Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Temat: Honda Civic UFO - opinie

Hybrid View

Poprzedni Post Poprzedni Post   Nastepny Post Nastepny Post
  1. #1
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Honda Civic UFO - opinie

    Kolejne kultowe auto jak małyszówka
    Jak lubię Hondy tak w Ufo komfortu zero, jedynie co to prosty silnik i duże w swojej klasie auto i tyle.
    Jakość wykonania w środku wersji przedliftowych porażka
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    + dodaj, ogólna bardzo wysoka trwałość mechaniczna i te 3 elementy wystarczą....dodatkowo świetne fotele, jakich w podstawowych wersjach konkurencji nie uświadczysz....plastiki nie jeżdżą. Zresztą w takim Focusie rzeczywiście np. jakość boczków drzwi rozpieszcza . Standardowy welur to też wg Ciebie materiał gorszy niż tandetne obicia w Fordzie czy Astrze? Porównanie do Małysza to gruba przesada, bo Małysz ni specjalnie trwały, czy niezawodny, ciasny w środku (Civic ma więcej miejsca).

    Co to w ogóle za pojęcie "komfortu zero"? Oprócz twardego zawieszenia większych mankamentów to auto nie ma...mnóstwo miejsca, znakomite fotele to wg Ciebie elementy nie wpływające na komfort? Ciekawe
    Ostatnio edytowane przez thomas ; 08-10-16 o 14:08

  3. #3
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2015
    Skąd
    Brzesko
    Postów
    438
    Podziękowano Thanks Given 
    114
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jest twarda, ma słabiutki lakier i kiepskie zabezpieczenie przed korozją. Ale jest trwała mechanicznie, praktyczna i dobrze pracuje na LPG. Wykonanie wnętrza jest normalne przecież. Design to kwestia gustu, nie da się ukryć ze mocno się to postarzało. Jak ktoś chce kompakta pod LPG o tej mocy i sporej trwałości, to Civic jest strzałem w 10.
    Zapraszam do kontaktu: [email protected]

  4. #4
    andrzej555
    Gość

    Domyślnie

    Porównanie civica do małysza to jak porównanie osła(civic) do konia (małysz),hondy są przepaskudne,a ten najnowszy to ohyda do sześcianu,wygląda jak czopek wiadomo do czego,ale o gustach ponoć sie nie dyskutuje ,po za tym małysz ma ogromną palete silników,nie gnije i może mieć napęd quattro.

  5. #5
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    kwi 2016
    Skąd
    Dania
    Postów
    303
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    8

    Domyślnie

    Konik - mam UFO z 2009 na kilkanaście dni we władaniu, do tego osobistą Mazdę 3 z 2010, 1.6 105 koni, wczoraj testowałem ... styl jazdy ten sam ... tam, gdzie Mazda zużyła 7,2l/100km ... tam 1.8 140 ... 6,6l/100km (wskazania komputera).
    Byłem trochę w szoku, trasa 13-kilometrowa (mój dojazd do pracy, pozamiastowa), także ze spalaniem chyba nie jest tak źle.
    http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/4be9edfb3b43b749

    Mnie się Hondą bardzo fajnie jeździ.

  6. #6
    KonikMR
    Gość

    Domyślnie

    Także jeździłem krótko (auto zastępcze) Hondą Civic "UFO" i potwierdzam słowa przedmówcy. Jeszcze bym dodał, że poza brakiem "emocji" przy przyspieszaniu to autko wcale nie pali mało (mowa o benzynie)... Chyba, że Honda nie lubi mojego stylu jazdy.

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    taaaa, Małysz nie gnije , i co Ci z tej palety silników skoro to auto klasy D a ciasne, srednie mechanicznie, nawet ciche nie jest, o fotelach nie wspomne bo to ławki... dodatkowo komplikacja konstrukcji, to jest zwykła miazga w porównaniu do Civica czy Accorda, nawet głupia spinka do plastików jest przekombinowana. Ojciec tym jeździ i co chwila jakaś ******ła do naprawy, a auto ma tylko 120kkm przebiegu (kupione od dalekiej rodziny z Niemiec). Z tą rdzą w Civicach to grubo przesadzacie. Osobiście znam wiele Civiców i napiszcie mi, w których to miejscach tak gniją, bo jakoś jedynie w jednym widziałem wypryski nad szybą, reszta była zdrowa

    słaby lakier to zgoda, "taki mamy klimat" lakierów ekologicznych. Słabiej zabezpieczone antykorozyjnie są produkowane w Japonii Accordy, że o FRV nie wspomnę, ale pisanie o CIVICU, że ma słabe zabezpieczenie...hmm, to nie Mazda
    Ostatnio edytowane przez thomas ; 08-10-16 o 18:17

  8. #8
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    thomas dopłacam niewiele i mamy Focusa Mk3 - nowsza konstrukcja, leiej sie prowadzi, lepsze zawieszenie.
    Lubie Hondy, ale UFO oprocz malej awaryjnosci i miejsca nie uwodzi niczym specjalnym.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    widzisz, każdy ma swoje gusta, masz po prostu inne priorytety, mnie w Fordzie wkurzają:
    1. Słabe silniki, nie tylko w kontekście trwałości, ale podatności na LPG
    2. Słabe fotele
    3. Kiepawe wyciszenie od szumów przy jeździe autostradowej
    4. Mniejsza praktyczność wnętrza

    Mogę również napisać, że oprócz zawieszenia (o tym wiedzą nawet szczury), Ford mnie absolutnie niczym nie ujmuje, bo blacharsko to trochę lepsza Mazda...

  10. #10
    andrzej555
    Gość

    Domyślnie

    Thomas popatrz na ulice i porównaj ile lata audi 80 b4 z lat 92-94,a ile civiców z tych lat,a honda to taka tłusta baba brzydka,ale nie do zajeżdzenia.Co tu dużo pisać Multiple wyglądem przebija civic w sedanie już nawet polonez lepiej sie prezentuje.Jeden lubi jak mu cyganie grają,a drugi jak mu skarpety śmierdzą,zawsze znajdzie sie chętny.

  11. #11
    Sucre540
    Gość

    Domyślnie

    O lol...ale co ma b4 z civiciem łezką do aut zupełnie z innej epoki. Ja Ufoki bardzo lubię, duże jak na swoją klasę, wnętrze mi podchodzi, wygląd zewnętrzny również. Bardzo precyzyjna skrzynia biegów, nienajgorsze prowadzenie. Komfort fakt - dupy nie urywa ale zwróćmy uwagę, że większość jeździ na felgach 17, a reszta konkurencji to przeważnie 16...Ceny jak dla mnie dość przesadzone, ale skoro od kupuje...

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Piszesz o Malyszu a nagle o 80, zdecyduj sie...to dwie rozne ligi trwalosciowo/jakosciowe...ilosc aut na ulicy swiadczy o ich trwalosci? Hmmm a ja sadzilem, ze rozbudowana siec dealerska, bariery celne (dostepnosc modeli, jak wiemy w latach 90 nie bylo latwo kupic takie 80, o takiej nieznszczalnej Carinie mozna bylo marzyc), marzenia Polakow o niezniszczalnej technice RFN, ktorej mit pokutuje do dzis... na szczescie to sie zmienia. Podales skrajny przyklad auta niemalze niezniszczalnego...ale na pewno nie jest to Malysz. Mam rozumiec, ze wg Twojej teorii taki GS300/430 to rozpadajace sie, rdzewiejace truchlo bo malo ich na drogach?

    O gustach sie nie dyskutuje...ja nie moge patrzec na te "finezyjne" linie niemieckich czolgow...koreance zaczynaja produkowac ladniejsze auta

  13. #13
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    A auto sprzedało sie na pniu

  14. #14
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2012
    Postów
    357
    Podziękowano Thanks Given 
    22
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Sprzedałem ufo w ostatnich dwóch latach w liczbie ok 60 sztuk (roczniki 2006-20010), żadna - powtórzę żadna nie miała nawet pryszczyka (oczywiście mówie o bezwypadkowych i nie robionych). Problemu z korozją - NIE WIDZIAŁEM. Każdą z tych sztuk wróciliśmy na kołach - przeważnie ok 1300 km. Nigdy mechanicznie nie dołożyłem przed sprzedażą nawet 1 pln, żadnych nawet głupich niespodzianek typu czujnik itp. (przebiegi 80 - 160 tys).

    To tak z moich obserwacji, nie bede robił żadnych porównań materiałów, twardości itp. Każdy ma na ten temat swoje zdanie, swoje preferencje).

    P.S Ale z tym, że Małysze nie gniją to daliście...

  15. #15
    andrzej555
    Gość

    Domyślnie

    Gdyby audi miały takie przebiegi po 6-10 lat to by ludzie na kolanach do Częstochowy chodzili,takie przeloty to audi ma po 2 latach ,a po 6-10 300-600tysięcy i ludzie kupują i jezdzą i to sie nazywa jakość,w zeszłym roku sprzedałem swoją audi podchodziła pod milion i jezdziła praktycznie bezawaryjnie w dwa lata 800zł dołożone oprócz normalnych rzeczy eksploatacyjnych.A 80 b4 pokazuje jakość samą w sobie civic stoi już dawno w hucie ,a 80-tek lata multum.Na wschodzie gdzie mają najcięższe życie jest po kilkadziesiąt w każdej wsi.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •