Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 23 z 23

Temat: Zakup samochodu przez exleasingcar.de

  1. #16
    michal611
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    W Polsce mało jest tych samochodów z tym syfiastym silnikiem Sporo jest dużo lepszych w tym modelu: 2.0TDI

    Z Polski też jest trochę:
    http://otomoto.pl/oferta/audi-a5-2-0...-ID6yih6J.html

    http://otomoto.pl/oferta/audi-a5-sal...-ID6yl1BZ.html
    Nie każdy jest syfiasty:-) ale to temat na inną dyskusje.
    Rozważałem 1.8T i 2.0 TDI, ale 170km i 177km, to niestety za mało... ale za to zmieściły by się w budżecie.
    Wskazane samochody widziałem, ale są poza budżetem, bo chciałbym się zamknąć w 100K już na gotowo (rejestracja w PL i ubezpieczenie). To właśnie sprawia, że szukam w alternatywnych żródłach, ponieważ lokalni posiadacze A5 jeszcze nie zauważyli zmian w cenach nowych samochodów ze względu na premierę nowej budy w 2017...

  2. #17
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    hahahaha jak liczysz, że kupisz taniej zagranicą to jesteś naiwny...
    co z tego, że jest nowy model? z tego powodu ma być dodatkowy rabat 20% ?
    To jest właśnie polskia myśl zakupowa...
    Powiem Ci, że nie wyrwiesz czegoś fajnego na aukcji za mniej, niż 22-24tys € to za samo auto wychodzi ok. 100tys PLN bez akcyzy, bez kosztów sprowadzenia.
    Za takie auto salonowe trzeba zapłacić dobrze ponad 200tys PLN to ile ma kosztować po 3-4latach? 60-80tys PLN bo wyjdzie nowy model?
    Skoro wyjdzie nowy model to kup może nowe w salonie? Po co masz jeździć starym modelem...

    Co do benzyn w Audi to niestety obecnie każdy to syf - mniej lub bardziej. Jak się poprawili z TDi tak się opuścili z benzyną.

    Tutaj masz ciekawą sztukę z Audi+
    http://tinyurl.com/jsbhpqv

    P.S. Nie odbierz tego jako ataku personalnego - chcę Ci tylko uświadomić, że na aukcjach nie ma "okazji" jak chcesz kupić pod konkretne wymagania i tak świeże auto to niestety trzeba za nie zapłacić.
    To nie jest Insignia czy Mondeo...
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #18
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal611 Zobacz post
    Audi A5 2,0 TFSI, S-line, quattro (2012-2013)
    Nie złośliwie ale szczerze napiszę Ci co o tym myślę jako osoba nie zajmująca się handlem autami - masz nierealne wymagania. Wybrałeś silnik, którego nikt nie chce, no ok od 2013 w górę już nie żłopie ale dokładając S-line i napęd to jeszcze z dwa lata możesz szukać. Na grzyba Ci ten znaczek, co Ci da obniżenie auta o kilka milimetrów i inny kolor podsufitki? Wolniej od fajek się będzie brudził? A5 nie ma od groma i do tego jest znacznie droższe niż A4 więc albo bierzesz 2.0tdi względnie 2.0tfsi jak się trafi już poprawiony i nie marudzisz albo... do salonu i nie 90000-100000 tylko co najmniej 2000000 i możesz wtedy wymyślać jakieś "eslajny, kłatro" itp. Sory, taka jest oferta...

    Tak czy inaczej udanych zakupów i obyś znalazł czego szukasz, daj znać jak się skończyło.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  4. #19
    michal611
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    hahahaha jak liczysz, że kupisz taniej zagranicą to jesteś naiwny...
    co z tego, że jest nowy model? z tego powodu ma być dodatkowy rabat 20% ?
    To jest właśnie polskia myśl zakupowa...
    Powiem Ci, że nie wyrwiesz czegoś fajnego na aukcji za mniej, niż 22-24tys € to za samo auto wychodzi ok. 100tys PLN bez akcyzy, bez kosztów sprowadzenia.
    Za takie auto salonowe trzeba zapłacić dobrze ponad 200tys PLN to ile ma kosztować po 3-4latach? 60-80tys PLN bo wyjdzie nowy model?
    Skoro wyjdzie nowy model to kup może nowe w salonie? Po co masz jeździć starym modelem...

    Co do benzyn w Audi to niestety obecnie każdy to syf - mniej lub bardziej. Jak się poprawili z TDi tak się opuścili z benzyną.

    Tutaj masz ciekawą sztukę z Audi+
    http://tinyurl.com/jsbhpqv

    P.S. Nie odbierz tego jako ataku personalnego - chcę Ci tylko uświadomić, że na aukcjach nie ma "okazji" jak chcesz kupić pod konkretne wymagania i tak świeże auto to niestety trzeba za nie zapłacić.
    To nie jest Insignia czy Mondeo...
    Oczywiście, że biorę to do siebie, ponieważ zakładając, że chcę kupić samochów w maju to już od dwóch miesięcy przeglądam ceny na polskim rynku - wystarczy co tydzień krótki update aukcji i widać co się sprzedaje i jak ceny spadają w dół.
    Ekonomii nie da się oszukać i na koniec samochód jest wart tyle ile ktoś za niego zapłaci, a nie za ile zaoferuje.
    Co do kwestii kupienia samochodu taniej za granicą niż w Polsce, to polecam zastanowić się czy idąc za tą logiką widzisz kolejke niemców, którzy chcą kupić tańszy samochód w Polsce.
    Zamykając kwestie ceny, wystarczy otworzyć google, żeby zobaczyć jaki jest spadek wartości samochodu w czasie - po 3 latach średnio 50% po 4 60%. To się pokrywa z innymi statystykami, że wartość rok do roku spada o 20% od ceny w danym roku.
    I nie szukam okazji, inaczej na allegro już bym kupił coś o niższej wartości, ale wątpliwej historii.

    W kwestii benzyny, to mój brat prowadzi warsztat samochodowy, więc wiem jak to działa i naprawdę mówienie, że "każdy" to syf, to jak opisywanie świata na biało albo czarno...

  5. #20
    michal611
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakoob Zobacz post
    Nie złośliwie ale szczerze napiszę Ci co o tym myślę jako osoba nie zajmująca się handlem autami - masz nierealne wymagania. Wybrałeś silnik, którego nikt nie chce, no ok od 2013 w górę już nie żłopie ale dokładając S-line i napęd to jeszcze z dwa lata możesz szukać. Na grzyba Ci ten znaczek, co Ci da obniżenie auta o kilka milimetrów i inny kolor podsufitki? Wolniej od fajek się będzie brudził? A5 nie ma od groma i do tego jest znacznie droższe niż A4 więc albo bierzesz 2.0tdi względnie 2.0tfsi jak się trafi już poprawiony i nie marudzisz albo... do salonu i nie 90000-100000 tylko co najmniej 2000000 i możesz wtedy wymyślać jakieś "eslajny, kłatro" itp. Sory, taka jest oferta...

    Tak czy inaczej udanych zakupów i obyś znalazł czego szukasz, daj znać jak się skończyło.
    W zasadzie mógłbym skończyć czytanie Twojej odpowiedzi na pierwszym zdaniu skoro zaczynasz od tego, ze autorytem w tej dziedzinie nie jesteś.
    To co chcę kupić to moja sprawa i jeżeli spojrzysz na dział, w którym znajduje się ten wątek i jego temat, to może zrozumiesz, że odpowiadasz nie na temat.
    Co do oferty, to nie jesteśmy w salonie samochodowym, gdzie kupując nowy samochód cena również nie jest stała, tylko zalezy od kilku zmiennych promocji, negocjacji itd. To wyobraź sobie ile zmiennych jest przy zakupie samochodu używanego??? spójrz nawet na allegro i zrozumiesz jaki jest rostrzał.
    Na koniec polecam wejść teraz na audi.pl i skonfigurować sobię A5 z wyposażeniem o którym wspomniałem i porównać do tych 200 000

  6. #21
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    No tak, trzeba dać dużo ponad 200tys zł - racja
    Po 4 latach utrata 60% to sobie teraz policz 60% z 210-220tys zł
    Ludzie z diesli przesiadają się do benzyn bo mniej zawodne, a w rzeczywistości nowe benzynowe silniki są gorsze od diesli
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  7. #22
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Tradelux nie burz marzeń!

    Spojrzcie na allegro jak radzi a ja k nie będzie jasne to google wam pomgą

    Michal ma swoje statystyki niech działa my życzymy powodzenia i zamykamy temat!

  8. #23
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal611 Zobacz post
    Oczywiście, że biorę to do siebie, ponieważ zakładając, że chcę kupić samochów w maju to już od dwóch miesięcy przeglądam ceny na polskim rynku - wystarczy co tydzień krótki update aukcji i widać co się sprzedaje i jak ceny spadają w dół.
    Ekonomii nie da się oszukać i na koniec samochód jest wart tyle ile ktoś za niego zapłaci, a nie za ile zaoferuje.
    Co do kwestii kupienia samochodu taniej za granicą niż w Polsce, to polecam zastanowić się czy idąc za tą logiką widzisz kolejke niemców, którzy chcą kupić tańszy samochód w Polsce.
    Zamykając kwestie ceny, wystarczy otworzyć google, żeby zobaczyć jaki jest spadek wartości samochodu w czasie - po 3 latach średnio 50% po 4 60%. To się pokrywa z innymi statystykami, że wartość rok do roku spada o 20% od ceny w danym roku.
    I nie szukam okazji, inaczej na allegro już bym kupił coś o niższej wartości, ale wątpliwej historii.

    W kwestii benzyny, to mój brat prowadzi warsztat samochodowy, więc wiem jak to działa i naprawdę mówienie, że "każdy" to syf, to jak opisywanie świata na biało albo czarno...
    Widzisz Michał - tu nie ma prostego rachunku ekonomicznego.
    Nie ma znaczenia Twoja propozycja bo gdy ktoś zapłacił za te auto drożej, to nie bedzie sprzedawał Tobie taniej.
    To nie jest tak, ze te auta są tanie bo stary rocznik, stary model itd.
    Niemcy cenią sobie swoje auta. Nie widzisz kolejek Niemców kupujących auta w Polsce?
    Ja własnie zauważyłem. Nie dalej jak przedwczoraj oglądałem Audi A4 3.0 TDI za 23 tys zl. Auto nie mogło się sprzedać od kilku miesięcy więc wystawione zostało na niemieckim portalu i w sobotę przyjechali do niego Niemcy. Tak, Michale.
    Finalnie poszło 27 tys zł.
    Przypadkiem sobie z nimi pogadalem oceniając inne auto, zaciekawiło mnie czemu Niemce przyjeżdzają do Nas.
    Okazuje się, że Niemczech wszystkim odpiernicza z wyceną aut i nic TANIEGO nie ma. A w Polsce takie tanie te auta, że szok.
    Jak oglądali w Niemczech to ceny podobnego Audi zaczynały sie od 9k EUR, a tu proszę.
    Nie chciało mi sie już tłumaczyć z czego to wynika itd - ale tutaj masz jasny przykład.
    Nie dalej jak tydzień temu był ciekawy wpis jak to kilku chętnych kupujących auta w Belgii mówiło do siebie, że trzeba do Polski jechac, bo tu tanie auta teraz są. Polacy mają dojścia itd - szok.

    Więc Michale drogi - zluzuj nieco krawatkę/koloratkę/muszkę - wybierz, pomyśl chwilę

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •