ;-)
    Myślałem też o benzynie do zagazowania, ale żeby dynamicznie przyspieszała z kompletem pasażerów musi być duża, mocno przyciskana i wozić duży ciężki zbiornik z LPG.

    W tygodniu jeżdżę codziennie sam do pracy 2x20km (bez korków, większość lecę ekspresówką), ale w weekendy musi zapakować się w trasę 4 osobowa rodzina z bagażami + psiak, dlatego zdecydowanie potrzebuję kombi.

    Pewnie nie będę oryginalny, ale chciałbym kupić zadbane auto, zabezpieczyć je antykorozyjnie i dbając o nie ponadprzeciętnie użytkować bez niespodzianek przez następne 5-8 lat.

    Myślałem o Avensis, ale ceny 6-7 letnich Avensisów zrobiły się nieprzyzwoicie wysokie. Diesle Toyoty po 2006 roku to bomba zegarowa, a wolnossące benzyny fajnie się gazują, ale przyspieszają tylko ciśnięte na wysokich obrotach.

    Myślałem o 2 litrowych dieslu HDI w Citroenie C5 lub 2.0 TDCi w Mondeo,
    ale miałem okazję przejechać się dieslem 1.6 110KM w Doblo i zaskoczył mnie, że zbiera się bardzo fajnie jak na tą pojemność i moja wiara w nowe mniejsze diesle powróciła ;-)

    Pomyślałem o Focusie kombi MK2 po FL z końca produkcji 2009-2010 r. Diesel 1.6 109KM ma chyba dobre opinie, przyzwoite osiągi i spalanie ok 5L. Zastanawiam się, czy kwota 25-30tys PLNów starczy na takiego w dobrej kondycji z niskim przebiegiem, niezmęczonego mechanicznie, który mógłby jeszcze 100-150 tys. km przejechać. Wersja Titanium lub Ghia była by już komfortowa i pozwoliła się cieszyć autem.

    Czy możecie coś złego lub dobrego powiedzieć o takim Focusie ?

    Czy możecie polecić jakieś inne auta w kombi o podobnych gabarytach, warte polecenia ze względu na niezawodność i zadowolenie posiadaczy ?


    PS. "Zbieranie się" turbodiesli i turbobenzyn podoba mi się zdecydowanie bardziej od wolnossących benzyn.
    Aktualnie jeżdżę dieslem przyspieszającym około 11 s. do setki i gorszej dynamiki nie chciałbym mieć.

    Z góry dziękuję za wszelkie propozycje i opinie

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    W tej cenie kupisz fajnego Focusa Mk2 po FL w bogatej opcji i 1.6TDCI
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    piokli
    Gość

    Domyślnie

    Czy Waszym zdaniem 1.6TDCI (109KM/260Nm) jest wystarczający do masy Forda Focusa (1400-1500kg), czy raczej do tej masy trwalszy byłby mocniejszy TDCI 2.0 (136KM/340Nm) ?

    Piszę o Focusie, bo wstępnie przypadł mi do gustu, ale kolega zachwalał mi Opla Astrę J (2009-2011) - w sumie całkiem ładne auto.
    Ale inny kumpel, który jeszcze niedawno pracował kilka lat jako mechanik w ASO Opla, odradził mi Ople, twierdził że dużo w nich się "psuje".
    Czy z Waszych doświadczeń Opel Astra J (2009-2011) ma trwałość na podobnym poziomie co Ford Focus MK2 FL (2009-2011) ?

    A co sądziecie o Kia Cee'd i Hyundai i30 w kombi z około 2010 roku ?
    Czy była by to dobra alternatywa dla Forda Focusa, czy raczej lepiej zaufać doświadczeniom Forda niż Koreańczyków ?

    Przepraszam za drążenie tematu w tym wątku, ale miotają mną cały czas dylematy, w którą stronę lepiej pójść.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Focus 1.6TDCI lepszy - mniej zawodny silnik vs 1.7CDTi
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #5
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2015
    Skąd
    Brzesko
    Postów
    438
    Podziękowano Thanks Given 
    114
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Dziwne porównanie. Generalnie Focus II FL to rywal Astry H i od niej generalnie jest moim zdaniem trochę lepszy. Astra J jest odpowiednikiem Focusa III. II FL jest sporo gorszym samochodem od Astry J, ale wynika to z generacji modelu. Jako całość Astra J jest bardzo udana. Silnik 1.7 jest w porządku, ale jest droższy w serwisie od 1.6 TDCi. Astra J jest też sporo droższa od II FL. Możesz dołączyć do porównania jedynie Astrę H 1.9CDTi. Dla mnie i30 i Ceed pierwszej generacji są mocno średnie. Awaryjność jest niska, ale ogólny poziom wykonania zdecydowanie niżej od średniego Focusa. Takie zwykłe samochodziki.
    Zapraszam do kontaktu: [email protected]

  6. #6
    piokli
    Gość

    Thumbs up

    Dziękuję bardzo za odpowiedzi
    W kilku zdaniach dostałem dużo cennych informacji

    Myślałem nawet o Focusie MK3 z początków produkcji, żeby pójść w nowsze rozwiązania, ale miałem możliwość przejechać się i samo auto fajne, ale stylistycznie ta nowoczesna deska rozdzielcza jest dla mnie odstraszająca
    Ostatnio edytowane przez piokli ; 07-11-16 o 22:04

  7. #7
    tomaszna
    Gość

    Domyślnie

    A nie myślałeś nigdy o Lagunie III z silnikiem 2.0 dci?

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •