Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 32

Temat: Krzywa kierownica do jazdy na wprost

  1. #16
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    Sprawa jest jasna. Wydech masz wyprowadzony tylko po jednej stronie, dlatego ped spalin sprawia, ze woz delikatnie odchyla sie od idealnego kierunku jazdy na wprost. Wyprowadz dodatkowa rure wydechowa idealnie symetrycznie po drugiej stronie nadwozia a problem minie.

  2. #17
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2015
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    98
    Podziękowano Thanks Given 
    23
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    9

    Domyślnie

    usmiałem się po pachy.
    jak tego nie zrobie to jest bardzo mozliwe ze opony za 2k zł zostaną scięte bo zbieznosć się ptrzestawia jak chce

  3. #18
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Współczuje Twojej partnerce gdy zaczyna Wam śnieżyc telewizor bądź skrzypiec brama garażowa.

    Na serio- to hyundai. Nie wymagaj zbyt wiele albo przestaw sobie kierownice o ząbek dwa. Tylko przed wyjęciem airbagu odłącz akumulator.

    Tomasz. Do dupy ta rada. Jak jedzie sam to znowu sie odchyla na lewo. Mozna wprawdzie wozić krasnala ogrodowego na fotelu obok, ale dziwnie sie patrzą. Sprawdziłem.

  4. #19
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2015
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    98
    Podziękowano Thanks Given 
    23
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    9

    Domyślnie

    Internet Nam wystarcza a ja nie lubię odpuszczać

    na powaznie- pal licho juz ta kierownica, ale zniszczenie opon za tyle kasy to juz nie bedzie smieszne....

    byłem u facha- sanki nie nosza sladów jakiegokolwiek odkrecania, na oko sruby sa na swoich miejscach, nie ma zadnych sladów wokoł srub sugerujacych ich inne połozenie.

    zrobiłem prymitywny pomiar- rozped i hamowanie do tyłu, zaciagniety hamulec reczny- rozstaw krawedzi felg po lewej stronie (podaje koncówki)- XX7,5cm prawej ok XX7,0cm
    drugi pomiar rozped i hamowanie do przodu, zaciagniety hamulec reczny- rozstaw krawedzi felg po lewej stronie (podaje koncówki)- XX7,0cm prawej ok XX8,0cm
    tak wiec lewa strona ma chyba jakis luz (lub miekksze gumy ? ktore poddają się pod obciązeniem (az 1 cm)
    wiem, ze to bardzo niedokładny pomiar obarczony sporym błedem, ale wyraznie prawa strona bardziej "chodzi"
    nie mam juz pomysłów, na szarpakach o duzym zakresie ruchu (stanowisko powyzej 3,5T, wszystko OK wg diadnosty)

  5. #20
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    do żyda parcha

  6. #21
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Odnośnie prymitywnych pomiarów -postaw go na równej powierzchni (jakiś garaż, parking podziemny) i poszukaj jakieś płaskiego elementu, może gdzieś pod maską, podłoga bagażnika czy pod tylną kanapą i przyłóż poziomice -sprawdź czy poprostu nie jest przechylony.

  7. #22
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Krzywizna Ziemi zaburzy pomiar.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  8. #23
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Marcin informuj na bieżąco, mysle o tym od rana.

  9. #24
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2015
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    98
    Podziękowano Thanks Given 
    23
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    9

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc, wolicie chyba gadac o cofanych licznikach tylko.

  10. #25
    autoskp
    Gość

    Domyślnie

    Krzywo cwiartka wspawana i podluznica zaczyna pekac...

    A na powaznie to jezeli raz raz kierownica jest prosto a raz krzywo to luz w zawieszeniu przednim bym obstawial. Podjedz na stacje kontroli pojazdow, powiedz jaki masz problem i popros zeby diagnosci sprawdzili na szarpakach, moze jednak cos znajda.

  11. #26
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Luz na zawieszeniu, krzywy amor, ewentualnie cos nie tak z oponami (kiedys mialem tak z 2 kompletami nowek Dunlop i Michaly)
    Jak opony bedziesz przemieniac to ich nie rozjedziesz, swoj adroga to tylko 2tys na 4-5lat - wychodzi po ok. 1zl dziennie
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #27
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Wróżenie z fusów to już za słabe określenie, to jakieś halucynacje Jedziemy dalej z pomysłami!

    Co jeśli przy hamowaniu odległość serwo-koło robi różnicę? Co jeśli teoretycznie na prawym tyle tłoczek/cylinderek (zakładam hamulce tarczowe z tyłu) najpóźniej czyli o setne sekundy ma max ciśnienie? Co jeśli na rolkach wyjdzie, że prawa strona hamuje o 1-2% gorzej (to i tak wynik idealny)? To opary absurdu ale możemy tak w nieskończoność

    Kopanie w hamulec i jakieś pomiary nie nadają się do rozpatrywania, jeśli jednak na moment coś się niby poprawia to czystym strzałem - amortyzatory.

    Przy dobrze ustawionej zbieżności nawet jeśli kierownica jest ciut krzywo nie zniszczysz opon, paradoksalnie są takie specyficzne przypadki. Niedokładne ustawienie korygujesz ów krzywizną ale jeśli po kolejnych pomiarach maszyna wskazuje okolice zielonego pola, z doświadczenia wiem że dwóch-trzech "minut" po oponach nie będzie jeszcze widać.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  13. #28
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin899 Zobacz post
    Dzięki za pomoc, wolicie chyba gadac o cofanych licznikach tylko.
    Głównie. Nie bocz się, problem masz naprawdę "specyficzny".
    Jeśli chcesz pomocy, to ja Ci polecam http://www.forum.norcom.pl/ ci goście widzieli już chyba wszystko. Jeśli tam nie wygłówkują rozwiązania to chyba nigdzie.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  14. #29
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Nowe opony 2000 zł. Podejrzewam, że wymiana tulei, które z tego co czytam jeszcze mogły trochę posłużyć + kilkukrotne ustawianie zbieżności to jakieś 25% ceny opon. Jeśli okaże się, że przyczyną jest amortyzator, czy sprężyna to pewnie trzeba będzie wydać kolejne 50% ceny nowych opon (jeśli sprężyna to przy okazji wymiana amortyzatorów i odwrotnie, do tego pewnie odbojniki, może jakieś łożysko itd), a skoro na szarpakach wszystko wygląda OK to poco to robić, ale to tylko moje zdanie.

  15. #30
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2015
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    98
    Podziękowano Thanks Given 
    23
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    9

    Domyślnie

    dzieki za link i za rady,
    na razie nie mam pomysłów a wymiana wszystkiego w slepo tez nie jest tania
    mam nadzieje ze z biegiem czasu jakos się to wyjasni, chociaz to stukanie z tyłu, bo to bardziej denerwuje od tej kierownicy

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •