Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: BMW E61 525d 2006 - Warszawa

  1. #1
    bwnet
    Gość

    Domyślnie BMW E61 525d 2006 - Warszawa

    Ocena auta z ogłoszenia
    Marka: BMW

    VIN: WBANJ51050CV05882

    Model: E61

    Silnik: 525d

    Rocznik: 2006

    Miejscowość: Warszawa

    Nazwa komisu: -

    Link do ogłoszenia: http://allegro.pl/show_item.php?item...130#d46bf6957c

    Treść: Byłem z nim w ASO, co stwierdzili:
    - lakier fabryczny na całym aucie
    - zderzak przedni prawdopodobnie był wymieniany
    - kolektor ssący do wymiany (natychmiast)
    - przepustnica do wymiany
    - turbo do wymiany lub regeneracji
    - tylne amortyzatory do wymiany
    - jeden z czujników parkowania do wymiany
    - kilka pomniejszych usterek
    - silnik zalany jest olejem, więc lista problemów może być w rzeczywistości dłuższa, nie byli w stanie nic więcej zdiagnozować

    Podsumowując: pakiet startowy dla tego auta w ASO to ok. 13000 PLN, poza ASO jest szansa zmieścić się w 8000 PLN.
    Na plus mogę zaliczyć wnętrze w stanie bardzo dobrym (poza paroma drobiazgami prawie jak nowe), przebieg wydaje się być realny.

  2. #2
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Sprawdzili Ci historię łącznie z odczytem kluczyka?

  3. #3
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    W sumie przebieg to 223 tys km czy 236 tys km?
    Różnica trochę jest.




  4. #4
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Tu jest coś o niej: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtop...?f=44&t=293775
    U nas też już była: http://bez-wypadkowe.net/showthread....1%C3%B3d%C5%BC

    Jaka reakcja cenowa sprzedającego po oględzinach?

  5. #5
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Treść: Byłem z nim w ASO, co stwierdzili:
    - lakier fabryczny na całym aucie
    - zderzak przedni prawdopodobnie był wymieniany -> po czym tak sadzili, a dwa to w koncu zderzak
    - kolektor ssący do wymiany (natychmiast) -> jak nie ma wycieku to lepiej zaslepic lub nowy to koszt. ok. 1600-1800zl
    - przepustnica do wymiany -> nowa z wymiana 1000zl
    - turbo do wymiany lub regeneracji -> regeneracja z wymianą 1500zł
    - tylne amortyzatory do wymiany -> 900-1000zł z robocizną za komplet z tyłu
    - jeden z czujników parkowania do wymiany -> 150-200zl
    - kilka pomniejszych usterek
    - silnik zalany jest olejem, więc lista problemów może być w rzeczywistości dłuższa, nie byli w stanie nic więcej zdiagnozować -> uszczelki pod pokrywa w nich to standard

    Razem uzbiera sie z 6-7k, w ASO cena x2
    Kupujac potwora 6 cylindrowego trzeba liczyc sie z kosztami eksploatacyjnymi - dlatego nie mozna kupowac takich samochodow za ostatnie $$
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #6
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Z czego te e60 robią odpadów ?

  7. #7
    bwnet
    Gość

    Domyślnie

    Ja oczywiście zdaję sobie sprawę, że po zakupie używanego auta trzeba być przygotowanym na wydatki, ale to jest przesada, szczególnie jeśli auto kosztuje powyżej średniej dla rocznika, a w opisie jest informacja "w 100% sprawny".

    Reakcja sprzedającego żadna, wg. mnie znał stan auta, tym bardziej, że podobno miesiąc wcześniej samochód był u mechanika (wymiana koła pasowego), to co się działo pod maską raczej nie wydarzyło się w tak krótkim czasie.

    Robiłem pełen przegląd przedzakupowy z odczytem z kluczyka.

    Co do przebiegu: o ile mnie pamięć nie myli to sprzedający kupił to auto z przebiegiem ok. 215000 w lutym, teraz jest niecałe 240000, ale nie pamiętam dokładnie ile.

  8. #8
    andrzej555
    Gość

    Domyślnie

    Kiedyś sprzedawałem b-klase kupujący zabrał ją do aso miała 138000 przejechane serwis wyliczył 25koła na naprawy,kupujący zaczął sie śmiać i powiedział,że są poj...ni kupił to auto i jeżdzi już kilka lat.Na pewno coś jest tam do wymiany bo to używka,ale w tych aso też ich fantazja ponosi.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    W Niemczech za podobne trzeba dac min 6500€, wiec wychodzi 35tys zl
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  10. #10
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    W ASO ma 239tys. przebiegu.

  11. #11
    bwnet
    Gość

    Domyślnie

    Kiedyś sprzedawałem b-klase kupujący zabrał ją do aso miała 138000 przejechane serwis wyliczył 25koła na naprawy,kupujący zaczął sie śmiać i powiedział,że są poj...ni kupił to auto i jeżdzi już kilka lat.Na pewno coś jest tam do wymiany bo to używka,ale w tych aso też ich fantazja ponosi.
    Tak jak pisałem: cena w ASO to jedno, ale poza ASO koszt napraw wyniesie minimum 8000 (2700 za kolektor, 1500 regeneracja turbiny, 1400 przepustnica, 1000 amortyzatory, do tego robocizna), a tam jest jeszcze parę "detali" do zrobienia (m.in. opony są na wykończeniu, podnośnik szyby w lewych tylnych drzwiach hałasuje, nie działa jeden z czujników parkowania). Dodatkowo (również o tym pisałem) nie byli w stanie zdiagnozować silnika, bo był zalany olejem, więc nie wiadomo co dalej, może blok jest pęknięty, może jakieś uszczelki do wymiany, więc to może nie być koniec kosztów.

    Za te pieniądze moim zdaniem to auto nie powinno wymagać wkładu większego niż 2000 lub 3000 PLN, a wg. mechaników kolektor wymaga natychmiastowej naprawy, bo jak się któraś z klapek urwie to jest po silniku.

    Ogólnie auto warte jest uwagi ze względu na bezwypadkowość i stan wnętrza, ale na pewno nie za te pieniądze.

  12. #12
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    2700zł za kolektor? 1400zł przepustnica? Skąd masz te ceny? Kolektor do dostania za 1600-1800zł, a przepustnica za 800zł - nowe.

    Akcyza na te samochody wynosi 18,6%. Pozostaje zatem jechać do Niemiec
    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/se...AGE_UNREPAIRED

    Tylko tam za 5-6tys € idealne też nie będą

    Takie coś powinno być w miarę:
    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...0&pageNumber=3
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  13. #13
    bwnet
    Gość

    Domyślnie

    2700zł za kolektor? 1400zł przepustnica? Skąd masz te ceny? Kolektor do dostania za 1600-1800zł, a przepustnica za 800zł - nowe.
    Kolega zapewne pisze o zamiennikach, natomiast ja pisałem o częściach BMW, ponieważ dwa warsztaty specjalizujące się w tych autach zalecały wyłącznie części oryginalne, na naprawę na zamiennikach nie chcieli dać gwarancji.

    Takie coś powinno być w miarę:
    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...0&pageNumber=3
    Kolego, ja tych aut obejrzałem kilkanaście, ten ma (sądząc po kierownicy i fotelu kierowcy) lekko licząc 400 kkm, strach pomyśleć jakie inne niespodzianki kryje, nie pojadę do Niemiec żeby to sprawdzić. Po kilku wycieczkach jakie odbyłem nie interesuję się autami, które są dalej niż 50 km ode mnie, szkoda czasu i pieniędzy.

  14. #14
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Zamienniki Pierburga - zobacz co to za firma i kto robi na pierwszy montaż części
    Niby czemu nie chcieli dać gwarancji na zamienniki firmy j/w? Jeśli tak to podziękowałbym takim warsztatom za współpracę.

    Gratuluję domyślania się przebiegu po kierownicy. Ostatnio miałem auto z przebiegiem 100tys km - kierownica ściachana od pierścionków na ręce, a serwis po VIN od początku do końca (auto 10 letnie).
    Czasami można kierownicę i fotel bardzo szybko załatwić.
    Co do samochodu, który oglądałeś to w Niemczech do dostania spokojnie w podobnym stanie za 6-6,5tys €

    P.S. Co do diagnozy - wycieki oleju to blok pęknięty to uciekałbym z takiego ASO czym prędzej Przy pękniętym bloku to do ASO nie zajechalibyście
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  15. #15
    bwnet
    Gość

    Domyślnie

    Zamienniki Pierburga - zobacz co to za firma i kto robi na pierwszy montaż części
    Niby czemu nie chcieli dać gwarancji na zamienniki firmy j/w? Jeśli tak to podziękowałbym takim warsztatom za współpracę.
    Gwarancję na części daje producent, warsztaty nie chciały dać gwarancji na naprawę.

    Gratuluję domyślania się przebiegu po kierownicy. Ostatnio miałem auto z przebiegiem 100tys km - kierownica ściachana od pierścionków na ręce, a serwis po VIN od początku do końca (auto 10 letnie).
    Czasami można kierownicę i fotel bardzo szybko załatwić.
    Ja nie ustalam przebiegu na podstawie stanu kierownicy i fotela, natomiast jest to dość istotna wskazówka (Twój przykład to wyjątek). Żadne z E60, które oglądałem, nie miało tych elementów w takim stanie, a miały deklarowane przebiegi 200-400 kkm, te z przebiegami poniżej 300 kkm miały wnętrza w bardzo dobrym stanie.

    P.S. Co do diagnozy - wycieki oleju to blok pęknięty to uciekałbym z takiego ASO czym prędzej Przy pękniętym bloku to do ASO nie zajechalibyście
    Kolego, bloki diesli BMW dość często mają mikropęknięcia, jakiś czas jak najbardziej da się z tym jeździć, poza tym to był tylko przykład, chodziło mi o to, że diagnoza nie jest pełna z powodu wycieków.

    Nie zamierzam kontynuować tej bezcelowej dyskusji, natomiast jeśli ktoś ma jakieś rzeczowe pytania nt. tego auta to postaram się w miarę możliwości pomóc.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •