Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Seat Leon 2.0 140km 2011 - Krotoszyn

  1. #1
    DSCBR
    Gość

    Domyślnie Seat Leon 2.0 140km 2011 - Krotoszyn

    Ocena auta z ogłoszenia
    Marka: Seat

    VIN: VSSZZZ1PZBR043566

    Model: Leon

    Silnik: 2.0 140km

    Rocznik: 2011

    Miejscowość: Krotoszyn

    Nazwa komisu: -

    Link do ogłoszenia: http://otomoto.pl/oferta/seat-leon-2...-ID6yuNsj.html

    Treść: Witam, proszę o ocenę ogłoszenia i sprawdzenie numeru VIN jeśli to możliwe.

  2. #2
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    03.05.2014r. był wystawiany z przebiegiem 149700km

  3. #3
    DSCBR
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za informacje. Widziałeś go w tamtym czasie w ogłoszeniach czy jakoś to sprawdziłeś ?

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    kwi 2016
    Skąd
    Dania
    Postów
    303
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    9

    Domyślnie

    DSCBR - jako potencjalnego kupującego - nie zastanawia Cię dlaczego sprzedający nie kliknął w opcję "bezwypadkowy"?

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał DSCBR Zobacz post
    Dzięki za informacje. Widziałeś go w tamtym czasie w ogłoszeniach czy jakoś to sprawdziłeś ?
    Tak -DSCBR - ja mam podobne info jak -Wojtek69- i e-tomek .....od samego chyba Macierewicza - podobno był widział a nawet macał - są dowody twarde i tzw. miękkie ale trzeba powołać jeszcze Komisję Śledczą
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  6. #6
    DSCBR
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-tomek Zobacz post
    DSCBR - jako potencjalnego kupującego - nie zastanawia Cię dlaczego sprzedający nie kliknął w opcję "bezwypadkowy"?
    Szczerze to rzadko na to patrze, ponieważ jeśli ktoś napisze, że bezwypadkowy to mam w to od razu wierzyć? Wiele osób zaznacza bezwypadkowy a potem się okazuje co innego. Zresztą nie zrażaja mnie auta wypadkowe bo takich pełno na Polskim rynku i wiele osób kupuje nie mając świadomości jakie to składaki, kwestia czy ma zdjęcia i jak to zostało zrobione.


    Andrebar

    W czym masz problem do tego co napisałem ?

  7. #7
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Krotoszyn się znaczy WLKP , import Francja i nawet brak bezwypadkowy to chyba jasne skąd był pobrany, odrazu popatrz czy przy załadunku go jeszcze dodatkowo widłami nie poprawili

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Ja żadnego - obawiam się ,że źle masz nastawioną wyszukiwarkę - tak delikatnie mówiąc .
    Niby dalej w poscie #6 mądrze piszesz ...ale jednak cena robi swoje ...co nie ?
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  9. #9
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    kwi 2016
    Skąd
    Dania
    Postów
    303
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał DSCBR Zobacz post
    Szczerze to rzadko na to patrze, ponieważ jeśli ktoś napisze, że bezwypadkowy to mam w to od razu wierzyć? Wiele osób zaznacza bezwypadkowy a potem się okazuje co innego. Zresztą nie zrażaja mnie auta wypadkowe bo takich pełno na Polskim rynku i wiele osób kupuje nie mając świadomości jakie to składaki, kwestia czy ma zdjęcia i jak to zostało zrobione.
    A nie, nie chodzi o to żeby ślepo wierzyć (sprawdzić i tak trzeba zawsze), ale prawdopodobieństwo tego, że samochód jest bezwypadkowy jest większe, jeśli ktoś zaznaczy tę opcję, a nie wówczas - kiedy ją świadomie pominie, tym bardziej, że tutaj ktoś - wystawiając ogłoszenie - kliknął w zakładkę "Pokaż dodatkowe opcje" - tam wybrał "Kraj pochodzenia - Francja" a 1cm od tej rubryki jest opcja "Bezwypadkowy" ... i w nią nie kliknął.

    No, ale moje nastawienie wynika stąd, że mnie interesują tylko pewne bezwypadki i mam trochę ostre podejście, Twoje podejście jest trochę inne Ja niestety chłonę negatywne przypadki szybko i znam masę historii, a zdjęć "sprzed" i tak pewnie nie będziesz miał kupując używany ... i też niektórych rzeczy nie sprawdzisz, np. czy poduszki powietrzne są, czy może nie ma - to się dopiero później okaże (odpukać). W powypadkowym większe ryzyko, że ich nie ma. Niestety niska cena sama z siebie się nie bierze.
    Ostatnio edytowane przez e-tomek ; 13-08-16 o 20:48

  10. #10
    DSCBR
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrebar Zobacz post
    Ja żadnego - obawiam się ,że źle masz nastawioną wyszukiwarkę - tak delikatnie mówiąc .
    Niby dalej w poscie #6 mądrze piszesz ...ale jednak cena robi swoje ...co nie ?
    Mam nastawionych ponad 10 wyszukiwarek na różnych stronach, także mam porównanie ile kosztuje auto u nas a ile w kraju z którego zostało ściągnięte Poszukuje auta ponad 1 rok (akurat mi się nie spieszy) także dużo przejrzałem ogłoszeń i naczytałem się opisów więc co nie co mam rozeznanie (rekordzista sprzedawał auto *Leona* równy rok z ceny 33900 zszedł do 24600 także nie ma co się od razu napalać). Co do ceny to jak większość aut ściągniętych - atrakcyjna i niższa niż za granicą co od razu daje odpowiedź auto wypadkowe lub kręcony licznik i tu zależy od człowieka co kto potrzebuje i co może zaakceptować. Warto jednak prędzej poszukać informacji na forach co czasem umożliwi większe negocjacje ceny jeśli poznamy np. prawdziwy przebieg i akceptujemy go jak i auto.

    e-tomek

    Zgadzam się z Tobą bo masz 100% racji. Na przykładzie Leona -za te samo auto z tym samym wyposażeniem,rocznikiem, bezwypadkowe, 1właściciel, serwisowane w ASO w Niemczech musze mieć lekko 5-10 tyś więcej niż w Polsce także wnioski nasuwają się same
    Ostatnio edytowane przez DSCBR ; 13-08-16 o 20:38

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •