Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Temat: Niemcy : Citroen C5 2,0 benz 2005 - Murg

  1. #1
    wodys79
    Gość

    Domyślnie Niemcy : Citroen C5 2,0 benz 2005 - Murg

    Ocena auta z ogłoszenia
    Marka:
    Citroen
    VIN:
    -
    Model:
    C5
    Silnik
    2,0 benz
    Rocznik:
    2005
    Państwo
    Niemcy
    Miejscowość:
    Murg
    Nazwa komisu:
    -
    Link do ogłoszenia:Treść:
    Proszę o fachową ocenę samochodu. Moje podejrzenie jest takie, że samochodu nie sprzedaje osoba prywatna - opis taki trochę handlowy.

  2. #2
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że niekoniecznie handlarz - raczej nieudolne kopiuj-wklej wszystkiego co wypluła szukajka pod tym wyposażeniem. Dzwoń i pytaj, w Niemczech system ogłoszeniowo-zdjęciowy nie osiągnął takiego poziomu wyspecjalizowania jak u nas
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    zadałem sobie wiele pracy i trudu i wyszło mi że adres w ogłoszeniu i tablice rejestracyjne pochodzą z tego samego okręgu.
    https://www.google.pl/maps/dir/79730...7253!3e0?hl=pl

    i już jakoś to lepiej wygląda ...
    Pozdrawiam

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Co do modelu to bardzo niedoceniany a bardzo przyzwoity samochód jest ogromny w środku, super komfortowy i przeważnie dobrze wyposażony
    Cena raczej jednak zaporowa może trochę uzasadniona gdyby przebieg był w pełni weryfikowalny miałem dwa takie, kombi i sedana, i w zeszłym roku odjechały już w Polsce po opłatach za sporo mniej a oba kupione z ASO Citroën'a z pełną dokumentacją od nowości. Jeżeli szukasz takiego w przyzwoitym stanie z benzyniakiem to Dania i Szwecja są jednak najlepszymi kierunkami poszukiwania

  5. #5
    wodys79
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki. Trochę sie naszukalem o cytrynce i dlatego właśnie jej szukam ale tylko z automatem-ma kilka wad ale ogólnie dosyc prosty mechanizm. Jeśli chodzi o Danię i Szwecję to wogóle nie brałem tych krajów pod uwagę. Jak masz jakieś możliwości sprowadzenia bądź chociażby sugestie gdzie i jak szukać w tamtym rejonie to chętnie się dowiem.

  6. #6
    wodys79
    Gość

    Domyślnie

    Czesław-doceniam Twoje zaangażowanie ale nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym regionem. Proszę wytłumacz mi jak krowie na rowie bo ja nowy jestem;-)

  7. #7
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    to może (nie musi ) wyglądać że sprzedaje właściciel
    Pozdrawiam

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Szwecja to akurat moje główne źródło i obydwa które posiadałem pochodziły właśnie stamtąd Automat nawet często występuje, szczególnie z V6 który występował tylko jako 6 biegowym automat, ale również z 2.0 w wersji 4 biegowej
    W Danii te C5 były również popularne ale po fali popularności w eksporcie jakoś ceny stały się tam mniej atrakcyjne chociaż i tak bardziej realne niż u Nimca

  9. #9
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Tylko dodam jako ciekawostkę że 6 biegowy automat był konstrukcji japońskiej (Aisin), natomiast 4 biegwy był niemiecki (ZF). No i teraz Aisin to nowoczesna kosntrukcja bardzo płynnie zmieniająca biegi, natomiast dosyć awaryjna i droga w naprawach. Skrzynie ZF to stare jednostki wolniejsze ale wytrzymujące większe przebiegi i dużo tańsze w naprawach.

  10. #10
    wodys79
    Gość

    Domyślnie

    Byłem pewny, że 4-biegowy automat to konstrukcja wlasna PSA i Renault pod nazwą AL4. Potwierdzacie jednak moją opinię co do jej wiekszej niezawodności - może poza elektrozaworami, które sa w miarę tanie i proste w wymianie. Zrobiłem nawet jazdę próbną 4-biegowcem i pozytywnie się zaskoczyłem. Sportowych osiągów może nie ma ale dla mnie wystarczy.

  11. #11
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Wydaje mi się że to ta sama skrzynia, AL4 to po prostu oznaczenie koncernu PSA, fizycznie jest tam 4HP20 firmy ZF. Jeśli chcesz mieć 100% pewności, zadzwoń sobie do jakiejś firmy specjalizującej się w naprawach automatów rozwieją Twoje wątpliwości. Na forum PUGa mówią że 4 biegowy automat to właśnie 4HP20 czyli ta sama skrzynia co w alfie 166, pugu 406 i zapewne niektórych starych modelach bmw czy audi.

    EDIT:

    Miałem rację AL4 to po prostu nazwa koncernu PSA, tutaj info:

    http://www.prnd.pl/automatyczna-skrz...n-ag,4,32.html

  12. #12
    wodys79
    Gość

    Domyślnie

    Ok. Przekonałeś mnie Będę szukał cierpliwie "cytrynki" z AL4. Jak już będę mógł skontaktuję się z Bartkiem28 na priv co do przeszukania egzemplarzy w skandynawii.

  13. #13
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    A ten artykuł z tego samego portalu jakby przeczył germańskości tej przekładni
    http://www.prnd.pl/automatyczna-skrz...0-al4,4,3.html
    W moim kombi 2005 z 2.0 AL4 nie sprawiało żadnego problemu i nawet to sprawnie jeździło . Przebieg oryginalny 230 tys. km, od nowości do końca serwisowane tylko w ASO a więc zgodnie z procedurą Citroën'a cały czas w przekładni był olej zalany w fabryce
    Przy samochodach zarejestrowanych od jakiegoś czasu w PL trzeba zwracać uwagę czy nie były taksówką bo model ten właśnie najchętniej 2.0 + automat jest już ze 3 lata wręcz rozchwytywany przez taksówkarzy
    O Szwecję jak będziesz miał życzenie zawsze można się zapytać, chociaż na dziś mam na oku tylko dwa kombiaki ale obydwa z manualem i jedno AL4 ale liftbacka.

  14. #14
    wodys79
    Gość

    Domyślnie

    Liftback ostatecznie też mógłby być. Możesz podać wiecej szczegółów na temat tego konkretnego egzeplarza?
    P.S. Jestem prywatną osobą.... he he i chętnie uprzedzę jakiegoś taksowkarza;-)

  15. #15
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jasno niebieski, oczywiście 2.0 + AL4, ok. 220 tys nalotu, standard szwedzki SX czyli całkiem już znośnie doposażony: 4 el. szyby + lusterka, grzane fotele z podłokietnikami, klima dwustrefowa, tempomat, alufelgi, oryginalne radio, komputer itd... tylna klapa do zaprawek.
    Przy sprzedaży tamtego automatu tak 75% oglądających to byli taksiarze a jacy to fachowcy są to głowa boli Ostatecznie trafił jednak do normalnego prywatnego właściciela

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •