Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 61 do 71 z 71

Temat: Mierniki lakieru

  1. #61
    robson
    Gość

    Domyślnie

    @Maryush - jeśli jesteś zainteresowany, to kiedyś kupiłem sobie miernik GL-2B i używam/wypożyczam go okazjonalnie jak ktoś potrzebuje. Skoro jesteś z Lublina (czy okolic) to mogę Ci go wypożyczyć na czas zakupów.

  2. #62
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Już dogadałem się z kumplem i pożyczy mi ten sam miernik którego użyczał poprzednio. Także z zakupu własnego rezygnuję a i za ofertę dziękuję.

  3. #63
    PSG
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał czeslaw555 Zobacz post
    Dostałem maila z forumsamochdowego.pl o ogłoszeniu konkursu (mniejsza z tym jakiego), nagrodą są mierniki lakieru firmy Blue Technology Wszedłem na ich stronę z miernikami i natrafiłem na taki model :
    http://www.bluetechnology.pl/Miernik-lakieru-P-11-S-AL
    Jako że lubię nowości to zainteresował mnie właśnie ten model, jest inny od znanych mi osobiście.
    Ma możliwość pomiaru "kulką" na różnych krzywiznach, powierzchniach itp. co może okazać się przydatną i nieocenioną pomocą przy sprawdzaniu grubości lakieru.
    Producent pisząc " również niweluje drgania ręki i dostosowuje się do krzywizn" ma całkowitą rację.
    Potwierdza się badając auta, to co najbardziej rzuca się w oczy, czyli bardzo szybko wykonany pomiar i podany wynik, dokładność, (sprawdzałem kontrolnie na 2 innych miernikach) no i te sprawdzanie na rantach nareszcie idzie szybko i bezbłędnie...
    Też dostałem od nich maila o tym konkursie, a ten miernik mam już od kilku miesięcy Wcześniej pożyczałem zupełnie inne mierniki - bez przewodu i z płaską sondą.
    Różnica w dokładności i samej pracy tym miernikiem jest OGROMNA!!!, także jak ktoś się waha to szczerze polecam

    Ale właściwie piszę z pytaniem, może ktoś mi pomoże:
    Czy mogą być jakieś problemu, różnice w grubości lakieru, mierząc podczas takich upałów jak obecnie, gdy blacha jest bardzo nagrzana?
    Wiecie czy może być jakiś problem z pomiarem jeśli samochód będzie mokry?

  4. #64
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Różnice w pomiarze mogą występować w zależności od temperatury, jak również mokrej karoserii. Raczej będą to niewielkie "błędy"...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  5. #65
    marluk87
    Gość

    Domyślnie

    A co możecie polecić z tanich mierników, do prywatnego, okazjonalnego stosowania? Niedługo się wybieram po autka dla rodziny i miernik na pewno będzie bardzo przydatny w tak pięknych okolicznościach przyrody

  6. #66
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    każdy jest lepszy od żadnego , co wybierzesz to w sumie decyzja Twoja ile chcesz przeznaczyć na miernik, jakie powierzchnie ma mierzyć... jednak sam miernik to nie wszystko . Na naszym forum jest reklama firmy "od mierników" http://www.bluetechnology.pl/
    jest też temat o mierniku z tej firmy http://bez-wypadkowe.net/showthread....%99dzie-dobry-)
    Pozdrawiam

  7. #67
    Banowany
    Zarejestrowany
    paź 2014
    Postów
    75
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Ostatnio gdy oglądałem na TVN Turbo zakup kontrolowany to uświadomiłem sobie jedną rzecz, że bez miernika lakieru który dokładnie sprawdziłyby gdzie co i jak było robione nie ma co wybierać się po zakup jakiegoś średniego czy droższego auta. A jeżeli chodzi o samo urządzenie, to na motointegrator jest miernik diagnostyczny Profitool 0XP-10-S-AL za niewiele ponad 400 zł.
    Tam też można znaleźć jego specyfikację.

  8. #68
    sezam
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam P-11-S-AL i się sprawdza idealnie

  9. #69
    balrog2000
    Gość

    Domyślnie

    Świetnie sprawdza się miernik P-11-S-AL, głowica kulowa jest krytyczna do wykonywania szybkich, bezbłędnych pomiarów, ale jest też nieoceniona na węższych elementach lakierniczych, jak np nadkola.

    Dodatkowo, dzięki niej możliwy jest też dostęp do elementów nośnych, które często mają bardziej nieregularne kształty, lub są ciężkie w dostępie, np kielichy czy podłużnice
    Ostatnio edytowane przez Tytan ; 29-09-16 o 09:47

  10. #70
    Starszy użytkownik Avatar moto-rzeczoznawcy
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Łódź i województwo
    Postów
    491
    Podziękowano Thanks Given 
    18
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    @balrog2000 ,widzę ,ze z ciebie żaden nowicjusz z 6 postami ,tylko znawca marketingu i reklamy. Nie wiem ,czy deklaracja wrzuty na serwer umożliwia taką krypto reklamę. Ale niech mod da znać co o tym myśli.

  11. #71
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Wyedytowne

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •