Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 81

Temat: Samochod z uszkodzonym silnikiem

  1. #16
    pablo9991
    Gość

    Domyślnie

    Przepraszam, faktycznie nie napisałem jaki to silnik. To jest model 320i (150 koni) wiec chyba tam byly n46 z tego co kojarze. Co do naprawy dzownilem po dwóch serwisach krakowskich pimautoserwis oraz irmar i w obu przypadkach powiedzieli mi ze w momencie otworzenia silnika moga wyjsc dodatkowe "cuda" i cena z reguly zamyka sie w 7tyś za remont... W przypadku gdyby nic mi sie nie udało załatwić z tym handlarzem to moglbym sie zdecydować na robote tego samochodu tylko Panowie mozecie mi kogos polecić w Krakowie lub okolicy ? ktory nie skasuje mnie 7 tyś ?. Ktos mi jeszcze powiedział, że nie warto bawić się w remont silnika tylko sprzedac samochod lub kupic inny silnik no ale bez przesady. Jak tu kupic używany samochod tak by sie nie wkopać z takim remontem?
    Czyli reasumujac handlarz mogl nie wiedziec o tej usterce ? to jak mu ten samochod nie kopcił jak go kupował w Raichu i jak ja tego moglem nie zauwazyć w momencie kupna? dodam ze sprawdzalem go tak jak teraz po jezdzie - na wolnych obrotach po jakis 20 sekundach dodaje gazu i widac niebieski dym przez chwilke.

    Co do oleju jaki był tam lany to juz nie pamiętam mam to gdzieś zapisane wiec jak znajde to wrzuce. Wymieniajac olej zalalem ten sam typ (5w30 castrola) - no chyba, ze to też jest blad i do tego dziada powinienem zalać mu już cos innego?

  2. #17
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    A jaki przebieg auta? Jak byl lany longlife to trzeba bylo zejsc na gestszy - ale to wie dobry mechanik, a nie wymieniacz
    Moge Ci dac namiary na bdb mechanika.w Chrzanowie. Za informacje po robocie wplacisz 100zl na forum i bedziemy kwita, a Tobie zostanie w kieszenii 4tys PLN
    Byly jakies wycieki przy silniku?
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #18
    pablo9991
    Gość

    Domyślnie

    Jak zacząłem jeździć po mechanikach to na początku z misy olejowej widzieli wyciek po wymianie w kolejnym serwisie mi powiedzieli ze cieknie dużo z pokrywy zaworów na katalizator i tez mi to zrobili razem z odma ktora była przytkana. A ile by ten mechanik mnie skasował da sie oszacować jakiś przedział ? Jakby sie udało to nie ma problemu jestem w stanie wpłacić 100 zł na forum. Przebieg to teraz 249 tys a przejechałem nim z 5 tys ? Przebieg wydaje sie realny

  4. #19
    Starszy użytkownik Avatar marcingaw
    Zarejestrowany
    mar 2015
    Skąd
    Kraków
    Postów
    337
    Podziękowano Thanks Given 
    19
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Kwota 7k jest jak najbardziej realna przy REMONCIE SILNIKA.
    Kmp głowica (regeneracja wraz z zaworami gniazdami)
    Panewki (jest możliwość że będą do wymiany)
    Trzeba zobaczyć od razu w jakim jest stanie pompa wody
    Sprawdzić rozrząd, jak wiadomo łańcuchy się rozciągają, łyżwy wycierają a napinacze zacierają.
    Uszczelniacze
    Tłoki ew. same pierścienie.
    Zapewne znajdą się uszczelki po drodze
    Kmp odma z osprzętem
    Tak się wydaje, ale jak robimy dla siebie a mamy serce otwarte i widzimy że "przy okazji" warto wymienić coś jeszcze to oszczędzamy ??
    Chyba nie... Przynajmniej ja nigdy tego nie robiłem.
    Za 1000zł nikt rozsądny zgodnie z normami BMW tego Ci nie naprawi.
    Nie wierz w cuda bo nie istnieją.

    Teraz tak, jaką odmę kupiłeś, jakiej firmy ??
    Przewody też były wymieniane ?

  5. #20
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jak to nikt nie zrobi? Kompletne wyjecie silnika w BMW e90 177KM i zrobienie wadliwego rozrzadu 1500zl. Ceny jakie krzyczeli po nieautoryzowanych serwisach, ale specjalizzujacych sie w BMW x2
    Przy tym przebiegu moze byc wiecej do zrobienia, ale nie 7tys zl.
    Profesjonalne zrobienie glowicy (z uszczelniaczami i prowadnicami 1000-1200zl brutto)
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #21
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ja bym zaczął od reklamacji do sprzedawcy, na inne kroki zawsze jest czas. Dla mnie głupotą jest remont silnika na własny koszt... prawo jest po stronie kupującego, nie trzeba było tylko tak długo czekać.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  7. #22
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Podaj jeszcze jaki olej dokładnie został zalany z jakimi normami ACEA - bo 5W30 nie jest równy innemu 5W30 - tak można było sobie zamawiać oleje do Poloneza
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #23
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał czapaja Zobacz post
    Skoro kopci i wymieniał odmę to na pewno benzyna
    A nie
    Np w M57 po wymianie odmy też mniej kopci auto

    Oczywiscie tu dalo sie wyczuć ze chodzi o nieśmiertelną benzynę

  9. #24
    Starszy użytkownik Avatar marcingaw
    Zarejestrowany
    mar 2015
    Skąd
    Kraków
    Postów
    337
    Podziękowano Thanks Given 
    19
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Jak to nikt nie zrobi? Kompletne wyjecie silnika w BMW e90 177KM i zrobienie wadliwego rozrzadu 1500zl. Ceny jakie krzyczeli po nieautoryzowanych serwisach, ale specjalizzujacych sie w BMW x2
    Przy tym przebiegu moze byc wiecej do zrobienia, ale nie 7tys zl.
    Profesjonalne zrobienie glowicy (z uszczelniaczami i prowadnicami 1000-1200zl brutto)
    1500zł na zamiennikach?

    Wyjęcie i włożenie silnika w KR to koszt +/- 500zł
    Wymiana rozrządu KMP wraz z częściami to 1000 ???
    Gdzie takie promocje robią ?

  10. #25
    pablo9991
    Gość

    Domyślnie

    Panowie co do oleju to zalałem mu coś takiego jak w załączniku.

    Właśnie jestem po rozmowie z handlarzem. Niestety facet podszedł bardzo spokojnie do tematu i wszystko mi wytłumaczył (wolałbym aby wyszła z tego jakas awantura wtedy bardziej byłbym przekonany, że cos kombinuje ) . Wyjasnił mi, że samochod zakupił w salonie BMW (w Niemczech jako używany) i ma na to faktury wszystkie i może mi to podesłać. Powiedział, że zawsze w przypadku BMW pierwsze co to sprawdza problemy z olejem itp bo wie, że to dość częsty problem. Trochę chyba jednak dałem ciała ponieważ gosciu powiedział, że gdybym do miesiąca czasu sie do niego złosił z tym problemem to by sie coś z tym zrobiło. Niestety ja myślałem, że to jakaś rzecz która po prostu trzeba zrobić po zakupie uzywanego samochodu. Jak sie okazało zrobiłem takich rzeczy pare i minęło w ten sposob poł roku prawie (troche czasu trzeba było czekać na wizyty u mechanikow - chciałem to zawsze oddawac w dobre ręce).

    I co teraz? Facet mówi, że on nie miał takich problemów. Ja podczas zakupu sprawdzilem czy nie kopci i nie było żadnych oznak więc wychodzi na to, że ja mam mega pecha? Handlarz mogl zalać taki silnik jakims kretem ? czy to raczej nie możliwe, że da sie to uszczelnic tak zeby nie kopciło chociaz przez chwile?

    Panowie i jaki kolejny krok co sugerujecie z tym zrobic? moze wymiana calego silnika? ale znajdz sobie tutaj dobry silnik..

    Co do odmy to chyba tutaj popełniłem błąd bo była ona usyfiona i mi ja po prostu jakos przeczyscili a ciekaw jestem co jest z przewodami itp moze tutaj leży problem? możę trzeba by to wymienic w całosci.
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    Ostatnio edytowane przez pablo9991 ; 10-09-16 o 19:45

  11. #26
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Może poszperaj w historii auta ...skąd kupione - bo jak znam życie to handlarz tylko weźmie to na czym może przerobić $$

    a cofając się do źródła nabycia wiele można pozyskać informacji .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  12. #27
    autoskp
    Gość

    Domyślnie

    Pierwsza rzecz ktora robisz gdy auto zaczyna brac olej to pomiar cisnienia sprezania. Wtedy wiesz mniej wiecej na czym stoisz. Jak kompresja wychodzi niedobra to stoisz przed wizja remontu lub wymiany silnika. Jak dobra to mozesz myslec o odmach i uszczelniaczach zaworow.

  13. #28
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Ten olej zwymiany jest? Jak tak to zakupiony zapewne na Allegro - moze byc tania podroba i nie wiadomo co w srodku.
    Jak chcesz.zalewac Castrola to tylko zpewnego zrodla i najlepiej z PL etykieta.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #29
    Starszy użytkownik Avatar marcingaw
    Zarejestrowany
    mar 2015
    Skąd
    Kraków
    Postów
    337
    Podziękowano Thanks Given 
    19
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    To w końcu odme wymieniłeś czy przeczyściłeś ?

    MpDante ma rację, wystosuj pismo i czekaj na odp.
    To co on mówi o miesiącu to tylko jego teza. Z tytułu rękojmi przysługuje Cie dłuższy okres.

  15. #30
    pablo9991
    Gość

    Domyślnie

    Panowie ten olej kupywałem w krakowskiej hurtowni 5litrow i przy wymianie oleju w serwisie kazalem nim zalać. To zdjecie jest akurat oleju, który kupiłem sobie na stacji na orlenie na dolewke bo wiadomo trzeba mu dolewać..

    Odma nie była wymieniana - może zle sie wczesniej wyraziłem. Mechanik w Krakowie zasugerowal jej przepchanie więc jesli nie zaproponował wymiany to stwierdziłem, że może to wystarczy. Czy w takim przypadku nie ma co sie bawić w takie przetykania? jesli tak to moze po prostu wymienie ją całą z przewodami tylko jaka jest szansa, że to pomoże ? Wczoraj jak wymieniałem sobie żarówke zauwazyłem slady oleju na silniku od strony wiatraka. Zrobie zdjecie i wrzuce bo cieżko mi określić dokładne położenie.

    Czy to znów mogła pójść jednak jeszcze jakas uszczelka? bo tak jak mówie po ostatniej robocie pokrywy zaworów wyzerowałem sobie licznik i przy 300 km było jeszcze full na czujniku nagle poczułem smród w kabinie przez chwile i od tego czasu w ciagu 100 km olej spadł praktycznie do poziomu minimum. Tylko czemu miałoby tak wypychać te uszczelki? ja sie na tym nie znam ale na logike wydaje mi sie, ze moze powstawać jakies podcisnienie, które po prostu gdzieś musi ujść.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •