Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Duże kombi ok 20-30kPLN 7-10lat

  1. #1
    zenpio
    Gość

    Domyślnie Duże kombi ok 20-30kPLN 7-10lat

    Żeby nie zaśmiecać wątku w dziale giełda pozwoliłem sobie założyć nowy temat tutaj.

    Co polecilibyście do kupienia i spełniającego następujące wymogi:
    1. Cena ok. 20-30 tyś.
    2. Wiek ok. 7-10 lat
    3. Typ nadwozia: duże kombi (nie mniejsze niż Mondeo ) lub coś zbliżonego - ważne: duży bagażnik
    4. Silnik: raczej benzyna pow. 2.0l pojemności, raczej wolnossący, nie wykluczam solidnego diesla, mocy i momentu musi starczyć do w miarę bezpiecznej jazdy (nie straszne mi duyże pojemności - zawsze można założyć lpg)
    5. Skrzynia biegów: raczej manualna ewentualnie jakiś trwały i dobry automat
    6. Dobre zabezpieczenie antykorozyjne
    7. Dodatkowe atuty : 4x4, zwiększony prześwit (ale nie wymagam - do tej pory daję radę bez nich), może się trochę wyróżniać z tłumu

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    288
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Volvo V70 2.4 albo nawet 2,5 T , tyle tylko, że tych pieniądzach to w poprzedniej budzie.

  3. #3
    zenpio
    Gość

    Domyślnie

    ...regulamin...
    Też wchodzi w grę, myślałem również o XC70 (czy teź V70XC).
    Czy w tych modelach warto w ogóle patrzeć na diesle? Bo takich też trochę po ogłoszeniach można spotkać.
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 23-06-16 o 15:07

  4. #4
    zenpio
    Gość

    Domyślnie

    Co sądzicie o "amerykańskich" wynalazkach typu Dodge Journey, Dodge Magnum, Chrysler Pacifica itp. ? Pewnie bym się w budżecie nie zmieścił ale niestety mi się takie też podobają .

    Byłem ostatnio nawet obejrzeć Journey-a w Katowicach w ganinexie, fajna wersja niestety 2.0CRD 140KM z dwu-sprzęgłowym automatem. Gabaryt mi się spodobał, wyposażenie ok, niestety jakość materiałów, wykończenia, spasowania elementów i ten silnik osłabiły mój zapał .
    Ostatnio edytowane przez zenpio ; 23-06-16 o 15:08

  5. #5
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    288
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    W V70 lub XC70 warto patrzeć na diesle 2.4 D5, najlepiej z manualną skrzynią.

  6. #6
    zenpio
    Gość

    Domyślnie

    Jak spisują się benzyniaki w tych Volvo, np. 2.4T, jakie przebiegi wytrzymują ?

  7. #7
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Przy V70XC, i generalnie całej tej serii Volvo, raczej zalecane unikanie egzemplarzy z automatem bo bywa awaryjny i swoje kosztuje w naprawach. Dodatkowo przy wersjach AWD (seryjnie dla XC, opcja dla niektórych wersji silnikowych V70) obowiązkowo do kontroli stan napędu na tył przez kogoś z doświadczeniem w tej materii bo niestety wiele tych Volvo jest już AWD tylko z napisu na klapie

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •