Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: Auto z Niemiec

Hybrid View

Poprzedni Post Poprzedni Post   Nastepny Post Nastepny Post
  1. #1
    piq
    Gość

    Domyślnie Auto z Niemiec

    Mam pytanie odnośnie kupna auta używanego z salonu w Niemczech tzn na ile to jest bezpieczne dla osoby średnio znającej się na autach i bez języka Niemieckiego

    Chodzi mi o stan techniczny i historie takich aut - czy jest pewna i rzetelna informacja. Czy w takich salonach mogą być umyślnie ukrywane wady, jakieś przekręty itp.? Czy w takich salonach można porozumieć się w innym języku (angielski, może polski). Na pewno są tu uzżytkownicy mający doświadczenie z takimi autami/miejscami.

    Pytam ogólnie ale konkretnie zainteresowało mnie pare Aut w Honda Fugel w Dreznie/Chemitz.

    PS. nie zabardzo wiedziałem gdzie dąć wątek wiec jeśli nie tu to przepraszam

  2. #2
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Fugel młode hondy ma ładne i serwisowane, przyjmują w rozliczeniu te ktore sprzedali wczesniej. Odnośnie aut starszych loteria jak wszędzie. Stoją zawsze za salonem wsród śmieci i jakbys tam postał z godzinę to lekko z piec lawet z Polski i Czech robi tam wjazd.

    Zarowno w Dreznie jak i Chemnitz sprzedawcy mili i kompetentni. Nie wiem jak z angielskim.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Stan techniczny jak to w aucie uzywanym - w kazdym cos bedzie do zrobienia mniej lub wiecej. Wrzuc co Cie interesuje w odpowiedni watek, to dostaniesz info o samochodzie.
    Cudow, ze tanio i bez dokladni raczej nie oczekuj
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #4
    piq
    Gość

    Domyślnie

    interesują mnie Jazzy z lat 2009-11, to juz stare czy jeszcze młode?:P

    Nie spodziewam się że auto będzie jak nowe, ale czy jak ktoś nie jest specem od aut to mu wcisną jakiś bubel. Chodzi mi o rzetelną informacje - w aucie robione było to i to, do zrobienia jest to i to. Na takie coś mogę liczyć?

    Pytanie jeszcze o ceny a właściwie negocjacje. jak ceny sprzedażowe różnią się od cen z ogłoszenia. Wiadomo że zależy od auta i osoby negocjującej ale jakaś przyblizona wartość (procentowo?)

  5. #5
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał piq Zobacz post

    Nie spodziewam się że auto będzie jak nowe, ale czy jak ktoś nie jest specem od aut to mu wcisną jakiś bubel. Chodzi mi o rzetelną informacje - w aucie robione było to i to, do zrobienia jest to i to. Na takie coś mogę liczyć?
    na to nie licz
    z ceny urwiesz +- 0- 500€, każdy przypadek jest inny....
    Każde auto wymaga sprawdzenia, to tylko komis, czasami dealerski ale komis...
    Pozdrawiam

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    raczej nic nie utargujesz - w zamian dostaniesz misia z logo firmy a przy ciut droższym aucie może i czapkę ....piszemy o tych autach co u nich koło śmietnika stoją
    byłem kiedyś kilka razy u nich i po mojemu trochę w uja walą ... jak nie wierzysz to najlepsza jest wycieczka i na własnej skórce doświadczenie
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  7. #7
    piq
    Gość

    Domyślnie

    dzięki za odp

  8. #8
    aari
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał piq Zobacz post
    Mam pytanie odnośnie kupna auta używanego z salonu w Niemczech tzn na ile to jest bezpieczne dla osoby średnio znającej się na autach i bez języka Niemieckiego

    Chodzi mi o stan techniczny i historie takich aut - czy jest pewna i rzetelna informacja. Czy w takich salonach mogą być umyślnie ukrywane wady, jakieś przekręty itp.? Czy w takich salonach można porozumieć się w innym języku (angielski, może polski). Na pewno są tu uzżytkownicy mający doświadczenie z takimi autami/miejscami.

    Pytam ogólnie ale konkretnie zainteresowało mnie pare Aut w Honda Fugel w Dreznie/Chemitz.

    PS. nie zabardzo wiedziałem gdzie dąć wątek wiec jeśli nie tu to przepraszam
    Też jeździłem po E60 do niemiec ostatecznie po tygodniu szukania znalazłem w salonie Toyoty w Dortmundzie (pozostawiony w rozliczeniu) normalny egzemplarz jaki chciałem z historią i gwarancją.
    Jeżeli myślisz o droższym aucie (mam na myśli tak 40tyś+) to radziłbym zapłacić komuś kto tam jeździ dłuższy czas (bo raz, że będzie miał rozeznanie to dwa, że zabierze Cie do komisów gdzie sam nie dotrzesz bo nigdzie się nie reklamują).
    Pozdrawiam

  9. #9
    latika
    Gość

    Domyślnie

    Lepiej umieć język możesz coś źle zrozumieć albo sprzedawca może to wykorzystać

  10. #10
    Banowany
    Zarejestrowany
    lut 2017
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    565
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    2
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał piq Zobacz post
    Mam pytanie odnośnie kupna auta używanego z salonu w Niemczech tzn na ile to jest bezpieczne dla osoby średnio znającej się na autach i bez języka Niemieckiego

    Chodzi mi o stan techniczny i historie takich aut - czy jest pewna i rzetelna informacja. Czy w takich salonach mogą być umyślnie ukrywane wady, jakieś przekręty itp.? Czy w takich salonach można porozumieć się w innym języku (angielski, może polski). Na pewno są tu uzżytkownicy mający doświadczenie z takimi autami/miejscami.

    Pytam ogólnie ale konkretnie zainteresowało mnie pare Aut w Honda Fugel w Dreznie/Chemitz.

    PS. nie zabardzo wiedziałem gdzie dąć wątek wiec jeśli nie tu to przepraszam
    co do języka najlepiej oczywiście rozmawiać po niemiecku, z angielskim też masz szansę w takim salonie bo ktoś tam będzie znał angielski, ale też nie koniecznie.
    Co do cen to bywa różnie, czasami utargujesz 10% czasami więcej, a czasami nic ci nie zejdą i tak kupisz, w zależności od twoich zdolności negocjacyjnych oraz od samego samochodu. Kiedyś patrzyłem na ofertę aut u Fugla i muszę stwierdzić że jest straszna drożyzna u nich nawet na jakieś stare padaczki

  11. #11
    adwil
    Gość

    Domyślnie

    Dokleję się do tematu - jak to jest z kupnem takiego samochodu o którym pisał autor wątku na polską firmę i wzięcia go w leasing? Jest taka możliwość?

  12. #12
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    jest taka możliwość po sprowadzeniu do kraju i załatwieniu leasingu w PL
    Pozdrawiam

  13. #13
    adwil
    Gość

    Domyślnie

    Czyli raczej przez jakąś firmę pośredniczącą, która samochód sprowadzi, weźmie prowizję i wtedy leasingodawca od niego kupuje samochód. Pytanie czy mamy na rynku leasingodawce, który pozwoli kupić samochód bezpośrednio z zagranicy?

  14. #14
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    raczej nie mamy
    Pozdrawiam

  15. #15
    adwil
    Gość

    Domyślnie

    A co jeżeli chodzi o ewentualny zakup samochodu na firmę, ale tak żeby jednocześnie można było odliczyć to sobie od dochodu i leasingodawca/kredytodawca nie był wpisany jako właściciel?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •