Opinie o autobaza.pl

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 52

Temat: Opinie o autobaza.pl

Użytkownik hakunamatata jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    22
    Podziękowano 4 razy w 2 wiadomości
    Siła Reputacji
    1

Domyślnie Opinie o autobaza.pl

Mam tylko tyle do napisania, to zwykli *****ci, gówno się zgadza z tego co mi przysłali a Wy ich reklamujecie. Wydałem 45zł za sprawdzenie VIN, z tego co mi prezyszło wiele rzeczy się nie zgadza, chciałem napisać do nich mail, z reklamacją (mail się nie wysyła bo za każdym razem wyskakuje błąd - przypadek?) żadnego innego kontaktu NIE MA.

Skopiowałem tekst brzmi tak, bo nie chce mi się znowu opisywać tego samego:

"email: modernctory@gmail.com
    numer VIN sprawdzanego auta: VF1BT3S0645598581
    numer zaakceptowanej transakcji w systemie płatności elektronicznych: P24-H31-269-593

Wasz raport mi się nie zgadza. Moc 150KM który wypluł mi wasz raport jest nierealna. Podejrzewam że nie tylko to. Dzwoniłem do ASO bo ze sprzedającym nie mogłem się porozumieć w oparciu o wasz raport, co się okazało?
    Ostatni przebieg rejestrowany w ASO (serwis) - 25 luty 2013 przy przebiegu 25.300km- u was tego brak, są za to inne dziwne daty.
    Moc jaką podano mi w ASO, to tak na prawdę 92kW (ok 130KM) - u was w raporcie 150KM.
    Uszkodzenia pojazdu jak dla mnie nierealne, 180zł zaraz po kupnie pojazdu? ASO nie potwierdza, znajoma która zajmuje się ubezpieczeniami posprawdzała w swoich bazach i również nic nie ma. Dalszych głupot nie chciało mi się nawet sprawdzać....

robicie z ludzi idiotów i każecie sobie za to płacić, proszę o zwrot pieniędzy, w przeciwnym razie sprawę nagłośnię na forach które Was reklamują, mam udokumentowane w pliki które mi przysłaliście które wcale nie zgadzają się ze stanem faktycznym. Dla mnie to podchodzi pod zwykłe naciąganie i wręcz przeszkadzanie w kupnie auta (nie pomoc).

Czekam na odpowiedź - podpis"

Tak to wygląda, zaraz wrzuce zdjęcia, nie płaćcie za to gówno!!!
    Nie lubię gdy ktoś mi zagląda do portfela a w zamian robi ze mnie idiotę.
    Czemu to reklamujecie? Dla mnie to o s z u ś c i... (czemu na tym forum nie można nazwać rzeczy normalnie po imieniu bo się gwiazdkuje? hmm.. )
    Ostatnio edytowane przez hakunamatata ; 03-11-16 o 14:28

Moderator S takietam jest na dobrej drodze Avatar takietam
    Podziękowania
    1,653
    Podziękowano 944 razy w 613 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Przyhamuj trochę z emocjami, bo to na pewno nie pomaga.
    Pisałeś im na facebooku?
    https://www.facebook.com/AutoBazaPL/
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.

Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 10 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Moderator+ dural jest na dobrej drodze Avatar dural
    Podziękowania
    492
    Podziękowano 211 razy w 145 wiadomości
    Siła Reputacji
    8

Domyślnie

Pozwól , że Ci wytłumaczę jak działają takie serwisy.

Ktoś napisał skrypt ( czy jak to się zwie w języku komputerowców ) , który "zczytuje" numery VIN oficjalnie dostępne w bazach danych , bazach aukcji poleasignowych, do tego pewnie ma dostęp do historii szkód poprzez towarzystwa ubezpieczeniowe, jak również z aukcji typu allegro, oraz historii pojazdu, carfax oraz copart (USA).
    Tak tworzy swoją informację , którą sprzedaje Tobie.
    Nie posiada wiedzy tajemnej od ASO dotyczącej przebiegu.

Taką informację można tylko uzyskać w serwisie danej marki , czasem na chacie z serwisantem.
    Jeżeli liczyłeś , że autobaza czy autodna poda Ci historię serwisową to jesteś w dużym błędzie.
    Ich dekodery jak widać potrafią też spłatać figla ( moc podana przez Ciebie).

Takie raporty trzeba wiedzieć kiedy kupić - w sensie podjąć ryzyko jeżeli masz zaznaczone np. zdjęcia z poprzednich aukcji, kilka odczytanych przebiegów (nie są to przebiegi serwisowe), wtedy można wydać kilka zł.
    W innym przypadku dostaniesz własnie takie "suche" często mylne informacja jak teraz.

Sam wtopiłem na autobazie - gdzie miały być zdjęcia pojazdu , a okazało się ze dostałem zdjęcie logo dilera , który to auto kiedyś sprzedawał.
    Próbuj może uznają Ci reklamację.

A następnym razem jeżeli chodzi o historię grupy VAG uderz np tutaj http://allegro.pl/sprawdzenie-vin-hi...585967415.html lub osobiście na serwisu danej marki VAG.

5. 3 użytkowników dziękuje dural za tą użyteczną informację:

Andrebar (03-11-16), czeslaw555 (03-11-16), takietam (03-11-16)

Podziękowania
    22
    Siła Reputacji
    1

Domyślnie

sory bo nerwa mam, idiotę z człowieka robią, myślałem że koleś mnie oszukuje już lekko zmieniłem ton rozmowy z nim a tu się okazuje że jednak nie on kłamał .

ok rozumiem przepraszam za nerwy, ale to strasznie wprowadza ludzi w błąd :/ i ma to swoje negatywne konsekwencje, ale jak można to polecać?

Mam jeszcze takie pytanie, żebym znowu kasy nie wtopił. A opłacenie rzeczoznawcy z takiego słynnego autotesto ma sens? Czy przyślą mi kolejne bzdury, tylko za większe pieniądze?
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 03-11-16 o 14:45

Podziękowania
    492
    Siła Reputacji
    8

Domyślnie

Takie serwisy działają mniej lub bardziej "przejrzyście" dla przeciętnego zjadacza chleba.
    Pewnie odniosłeś wrażenie , że dowiesz się "wszystkiego" co Cie nurtuje, niestety to tak nie działa (a zasadę Ci opisałem).

Nie są oni prekursorami ( autobaza , autodna ) jeżeli chodzi o skrypty tego typu - poprostu ktoś znalazł niszę.
    Serwisy , które wyszukują dane były juz hen hen do dawien dawna , ja np jako przedsiębiorca korzystam z patrolu , który wyszukuje interesujące mnie przetargi ( biznes-polska ).

Rzeczoznawców pewnie też mają rozrzuconych po całej Polsce i im zlecają ( plus ich prowizja ) jak to w życiu była jedni są solidni inni pewnie mniej.
    Na Twoim miejscu skorzystałbym z kogoś z forum , masz udokumentowaną usługę oraz opinie.
    W ciemno z jakiegoś serwisu był nie brał.

Podziękowania
    1,653
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Nożyczek do cięcia papieru też nie można polecić, bo jakieś dziecko się pokaleczyło?
    Nie bronię serwisu, ale też zawsze jest jakieś założenie, że kupująca usługę osoba ma chociaż minimalną wiedzę jak to wszystko działa.
    Nie są to proste tematy i wchodząc w to z ulicy można się nadziać, ale z tego co pamiętam pisałeś już wcześniej u nas na forum o tym i dostałeś info, żeby cudów nie wymagać.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.

Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 10 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Podziękowania
    492
    Siła Reputacji
    8

Domyślnie

Takietam a ja odnoszę wrażenie jak autor tematu.
    Serwis nie działa na "przejrzystych" zasadach jak widać bo się ludzie nadziewają.
    Nawet ja stary wyga dałem się podejść.
    Informacje były tak podane , że mogłem liczyć na zdjęcia z aukcji i przebieg , a co dostałem?
    Zdjęcie salonu dilera i przebieg 800km.

Po Twojej reakcji , aż strach zapytać z kim ten serwis jest spokrewniony...

Btw kiedyś autodna wypluła mi błędne dane , napisałem reklamacje i uznali oddając $$$.
    Tutaj nie ma takiej możliwości jak widać..odpowiedz sobie dla czego.

Podziękowania
    1,653
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

@dural mylne wrażenie odnosisz i niepotrzebnie tworzysz jakieś bzdurne teorie.
    Powiem tak, śledzę tego typu serwisy od dawna, sam zostałem niejako oddelegowany do pilotowania kontaktów jednym z nich ze strony forum jeszcze w 2012 czy tam 13 roku bo była okazja zaoferować użytkownikom forum dostęp do DARMOWYCH raportów. Tylko tyle i aż.
    Sam wielką miłością do takich stron nie pałam, bo też uważam że w nieco "małoprzejrzysty" sposób informują o źródłach swoich danych, jednak jest to jakieś tam narzędzie wspierające proces zakupu i z mojej obserwacji przy zdroworozsądkowym podejściu większej ilości osób pomoże niż zaszkodzi. Tym bardziej, że w ostatnim czasie z tego co widzę zwiększa się zakres oferowanych danych (o dane z ubezpieczalni zachodnich).

Sam zresztą pisałem o tym już wcześniej:
    http://bez-wypadkowe.net/showthread....604#post176604

A nie staję murem za userem, bo dał się poznać z wcześniejszych postów jako skory do działania, potem do myślenia. Jak sam piszesz, przy normalnym podejściu reklamację i zwrot kasy pewnie bez problemu można wyegzekwować.

11. Następujący użytkownik dziękuje takietam za tą użyteczną informację:

dural (03-11-16)

Starszy użytkownik Andrebar jest na dobrej drodze Avatar Andrebar
    Podziękowania
    1,046
    Podziękowano 1,037 razy w 646 wiadomości
    Siła Reputacji
    11

Domyślnie

45zł zza monitora ...pogadajmy - wygodnie prawie Ameryka wszystko na przyciski ....tylko kasa z konta znika a w zamian jakieś z dupy info .
    Jak mi wiadomo indywidualne inspekcje są trochę droższe - ale dużo bardziej miarodajne i bezpieczne .....tam gdzie szuka się tańszego kompromisu zawsze można nadziać się na niepełną lub wadliwą informację - niestety .

Moja Teściowa ma drewniany płot wokół swojego domu ....ktoś na jednej z desek wokół sęku na wysokości .uja dorysował parę kresek i napisał pi.zda - no sorki jeśli jest winna temu ,że komuś drzazga weszła
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Starszy użytkownik Mały1 jest klejnotem w surowym stanie Mały1 jest klejnotem w surowym stanie Mały1 jest klejnotem w surowym stanie
    Podziękowania
    44
    Podziękowano 2,192 razy w 1,383 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Cytat Napisał hakunamatata Zobacz post
    Uszkodzenia pojazdu jak dla mnie nierealne, 180zł zaraz po kupnie pojazdu?
    Dla pewnego Klienta który teraz sprzedaje swój pojazd ten była "nierealna" szkoda na kwotę 402.97 PLN - zaistniała 5 dni przed pierwszą rejestracją pojazdu widniejąca w raporcie autobazy.
    W bazie UFG wg agenta ubezpieczeniowego jej ponoć nie widać a po wnikliwym sprawdzeniu tematu okazało się że w ASO po nr VIN widnieje wymiana szyby w tym aucie o czym aktualny właściciel auta (pierwszy właściciel) dowiedział się dopiero po 4 latach
    Autko z salonu PL.

14. Następujący użytkownik dziękuje Mały1 za tą użyteczną informację:

ewaryst (04-11-16)

Moderator S Kris75 jest na dobrej drodze Avatar Kris75
    Podziękowania
    1,920
    Podziękowano 3,498 razy w 2,043 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Serwisy autodna, automo, autobaza generują informacje które są zdobywane ze źródeł.
    Renault nie udostępnia dekodera VIN, stąd jest problem z rozkodowaniem silnika.
    Podobne cyrki robił kiedyś Opel z motorem 2.0 cdti, ale ogarneli sie już.
    Więc naprawdę hamuj...
    Szkoda na 180 zł?
    Kurcze, nie wiem, mógł być nawet kołpak uszkodzony.

Przebieg zapisany z tym numerem VIN zgadza się przecież, więc o co chodzi?

Inna sprawa - zastanów się czemu auto było wystawione we wrześniu z ceną 48 tys zł, a w październiku za 39 tys zł, po czym wyskakuje mi ogłoszenie za 41 tys zł.
    Bardzo Miłe Wrażenia

kontakt:

gg: 8675378

Podziękowania
    22
    Siła Reputacji
    1

Domyślnie

Mały ale po tylu babolach jakie mi wypluło serio w to wątpię :P no ale nic...

Poza tym uwaga - napisałem im na fb - odpisali - kazali mi odblokować jave na kompie i faktycznie, była zablokowana i dla tego ywalało mi błąd przy wysyłaniu reklamacji.

Dam znać jak się ustosunkują do głupot które mi wysłali i wprowadzili w błąd.

Puki co uciekam bo muszę coś załatwić, a auto chyba łykam tylko muszę ogarnąć sobie speca który na to spojrzy, ale teraz po tych cyrkach to już sie boję nawet tego "speca", weź tu człowieku w tym kraju kup ***** normalny samochód, szkoda gadać.

Moderator S Tytan stawia pierwsze kroki Tytan stawia pierwsze kroki Avatar Tytan
    Podziękowania
    2,458
    Podziękowano 2,277 razy w 1,748 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Nie mam zamiaru tu nikogo bronić ale ponosi cie nieco.

Tak jak myślałem chodzi o LAGUNE i dekoder który rozkodowuje silnik myli się i to w każdym serwisie
    Juz kiedyś o tym było pisane na forum
    Mozna było zapytać ???

Historia serwisowa nie była oferowana w tego typu serwisach wiec to traktujmy jako niewiedze...

Autodna uznają reklamacje , autobazy nie znam. Nie mniej widzę ze i tak podaja daty z kiedy są zdjecia i informacja w raporcie a to wielki plus
    Ceny od jakiegoś czasu uzależnione sa ilosc informacji w raporcie.

W ASO w bazie danego auta też sa okrutne buble i komu tam reklamacje zgłosił bys?
    Historia serwisowa OPEL info w temacie na forum

Podziękowania
    22
    Siła Reputacji
    1

Domyślnie

Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    Serwisy autodna, automo, autobaza generują informacje które są zdobywane ze źródeł.
    Renault nie udostępnia dekodera VIN, stąd jest problem z rozkodowaniem silnika.
    Podobne cyrki robił kiedyś Opel z motorem 2.0 cdti, ale ogarneli sie już.
    Więc naprawdę hamuj...
    Szkoda na 180 zł?
    Kurcze, nie wiem, mógł być nawet kołpak uszkodzony.

Przebieg zapisany z tym numerem VIN zgadza się przecież, więc o co chodzi?

Inna sprawa - zastanów się czemu auto było wystawione we wrześniu z ceną 48 tys zł, a w październiku za 39 tys zł, po czym wyskakuje mi ogłoszenie za 41 tys zł.
    pytałem kupili auto w salonie, ojciec chciał za nie tyle i tyle, ale nikt nie kupował a chcą sprzedać i dali normalną cenę bo zorientowali się ile na prawdę kosztuje, o resztę zapytam potem bo koleś trochę zajęty pole obrabia a noc się zbliża

Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    Nie mam zamairu tu nikogo bronić ale ponosi cie nieco.

Tak jak myślałem chodzi o LAGUNE i dekoder który rozkodowuje silnik myli się i to w każdym serwisie
    Juz kiedyś o tym było pisane na forum
    Mozna było zapytać ???

Historia serwisowa nie była oferowana w tego typu serwisach wiec to traktujmy jako niewiedze...

Autodna uznaja reklamacje . autobazy nie znam. Nie menij widze ze itka podja daty z kiedy sa zdjecia i informacja a to wielki plus
    myślałem po prostu że to forum uczy ludzi że jak się ich robi w c***a to nie wolno udawać że deszcz pada :/

no nic ja uciekam..
    Ostatnio edytowane przez hakunamatata ; 03-11-16 o 15:32

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia