Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 52

Temat: Ubezpieczenie OC "komisowe" 30-dniowe po zakupie

  1. #31
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Qrde ....niepotrzebnie "drzecie koty" z tymi "krótkoterminowymi OC " .....bo tu -Kris- ma rację ....od tego roku (2011) osoba prywatna NIE może legalnie takowego nabyć ( na 30 dni)
    Te 30-to dniowe OC są dostępne od tego roku tylko dla Firm i osób prowadzących DG o tej charakterystyce ( kupno-sprzedaż komis aut)

    Z tego co się orientuję w chwili obecnej to TW - UNIQA- ( była bodajże przepoczwarzona z TU- Polonia co to teraz UNIKA wypłat za wcześniejsze odszkodowania pewnie) takowe wystawia za 65zł/msc .... było 43zł w tamtym roku ..(.jest to .wiadomość od kolegi co tam pracuje ) ,,,,,,,,,,PZU ze swoim 99zł /msc chyba się dawno zawinęło ....( same straty podobno)
    ......jak tam inne TU to nie wiem ....co miejscowość to inaczej ( piszę o łódzkim)

    Jedno jest pewne ....na podstawie umowy K-S od osoby prywatnej bądź wystawionej f-ry od firmy może osoba prywatna nabywająca pojazd mechan. wykupić sobie z dniem zawarcia takowej polisę OC -dolecową - czyli na rok ,,,,,,nawet w przypadku gdy auto jest na zagranicznych nr. rejestr. ale posiada aktualny przegląd techn. z polskiej OSKP ......( napewno bez polskich tablic nie wykupi AC - ponoć tylko po zarejestrowaniu w PL .....( ale i tu nie dał bym sobie jaj przybić do taboretu - bo Polska to dziwny Kraj i różnie prawo jest interpretowane w danych województwach )

    Reasumując ;
    1;
    30 - dniowe krótkoterminowe OC od tego roku (2011) - TYLKO dla podmiotów gosp . o tej tematyce ( i trzeba przyłożyć PIECZĄTKU )
    2;
    Zgodnie z prawem prowadzący takową DG nie ma OBOWIĄZKU zawierania umowy OC na Cały Rok !!! ....
    3;
    ŻADNE OC ( czy to krótkoterminowe czy docelowe) nie chroni Cię jeśli pojazd nie ma ważnych badań techn lub tablic rejestracyjnych !! ,,,,,,,,,
    4;
    Jedyna LOGICZNA Ustawa zwalniająca handlujących od płacenia haraczu na rzecz TU !!!!!!!!!!


    PS;
    .........nie wnikam w odszkodowania ...itp .....TEMAT BYŁ ; " 30 dniowe - krótkoterminowe "........żadnych wypowiedzeń etc ..itp
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  2. #32
    Cezary
    Gość

    Domyślnie

    czyli ktoś kiedyś coś słyszał ... albo Klient naprawdę trzepnął porządne auto i nie starczyło sumy gwarancyjnej . Czy ktoś widział ostatnio rozbitego MAYBACHA?

  3. #33
    Cezary
    Gość

    Domyślnie

    Wyłączenia odpowiedzialności i kiedy trzeba zwrócić kasę:
    :
    Art. 38.
    1. Zakład ubezpieczeń nie odpowiada za szkody:
    1) polegające na uszkodzeniu, zniszczeniu lub utracie mienia, wyrządzone
    przez kierującego posiadaczowi pojazdu mechanicznego; dotyczy to również
    sytuacji, w której posiadacz pojazdu mechanicznego, którym szkoda
    została wyrządzona, jest posiadaczem lub współposiadaczem pojazdu mechanicznego,
    w którym szkoda została wyrządzona,
    2) wynikłe w przewożonych za opłatą ładunkach, przesyłkach lub bagażu, chyba
    że odpowiedzialność za powstałą szkodę ponosi posiadacz innego pojazdu
    mechanicznego niż pojazd przewożący te przedmioty,
    3) polegające na utracie gotówki, biżuterii, papierów wartościowych, wszelkiego
    rodzaju dokumentów oraz zbiorów filatelistycznych, numizmatycznych
    i podobnych,
    4) polegające na zanieczyszczeniu lub skażeniu środowiska.
    2. Wyłączenie odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń, o którym mowa w ust. 1
    pkt 1, nie obejmuje szkody wyrządzonej w mieniu, jeżeli pojazdy mechaniczne
    uczestniczące w zdarzeniu są przedmiotem umowy leasingu zawartej przez posiadaczy
    tych pojazdów z tym samym finansującym lub zostały przewłaszczone
    przez posiadaczy tych pojazdów na tego samego wierzyciela lub które są
    przedmiotem zastrzeżenia własności rzeczy sprzedanej na rzecz tego samego
    wierzyciela.
    Art. 43.
    Zakładowi ubezpieczeń przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem
    mechanicznym zwrotu wypłaconego z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów
    mechanicznych odszkodowania, jeżeli kierujący:
    1) wyrządził szkodę umyślnie lub w stanie po użyciu alkoholu albo pod wpływem
    środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych
    w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii,
    2) wszedł w posiadanie pojazdu wskutek popełnienia przestępstwa,
    3) nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym,
    z wyjątkiem przypadków, gdy chodziło o ratowanie życia ludzkiego
    lub mienia albo o pościg za osobą podjęty bezpośrednio po popełnieniu
    przez nią przestępstwa,
    4) zbiegł z miejsca zdarzenia.

  4. #34
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Wiem,że to było auto warte coś ponad 200tyś.zł i ubezpieczalnia chciała pokryć jedynie 60% naprawy na ORYGINALNYCH CZĘŚCIACH i 100% naprawy w serwisie NIEAUTORYZOWANYM NA ZAMIENNIKACH. Poszkodowany nie zgodził się na naprawę na ZAMIENNIKACH więc sprawca nakazem sądu musiał pokryć 40% NAPRAWY W SERWISIE AUTORYZOWANYM NA CZĘŚCIACH ORYGINALNYCH.

    Cezary - CZY TERAZ JEST JASNO I WYRAŹNIE??
    Nie rób więc sugestii typu: ktoś coś słyszał... Nie napisałem tu,że słyszałem,że kumpla kolegi szwagra córka kupiła auto w komisie X i było skręcone i to znaczy,że wszystkie mają skręcone przebiegi. Nie stwierdziłem,że tak jest tylko napisałem,że SŁYSZAŁEM- Co nie jest wyrocznią,że naprawdę tak było.

  5. #35
    Cezary
    Gość

    Domyślnie

    Kris spoko, nie chciałem cię urazić, ale twój post zaczynał się właśnie od słów "Gdzieś ostatnio słyszałem,że facet .... ".
    Wracając do meritum suma gwarancyjna na szkody rzeczowe to 500.000,- EUR, więc spokojnie nowe auto mieści się w tej sumie. Nie rozumiem decyzji Ubezpieczyciela i wyroku sądu ... ale to już zaczyna się robić większy off-topic.

    edit: spojrzałem w polisę i poprawiłem sumę gwarancyjną

  6. #36
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Z całym szacunkiem .....koledzy Wy się sami ZDIAGNOZUJCIE o czym piszecie !!! ...albo qrwa o OC 30 dniowym - krótkotermin. albo o przypadkach połknięcia flaszki spirytusu przez abstynenta ...........
    Chyba nie nadążam za rozwijającym się TEMATEM .....albo owy TEMAT sie rozwinał jak dywan ...u Alladyna
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  7. #37
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Rzuciłem tą historię jako anegdotę... ale ok... Nie wiem po co się unosisz. Temat OC 30 dniowego został wyjaśniony więc "zarzuciłem" podobny.
    Nie unoś się bo kogoś w nerwach obrazisz jak ja i dostaniesz od jakiegoś szeryfa ostrzeżenie

  8. #38
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Cool

    Byłem wczoraj w dwóch ubepieczalniach mili panowie, w jeden oc 30 dniowe dla auta sprowadzonego z za granicy z zamiarem rejestracji w PL kosztuje 65zł. Uniqa a drugiej PZU jeśli mam auto-handel to 40zł jeśli nie 99zł. Następnie PTU 95zł i Warta, ubepieczenie można zrobić jeszcze w TUW zatem Wy wiecie lepiej jak ludzie w Agencjach Ubezpieczeniowych. A więc do takiego ubepieczenia potrzebny jest przegląd, umowa kupna-sprzedaży, dowód rejestracyjny. lub faktura. I nikt nie słyszał o tym iż nie można tego robić, śmiały się panie ze mnie. A reasumując znajome mi powiedziały iż ktoś może powiedzieć że nie nie można tak, ale tylko dlatego że niechce komuś się tej polisy wypisać, bo mają za nią 4zł

    A auta zarejestrowanego w PL zwykły Kowalski chyba nigdy nie mógł ubepieczyć na miesiąc, być może jestem w błędzie ale bankowo w zeszłym roku czy dwa lata temu nie mógł.

    A mając stłuczne, lub co gorsza jakiś poważny wypadek a sprawca ma właśnie takie ubepieczenie to poszkodowany może mieć poważne problemy, wiem z własnego doświadczenia a nie z ustaw itp.

    Kris i prosze się do mnie nieodzywać, ewentualnie prosze o jakąś kulture.
    Ostatnio edytowane przez Grzechu ; 09-07-11 o 09:05

  9. #39
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Grzechu ale w jakiej czesci Twoja wypowiedz nie pokrywa sie z dotychczasowymi kolegow? Wyraznie juz dyskutowano, ze na auto przed rejestracja w kraju mozna zrobic 30-dniowe OC (zreszta nie chroniace przed problemami w razie kontroli Policji), natomiast na auto zarejestrowane w PL osoba fizyczna nie ma takiej mozliwosci.

    Ostatnio PZU juz wycofuje sie z 30dniowek, co agent to obyczaj, jeden tez np. zrobi mini-casco a drugi nie chce itp.

    Moj agent PZU robi nawet auto-casco na auto na wymeldowanych tablicach niemieckich badz niewaznych czasówkach, pod warunkiem wykupienia go wraz z OC, nastepnie ubezpieczony po przerejestrowaniu idzie do ubezpieczalni u siebie i robi aneks do umowy o zmianie nr rejestracyjnego. On nie robi nawet kopii dokumentow niemieckich, nie chce przegladu, nie chce faktury, nie chce umowy. Wolna amerykanka.

    Ubezpieczenia 1-dniowe Liberty to dluga i skomplikowana historia, nie radze nawet podpisywac z nimi umowy kolegom zawodowo sprzedajacym auta.

    Kris - tu ten szeryf jednych lubi a drugich nie, naucz sie tego. Co wolno wojewodzie itp

  10. #40
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Tak jest i to mi chodziło. panie Unfaller,
    Z drugiej strony masz racje co agent to inny obyczaj.
    Bo jeśli zwykły kowalski mógł kiedyś ubepieczyć na 30 dni to było dawno dawno temu, i agenci tego nie pamiętają. He he Ale można jeszcze w mdrirect ubepieczyć samochód płacąc co miesiąc z tym że jest to polisa roczna płatna w 12 ratach i jeśli sprzedamy auto po 1 miesiącu to niepłacimy dalej zgłaszamy sprzedaż.
    Ale to już nieważne. Pozdrawiam

  11. #41
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Czekaj, to w sumie ciekawe. Na jakich zasadach mdirect ubezpiecza krotkoterminowo auta zarejestrowane w kraju osobom fizycznym?

  12. #42
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    To nie jest polisa krotkoterminowa tylko roczna zwykła, ale w mdirect jeśli ktoś ma tam konto to pobierają mu co miesiąc z konta, a jeśli sprzedajesz samochód to zgłaszasz im to i więcej Ci niepobirają. Zawiązujesz kolejną umowe na inny pojazd. Działa to na podobnej zasadzie jak miesięczne dla komisu w Liberty. Z tym że mdirect ma taki system opłat dla zwykłych Kowalskich. W mdirect reszte składki potem przechodzi na nowego nabywce, no po przeliczeniu jego zniżek, i miejsca zamieszkania, chyba że klient wypowie umowie.

    W Aglii taki system jest powszechnie stosowany z tym że tam płaci się dużo więcej za polisy.

    A w momencie zgłoszenia sprzedaży mdirect pobierze Ci i tak jeszcze za jeden miesiąc, bo w ustawie mamy napisane że musimy zagwarantować nowemu nabywcy 1 miech jazdy za free.
    Ostatnio edytowane przez Grzechu ; 09-07-11 o 12:25

  13. #43
    ...
    Gość

    Domyślnie

    Polisa przechodzi na ciebie. Może sprzedawca chciał oszczędzić parę złotych chociaż to byłoby już przesadą bo płacą tylko 1zł. za dzień...

  14. #44
    Starszy użytkownik Avatar Rashid
    Zarejestrowany
    gru 2011
    Skąd
    PL
    Postów
    178
    Podziękowano Thanks Given 
    12
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Pozwólcie, że odkopię nieco temat, ale miałem właśnie miesiąc temu styczność z taką 30-dniową "komisową' polisą.
    Otóż siostrzeniec mój kupował auto w komisie i dostał 30-dniówkę w Liberty Direct. Komisant w momencie sprzedaży przekazuje do Liberty fakt zbycia auta wraz z danymi nabywcy i tym samym pozbywa się dalszych obciążeń z tytułu tej polisy, a Liberty skontaktowało się dwa dni później z siostrzeńcem w celu obliczenia składki na jego zniżki (akurat zero zniżek). Jednak, jak wiadomo, mamy możliwość wypowiedzenia polisy w 30 dni (a dokładnie 29 dni). A taka 30-dniowa komisowa polisa jest jak najbardziej ważna i uprawnia do normalnego poruszania się w ruchu conajmniej przez te 30 dni.

  15. #45
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Polis komisowych nie trzeba wypowiadać. Liberty zadzwoniło ponieważ liczyło na nowego klienta. Ja krótkoterminówki robię w Warcie bo o tych z Liberty cuda słyszałem.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •